PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alçak Cross ?

kptcengiz
20 Mart 2012, 17:02
Arkadşlar benim bi arkim var 1,67 boyu var ve cross almak istiyor.En alçak Crosun sele yüksekliği kaçtır ?

Soykan67
20 Mart 2012, 17:26
Cross modellerin genelde yüksek oluyor, 800 mm civarı yanlış bilmiyorsam.

Amortisörü alçaltarak yahut seleden biraz keserek bu sorun giderilebilir düşüncesindeyim.

tigermbz
20 Mart 2012, 17:28
yamaha xt125r

tcs
20 Mart 2012, 20:27
kanuni'nin enduro 200 modeli baya bi alçak yada alçatmışlar

DusenAdam
21 Mart 2012, 23:55
Arkadaşlar, "yüksek, alçak" demek yerine sele yüksekliği de yazılırsa daha yararlı olur... Ramzey QM200-GY kros değil ama genelde endurolara da kros denildiği için ben yazayım; kendim ölçmedim, resmi olarak verilen rakam 76 cm. Gerçek kroslarda ise sele yüksekliği 82 cm altında olan motosiklet yok sanırım. Hatta çoğu 90 cm civarında. Seleye oturduğunda ayağıyla zemin arasında 10 cm'den fazla mesafe olduğu halde bunları kullananlar da var ama bu eğitim ve tecrübe işi. Tecrübe yoksa 1,67 boyla kros kullanmak ciddi sıkıntı doğurur bence.

kısamotorcu
22 Mart 2012, 00:00
Arkadaşlar, "yüksek, alçak" demek yerine sele yüksekliği de yazılırsa daha yararlı olur... Ramzey QM200-GY kros değil ama genelde endurolara da kros denildiği için ben yazayım; kendim ölçmedim, resmi olarak verilen rakam 76 cm. Gerçek kroslarda ise sele yüksekliği 82 cm altında olan motosiklet yok sanırım. Hatta çoğu 90 cm civarında. Seleye oturduğunda ayağıyla zemin arasında 10 cm'den fazla mesafe olduğu halde bunları kullananlar da var ama bu eğitim ve tecrübe işi. Tecrübe yoksa 1,67 boyla kros kullanmak ciddi sıkıntı doğurur bence.
Merhaba bende cross alma aşamasındayım boyum 1,60 boyum yetmediğinden biyerlerden kestirmeyi düşünüyorum nasıl olcaksa çok sıkıldım şuan.79mm sele yüksekliğine akdar motor kullandım 79mm sele yüksekliğinde motor varmı cross.

ferhatkars
22 Mart 2012, 00:11
ybr 125 alınsa ona croos lastik takıp, ön camurlugu sökülse alçak bır croos olmaz mı...model konusunda değişim yapılabilir...
tabi bir de amostisör olayı var...onu da daha esnek yaptırmak lazım...ne abilim türk usulü attım işde:mrgreen:

kısamotorcu
22 Mart 2012, 00:19
ybr 125 alınsa ona croos lastik takıp, ön camurlugu sökülse alçak bır croos olmaz mı...model konusunda değişim yapılabilir...
tabi bir de amostisör olayı var...onu da daha esnek yaptırmak lazım...ne abilim türk usulü attım işde:mrgreen:
Ben 1 yıl önce 1,60 boyumla Kanuni Storm 150 sürüyordum sele yüksekliği 81mm bu 1. resimdeki Ramzey QM 200 Gy ve 76 mm miş yüksekliği.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

Ben 1 yıl önce 1,60 boyumla Kanuni Storm 150 sürüyordum sele yüksekliği 81mm bu 1. resimdeki Ramzey QM 200 Gy ve 76 mm miş yüksekliği.
http://img718.imageshack.us/img718/6267/ybrq.jpg

yamyamaha
22 Mart 2012, 01:42
125-150-200gy2 modellerinde arka amatisör de ayar imkanı var. ayrıca ön amatisörler den 2cm düşüre bilirsiniz. benim motorun selesi 87cm ama üstüne oturduğumda 77cm oluyor. klr kullanan oldukça kısa bir arkadaşım var. ve benim motoru boy sorunundan dolayı çok beğeniyor. ayrıca arka amatisörle teker maşasının bağlandıgı braketi modifiye ederek ciddi anlamda alçaltmak mümkün.
kavazaki yamaha honda gibi markalarda sele boyunu alçaltan profesyonel kitlerde mevcut.

sakinseytan
22 Mart 2012, 01:54
ya motorun boyu problem deil yakın arkadasıma xt600 aldık adamın motorun evine kadar ben götürdüm boyu 1.60 fln ben 1.82 dedi oglum ben bunu nasıl kullanıcam dedim dert etme ayarlarız motoru gözden cıkardım cünkü cocuk bir hafta binmedi üstüne bile cıkamıyodu:) ön maşayı acıp süspansiyonları gidona kadar cektim o kolay olanıydı ama arka süspansiyonu sökünce anladım işim zor ayarından 1-2 cm indirebildim ama gene yetmedi sıfır ayarında süspansiyonu tornacı tanıdıgım var saolsun cok ugrastı kesmek zorunda kaldık şimdi fotosunu koysam xt600 bu demezsiniz:D ama cok güzel oldu yayını öyle güzel ayarladımki kestigim halde kendinden birşey kaybetmedi sadece sert oldu onuda bilerek yaptım vurmasın diye bu yaptıklarım biraz zor iş ama imkansız yok

mstfkrfk
22 Mart 2012, 02:39
benim crossun arka tekerini ve arka dişliyi(50lik) ybr ye takmıştık direkt ön kaldırıyordu.(gırgırına yapılmıştır)
http://img641.imageshack.us/img641/7420/ybr.png
http://img7.imageshack.us/img7/131/ybrcross.png