PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ceza Yazdırdım Mutluyum

rapidhacker5
19 Mart 2012, 19:17
arkadaşlar alanyayı bilen bilir hayate hanım i.ö.o orada şok var o yolda daracık yoldan ters yönde bir bws geliyordu gördüm kornaya kısa kısa 4-5 kez bastım adam tuttu durdu ne basıyon lan a....na kodumun çocugu vs vs saydı aynadan bakıyorum hala sayıyordu bende arkaya doğru elimi kaldırdım gelsin diye başladı kornaya basarak gelmeye bende altımda spacy var başladım kaçmaya en yakın polis noktasına geleceğim nerede tee anıtın orada bu gözü dönmüş manyak peşimde tee iskeleyi turlayarak bir polis çevirmesine getirdim bunu farkı biraz açtım dedim polislere geleni durdurun durdurmaya kalktılar durmadı karşıda yunuslar vardı anons ettiler getirin diye anonsa gelen cevap dur hocam 2 dakikaydı sonra atladım ben motora arkadan yunus açtı sireni geliyor çektik bu şerefsizi ne küfrediyon lan dedi polis ters yöne girip küfretmek rajona sığıyor mu lan dediler küt bir tane yapıştırdılar ben şoke oldum nefret ettiğim o polislerden şimdi bir sevgi yumağı oldu ama 1 mayıs polislerinin videosunu açıp izleyince tekrar gıcık olmaya başladım neyse adama cezayı kestiler.

gelelim ikinci olaya hacet kavşağında duruyoruz kırmızı ışıkta bu deminki olaydan 2-3 dakika sonra içimde bir güvende var tabi kırmızıda dururken burger king kuryesi geldi durdu bi 5-6 saniye sonra bastı gitti kornaya bastım kırmızıyı gösterdim baktı hiç bir şey demedi devam etti sonra bastım yanına gittim ne yapıyorsun dedim neden geçtin dedim tuttu bana diyor ki sen neden geçtin dedim ki seni uyarmak için bana cevabı şu hassi..ir ulen o.... çocugu dedi sonra takip ettiğimi belli ede ede arkasındaydım sonra bana baktı bende plakasına baktım bastım gittim kafamda shark vision-r vardı güneş vizörü filan açıktı yani büyük bir baskı oluşturdum içinde şimdi ben bu kuryeyi ne yapayım?

halepli
19 Mart 2012, 19:22
şiddet bir şeyi çözüm getirmez kardeşim biz istanbulda daha beterlerini görüyoruz

dürümdöner
19 Mart 2012, 19:44
iş çıkışı yakala döv :):):)

Tekir
19 Mart 2012, 19:48
neden böyle ağır küfür ediyorlar abi sana? iki olayda da dikkatimi çeken o oldu. ben de her yaştan her seviyeden insanla tartıştım trafikte ama böyle bir geri dönüş almadım.

önümdeki araba yükleme yapıyor diye, gidiş geliş olan yolda kısa bir süre ters yöne girmiştim ve bunu fark eden şerit sahibi beni zor durumda bırakmak için hızlanmıştı. sordum ben de tabi, neden sıkıştırıyorsun keyfimden mi girdim bu şeride demeye kalmadan baban mı yaptırdı bu yolu dedi ardarda beni dinlemeden. ben de annesinin yaptırdığını iddia edip yoluma devam etmiştim. yakalasa ciğeri beş para etmeyecek bir adamla boşu boşuna kavga etmiş olacaktım.

sürücülerin büyük bir çoğunluğu kuralları çok iyi biliyor. biz böyle saf gibi durdurup derdimizi anlatmaya çalışınca, küçük ya da kibar görüp, üste çıkmaya, egolarını tatmin etmeye çalışıyorlar. öncelikle bize de yanlış yaptırmaması adına allah'a havale etmek ve tartışmaya kovalamaya girmeden bir ekibe ya da 155'e bildirmek lazım.

m.akblack
19 Mart 2012, 19:50
Allaha havale et.bulur bi gün belasını geçen bizim evin önündeki döner kavşaktan önceki ışıklardada bi kurye durmadı bastı geldi tabi üniversiteli kız lar felan yol kenarında artistik yapacakya bastı geliyor döner kavşağa tam giriyordu soldan gelen minibüsu görmedi gitti önüne girdi kafa tabi karpuz oldu.kanlarin üzerime toprak atmak düştü bizede ne yapalım.Allah ıslah etsin ne diyelim

drsteel
19 Mart 2012, 19:52
kurye firmanın mudurune şikayet et. cezasını onlar versin.

tcs
19 Mart 2012, 19:55
bws li motora iyi yapmışsın :)

rapidhacker5
19 Mart 2012, 22:06
neden böyle ağır küfür ediyorlar abi sana? iki olayda da dikkatimi çeken o oldu. ben de her yaştan her seviyeden insanla tartıştım trafikte ama böyle bir geri dönüş almadım.

önümdeki araba yükleme yapıyor diye, gidiş geliş olan yolda kısa bir süre ters yöne girmiştim ve bunu fark eden şerit sahibi beni zor durumda bırakmak için hızlanmıştı. sordum ben de tabi, neden sıkıştırıyorsun keyfimden mi girdim bu şeride demeye kalmadan baban mı yaptırdı bu yolu dedi ardarda beni dinlemeden. ben de annesinin yaptırdığını iddia edip yoluma devam etmiştim. yakalasa ciğeri beş para etmeyecek bir adamla boşu boşuna kavga etmiş olacaktım.

sürücülerin büyük bir çoğunluğu kuralları çok iyi biliyor. biz böyle saf gibi durdurup derdimizi anlatmaya çalışınca, küçük ya da kibar görüp, üste çıkmaya, egolarını tatmin etmeye çalışıyorlar. öncelikle bize de yanlış yaptırmaması adına allah'a havale etmek ve tartışmaya kovalamaya girmeden bir ekibe ya da 155'e bildirmek lazım.
alanyadan bir arkadaş inşallah bu konuyu görür de sana alanya insanını anlatır ota boka a...na goyan diyen bir millet 155 e bildirsem çare olmaz polisler yan gelip yatıyor burada büyük şehir değil burası küçük bir yer o yüzden polis noktasına adamı çektim

kanucan
19 Mart 2012, 22:10
Firmanın müdürüne ve polise haber ver.Çifte şok yaşasın.

exile
19 Mart 2012, 22:14
Insanlarin kurallara uymama hakkida vardir karsilignda cezai islem uygulanir. Otobanda hiz sinirlarini asanlarda var inatla arabasini sol seritte 120 yle gidende var , birakin yol verin insanlara acelesi vardir herseyi goze almis demekki. Biz vatandas olarak uyarmakla veya sikayet etmekle hukumluyuz. Bence fazla kosturma milletin pesinden ters biris cikar is degisir

rapidhacker5
19 Mart 2012, 22:30
Insanlarin kurallara uymama hakkida vardir karsilignda cezai islem uygulanir. Otobanda hiz sinirlarini asanlarda var inatla arabasini sol seritte 120 yle gidende var , birakin yol verin insanlara acelesi vardir herseyi goze almis demekki. Biz vatandas olarak uyarmakla veya sikayet etmekle hukumluyuz. Bence fazla kosturma milletin pesinden ters biris cikar is degisir
o koşmasın bu koşmasın kim koşacak yabancılara bakıyorum adamlar motorlu görüyor aradan geçsin diye kırmızı ışıkta arabayı çekiyor sağa veya sola yahu inanamıyorum bu kadar mı fark olur yani sebebi ne bunun eğitim mi ?

Tropiksera
19 Mart 2012, 23:07
off allahım ya bu tür insanlar neden benim karşıma çıkmıyor ya öldüresiye kadar sopalayım şunları bana bi denk gelse anasında emdiği sütü burnundan getirirdim motoru parçalar ve parçalarında bi tarafına sokardım.. ahh ahh..

tr100a
19 Mart 2012, 23:17
kurala uymayan adam tanıdığın veya lafını geçtiği biriyse tamam ama tanımadığın birine sen niye kırmızıda geçtin diye hesap soramazsın olmadık bir yerde karşına çıkar seni tanır başına iş açarsın birilerinin malına canına zarar verirse plakasını alıp polise bildirsin

hayelsiz
19 Mart 2012, 23:40
kabalık parayala değilye ya...bence de firmanın müdürüne ve polise şikayet etmen en mantıklısı...ozaman daha çok mutlu olursun...:wiinkk::wiinkk::wiinkk:

safakk
19 Mart 2012, 23:43
şöyle bir örnek yerinde olur galiba :)

geçen gün kırmızıda bekliyorum 3 ana yolun birleştiği bir kavşakdayım. Durdum yeşili bekliyorum. önce arkama bi polis otosu yanaştı belli işleri yok dolaşıyorlar yada merkezleri hernerdeyse oraya gidiyorlar (yani aceleleri de yok) sonra baktı biraz bekledi şu karga kornaları var ya dat dat yaptı çaktırmadan da aynadan izliyorum eliyle kay kenara kırmızıda geçicem diyor. Sonra ben hala duymazlıkdan gelince yanımdaki boş şeride daldı durdu yanımda el kol bağarış çağarış derken ben vizörü açıp ha efendim nooldu dedim :) adam bi yarım dakka yüzüme baktı :) sonra yeşil yanınca basıp gittim

Yani şimdi ben bu adamları nereye şikayet edeyim ki? Kimi kime şikayet edeceğim. Boşverdim bende çok uyuz oldum mu salağa yatıyorum daha iyi oluyor :)

psyche
19 Mart 2012, 23:50
Dikkat et kendine Türkiye burası,tabi şikayetini gerekli yerlere bildir ama sana ucu dokunmadığı sürece bu tür takiptir vs şeyler yapma yazık olur karpuzcusu var pazarcısı var hurdacısı var kısaca kaybedecek şeyi olmayan bi ton insan var trafikte yazık etme kendine,bu göz yummak değil tabi ama adam kırmızıda geçtiysede peşine takılmanın alemi yok al plakasını bildir trafiğe ha kırmızıda dururken gelip sana vuruyorsa sinyal vermeden önüne kırıyorsa şikayetin ötesine geç kaskı kafasına geçir

immortalboss
20 Mart 2012, 00:07
Babam ve bir adam park yerine parked iyor arabayı.Adam 2. sırada bizim araçta kaldırımın kenarında.Arkadan polis geliyor.Diğer adamın arkadaşıymış.(İsimler sallamadır.)Ahmet çeksene oğlum arabayı hahahahihihi...Sonra babam diyor ben çıkacağım çek de geçelim.Adam tutuyor bize park cezası yazıyor...Babamda gidip şikayet ediyor.Karşı tavır da bu.Arkadaşım polis arkadaşın yüzüne söylüceksin bunları...Kimi kime şikayet edeceksin hocam.Bir gün alacağız topluca odunu.:)Kırmızıda bilinçli geçen arkadaşların bilinci alacağız.:)Şakası bir yana bu tür insanlar başkalarının hayatlarını riske atıyorlar...Bws'li adama da mükemmel yapmışsın.:)

adem80
20 Mart 2012, 00:11
off allahım ya bu tür insanlar neden benim karşıma çıkmıyor ya öldüresiye kadar sopalayım şunları bana bi denk gelse anasında emdiği sütü burnundan getirirdim motoru parçalar ve parçalarında bi tarafına sokardım.. ahh ahh..
Sinirlenme kardeşim sinirlenme.öfkeyle kalkan zararla oturur. Aslında dediğin güzel fikir.ama sonrası büyük dert. Polisler hastane bide mahkeme olursa baksen. Bi oraya koş bi buraya koş. Biyere kadar sabretmek lazım. Ama işin içine küfür girdimi işler değişir :)

rapidhacker5
20 Mart 2012, 00:13
şimdi kırmızıda geçen biri olursa ben ne yapacağım 155i arayıp 07 zzz 000 kırmızıda mı geçti diyeceğim ?

bugay
20 Mart 2012, 00:27
aslında böyle durumlar için fotoğraf makinesi taşınabilir, tabi kolayda olacak, EDS gibi gezecen ortada :) arkadan patlayan flaş abi abi çektirir :cat:

rapidhacker5
20 Mart 2012, 01:42
kırmızıda geçen olursa arayalım mı 155 i yani şimdi?

yasdal
20 Mart 2012, 02:29
arkadaşlar alanyayı bilen bilir hayate hanım i.ö.o orada şok var o yolda daracık yoldan ters yönde bir bws geliyordu gördüm kornaya kısa kısa 4-5 kez bastım adam tuttu durdu ne basıyon lan a....na kodumun çocugu vs vs saydı aynadan bakıyorum hala sayıyordu bende arkaya doğru elimi kaldırdım gelsin diye başladı kornaya basarak gelmeye bende altımda spacy var başladım kaçmaya en yakın polis noktasına geleceğim nerede tee anıtın orada bu gözü dönmüş manyak peşimde tee iskeleyi turlayarak bir polis çevirmesine getirdim bunu farkı biraz açtım dedim polislere geleni durdurun durdurmaya kalktılar durmadı karşıda yunuslar vardı anons ettiler getirin diye anonsa gelen cevap dur hocam 2 dakikaydı sonra atladım ben motora arkadan yunus açtı sireni geliyor çektik bu şerefsizi ne küfrediyon lan dedi polis ters yöne girip küfretmek rajona sığıyor mu lan dediler küt bir tane yapıştırdılar ben şoke oldum nefret ettiğim o polislerden şimdi bir sevgi yumağı oldu ama 1 mayıs polislerinin videosunu açıp izleyince tekrar gıcık olmaya başladım neyse adama cezayı kestiler.

gelelim ikinci olaya hacet kavşağında duruyoruz kırmızı ışıkta bu deminki olaydan 2-3 dakika sonra içimde bir güvende var tabi kırmızıda dururken burger king kuryesi geldi durdu bi 5-6 saniye sonra bastı gitti kornaya bastım kırmızıyı gösterdim baktı hiç bir şey demedi devam etti sonra bastım yanına gittim ne yapıyorsun dedim neden geçtin dedim tuttu bana diyor ki sen neden geçtin dedim ki seni uyarmak için bana cevabı şu hassi..ir ulen o.... çocugu dedi sonra takip ettiğimi belli ede ede arkasındaydım sonra bana baktı bende plakasına baktım bastım gittim kafamda shark vision-r vardı güneş vizörü filan açıktı yani büyük bir baskı oluşturdum içinde şimdi ben bu kuryeyi ne yapayım?

İlginç işler gelmiş başınıza. Yazarken cümle yapılarına biraz daha dikkat ederseniz okunması daha kolay olur. Bir de güneş vizörlü shark vision-r ın nasıl büyük baskı oluşturduğunu açıklarsanız iyi olur. Öğrenip kask alırken bu kritere de dikkat edelim bundan sonra.

sapo
20 Mart 2012, 03:32
şöyle bir örnek yerinde olur galiba :)

geçen gün kırmızıda bekliyorum 3 ana yolun birleştiği bir kavşakdayım. Durdum yeşili bekliyorum. önce arkama bi polis otosu yanaştı belli işleri yok dolaşıyorlar yada merkezleri hernerdeyse oraya gidiyorlar (yani aceleleri de yok) sonra baktı biraz bekledi şu karga kornaları var ya dat dat yaptı çaktırmadan da aynadan izliyorum eliyle kay kenara kırmızıda geçicem diyor. Sonra ben hala duymazlıkdan gelince yanımdaki boş şeride daldı durdu yanımda el kol bağarış çağarış derken ben vizörü açıp ha efendim nooldu dedim :) adam bi yarım dakka yüzüme baktı :) sonra yeşil yanınca basıp gittim

Yani şimdi ben bu adamları nereye şikayet edeyim ki? Kimi kime şikayet edeceğim. Boşverdim bende çok uyuz oldum mu salağa yatıyorum daha iyi oluyor :)

yanlis anlama sana degil sozum senin dedigin su misale benziyor anami bilmem ne yapan kadi kime sikayet edeyim.

kartal07
20 Mart 2012, 10:27
alanyadan bir arkadaş inşallah bu konuyu görür de sana alanya insanını anlatır ota boka a...na goyan diyen bir millet 155 e bildirsem çare olmaz polisler yan gelip yatıyor burada büyük şehir değil burası küçük bir yer o yüzden polis noktasına adamı çektim
malesef dostum çok haklısın bu tip durumlarla çok karşılaşıyoruz burada motosiklet çok ama motosiklet kültürü yok kask takıp mont eldiven giydim diye bana bön bön bakan bir sürü insan var burada

GaCCaLL
20 Mart 2012, 11:51
İlginç işler gelmiş başınıza. Yazarken cümle yapılarına biraz daha dikkat ederseniz okunması daha kolay olur. Bir de güneş vizörlü shark vision-r ın nasıl büyük baskı oluşturduğunu açıklarsanız iyi olur. Öğrenip kask alırken bu kritere de dikkat edelim bundan sonra.

demeyim diye kendimi çok tuttum ama tespitinize katılmamak elde değil :cherry:

KAYA28
20 Mart 2012, 12:06
kuryenin evini tespit et 2 tane sükut füzesi bi daha kırmızıda geçmez.

fat280
20 Mart 2012, 12:07
kardeş alanya da çok dikkatsiz kural tanımaz motorcu var doğru ama sen onları uyaracam derken sende kural çiğniyorsun misal son kırmızı ışık olayında adam geçmiş al plakasını sen neden geçiyorsun kırmızıda başkasını uyaralım derken kendimizde hata yapmayalım

rapidhacker5
20 Mart 2012, 14:32
kardeş alanya da çok dikkatsiz kural tanımaz motorcu var doğru ama sen onları uyaracam derken sende kural çiğniyorsun misal son kırmızı ışık olayında adam geçmiş al plakasını sen neden geçiyorsun kırmızıda başkasını uyaralım derken kendimizde hata yapmayalımbu adamlar hep bunu yapıyor bende gittim güzelce söyledim adam küfürle cevap verdi bir daha karışmam arayacağım 155i bakalım ne olacak çok merak ediyorum