PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Asya motor beni üzermi?

m.akblack
19 Mart 2012, 11:47
Arkadaşlar Başlıktada belirttigim gibi asya motor bana sıkıntı çıkartırmi uzun süre kullanmayı düşünüyorum öyle çok sık motor değiştirmek de istemiyorum

fat280
19 Mart 2012, 11:54
hangi modeli alacağına bağlı scooterleri fazla iyi değil benim açımdan vitesliler biraz daha sağlam birde düzgün kullandıktan sonra bakımınıda zamanında yaparsan sıkıntı çıkaracağını sanmam

Khutuck
19 Mart 2012, 12:12
Asya motor önce sevdiğini söyler, sonra başkalarıyla gezip tozar, doğum gününü unutur, kalbini kırar.

Asya Motor gördüğüm kadarıyla Çin'den ithal edenler arasında ortalama/ortalama altı bir firma, son dönemde ilerlemeye çalışıyorlar ama.

KUVVETMİRA
19 Mart 2012, 12:27
imkanları zorlayıp japon mapon alsan daha iyi gibi abi.
http://www.youtube.com/watch?v=S7iHEipbtfg

Soykan67
19 Mart 2012, 12:31
Motosikletleri üzmese bile Asya firma olarak üzer seni.Garanti şartlarında malın her parçası garanti kapsamındadır yazar ama bu herifler o cümleyi sadece motor kısmı diye anlarlar, anlatırlar.

Bence Kuvvetmira nickli arkadaşımızın dediği gibi sabredip japon alsan daha iyi olur.Daha bütçemi genişletemem dersen al gitsin o zaman.

sarıdev
19 Mart 2012, 12:33
imkanları zorlayıp japon mapon alsan daha iyi gibi abi.
http://www.youtube.com/watch?v=S7iHEipbtfg

Aynen katılıyorum.

kanmix_x
19 Mart 2012, 12:54
İsmini gugurla söyleyebileceğin bi japonyalı:cat:

Tekir
19 Mart 2012, 13:01
benim ilk motorumun markasi asya'ydi. genel olarak cin mallarinin kalitesini, sorunlarini ayrica tartisiriz kararin cin'den yoneyse ama ithal ettigi motorlara asya markasini veren bu firma beni fazlasiyla uzdu.

dusunsene, paran var, bilmem kac tane motor getiriyorsun, servisler falan aciyorsun. zaten kalitesiz olan aletlere garanti vereceksin, tamir yapacaksin. mantiken sacma zaten :)

ben usanip atmistim bir koseye. ille sat bana diyen arkadaslarim oldu yazlikta. parasini almadan verdim, parcalayip geri getirdiler. 250 liraya adam olacak ve ben onu yine kullanacagim. ama ikinci motor olarak, bakkala gitmelik. essek muamelesi yapiyorum yani, cirkin...

mondial daha guvenilir ve durust bir firma diye biliyorum.

m.akblack
19 Mart 2012, 13:41
3000 tlm var dostlar herkez japon diyor peki 3000tl ye nasıl bir japon alınır sıfır olacak ve scooter veya cup tarzı olmayacak.varmı böyle bu paraya alabileceğim.bi yıl daha beklersem 4 bine de çıkabilir bütçe ama hemen olsun istiyorum

özet olarak:3000 tlnin altında, cup veya scooter olmayan, japon,sıfır.böyle bi alet varmı yardımlarımızı bekliyorum

kanmix_x
19 Mart 2012, 13:43
İkinci el 2007 cbf 150 yada ybr 125 seni üzmeyecektir yakıtlarıda ideal bi araştır derim

Khutuck
19 Mart 2012, 13:46
Honda'nın CB125'ine bir bak. 3.550 TL fiyatı.

http://www.honda.com.tr/SeriesContentPages.aspx?series=cb125&page=genel-bakis

Tekir
19 Mart 2012, 13:50
gecen mayis ayinda 25000 km'deki 2006 model honda cg125 motorsikletimi 2000 tl'ye sattim. bence motoru sattigim kisiden daha heveslisin bu ise ve boyle temiz ve saglam bir japon bulabilirsin. kilometre de az olsun cok olsun tamamen kullanima bagli bunu unutmayin, son goruntusunu paylassam hic kullanmadin mi dersiniz.

sezer aykaç
19 Mart 2012, 14:09
3000 tl nakit paran varsa ikinci el çok temiz bir japon menseeli bir motosiklet alabilirsin.

alırkende kullanırkende satarkende zarar etmezsin.

yok ben sıfır alacam bütçemde bu kadar dersen o bütçe ile sıfır bir çinli alıp paranla rezil olup aldıgın güne lanet edip satarkende yarı yarıyadan fazla zararına satmak istersen o ayrı mesele.

2006 yılında sıfır km bir ramzey scooter aldım. motor 500 km de iken benzin şamandırasının kablosunu yanlış yerden geçirdikleri için kaportayı kasmış ve çatlatmış. servise gittim parça istek formu doldurttum sonra yalanın bini bir para. her gidişimde ha geldi ha gelecek. daha sonra motoru incelerken arka amatisörlerin birinin üst baglantı vidasının yerinde olmadıgını gördüm. bu sürüş esnasında ciddi sorun yaratabilecek bir durum. götürdüm servise taktılar vidayı.

en son ne mi yaptım 2250 liraya aldıgım motoru üstüne 1500 lira masraf ile( çeşitli zamanlarda.) birde 500 liradan fazla vergi borcu ödeyip bedava verdim.

yanlış duymadınız bedava verdim.

bu nedenle yok cbf te ybr de çinde üretiliyor diye yanılgıya kapılmayın. malının arkasında duran bir firmaya fazladan ödenen parayı kafanıza takmayın.

corci86
26 Nisan 2012, 19:51
kubayı tavsiye edebilirim xr125'ler var performans ve görüntü olarak yamaha ybr'nin aynısı. fiyatıda çok uygun. 3000 civarında kesinlikle
tavsiye ederim .. ben asya kullanıcısı olarak arkadaşımda olan bu motoru son derece beğendim. alacaksan kuba al derim ama asya'da
seni üzmez buna garanti verebilirim.

LP76
26 Nisan 2012, 20:18
Ben asya150 dinamik (vitesli) kullanıyorum ve hayatımdaki ilk motor tecrübem.Açık konuşmak gerekirse rodaj kurallarına uyar, zamanında servis bakımlarını yaptırır ve kaliteli yağ kullanırsan hiçbir sorun yaşamazsın.Bana da senin gibi 2. el al diyen çok oldu ama ben gittim 0 aldım ve 4600 km oldu aslanlar gibi gidiyor beni hiç üzmedi yolda bırakmadı.Ben öğrenip cc büyütmek için almıştım ama o kadar alıştımki daha uzun yıllar biner sonra satıp büyütürüm diye düşünüyorum.Bir asya vitesli kullanıcısı olarak kesinlikle 0 al kimseyi dinleme arkadaşım.Saygılar