PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorla yolda kalma durumu ?

TIGERSHARK
19 Mart 2012, 02:26
selam arkadaşlar aklıma takılan bir konu var mesela şehirler arası yada şehir içinde seyahat ederken motorunuzda ciddi bir arıza belirdi nasıl bu durumdan kurtulabiliriz jandarma yada polis bize yardımcı olurmu yada bize sürekli yardım edebilecek (honda yol yardımı) gibi bir şirket varmı yoksa kendi başımızın çaresine bakmak zorundamıyız

bir merak ettiğim konuda mesela hondanın sürekli yol yardım servisi var ben yamaha motorumla yolda kalsam hondanın bu hizmetinden yararlanabiliyormuyum hiç böyle birşey deneyen oldumu şimdiden teşekkürler

furkanmg
19 Mart 2012, 02:49
aslında konu güzel 7/24 yol yardımı numaralarını paylassak hos olur...

Soykan67
19 Mart 2012, 03:00
Cevabını merak ettiğim bir soru.Kanımca iyi bir yere değinilmiş.

Slayerrr
19 Mart 2012, 03:07
Yıllık sabit bir ücret karşılığı motosiklet için yol yardımı veren firma(lar) var. Bunun haricinde ya da böyle bir paket almak istemezseniz, 118'li bilinmeyen numaralar servislerinden birini arayıp çekici yönlendirilmesini isteyebilirsiniz. Yol yardım paket ücretleri yaklaşık olarak bir seferlik çekici ücretine yakın oluyor. Yani yılda bir sefer yolda kalıp yardıma ihtiyacım olur dersen çok avantajlı değil.

MotorKafa
19 Mart 2012, 03:13
Tüm kredi kartlarında asistan hizmetleri mevcut. Bu hizmetler arasında çekici hizmetide var. İsterseniz bankanın müşteri hizmetlerini arayarak bu hizmetten faydalanabilirsiniz. 100 yada 150 TL ye kadar karşılıyorlar diye biliyoyorum

Slayerrr
19 Mart 2012, 03:21
Tüm kredi kartlarında asistan hizmetleri mevcut. Bu hizmetler arasında çekici hizmetide var. İsterseniz bankanın müşteri hizmetlerini arayarak bu hizmetten faydalanabilirsiniz. 100 yada 150 TL ye kadar karşılıyorlar diye biliyoyorum

Tümünde mevcut ama tümü ücretsiz değil ve çoğu sadece otomobil için geçerli. Tamamen ücretsiz olan ve bildiğim kadarıyla motosiklet de çeken sadece Cardfinans'ı biliyorum. Bazı bankalar ücretsiz çekici sağlıyormuş gibi yapıp, sadece organizasyon hizmeti ücretsizdir diyebiliyor. Yani çekiciyi gönderiyor ama parasını sen ödüyorsun. Garanti'nin motosiklet çekmediğine eminim.

MotorKafa
19 Mart 2012, 03:32
Valla otomobil motosiklet ayrımı varmı yokmu bilmiyorum. Ama cardfinansta tamamen ücretsiz değil. Finansbank'ta çalışıyordum bir ara ordan biliyorum. 150 TL ye kadar olan kısmını karşılıyor masrafın gerisini cebnden ödüyorsun. Diğer bankalarda da aynı durum geçerli diye biliyorum ama yanılıyor olabilirm diğer bankalar için.

zetun ing
19 Mart 2012, 07:37
aslında evet kredi kartlarının böle birşeyi oldunu duymuşdum yanılmıorsam senede bir kereye mahsus karşılıordu.motorun kaskosu varsa 7-24 çekici servisin var eğer yoksa sigorta şirketleride yolda kalma gibi durumlarda ücretsiz çekici salamakda tabi bu biraz prosüdür gereği adamı zorluolar.Bunların yanı sıra ben dünya turuma çıkdım motorum bozuldu kırank kitledi kol atdı dişli yedi balatam bitdi gibi durumlarda bulundunuz bölgeye mobil servis çıkartıcak bir servis yok die biliyorum.Ayrıca honda sadece kendi motorlarına yol yardım salıyor oda istanbul fethiye bodrum antalya izmir v.s gibi hondanın aktif oldu ve servisi oldu kentlerde ve şehirlerde geçerli.Honda bu iş için fena faturalar kestinide gene böle bi sohbetde duymuşdum.Eğer motorunun kaskosu yoksa hemen yaptır bazı firmalar çoğu motorlara yapıolar çok güzel hizmet seçenekleri var motorunu istedin servise ücretsiz götürüolar veya kaza gibi çalınma gibi düşme gibi durumlarda anında ödenek çıkarıolar ve bu bence süper. sadece kurye ,pizza,fassfod ve benzeri amaçla kullanılan motorlara yapmıolar sadece şahsi motorlara.

TIGERSHARK
19 Mart 2012, 11:02
bankaların böyle bir hizmetini öğrenmem çok iyi oldu hepinize sağolun arkadaşlar

piyanist_irf
19 Mart 2012, 11:07
selam arkadaşlar aklıma takılan bir konu var mesela şehirler arası yada şehir içinde seyahat ederken motorunuzda ciddi bir arıza belirdi nasıl bu durumdan kurtulabiliriz jandarma yada polis bize yardımcı olurmu yada bize sürekli yardım edebilecek (honda yol yardımı) gibi bir şirket varmı yoksa kendi başımızın çaresine bakmak zorundamıyız

bir merak ettiğim konuda mesela hondanın sürekli yol yardım servisi var ben yamaha motorumla yolda kalsam hondanın bu hizmetinden yararlanabiliyormuyum hiç böyle birşey deneyen oldumu şimdiden teşekkürler

güzel konuya değinmişsin cevap olarak bildiğim şeyi söylemek istiyorum bu gibi yolda kalma arıza ve mağdur olma durumlarında en iyi yol yardımı, hondada,yamahada yada diğer aklıma gelmeyen markalarda olabilir ama MT dostluğu ve yardımlaşması 1 numaradır bu konuda asla şaşmam :)

Slayerrr
19 Mart 2012, 11:30
Valla otomobil motosiklet ayrımı varmı yokmu bilmiyorum. Ama cardfinansta tamamen ücretsiz değil. Finansbank'ta çalışıyordum bir ara ordan biliyorum. 150 TL ye kadar olan kısmını karşılıyor masrafın gerisini cebnden ödüyorsun. Diğer bankalarda da aynı durum geçerli diye biliyorum ama yanılıyor olabilirm diğer bankalar için.

Tamamen ücretsizden kastım o zaten. Tabii ki belirli bir sınırı var. Ama bazı bankalar ücretsiz asistan hizmeti, yol yardımı gibi lanse edip yukarıda da yazdığım gibi sadece organizasyon kısmı ücretsizdir, çekici masrafı kredi kartından çekilir diyorlar. 150 TL'lik sınırın sorun çıkartacağını pek sanmıyorum, sonuçta en yakın tamirciye gidecek.

eray_uluyazı
19 Mart 2012, 11:48
bence bu yolda kalma konusunda kim yolda kalırsa kalsın (piyanist_irf)nickli irfan abimizi aramaları yeterli olur o heryere yetişir :rendeer:
irfan abi MT nin kahramanı :cat:
Allah onun iniş takımlarına zeval vermesin :queen:

dürümdöner
19 Mart 2012, 12:33
:):):) irfan ağanin iniş takımlari :):):) arayıp sorayım bakalım sevgili dostum can düşmanım finansbanka

TIGERSHARK
19 Mart 2012, 19:44
yamahanın honda gibi yol servisi varmı sitesinde göremedim ?

ufoz
09 Nisan 2018, 17:36
Uzun zamandır uyuyan başlığı hortlatıyorum ama yazmak için en uygun yer burası...

Bugün iş yerinin önünden hareket ettim ve yolda kaldım. Servis 2km kadar ama E5 yan yolda motor itilmez.
Yapı Kredi çağrı merkezini aradım.
YKB World Gold kredi kartı kullandığımı, motorsikletimin çalışmadığını, yolda kaldığımı, ilgili kart kullanıcılarına sunulan ücretsiz çekici hizmetinden faydalanmak istediğimi belirttim. Hemen çekiciye bağladılar. Çekici trafiğin çok tıkalı olduğunu, emniyetli bir yerde olup olmadığımı, emniyetli bir yerdeysem 2 saat kadar bekleyip bekleyemeyeceğimi sordu.
Trafik gerçekten çok kötüydü. İş yerinin önünde olduğumdan 2 saat bir kayıp olmadı.
Çekici geldi motoru yükledik. Servise bıraktık.
YKB 100 km mesafeden sonra ilave ücret alıyor. Türkiyenin her yerinde çekici assist hizmetini veriyor.
Çekici borcumun olmadığını YKB tarafından ödendiğini belirtti. Zorla 20 lira kahve parası sıkıştırdım.

Neredeyse tüm kredi kartlarının benzer hizmeti var. Hatta YKB 24 saatte tamir olmayan araç için 3 günlüğüne geçici araç veriyor
Kalın sağlıcakla...

UYARI... Çekici hiç motor yüklememişti. Nerden nasıl bağlaması gerektiğini ben söyledim. İndirirken yağlı kasada teker kayınca motor neredeyse devriliyordu. Mutlaka assist olun derim...

OğuzÖztürk
11 Nisan 2018, 23:40
Hondanın en yakın servisini arayıp destek alırım.

patpop
12 Nisan 2018, 01:00
Hondanın en yakın servisini arayıp destek alırım.
Honda servisini ararım bende. Ayrıca böyle sorun yaşarsam işyerimin lastikçisi var gelir alır yakın mesafede.

highlore
12 Nisan 2018, 04:57
Sigorta poliçenizde yolda kalmanız durumunda size çekici hizmeti verilmesi ile ilgili bir madde olmalı. Benim herhangi bir kapsam genişletmeden en ucuzundan yaptırdığım sigortada belli yaşın altındaki araç için sınırsız çekici hizmeti, İkamet dışında yolda kaldıysanız otel konaklama tamir uzun sürerse kiralık araç vb bir sürü ıvır zıvır var.

ufoz
14 Nisan 2018, 23:17
İşte poliçelerde birsürü sunulan hizmet varda unutuyoruz. Bir kenara yazmak lazım kimden ne desteği alınacağını.

ayzek
14 Nisan 2018, 23:37
Trafik poliçenizi Quick sigortadan yaptırıyorsunuz herhangi kaza,arıza vb durumlarda yılda 2 defa 1000 tl ye kadar çekici hizmeti veriyorlar en temizi ben yeni poliçede en ucuz 305 veriyordu Quick 320 verdi 15 liradan kaçmayıp Quick den yaptırdım daha öncecindede bridgestone marka lastik almıştım ücretsiz yol yardımı vardı ihtiyaç duymadan süresi doldu :)

ogzcngdk
15 Nisan 2018, 00:14
155 polis hattını arayarakta çekici çağırılmasını sağlayabiliyoruz diye duydum, sanırım ücreti de polis aracılığı ile olduğu için uygun oluyor.

not: kesin bilgi değil kulaktan duyma bilgidir. :)

sash_009
15 Nisan 2018, 01:31
Hocam servis, çekici, usta, parçacı bilmem ben. Daha yeni geçti başımdan. Ankaradan yola çıktım. İstikamet Marmaris. Daha Sivrihisar'a gelmeden motor bi yavaşladı. Sanki çekişten düştü. Bi benzinliğe gireyim sanayi var mı diye sorayım dedim. Durdum benzinlikte tabi önce tuvalet molası. Sonra geldim daha güzel bir yere çekeyim dedim motoru. Motor kımıldamıyo. Arka teker kitlenmiş. Allahtan fazla benzin yoktu, yatırdım motoru bi kalasın üstüne. Benzinlikteki kamyonculardan falan buldum bi kaç anahtar. Söktüm arka tekeri. Kampananın içine su falan girmesini engelleyen bi set var kenarında, kampana orayı sıyırmış içine biriktirmiş ve sıkışmış. Giderken sıcakken malzemeyi eritmiş. Durunca da kaynamış metal birbirine. Aldım sivri düz bi tornavida bi çekiç, metalin sıyrılan kısımlarını tıraşladım. Geri topladım baktım teker eskisinden daha rahat dönüyo. Afyon'da kaldım bi gece. Orda gençten bi usta buldum. Beraber tekrar söktük. Matkap ucuna takılan taşlamalarla metalin ince iş düzeltmelerini yaptı. 10 liramı aldı. Çıktım yola Marmaris'e kadar sorunsuz geldim. Kıssadan hisse alet işler el övünür. Doğru aletleriniz olursa kendiniz bile bir motor yapabilirsiniz... en fazla ne kadar zor olabilir ki?

ufuk01
15 Nisan 2018, 18:02
Hocam sendeki doğru aletten fazlası yanlız

istanbu_gezg
15 Nisan 2018, 18:10
https://www.bonus.com.tr/bonus2016/Garanti-Business.png

bende bu kart var maaşım iyi diye

Pistonlar
15 Nisan 2018, 22:42
https://www.bonus.com.tr/bonus2016/Garanti-Business.png

bende bu kart var maaşım iyi diye

https://i.hizliresim.com/RnjdXY.jpg (https://hizliresim.com/RnjdXY)

Gaddaradam
02 Ağustos 2019, 10:32
4440446 Yapikredi Vip line numarasını aradım. Platinium ve Gold için geçerli (World u bilmiyorum) teknik asistan hizmetleri dahilinde Türkiye'nin her yerinde yılda 3 kereye mahsus 100 km ye kadar geçerli çekici hizmeti veriliyormuş. Bilginiz olsun.

arndiol
02 Ağustos 2019, 10:43
Hocam servis, çekici, usta, parçacı bilmem ben. Daha yeni geçti başımdan. Ankaradan yola çıktım. İstikamet Marmaris. Daha Sivrihisar'a gelmeden motor bi yavaşladı. Sanki çekişten düştü. Bi benzinliğe gireyim sanayi var mı diye sorayım dedim. Durdum benzinlikte tabi önce tuvalet molası. Sonra geldim daha güzel bir yere çekeyim dedim motoru. Motor kımıldamıyo. Arka teker kitlenmiş. Allahtan fazla benzin yoktu, yatırdım motoru bi kalasın üstüne. Benzinlikteki kamyonculardan falan buldum bi kaç anahtar. Söktüm arka tekeri. Kampananın içine su falan girmesini engelleyen bi set var kenarında, kampana orayı sıyırmış içine biriktirmiş ve sıkışmış. Giderken sıcakken malzemeyi eritmiş. Durunca da kaynamış metal birbirine. Aldım sivri düz bi tornavida bi çekiç, metalin sıyrılan kısımlarını tıraşladım. Geri topladım baktım teker eskisinden daha rahat dönüyo. Afyon'da kaldım bi gece. Orda gençten bi usta buldum. Beraber tekrar söktük. Matkap ucuna takılan taşlamalarla metalin ince iş düzeltmelerini yaptı. 10 liramı aldı. Çıktım yola Marmaris'e kadar sorunsuz geldim. Kıssadan hisse alet işler el övünür. Doğru aletleriniz olursa kendiniz bile bir motor yapabilirsiniz... en fazla ne kadar zor olabilir ki?

valla adam sırf reklam için yazmış.

Başkan zaten o bilgi bizde olsa bu konu acılmaz.

stubborn
02 Ağustos 2019, 12:04
finansbankta birikiminiz olması gerkiyormuş yoksa :silent:
bu telde bana söylenen.

saltuque
02 Ağustos 2019, 12:04
Bir keresinde şile otoyolundan dönerken vites pedalım düşmüş. Işıklara yaklaşırken vites düşüreyüm dedim ayak sürekli boşa düşüyor eğildim baktım pedal yok!! Gecenin bir vakti motor 5.viteste kaldı, ve istanbul trafiğine girmek üzereyim. Kenara çektim kaskoyu aradım. Çekici geldi eve kadar bıraktı sağolsun. Yani kaskonuz varsa orayı arayabilirsiniz.

TIGERSHARK
02 Ağustos 2019, 14:28
Vay be yıllar önce açtığım konuya hala cevap geliyor :)

CloudyFa
02 Ağustos 2019, 14:39
Madem hortladı bende quick sigorta kullanıyorum yıllık bir kere felan çekici hizmetleri bulunuyor Allah kullanma mecburiyetinde bırakmasın tabi

scorpions_59
02 Ağustos 2019, 15:46
Vay be yıllar önce açtığım konuya hala cevap geliyor :)

Bende yazayım :)

Temmuz başı yolda kaldım,
Sigorta şirketinin çekici hizmeti yoktu, pazar günü idi o yüzden müsait arkadaşta bulamadım ve yol Yardım bulup çekici arabasıyla çektik, bide motorumu devirdi gerizekalı herif.
Ertesi gün arkadaşla gidip aldım kamyonet ile.

20 km 200 tl istedi, düşürdüğü için 20 TL az verdim ama yinede çok para.

Yinede buna şükür diyorum, arada Bulgaristan 'a gidiyorum, eğer orada yolda kalsaydım ne yapardım bilmiyorum.

Birdaha ki sefer Ücretsiz yollardım veren bir sigorta şirketine yaptıracağım sigortamı, kısmet olursa.

Kazasız sürüşler.

GezeGeze
03 Ağustos 2019, 12:19
Allah yolda bırakmasın da, bu konudaki düşüncem şu şekilde:

Çalılıklara kakıveririm. İlk gelen minibüs, otobüs vs. ne bulursam kendimi yerleşim merkezine atarım... Sonra aldırırım.

Önce kendinizi yerleşim merkezine ulaştırmayı düşününüz... karanlık çöküp, şehrin kapıları kapanıp, surların dışında haramilerle kalakalmadan...

Metela
03 Ağustos 2019, 12:28
kasko yaptırıyorsunuz, kasko şirketim bu konuda 7/24 yardım hattı var, çekici ücretlerini karşılıyorlar.

iptaluyelik02
04 Ağustos 2019, 16:12
kullandığımız bazı kredi kartları ücretsiz kurtarıcı hizmeti sağlıyor,örneğin YKB world platinium.Diğer kartları da kontrol edebilirsiniz.

kefkes
04 Ağustos 2019, 19:33
Allah yolda bırakmasın da, bu konudaki düşüncem şu şekilde:

Çalılıklara kakıveririm. İlk gelen minibüs, otobüs vs. ne bulursam kendimi yerleşim merkezine atarım... Sonra aldırırım.

Önce kendinizi yerleşim merkezine ulaştırmayı düşününüz... karanlık çöküp, şehrin kapıları kapanıp, surların dışında haramilerle kalakalmadan...

+1, iki gün önce gece sapa bi yerde yolda kaldım, motoru da yapamayınca, sabah da iş olunca motoru aynen bıraktım taksiyle dondum..Sabah bi daha yanina git kilit bağla, çaldırma sakın, işe geç kaldik falan derken, akşamına aldık motoru, hediyesi uçyuz lira oldu.

Bi keresinde de sigortanin çekici hizmetinden faydalanacagim derken iki saatte baktım bildigin otomobil çekicisi göndermişler, hiç yoktan iyidir tabi de ''ordan motosiklet devrilir seveyim yapacağınız isi'' deyip çekiciyi gönderdim. Üstelik sigorta şirketine de sakın otomobil çekicisi göndermeyin , yoksa gelmesin demistim epey tartıştım temsilci ile, gene cepten gitti..

Galiba en güzeli tamirat ve motosikletin dilinden iyi anlamak, o beceri de bende yok pek. Motoru söküp toplayan arkadaşlara çok imreniyorum bu yüzden.

Boldpilot
04 Ağustos 2019, 19:43
Akü kutup başı oksitlendiğinden yolda kaldım bi sefer motosiklet fz6n, 7 motosiklettik 7 sinde de alet edavat yok. Depoyu kaldırmam lazım aküye ulaşmak için, bunun içinde alyan. Neyse bi benzinlikten aldık, kalitelisi olsun dedik özellikle birde ilk deneme de ucunu yedi. Set olarak aldım o da aynı oldu.. Neyse motosikleti vurdurup o şekil eve gittim yolda da bi kez vurdurduk , gidene kadar aklımda konjektör mü sargı mı akü mü girdi bize diye düşünürken garajda makinayı söktüm ki oksit..

Arda_Karaca
04 Ağustos 2019, 20:40
Jandarma etmiyor. Tecrübeyle sabittir.

fazil
04 Ağustos 2019, 23:41
Bu isle ilgilenen trafik sigortasi da var mi? Varsa hangi sigortadan yapmak lazim acaba?
Yoksa sadece kasko mu karsiliyor?

gondors1990
05 Ağustos 2019, 08:53
Sigorta yaparken ufak bir fark ile yılda 2 kez (yakıt bitmesi haricinde) çekici hizmeti aldım.Daha hiç kullanmadım ama hem teminat tutarı arttı,hemde yılda 2 kez çekici hizmeti aldım.

fazil
05 Ağustos 2019, 10:32
Sigorta yaparken ufak bir fark ile yılda 2 kez (yakıt bitmesi haricinde) çekici hizmeti aldım.Daha hiç kullanmadım ama hem teminat tutarı arttı,hemde yılda 2 kez çekici hizmeti aldım.

Hangi sigorta?

TIGERSHARK
05 Ağustos 2019, 19:52
Motoru söküp toplayan arkadaşlara çok imreniyorum bu yüzden.

Bende......