Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: En Fazla Kaç Km lik Uzun yola çıktınız.

Katılımcı sayısı
737. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 10-20 km

12 1.63%
  • 20-40 km

22 2.99%
  • 40-100 km

47 6.38%
  • 100-150 km

62 8.41%
  • 150-250 km

65 8.82%
  • 250-350 km

76 10.31%
  • 350-500 km

90 12.21%
  • 500-750 km

91 12.35%
  • 750-1000 km

46 6.24%
  • 1000-1250 km

32 4.34%
  • 1250- 1500 km

31 4.21%
  • 1500-2500 km

42 5.70%
  • 2500-3500 km

34 4.61%
  • 3500-5000 km

14 1.90%
  • 5000-7500 km

13 1.76%
  • 7500-10000 km

16 2.17%
  • Hiç Uzun Bir yola çıkmadım

22 2.99%
  • Yakın Bir zamanda çıkmayı planlıyorum

22 2.99%
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

En Fazla Kaç Kmlik Uzun Yola Çıktın ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Motorumla en son geçen yıl Denizli - Kuşadası ve 5-6 sahil köylerine gittim geldim toplamda 560 kmydi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben zaten aynı gün içinde 1084km yaptım...
    39 derece ateş, 4 haftadır inmeyen bir boğaz, 1 haftadır yemek yiyemeyen bir adam ve 3 günde toplam 4-5 saatlik uykudan sonra ( boğazımın ağrısından uyuyamıyordum. meğerse ses tellerim ödem yapmış. berbattı ) çıktım o yola...
    son 3-4 saatini hiç ama hiç hatırlamıyorum.
    eve vardıktan sonra 3 gün yataktan çıkamamıştım.
    bademck, faranjit, yorgunluk...

ama çok şey öğrendim bu işten.
    en çok da yanıma yedekte bolca yakıt almak....
    düşünsenize, gebzeden sonra boluya kadar sadece 1 tek opet var.
    opet şart mı diyenlere de şu anımı anlatırım.

opet şart değil, kaliteli marka olsun yeter ama bir petrol firması sahibi istanbuldan mersine kadar bir honda accord alıp gelmiş.
    işyerine gidip kendi petrolünden doldurtmuş ve araba çalışmıyor diye bize getirdi ( honda servis ) ve depoyu komple söküp boşalttık, o kadar berbattı ki... temizlenip takılan depoya tekrar petrolünden benzin getirtip doldurttu, yine aynı şeyi yaşadık, tekrar sökülüp temizlendi.ve bilindik bir şirketten yakıt aldık ve gitti...

gerisini siz anlayın artık... yolda o yakıtlardan birine denk gelmek istemem doğrusu...
    ama şunu yaşadım

gebzede 1 opet
    bolu tüneli girinde 1 opet
    tuz gölünün sonundan 25-30km sonra 2 adet shell karşı karşıya
    aksaraydan açılan otobanda o dönemde yol çalışması olduğundan yakıt satışı yoktu
    pozantı çıkışında 1 shell
    tarsusta 2 opet karşı karşıya
    Babam uzun zamandır Küçükkuyu'da yaşıyor , yazın eşimle aklıma düştüğünde günü birlik el öpmeye gittiğimiz olur.
    Tekirdağ üzerinden gidersek Bursa'dan , Bursa'dan gidersek Tekirdağ'dan dönüş yaparız.
    Tam Marmara turu yaklaşık 950 km. yapıyor , artık bizim için sıradan bir hal almaya başladı

Uzun yol gitmeyeceksem motorada binmiyorum , şöyle Şile Ağva yapalım desek , soluğu Kerpe , İzmit , Adapazarı'nda alıyoruz , minimum tur 300 km. gibi oluyor.

Benzin olayına sonuna kadar katılıyorum. Birçok farklı markaya ait benzin istasyonları olan bir arkadaşım var ve ondan duyduklarıma inanamazsınız.

Shell - Opet - PO içlerinden en elle tutulur olanları ancak yöresel olarak bariz değişiklik göstermekte ;)
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

hayta4567 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD 250E-9
    250 cc regal raptorla 6 günde 2400 km manisa-zonguldak -karabük-kastamonu sonra aynı güzergah dönüş

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babam uzun zamandır Küçükkuyu'da yaşıyor , yazın eşimle aklıma düştüğünde günü birlik el öpmeye gittiğimiz olur.
    Tekirdağ üzerinden gidersek Bursa'dan , Bursa'dan gidersek Tekirdağ'dan dönüş yaparız.
    Tam Marmara turu yaklaşık 950 km. yapıyor , artık bizim için sıradan bir hal almaya başladı

Uzun yol gitmeyeceksem motorada binmiyorum , şöyle Şile Ağva yapalım desek , soluğu Kerpe , İzmit , Adapazarı'nda alıyoruz , minimum tur 300 km. gibi oluyor.

Benzin olayına sonuna kadar katılıyorum. Birçok farklı markaya ait benzin istasyonları olan bir arkadaşım var ve ondan duyduklarıma inanamazsınız.

Shell - Opet - PO içlerinden en elle tutulur olanları ancak yöresel olarak bariz değişiklik göstermekte ;)
    Kuzuluk'a gittim geçen yıl,şile ağva kandıra güzergahından,tadı damağımda kaldı yooların ve manzaranın.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuzuluk'a gittim geçen yıl,şile ağva kandıra güzergahından,tadı damağımda kaldı yooların ve manzaranın.
    Şehir içerisinde boş boş dolaşmaktan hiç hoşlanmıyorum , İstanbul civarında çok güzel güzergahlar var aslında bilinmeyen göller ve dereler nefis manzaralı yollar , buralarda sürüş yapmak daha çekici geliyor ,

motosikletini caddede yada kalabalık bir yerde cafe önüne çekip seyredenlerden ne kadar hoşlanmıyorsam , ıssız kimsenin olmadığı yollarda sürmekten o kadar haz alıyorum , içimde bir enduro ruhu var sanki 4 silindirli bir enduro yaparlarsa her an niyetlenebilirim
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    bodrum datça.300 kusur km vardı. Kafaya bak feribotla 1 buçuk saatte gideceğimize motorla bodrum milas muğla marmaris ve datça okadar uzak olduğunu bilmiyodum. Hele marmaris datça arası 90 km civarı yollar genellikle tek şerit ya rampa, yada rampa aşa hep virajlı. Tıtanla başka bi titan almaya gitmiştik iki kişi.

barbar74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125r
    cbf ile balıkesir bartin 650 km gidis 650 km geliş
    balıkesir bursa var onları saymıyorum....
    motooooooooooooooooooooooorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrr

dweios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı barbar74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf ile balıkesir bartin 650 km gidis 650 km geliş
    balıkesir bursa var onları saymıyorum....
    Bmw R1200 ile 10000 km yapandan daha etkileyici bence bir CBF150 ile 1300 km yol yapmak helal valla

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    en fazla dağlık bir yola girmiştim.30 km gittim geldim.çinli ile olduğun için bozulacak diye her anımı hatırlıyorum gezimin sanki 2 gün sürdü neyse geldim, bir gün sonra markete gitmek için evden çıktığımda kayış kopardım daha 100 metre gitmeme ragmen..insan motorundan anlıyor ya hissediyor gercenden..
    birGarip..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    taksi ile 1300 otobüs ile 1750 kamyon ile tır ile 6000 km yaptığım oldu tek seferde sadece uyumak için durarak..ama hiç uyumadan kamyonla adanaya gidip geldiğim günüde biliyorum... motorlada en uzak erzincana gittik tek günde tek seferde....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

zongoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Babadağ gezimiz 70 km Yavaş yavaş yapacaz İnşallah...
    "Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir." MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    taksi ile 1300 otobüs ile 1750 kamyon ile tır ile 6000 km yaptığım oldu tek seferde sadece uyumak için durarak..ama hiç uyumadan kamyonla adanaya gidip geldiğim günüde biliyorum... motorlada en uzak erzincana gittik tek günde tek seferde....
    oof be topram sende az gitmemeişin haa
    birGarip..

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    iş icabı kamyonla 250 km lik yol yaptım bi günde eve geldiğimde kamyonun sesi(tırtırtırtır)kulağımda çınlıyordu

Motosikleti
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oof be topram sende az gitmemeişin haa

ben ekmeğimi yollardan kazandım abi.. en son sedat 57 yi götüreceğim konya yolculuğuna sedat uykusuz dönemzsin diye gelmemişti.... gece 24 00 da çıktığım yolculuğu ertesi gün 1600 da bitirdim.. 800 *2 yani 1600 km uykusuzdu..kamyon otobüs tır şöförü olmak çok zor... şunuda belirteyim kendimi uykusuz araba kullanamayacak hissettiğim an kontağı kapatır yatarım...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ekmeğimi yollardan kazandım abi.. en son sedat 57 yi götüreceğim konya yolculuğuna sedat uykusuz dönemzsin diye gelmemişti.... gece 24 00 da çıktığım yolculuğu ertesi gün 1600 da bitirdim.. 800 *2 yani 1600 km uykusuzdu..kamyon otobüs tır şöförü olmak çok zor... şunuda belirteyim kendimi uykusuz araba kullanamayacak hissettiğim an kontağı kapatır yatarım...
    Allah sabır versin.hangi iş kolay ki ? sizin sıkıntınız da uykusuzluk işte..bu arada benim ismimde Ramazan..
    birGarip..

Motosikleti
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah sabır versin.hangi iş kolay ki ? sizin sıkıntınız da uykusuzluk işte..bu arada benim ismimde Ramazan..

evet ama alıştık.. artık sıradan bişey sabah istanbulda uyanıp akşam a kayseri yozgat yada maraşta olmak....

Uzunyol tamamıyla altınızdaki motorla ilgili bir konu. ilk motorum olan Asya 150 T ile değil uzunyola, yola çıkmaya bile korkuyordum, derken bir gün okuldan eve bile gelemedim. Dediğiniz gibi insan hissediyor bazen başına neler gelebileceğini

Honda CG 125 ile değişik bir tecrübem oldu bundan bir kaç sene önce. Yaz tatiline girmiştik, biraz fazla kalmışım Taksim'de. Sabahın ilk ışığıyla Yenikapı'ya gittim. İlk Mudanya feribotuyla, Bursa merkezde kısa bir ziyaret sonrası Gemlik üzerinden Armutlu'ya kadar gittim. Sahillerde orta sehpaya alıp, gömleğimi yastık yapıp motorun üstünde uyuduğumu bile hatırlıyorum, çok keyifliydi.

O dönem bölgede kaçak yakıttan dolayı bir çok istasyon kapatılmış, bidonla biryerlere gidip gelen insanlar vardı heryerde. Rica etmiştim bir çocuktan, 1-2 litre verdi sağolsun yolda kalmaktan kurtuldum. Dönüşüm ise tam bir faciaydı. Saat ilerlemiş farkında olmadan, 23:00 sularında eve geldim ama Topçular feribotundan sonrasını hatırlamıyorum. Sebebi de üzerimde sadece kısa kollu gömlek olması.

Bu başlık altında tecrübe olması açısından aktarabileceğim en önemli şey de lastik. 5-6 kere yolda kalmışımdır lastik yüzünden. Gerçekten anlayan birisine danışmadan lastik almayınız. Benden önceki sahibi orjinal lastiği çıkartıp, şamrel üstüne tubeless lastik almış. Lastikçiler bile zor söküyordu. Tamiri de dışarıdan hiç bir şekilde mümkün olmuyordu tabi.

Şimdi Honda PCX aldım, tubeless lastikler, su soğutmalı motor vs. İlk hedefim tek yönde minimum 500-600 km. ile Ayvalık tarafları.

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    izmit istanbul arası birgün içinde 220 km
    mayıs ayında 700 km'lik bir yol bekliyor ins
    cbr 125

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    izmir antalya gidip geldim yaklaşık 600*2 1200km
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)