Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Kazalarda Hata Payımız/Emn.Şerit İhlali

Katılımcı sayısı
366. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Yoğun Trafikte Emniyet Şeridi İhlali Yapıyorum..

282 77.05%
  • Hiç Bir Zaman Emniyet Şeridi İhlali Yapmıyorum..Ben Mükkemmel bir Sürücüyüm

84 22.95%
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Kazalarda Hata Payımız/Emn.Şerit İhlali (ANKET)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı kenrox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu gazla toplanalım gidelim angaraya
    tam da seçim zamanı! :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:56 ----------

mesela almanya'da hiç motor kullanmadım ama çok araba kullandım
    motorcu deyince akan sular durur trafikte.
    iki çok önemli kural vardır, yaya ve motora sakın dokunma. motoru gören iki kat dikkate geçer.
    toplum bilinci ona göre oluşmuş.
    adamın kafesin içinde oh keka gidecek 80 tane airbag'le; biz kelle koltuk
    herhalde bizi düşünecekler. ben mi düşüneyim 1500 kg'lik aracın içindeki adamı.

ve hala yolda benim motorla kırkılmaya çalışan yüz tane araç çıkıyor. kaçıyorum kurtuluyorum, adamlar hızını alıp yine giriyor dibine.
    "lan olm sen arabadasın tamponu dayadığın şey motor lan ayı" filan diyorum ama en nihayetinde seve seve yol verip çekiliyorum aradan (o da fırsat olursa)

özellikle jipli bayanlar baylar; allahınızdan bulun inşallah ezik tipler yawh.
    oh
    rahatladım :D

aga bizi bu yaz sıcağında kim uğraşıcak eylem falan...özgürce gezmek alemlere akmak köfte yemek varken hiç işim yok eylem yapıcam tepki koyucam...Burası Finlandiya veya İzlanda olsaydı tamam haklısın...

bu sıkıştırmalara benim tepkim direkt küfür oluyor...ağır küfrediyorum...sıkıyorsa insin ve bana dalsın...yalvarıyorum yahu bir Allahın kulu bana saldırsın diye ama bu aralar vukuat yok...kısmetim kapalı...

Alıntı arat1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence cevirme ve ceza olayı her zamanki gibi gününe zamanına ve keyfine göre değişiyor... ben son bir haftadır ve dün bugün tragik polislerinin önünden yanından geçtim bir sorun çıkmadı... ama sanırım bazı zamanlar sorun olabiliyor... kıstası nedir bu işin allah bilir...
    ya çok keyfi davranışlar aslında...anlık sana kıl kapıyor uzaktan dur diyor...abi mabi dersen yırttın...artiz artiz hareketler yaparsan ver ehliyeti ruhsatı 59 lirayı kitliyor...ve durdurduğu adamların yarısı evrak açısından eksik ve ofsayt çıkıyor...

Alıntı bunakkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok doğru...Hem kuralları kafanıza göre (işinize geldiği şekilde ) yorumluyor ve uymuyorsunuz .. hemde ağlaşıyorsunuz.Yakışmıyor bizlere.
    +1...

Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    youn trafikte genelde hep emniyet şeridinde giderim hızım en fazla 30-40 arasıdır daha hızlı gitmem herkes beni geçer. 600 rr olmasına rağmen sakin giderim yoğun trafikte
    aga 30-40 yine iyi...ama 70-80 le yardırıyorlar emniyet şeridinde...ben aracla tırsıyorum motorcuyuz sonucta bir öküz dalacak emniyete dalgınlıkla kafayı çıkaracak o an diye aklım gidiyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence emniyet şeritleri kalksın! Evet tuhaf gelecek ama biz boş yer gördük mü dayanamıyoruz. Sırf emniyet şeridi ihlali yüzünden olan kazaları düşününce ve ambulansların bu ihlaller yüzünden de çalıştığı düşünülürse faydası olacaktır diye düşünüyorum. Madem emniyet şeridi ihlallerinin önüne geçemiyoruz o zaman kaldıralım gitsin! Zaten herşeyimiz Dünya'ya aykırı, buda olsun ne yazar..

Bir ay oldu olmadı, arabayla giderken Sarıyer-Maslak yönü Jandarmanın önünde bir kaza yaptım. Doğrusu trafik yavaşladı, durdum ve geldi bir araç arkadan çarptı. Böyle elim kolum bağlı çarpmasını seyrettim. Sebebi ise emniyet şeridi ihlali, fakat ihlal eden ben değilim bir servis minibüsü, çarpanda onu geçmeye çalışıp emniyet şeridine girmek istiyordu. Emniyet şeridini kullanmadığım için kazaya karıştım. Türkiye'de emniyet şeridi emniyetsizlik-tehlike anlamına geliyor. Madem ıslah edemiyoruz, kaldıralım gitsin.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga 30-40 yine iyi...ama 70-80 le yardırıyorlar emniyet şeridinde...ben aracla tırsıyorum motorcuyuz sonucta bir öküz dalacak emniyete dalgınlıkla kafayı çıkaracak o an diye aklım gidiyor...
    yok ben en fazla o kadar yapıyorum bide tamamen bir araç geçecek kadar geniş ise o hızdayım yoksa 10-20 ayrıca sellektör atmaktan elim uyuşuyo
    kendimi göstermeden pek hızlı geçmem araçların yanından. nede olsa bedenimiz kaporta yedek parçacı pek yok

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı saimkaragoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazen çıkmak gerekiyor. sağ şeritten giderken arkamda araç selektör yapıyor, aydan bakıyorum arkamdaki kamyon öyle bir geliyoki emniyete şeritine çıkınca kendimi daha güvende hissedeceğimi düşünerek giriyorum emniyet şeritine. bazen de emniyet şeritine çıkmamı zorluyolar sağ şeritten gidiyorum arkamdaki araç ben yanıma neredeysen değecek gibi geçip bizi hiçe sayıyorlar.
    arkadan araç geliyorsa, birde selektör yaparak... biraz(çok da zor durumda bırakmamak için) gaz açıp anında Sol teker izine geçiyorum ve fren lambasıyla birkaç selektör de ben ypıyorum!..(Burası benim, geçeceksen ahanda yol orda manasında). isterse tamponunu dayasın, sonra kuzu kuzu sinyalini verip yavaştan geçiyor sol şeride.
    Herzaman mı böyle yapıyorum? Hayır. Sakin sakin gidiyorsam, karşıdan da araç geliyorsa, yoldaki tek engel ben isem(!) ve bu atraksiyonu yaşamak istemiyorsam, vede keyfim yerindeyse 2sn liğine geçiyorum en sağa. Sonra aynen devam.
    fakat tepe yakklaşımlarında, görüşün olmadığı sollama yasak olan yerlerde isterse (zor ama)konvoy olsunlar kimseye yol vermem! Bu şekilde gece-gündüz 40000km oldu, hiç tehlike yaşamadım, demek ki yanlış yapmıyorum:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:56 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum kültablasını dökmek için bir taksici o sol kapısını açacak...piyango gibi...düşünsene...o güzergahda en az (atıyorum) 300-500 araba geçeceksin ve biri illa ki açılacak...ve o an gümler...
    felaket tellalı mübarek
    112ciyiz

Emniyet Şeridi İhlallerine Karşı Hareket

Merhaba,

Bir gün canıma tak ederek bu saygısız emniyet şeridi ihlali yapan araç sürücülerini hem emniyete hem de yapmış olduğum siteye koymaya başladım. Bu tek başına yürütülebilecek bir iş değil. Sağduyulu, destek vermek isteyen arkadaşları sitemize bekliyoruz.

Kendisi EDS'nin kardeşidir...

www.bdsblog.info
    Bireysel Denetleme Sistemi

Saygılar...

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    bizim emniyet seridi yok ki ihlal edelim + dogru duzgun yol.yok ne sehir ici nede sehir disi her her santiye gibi
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    mal çok oldukça kazalarda kaçınılmaz oluyor. bu bir gerçek yalansa yalan demeyin
    ------------------------------------------------------------------------------CBR 250R (HRC)------------------------------------------------------------------------------

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    emniyet şeridine girmem...
    ama en sol şeritte bariyer kısmından giderim...

Hiç Bir Zaman Emniyet Şeridi İhlali Yapmıyorum..Ben Mükkemmel bir Sürücüyüm diyen arkadaşlar bence hiç samimi deilsiniz

woxow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Custom
    şahsi vaziyete,bindiğim motora ve yol şartlarına göre değişir. kaldırımdan, yolun dışından, v kanalından, tarladan bile gitmişliğim olmuştur. her türlü imkanı kullanırım. bazende öylesine dolanmaya çıkmışsam arabalar gibi trafikte takılırım, kimseyi geçmem. tın tın piyasa yaparım.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    arabaların arasından bir gittim 2 gittim ama yok arkadaş uğraşılmıyo. düzgün dursalar giderim ama hadi sen emniyet şeridine git diyo araba sürücüleri

Normalde emniyet seridi kullanimi yasak ancak motosikletlerin emniyet seridini kapatmak veya emniyet seridinin amacina uygun olmayan engelleyici bir durumu yok.Sagolsun polis arkadaslarda anlayis gosteriyorlar.Daha guvenli oldugu durumlarda hizli kullanmamak sartiyla malesef ulkemiz sartlarinda emniyet seridi guvenli olabiliyor.Ustelik son aylarda emniyet seridine giren diger araclarada sıkı polis engeli oldugundan eger hayat kurtaracaksa tabiki kullanilmali.Ne zamanki diger araclar motosikletleri farkeder o zaman anayol kullanilmali diyorum ben.Ama ulkemizinsu anki sartlarinda korunmalari gerekcesiyle motosikletler emniyet seridini kullanmali.Bu bir ayricalik degil aslinda korumacilik.

Saygilar

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:47 ----------

Tem otoyolunda emniyet seridi e5 tekine oranla kat kat tehlikeli bakmadan dalan hizli araclar yuzunden.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Hortlamıs konu

_yasintopcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250 r -Hyosung Gv 250
    Arkadaşlar özellikle büyük büyük yazdım. Ben şöyle bir şey duymuştum. Avrupa ülkelerinde mototlara özel yol olması gerekiyor. Bize olmadığı içinde emniyet şeridini kullanabiliyoruz bunun bir cezası yok diye biliyorum. O yüzden ben açıkcası rahat rahat gidiyorum emnşyet şeridinden. Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

Oralex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Fourtyeight
    Arabayla asla girmem, girenle de kavga ederim çünkü, o şeridin tıkanmaması lazım. Ancak motorda olay öyle değil, en azından benim mantığıma göre.
    Çoğu Avrupa ülkesinde motor için bir gidiş yeri var. Mesela İngiltere'de orta şerit ile sol şerit arasındaki çizgi motorculara aittir. Sol şeritten çizgiye doğru kayan bir araba, yanında motor varsa tekmeyi yer (Bizde olsa döverler ) Türkiye'de böyle bir imkan yok maalesef, kamyonlar sol şeritten gider, ticariler bütün şeritleri kullanır falan.. En güvenlisi gene emniyet şeridi..
    Ride the Lightning

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    yoğun trafikte tabiki emniyet şeridni kullanırım.

çok temkinli ve yavaş gider araç sürücülerin birden emniyet şeridine tecavüz edeceklerini hesap ederim

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler