Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: EHLİYETSİZ SÜRÜCÜLER KİMLER?

Katılımcı sayısı
1151. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • EHLİYETİM VAR

840 72.98%
  • HAYIR YOK AMA MOTOR KULLANIYORUM

311 27.02%
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Aramızda kendi motoru olup ehliyetsiz kullanan kaç kişi var acaba ??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ooo viraGOO
    ehliyetsiz motor kullanan kaç arkadaşımız var acaba sitede??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Şunu güncel yapalım bari ehliyeti takmayanlar yüzde kaç ben de merak ettim.
    celaleddin bunu beğendi.

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Walla Ben 5 Ay Kadar Ehliyetsiz KUllandım Ondan Sonra Ehliyeti Elime Aldım Ehliyetsiz Kullanırkende Gezmek İçin Deil İşe Gidip Gelmek İçin Kullanıyorum Keyfi Deil Mecburiydi Yani.

Arkadaşlara Söylüyorum Ehliyetsiz Binmeyin Çok Büyük Riskleri War Ehliyeti Cebinize Koyun Ondan Sonra İstediğiniz Yapın.
    mhmtaydogdu bunu beğendi.
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    2006 dan beridir ehliyetim var...

izm35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İJ 350''''''CBF 150
    ocak sonunda olacak nasipse

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    2007 Ağustos'tan, 2010'un 5 Mayıs'ına kadar ehliyetsizdim.

Artık akıllandım, az olsa alkol alınca (0,52 ile yakalanmıştım) taksiye biniyorum, yada hanımı çağırıyorum (O'na araba kullanmasını öğrettim )

Kimse yoktur bence... !!!

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    2004den beri motor kullanıyorum 13 yasında başladım 19 yasını doldurmak uzereyım 1.5 yıldır ehliyet sahıbıyım
    babamın yaptıgı yanlışmış motoru bana vermemesı gerekırmış gercı cok vermedı ama genede kullandım delı cagımı o zamanlar yasadım ben karsıyım ehliyetsız bınılmesıne haa sunuda soyleyeyım ehlıyet alanların cogu bilmıyor bile motor surmesını bunun yanında ehliyetı olmayıp surmeyı bilen cok insan oldugu kanısındayım ama sonucunda hukuk devletınde yasıyoruz ilerde cocugum olursa ve motora ilgi duyarsa ehliyetsız izin vermeyecegım şimdiki babalara veya ehliyetsız motor kullanan arkadaşları uyarıyorum ehliyetsız motor surulmesıne karsı duralım
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Markopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Gts 250İ Evo
    Benimde yaklaşık iki aydır motorum var. Yeni aldım Motoru, motor şu anda kapalı bir mekanda bahara kadar beklicek. Ehliyet almadım almadan kullanmayı düşünmüyorum, Şubat ayındaki sonavlara girip alıcam kısmet olursa. Tabi full koruma ile kullanıcam.Ehliyetsiz korumasız sürüş yapmamamız lazım.
    Kötümser yanlız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür
    GARAJ Müdavimi

Gözetmen eşliğinde stajyer ehliyet diye birşey var gelişmiş ülkelerde. Motosikletin küçük yaşlarda öğrenilmesi gerekir, tabi uygun güçlerde veya uygunsuz güç - pist şartlarında.

Otomobilden motosiklete geçmiş biri olarak araba kullanmayı 11 yaşımda gözetmenli-öğretmensiz kendim öğrenmiştim,13 yaşımda uzun yolda trafik çevirmesine yakalandım.Polis abi iyi işte pratik yapıyorsun deyip göndermişti.Sürekli sürdüm ehliyet alana kadar, şehir dışlarında direksiyon hep bendeydi. Ehliyeti aldığım gibi otomobil kullanmanın zevki falan kalmamıştı.

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    Çok sıkıcı bir başlık, sanki ehliyet olunca insanlar başkasına saygılı ve edepli kullanıyor..SAnki sürücü kursları süper eğitim veriyor, süper sınav vb yapılıyor da ehliyet kullananları burada tespit etmeye çalışıyoruz. Ehliyet sadece ve sadece polis çevirdiğinde veya bir kaza olduğunda hukuki boyut için gerekli. Bu arada benim ehliyetim var. Ehliyet hiçbir şey, önemli olan başkasına saygı göstererek araç kullanmak. Neticede aracı ehliyet değil insan kullanıyor. "Ehliyetsiz sürücü kaza yaptı", "ehliyetsiz motosiklet sürücüsü öldü" gibi akıldan noksan başlıkları atan gazete ve Tv, düşünmez mi hiç ehliyetliler de kaza yapar ve hatta kaza yapanların çoğu ehliyetlidir. Sanki bütün mesele ehliyetin olup olmaması gibi göstiriliyor. Belediyenin sulaması neticesinde kayıp ölen arkadaş ehliyetsiz miydi? Örnekler çoğaltılabilir. Bütün bunlar saçmalık.
    tugayriri bunu beğendi.
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    2 Ay önce aldım motor üzerinde yaklaşık 20 yıl geçirdikten sonra
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    MCT 330 special
    8.5 seneden beri ehliyetsizim :((((((((((((((((((
    Hyosung ve s&t kanuni arasındaki farklar ıcın:farao: tıkla http://img441.imageshack.us/img441/2789/88496e0a04f846249c1a790.jpg

Motosikleti
    artık hem ön hem arka iki teker
    son 1 ay hariç 10 ay kullandım ama ehliyetim olduğu halde ehliyetsiz olarak
    b+a2 b sınıfı istenmeyen olaylardan dolayı 2 yıllığına elden gidince a2 de peşine gitti ama az kaldı 2002 de aldım a2 yi inşallah 1 aya kadarda ehliyetimi geri alıcam amman sabahlar olmasın

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Motorum var. Kursa yazildim. Sinav tarihini bekliyorum... Ama bu arada full korumali olarak geziyorum yalan degil.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:08 ----------

Alıntı violent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son 1 ay hariç 10 ay kullandım ama ehliyetim olduğu halde ehliyetsiz olarak
    b+a2 b sınıfı istenmeyen olaylardan dolayı 2 yıllığına elden gidince a2 de peşine gitti ama az kaldı 2002 de aldım a2 yi inşallah 1 aya kadarda ehliyetimi geri alıcam amman sabahlar olmasın
    Arkadasim, aslinda yaptigin bir kusurdan dolayi B sinifi ehliyetin gittiyse A2 ehliyetini aslinda alamazlar. Cünkü kusurlu davranis B sinifini ilgilendiriyor. A2 ile devam edebilmen gerekir. Ama mahkeme falan bir sürü ugrasmak lazim sanirim.

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum var. Kursa yazildim. Sinav tarihini bekliyorum... Ama bu arada full korumali olarak geziyorum yalan degil.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:08 ----------

Arkadasim, aslinda yaptigin bir kusurdan dolayi B sinifi ehliyetin gittiyse A2 ehliyetini aslinda alamazlar. Cünkü kusurlu davranis B sinifini ilgilendiriyor. A2 ile devam edebilmen gerekir. Ama mahkeme falan bir sürü ugrasmak lazim sanirim.
    Bu Yüzden Önce A2 Aldım Bi Arada B Yi Alırım Yani İkisininde Ayrı Ayrı Olması Mantıklı Olan...
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yok o iş öyle değil ikisi aynı karta basılıyo yine aldılar mı ehliyetsiz kalıyosun ama "atiturhan"ın dediği gibi bi sistem varsa geçici ruhsat gibi geciçi a2 verebilirler sanırım...
    Ninja

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı w3l3t46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8.5 seneden beri ehliyetsizim :((((((((((((((((((
    Benim De Öyle Bi Tanıdığım War 8 Senedir Ehliyeti Yok Adamın Gazete Dağıtıyor Bide Her Gün Daha 1 Kere Ceza Yememiş

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Çok şükür Ehliyetimiz var.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    2009/5 ten beri scooter kullanıyorum cok yakalandım ama allaha sukur b ıraktılar hep kısmetse 2011/2 sınavlara gireceğim kursa yazıldım

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)