Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: EHLİYETSİZ SÜRÜCÜLER KİMLER?

Katılımcı sayısı
1151. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • EHLİYETİM VAR

840 72.98%
  • HAYIR YOK AMA MOTOR KULLANIYORUM

311 27.02%
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Aramızda kendi motoru olup ehliyetsiz kullanan kaç kişi var acaba ??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GV250
    motorcularla motorluları ayırt etmek için açılan bir başlık mı çözemedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

B ehliyetim var o sayılırmı :D

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Şu an ehliyetsiz paket dağıtıyorum ama haftaya uygulama sınavım var

Motosikleti
    -
    Ehliyetsiz Honda activa kullanıyorum.
    Yaza girerken Kymco super 8 alacağım.
    Sırf bu yüzden 16 marttaki ehliyet sınavına gireceğim kayıt yaptırdım.Geçer miyim geçemez miyim bilmiyorum ama deneyeceğim.
    Bu arada kaskımda yok.Ehliyet ve kaskım yok.Anadolu yakasında şimdiye kadar hiç polis çevirmedi.Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum ilk zamanlar korkudan her yola çıkamazdım ama artık hergün e5 , cadde , minibüs yolu , sahil falan her yoldan gidiyorum.İşe akşam gidip gece dönüyorum yolda dönerken gece birçok polis ekibi görüyorum ama hiç biri çevirmedi.
    Bu yüzdende ehliyet almak için boşa para vermek istemiyordum.Maaşım biraz fazla birikince bende bari ehliyet aliyim öyle değerlendiriyim dedim.

MuZiP_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda CB125e
    Keşke direksiyon başına oturmadan eğitim almadan bi sınavagirip cıkarak hatta sınava bile girmeden ehliyet alan ve motor kullananalar kimler diye de bi şık olsaydı. Hani ehliyetsiz kasksız kullanımı nasla doğru bulmuyorum, fakat parası olanın ehliyet almasınıda doğru bulmuyorum.Bu ehliyetin yüksek sıtandartlarda eğitimler sonucunda, sadece yeterliliğini kanıtlamış kişilere verilmesi, en doğrusu.Ben parayı basıp, iki imzayla ehliyet alan cok insan biliyorum,şimdi bu adam hangi taşıtı kullanırsa kullansın tehlike ve tehdit demek toplum için.O nedenle Tencere Dibinkara Seninki Benden KAra , Aşağı Tükürsen Sakal Yukarı Tükürsen Bıyık..Gelinde siz cıkın bu işim içinden...
    Zenginlik nekadar cok seyin olduguyla değil, nekadar az seye ihtiyaç duydugunla ölçülür.

Motosikleti
    mr 250 destro
    2000senesınde ehlıyetımı aldım ama suan 3.alkol cezasından dolayı ehlıyetım yok ama her daım araba ve motor kullanıyorum kapıda bunlar dururken senelerce otobuse bıncek halım yok

yasin.33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK 100-3
    Yaşım 15. 2012de dedem aldı motorumu. Önce 1 sene köyde sürdüm dedemin motoruyla. Motoru aldığımdan beri daha 2000 km bile olmadı. Anlayacağınız fazla kullanmıyorum öyle apaçi tarzı da değil kaskım aynam vs. var. Ehliyet alana kadar orada burada sürüyorum. Çevirme ihtimali olan yerlere de dayım babam amcam vs. ile arka arkaya gidiyoruz. Artık öyle bekleyip de motor toplamıyorlar. Radar var, mobese var. Onlarla ceza yazıyorlar. Köylerde olursa jandarma trafik olur. Onda da dediğim gibi büyüklerimle gidiyorum. Ehliyet meselesinde de tanıdığımın a2+b ehliyeti var, alalı 3 sene oluyor herhalde. Doğru düzgün ne motor sürebiliyor ne araba. Son olarak da bir sorum olacak. Önceleri çevirmeye denk gelmedim. Yunus polislerle karşılaştım, onlar da durdurmadılar. Çevirme olursa basıp geçeyim mi polisleri mi ikna etmeye çalışayım ?

thb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda wave 110i
    İkna mı? Asla... Durma...
    yasin.33 ve tr_select bunu beğendiler.

yasin.33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK 100-3
    Biraz önce forumda gördüm. Büyük bir kilitle arka seleye bağlayıp plakayı kapatılıyormuş. Plaka bükmeye gerek olmadan öyle yapıp da basıp geçsem olur mu? Bir de trafik görev yerini terk edip kovalar mı? Yunus polislerden bahsetmiyorum. 100cc motor 120yi geçer mi ? Son hız denemesinde geçtim ama sapma var mıdır ? (Sadece son hız için ana yolda yaptım)

Ehliyetsiz sürmeyin arkadaşlarrr....trafik canavarı olmayın.adam gibi gidin alın ehliyetinizi..............

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Ehliyet + Kask + Tulum + Eldiven + Ön Kamera... Since 2008

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Ben yıllarca ehliyetsiz 600RR kullandım Hiç bir çevirmede durmadım. Ehliyetim var halen durmuyorum...

5 vakit namazında, ağzından lan lafı duyamayacağınız nur yüzlü bir abim vardır. Maddi durumu o kadar iyiki... Nutkunuz tutulur (Benim tutuluyor)
    Bu adamın hiç bir kötü huyu yoktur. Hani kız olsa alıp evlenirim abi bir dakika düşünmem
    Bu adamın hayattaki tek fantezisi, tek amacı polisten kaçmak. Hayat amacı o adamın. Plaka kuyruk altı filan değil, plaka koltuk altında
    Yunus görünce yanına kadar sokulur aragaz delisi yapar, yunusun motoru çalıştırmasını bekler kaçar. Radarlara yaklaşır, duracak gibi yapar polis yaklaşır ve kaçar...
    Adam 2000'kmde debriyajı bitirdi
    F54 bunu beğendi.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Durmak Yok Köklemeye devam

çekirgeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250R
    Alıntı yasin.33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son olarak da bir sorum olacak. Önceleri çevirmeye denk gelmedim. Yunus polislerle karşılaştım, onlar da durdurmadılar. Çevirme olursa basıp geçeyim mi polisleri mi ikna etmeye çalışayım ?

bayramda trafik çevirmesinde durdurmak için bir girişimi oldu trafiğin yanaşır gibi yapıp bastım ehliyet olmadığından;
    peşime ekip takıldı(trafik değil) 100-200 mtre sonra olay anons sirene dönünce durdum
    polisimiz aksiyonu sever ilerde yol keser helikopter iner falan maazallah diye
    indirip direk uyuşturucu kullanıyormusun sorusu ve çanta motor dahil 30 dk lık arama sonucunda ehliyet varmı sorusuna geldik
    yok ondan bastım dediğimde kaçtında noldu yakaladık deyince polis, b.k vardı da durdum düşüncesine kapıldım bi anda
    sonra 1407 liran varmı dedi üzerimde nakit taşımıyorum diye yersiz bi espri yapınca
    zaten kaçtın uyuz oldum akşam akşam dua et bayram git dedi bana bakan 2 polisin yanında motoru çalıştırıp tamgaz bağırtarak yola devam ettim...

ceza yesem sanırım motoru satardım !
    ehliyet şart
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...

Motosikleti
    X Treme Max 200
    şuan bende aynı sebebten öyle yapıyorum tersten başladık yani
    önce motor sonra ehliyet

Alıntı AzRaİL42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla Ben 5 Ay Kadar Ehliyetsiz KUllandım Ondan Sonra Ehliyeti Elime Aldım Ehliyetsiz Kullanırkende Gezmek İçin Deil İşe Gidip Gelmek İçin Kullanıyorum Keyfi Deil Mecburiydi Yani.

Arkadaşlara Söylüyorum Ehliyetsiz Binmeyin Çok Büyük Riskleri War Ehliyeti Cebinize Koyun Ondan Sonra İstediğiniz Yapın.

ozgurs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbr 250r Tricolor
    Direksiyon sınavına girdiğim gün motosikleti aldığım için yaklaşık 3 hafta/183 km ehliyetsiz kullanmak zorunda kaldım.Hatta son anda farketmesem radara bile girecektim.Neyse ki bugün itibariyle aldım ehliyetimi :-)

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Arkadaşlar ehliyetsiz kullanmayalım güzel de , ben motoru almadan motosiklet ehliyeti falan diye Google de aradım motosikletin yoksa konuya şimdiki kadar hakim değilsen eğtim veren kurumlara falan öyle ulaşamıyorsun . Bir kaç sürücü kursuna sordum kendin öğreneceksin biz 2 kişi nasıl öğretelim dedi Neyse bunlardan birine kayıt yaptım yaklaşık 25 Mayıs'tan beri de ehliyetsiz motor kullanıyorum . Sınavın gelmesini bekliyorum . Sınav olsa erkenden alacağız ama mal kurs Haziran sınavına yetiştiremedi Ağustos sınavında alacağım inş

<xXx> - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehliyetsiz sürmek trafik canavarlığımı? bende ehliyet yok 3 senedir motor kullanıyorum bir kez bile kaza yapmış değilim.. ama trafikde ehliyeti olan öyle hayvanlar var ki ne sinyal vermesini biliyo nede trafikteki kuralları.. ahtım var zaten bir gün trafik polisi durduğunda beni tamam kardeşim kes cezamı ama şurdan ehliyetli birini durdur bizi sınava tabi tut kim iyi derece alcak diycem :D
    ByThe bunu beğendi.
    Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri gelir herşeyden önce
    Vaadetmeseydi cenneti ALLAH, ona bile etmezlerdi secde...!

ByThe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Ehliyeti alana kadar, Ehliyetsiz kullandım

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    ehliyetsiz 6-7 bin km civarı kullandım.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)