Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: tercihiniz ?

Katılımcı sayısı
405. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • ZZR_250

47 11.60%
  • ZXR_250

95 23.46%
  • ZXR_400

23 5.68%
  • GTR_250

168 41.48%
  • XY_250

1 0.25%
  • RS_250

71 17.53%
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

250 cc racing seçimi !

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 - Hyosung RT125 Karion
    Yeni motorlardan bahsediyorsanız, sadece japonya ve ingilterede satışa sürülen sahip olamayacağımız motorların silindir sayısını da, tercih edip etmeyizini de tartışmaya gerek yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    son sözüm budur diosun yani
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

daparadoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Jet 14
    ben derbi gpr 125 derim o da 250lik makinelerle eşit nede olsa

zaten ninja 250 aldım bile.

ninjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten ninja 250 aldım bile.
    doğru bi tercih die düşünüyorum. 2 senedir kullanıyorum hiç sorun yaşamadım. Çok çok memnunum... Tavsiye ederim
    i.V.i.B.i

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Şimdi burada yazacaklarım çoğu arkadaşın zoruna gidebilir şimdiden kusura bakmasınlar
    tekrar ediyorum arkadaşlar bunlar benim görüşümdür beni bağlar
    1. olarak bütün teknik özellikleri aynı olan kawasaki 250 ninja ile hyosung gt250r ı karşılaştırıyorsunuz
    Arkadaşlar Türkiyede yaşıyorsunuz ve bütün özellikleri eşit olan iki makine arasından pahalı olanı seçiyorsunuz sırf adı marka diye ütüne üstlük en az 3500 lira fazla para vereceksiniz
    iki motosiklet arasında teknik özellik olarak sadece ve sadece hyosung ta önde çift disk fren var tek fark bu tork aynı beygir aynı
    neden aynı olan motosikletler arasında pahalı olanı alayım salakmıyım sadece markası yüzünden 3500 lira fazla vereyim
    2. olarak hyosung u türkiyeye kim getiriyor kanuni bozuldu tamir etmen gerekiyor ne yapıyorsunuz en ücra köşede bile yetkili servisi var
    kawasakin bozuldu ne yapıyorsun mecburen 3 büyük şehirden birine nakliye et ha bu tabi işin basit kısmı birde işin yedek parça kısmı var
    kawasaki z moto hiç bir şekilde elinde yedek parça bulundurmuyor motosikletiniz bozuldumu gidip peşin para veriyor ve yaklaşık 45 gün ila 3 ay arasında bir zaman bekliyosunuz
    atıyorum haziranda aldın motoru bozuk çıktı 3 ay bekle ağuıstosun sonunda gel al bütün sezon bitti
    sırf etrafındaki millete markasıyla hava atacam diye 3500 lira fazla verip sonrada en ufak arızasında 3 ay beklemek gerizekalılıktır
    hiç başka bişey demeye gerek yok sadece servis olmayışından bile bu ülkede kawasaki motosiklet alınmaz
    hyosungu övmüyorum ama en azından bozulduğunda direk istediğin yerde tamir ettirebilirsin o bile hyosungu almana yeter
    tekhancer bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    250 kere sorsalar 250 kere de RS250 derim...! Okadar yani.(Tabi bu tamamen gönlümden geçen bir tercih, gidip alacağım anlamına gelmiyor)

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 kere sorsalar 250 kere de RS250 derim...! Okadar yani.(Tabi bu tamamen gönlümden geçen bir tercih, gidip alacağım anlamına gelmiyor)
    neden?
    arkadaşlar herkes şunu alırım demiş ama nedenini yazmamış
    şuraya almak istediğiniz motoru neden alma istediğinizi bi yazarmısınız
    veya tercih ettiğiniz motoru neden tercih ettiğinizi yazarmısınız
    yoksa 20 motosiklet bir arada gören çocuklar gibi ben bunu seçtim ben bunu seçtim diyen çocuğa sordum niye bu diye çocuk abi bu hem kırmızı hem kawasaki dedi halbuki benim motosikletim hyosung
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Otopsiciye katılıyorum.
    Ben zzr 250 diyorum çünki sene 94 te bir abimizde zzr1100 vardı ve o motoru seyrederken apzımdan akan salyalar hiç kopmadan yere kadar uzanırdı
    O günden sonra race ler pek ilgimi çekmedi fakat bu zzr hayranlığı içimde kaldı. 1100 cc de hiç tarzım olmadığı için zzr 250 alıp kendimi yatıştırmak istiyorum.
    Aslında bir sürü mantıklı ve mekanikle sürüşle vs alakalı sebep yazabilirdim fakat olayın asıl özü tamamen budur

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Haklısınız, ben de üzüme baka baka kararmışım, kusura bakmayın.

Neden seçerim RS250 yi;

1.si 2 zamanlı...2 zamanlı motorları hep daha çok sevmişimdir. Daha ilkel, gelenekçi(tutcu değilim yanlış anlaşılmasın), daha basit ve karakter olarak daha canlı(heyecanlı)...Seviyorum işte 2 zamanlıları...O sinek vızıltısı bile bir başka geliyor bana, başka dinliyorum çünkü.

2.si O efsanelerden biri benim için. Hani vardır işte sizin için de efsane saydığınız motorlar. Bir döneme harbi damgasını vurmuş, bir çok ülkede insanları hasta etmiş benim gibi...

3.sü Hiç sürmedim ama harika bir sürüş zevki ve kabiliyeti olduğunu biliyorum. Şasisi hala şuana kadar yapılmış en dengeli şasilerden biri olarak kabul ediliyor.(dip not: İtalyada sanırım ducati fabrikasında çalışan birisi, yeni kasa RS125in gövde ve grenalarını, RS250 nin Şasisi üzerin otutıp RX450 motoruyla birleştimiş."Sırf fantezi olsun diye en güzelleri birleştirdim" diyor) Yani motorunu ve gücünü bir kenara bırakırsak benim için asıl önemli olan şey= sürüş zevkinin zirvesinde olduğu söyleniyor.

4.sü Tipi...Kalıplı olduğundan değil de eski, klasik ve kendine has(hatta belki itici) bir tasarıma sahip. Melül bakışlı, kaplan duruşlu

Ha bunlar hep beni "kalben" etkileyen şeyler...Aklen ve mantıken bakıldığında da araç neredeyse her özelliğiyle sınıfında(2 zaman 4 zaman değil, kısaca "küçük süperspor" sınıfı diyorum ben) ilk 3'e girer motordan anlayan kime sorsan. Ama dediğim gibi benim için en güçlü yada en iyi olması değil, özel olmasından dolayı seçim tercihim.

Bilmem anlatabildim mi...

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden?
    arkadaşlar herkes şunu alırım demiş ama nedenini yazmamış
    şuraya almak istediğiniz motoru neden alma istediğinizi bi yazarmısınız
    veya tercih ettiğiniz motoru neden tercih ettiğinizi yazarmısınız
    yoksa 20 motosiklet bir arada gören çocuklar gibi ben bunu seçtim ben bunu seçtim diyen çocuğa sordum niye bu diye çocuk abi bu hem kırmızı hem kawasaki dedi halbuki benim motosikletim hyosung
    Buarada siz de virgül tarzı gerkli şeyleri kullansanız daha hoş olur.

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle rs 250 diyorum..
    Nedenini sorarsanız sattığım motorum rs 250 yi neden sattım hala bilmiyorum...
    Deviri torku ivmelenmesi ve turboları ile kesinlikle bu sınıfta rakipsiz..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    arkadaşım önccelikle merhaba bana sorarsan bnde zxr 250 ile hysoung 250gt arasında kaldım ama bu gidişle hyo alıcam gibi gorunuyo nedeninin sorarsan hem daha kalıplı hem daha çekıcı kalıte olarak ılla kawasakı daha iyidir ama hyo daha cekıcı be hojam

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben Hyosung GT 250R Kullanmıs birisi olarak; Sıfır alacak olanlar için Kawasaki alın diyorum. Çünkü Neredeyse sıfırları aynı fiyattan satılıyor ve insan güven veren markayı almak ister her zaman.

Yalnız; Hyosung'u küçümseyen arkadaslar; ya hiç motoru görmemişler ya da kullanmamıslar. Ben hiçbir sorun yasamadım tabii bakımlarını aksatmadan yaptırdım
    Cok Sıkıstırılmadığı sürece Hyosung Yıllarca binilebilecek bir motor. Ben de Hyo diyorum; Parça konusunda da cok ucuz. akü, konjektör, ön arka balata, 1 adet hava filtresi, 2 adet yag filtresi, mobil yag, 140 TL tuttu
    Gecenlerde aldık
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Ya RS in bu karşılaştırmada olması bile saçma.RS 250 yarış makinesi bildiğin.Diğer 250 lere nal toplatır.Bariz önde bu karşılaşmada.Buna göre fazla yakar ve bakım ister.Parçası da pahalıdır.

Piyasada iki zamanlı yarış replikalarının yarısı apaçilerin elinde rezil olmuş;kol çıkarmış segman dağıtmış aletler.Hasanpaşaya bi gidiyorum her tamircide bir kenarda bunlardan mutlaka var.Temiz bir RS 250 bulsa hem pahalıdır hem de dediğim gibi masraflı.Extrema forumun eskilerinden iyi bilir bu motoru,kaça satmıştır acaba?

Kısaca maddi olarak en uygunu hyo,bütçe varsa ve asfalt ağlatılacaksa rs 250 diyorum.
    tekhancer bunu beğendi.
    Kolpa Adamları

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya RS in bu karşılaştırmada olması bile saçma.RS 250 yarış makinesi bildiğin.Diğer 250 lere nal toplatır.Bariz önde bu karşılaşmada.Buna göre fazla yakar ve bakım ister.Parçası da pahalıdır.

Piyasada iki zamanlı yarış replikalarının yarısı apaçilerin elinde rezil olmuş;kol çıkarmış segman dağıtmış aletler.Hasanpaşaya bi gidiyorum her tamircide bir kenarda bunlardan mutlaka var.Temiz bir RS 250 bulsa hem pahalıdır hem de dediğim gibi masraflı.Extrema forumun eskilerinden iyi bilir bu motoru,kaça satmıştır acaba?

Kısaca maddi olarak en uygunu hyo,bütçe varsa ve asfalt ağlatılacaksa rs 250 diyorum.
    Aslında parçaları türkiye dışından alıyorsanız çok hesaplı mesela ben pistonları 200 liraya almıştım ingiltereden evime 1 haftada geldi
    Kısacası 2 zamanlı makinada piston silindir bitikse tamiric çokta zor değil sadece türkiyedeki tamirciler iyi para kazanmak için uçuk fiyatlara parça satıyolar..
    Benim sattığım rs 250 5000 kmde idi zaten forumdan bassturbin adlı kullanıcıya sattım pişmanlık duyuyorum bazen sattığıma ama nafile
    Niyetimde monster 600 veya rsv almaktı fakat uzun dusunceler sonucunda gsr, z750 veya 600 F almayı mantıklı buldum..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Bence bu konu inci sözlük gibi olmuş Hyosungcular konuyu patlatma amaçlı toplu oy birikimiy yapıp saldırmışlar
    tekhancer bunu beğendi.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125+Kanuni Popcorn 90
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi burada yazacaklarım çoğu arkadaşın zoruna gidebilir şimdiden kusura bakmasınlar
    tekrar ediyorum arkadaşlar bunlar benim görüşümdür beni bağlar
    1. olarak bütün teknik özellikleri aynı olan kawasaki 250 ninja ile hyosung gt250r ı karşılaştırıyorsunuz
    Arkadaşlar Türkiyede yaşıyorsunuz ve bütün özellikleri eşit olan iki makine arasından pahalı olanı seçiyorsunuz sırf adı marka diye ütüne üstlük en az 3500 lira fazla para vereceksiniz
    iki motosiklet arasında teknik özellik olarak sadece ve sadece hyosung ta önde çift disk fren var tek fark bu tork aynı beygir aynı
    neden aynı olan motosikletler arasında pahalı olanı alayım salakmıyım sadece markası yüzünden 3500 lira fazla vereyim
    2. olarak hyosung u türkiyeye kim getiriyor kanuni bozuldu tamir etmen gerekiyor ne yapıyorsunuz en ücra köşede bile yetkili servisi var
    kawasakin bozuldu ne yapıyorsun mecburen 3 büyük şehirden birine nakliye et ha bu tabi işin basit kısmı birde işin yedek parça kısmı var
    kawasaki z moto hiç bir şekilde elinde yedek parça bulundurmuyor motosikletiniz bozuldumu gidip peşin para veriyor ve yaklaşık 45 gün ila 3 ay arasında bir zaman bekliyosunuz
    atıyorum haziranda aldın motoru bozuk çıktı 3 ay bekle ağuıstosun sonunda gel al bütün sezon bitti
    sırf etrafındaki millete markasıyla hava atacam diye 3500 lira fazla verip sonrada en ufak arızasında 3 ay beklemek gerizekalılıktır
    hiç başka bişey demeye gerek yok sadece servis olmayışından bile bu ülkede kawasaki motosiklet alınmaz
    hyosungu övmüyorum ama en azından bozulduğunda direk istediğin yerde tamir ettirebilirsin o bile hyosungu almana yeter
    katılıyorum arkadaşa
    ::gleam::Bugünü dünüme yarınıma değişir giderim
    Zaten bu kafada değil seni, evi bile zor bulurum::cheeeeer::

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Ya allahım inanamıyorum anket bomba ya :D Italyanların japonların araya koymuşlar kabak frenlik hyosung u :D benim motorla kaç hyo tokatladım belli değil :D sadece zıt görüş öne sürmek için yazmayalım lütfennn
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    sende bi kalemde hyosungu karaladın bea
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya allahım inanamıyorum anket bomba ya :D Italyanların japonların araya koymuşlar kabak frenlik hyosung u :D benim motorla kaç hyo tokatladım belli değil :D sadece zıt görüş öne sürmek için yazmayalım lütfennn
    Asya gy ile mi tokatladın?
    Kolpa Adamları

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)