Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: tercihiniz ?

Katılımcı sayısı
405. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • ZZR_250

47 11.60%
  • ZXR_250

95 23.46%
  • ZXR_400

23 5.68%
  • GTR_250

168 41.48%
  • XY_250

1 0.25%
  • RS_250

71 17.53%

250 cc racing seçimi !

Motovento
    REKLAM ALANI
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi burada yazacaklarım çoğu arkadaşın zoruna gidebilir şimdiden kusura bakmasınlar
    tekrar ediyorum arkadaşlar bunlar benim görüşümdür beni bağlar
    1. olarak bütün teknik özellikleri aynı olan kawasaki 250 ninja ile hyosung gt250r ı karşılaştırıyorsunuz
    Arkadaşlar Türkiyede yaşıyorsunuz ve bütün özellikleri eşit olan iki makine arasından pahalı olanı seçiyorsunuz sırf adı marka diye ütüne üstlük en az 3500 lira fazla para vereceksiniz
    iki motosiklet arasında teknik özellik olarak sadece ve sadece hyosung ta önde çift disk fren var tek fark bu tork aynı beygir aynı
    neden aynı olan motosikletler arasında pahalı olanı alayım salakmıyım sadece markası yüzünden 3500 lira fazla vereyim
    2. olarak hyosung u türkiyeye kim getiriyor kanuni bozuldu tamir etmen gerekiyor ne yapıyorsunuz en ücra köşede bile yetkili servisi var
    kawasakin bozuldu ne yapıyorsun mecburen 3 büyük şehirden birine nakliye et ha bu tabi işin basit kısmı birde işin yedek parça kısmı var
    kawasaki z moto hiç bir şekilde elinde yedek parça bulundurmuyor motosikletiniz bozuldumu gidip peşin para veriyor ve yaklaşık 45 gün ila 3 ay arasında bir zaman bekliyosunuz
    atıyorum haziranda aldın motoru bozuk çıktı 3 ay bekle ağuıstosun sonunda gel al bütün sezon bitti
    sırf etrafındaki millete markasıyla hava atacam diye 3500 lira fazla verip sonrada en ufak arızasında 3 ay beklemek gerizekalılıktır
    hiç başka bişey demeye gerek yok sadece servis olmayışından bile bu ülkede kawasaki motosiklet alınmaz
    hyosungu övmüyorum ama en azından bozulduğunda direk istediğin yerde tamir ettirebilirsin o bile hyosungu almana yeter
    ikinci el ninja'yı almadan önce 0 hyosung mu alsam diye çok düşündüm, hyosungların ikinci eline pek güvenmiyorum doğrusu. sonuçta gidip ikinci el hyosung alabilirdim ve 2bin tl cebimde kalabilirdi.

şimdi söylediklerin kısmen doğru kısmen yanlış. motor bilgin de ve tecrüben de benden çok daha fazla tabi ki buna da saygı duyarım fakat dikkate alman gereken bazı noktalar var. ayrıca bu bir satış meselesi ise motosiklet tecrübesi dışında marketing dediğimiz markaların ürünlerini pazarlaması ise kullanıcıların tercihlerini belirleyen etkenleride ele almak gerekir.

etrafta süreki hyosung ile ilgili arıza yazısı görüyorum, servisten memnun kalmayıp o usta senin bu usta benim dolaşan insanlar var. tüm hyosunglar (st kanuni) böyle değil tabiki ama 10 motordan 2'si diyelim sürekli okuyorum forumlarda. hyosung'un servisinin her yerde olduğundan bahsetmişsin, ben ne yapayım motoru tamir edemeyen yetkili servisi, ayrıca hyosung ile kanuni marka çin malı motorlara bakım yapan aynı servislere bu kadar teknolojik bir motoru bırakmak ne kadar doğru? (yağ tapasını gevşek unutup motoru sahibine teslim eden servisler var) dolayısıyla ortada bu motoru türkiye'ye getiren kurumla ilgili bir güven sorunu var ve hyosung'u getiren kurumun bunu süzeltmek adına bir şey yaptığını görmüyorum. sadece doğru bir fiyat politikası izleyerek pazarda kendilerine yer ediniyorlar.

0 km alıpta etrafta hyosung gibi arızalar çıkardığı için servis servis dolaşan ya da usta bulmak için dolaşan kaç ninja kullanıcısı gördün sorarım sana? hadi servisten memnun kalmasa bile kawasaki için güvenebileceğin iyi bir usta bulmak ne kadar zor olabilir? (kawasaki'nin türkiye'de kaç yıldır olduğuna dikkatinizi çekerim) aynı şey yamaha, honda, aprilla ve bmw için de geçerli, bu markalarda türkiye'de çok uzun zamandır var.

insanlar bu yüzden "marka" tercih ediyorlar, çünki güvenmeleri için çok iyi nedenleri var ve bu salaklık değil, tercih meselesi.

markasına güveniyordur, tasarımını beğeniyordur, rengini seviyodur buna göre tercih eder yada etmez alır ya da almaz.

ben hyosungun tasarımı ve renklerini çokta fazla beğenmiyorum açıkçası, bir çok motordan izlere sahip. hoş bir motor o ayrı ama bir orijinalliği yok.(sadece sarı rengi hoşuma gidiyor bu arada ), seninde dediğin gibi teknik özellikleri hemen hemen aynı iki motor arasında ki belirleyici olabilecek etkenler bunlardır. (ayrıca teknik özellikleri ve motorlarının yapıları arasında farklar var - 6 vites, su soğutma / 5 vites, yağ soğutma)

hyosung'ta kötü değildir tabi ki ama türkiye pazarında uzun bir süre alacağımı sanmıyorum.

racing seçimine gelince, herkes gönlüne ve bütçesine göre alır tabiki. zzr250'ler hala üretiliyor olsa, onu alırdım ama piyasada yok denecek kadar az ve elde patlama riski çok fazla bende yukarda yazdığım nedenler ve hyosung'ların ikinci eldeki değer kaybı çok fazla olmakla birlikte ikinci el hyosung'a güvenemediğim için ninja aldım.

konuyla alakasız olarak: hyosung almayı düşünen arkadaşların aşağıda ki linke göz atmalarını öneririm. benim aklımdaki bir çok şüpheyi gidermişti, faydası olacaktır.

http://teoman48.wordpress.com/
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Aprilia RS250 listedeki en iyi motosiklet bence ama motosiklet seçiminde ülkemizde servis, 2. el gibi bir çok kriter var...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    XL650V Transalp
    @metci: imza çok güzelmiş
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Ninja ZX-6R '08
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi burada yazacaklarım çoğu arkadaşın zoruna gidebilir şimdiden kusura bakmasınlar
    tekrar ediyorum arkadaşlar bunlar benim görüşümdür beni bağlar
    1. olarak bütün teknik özellikleri aynı olan kawasaki 250 ninja ile hyosung gt250r ı karşılaştırıyorsunuz
    Arkadaşlar Türkiyede yaşıyorsunuz ve bütün özellikleri eşit olan iki makine arasından pahalı olanı seçiyorsunuz sırf adı marka diye ütüne üstlük en az 3500 lira fazla para vereceksiniz
    iki motosiklet arasında teknik özellik olarak sadece ve sadece hyosung ta önde çift disk fren var tek fark bu tork aynı beygir aynı
    neden aynı olan motosikletler arasında pahalı olanı alayım salakmıyım sadece markası yüzünden 3500 lira fazla vereyim
    2. olarak hyosung u türkiyeye kim getiriyor kanuni bozuldu tamir etmen gerekiyor ne yapıyorsunuz en ücra köşede bile yetkili servisi var
    kawasakin bozuldu ne yapıyorsun mecburen 3 büyük şehirden birine nakliye et ha bu tabi işin basit kısmı birde işin yedek parça kısmı var
    kawasaki z moto hiç bir şekilde elinde yedek parça bulundurmuyor motosikletiniz bozuldumu gidip peşin para veriyor ve yaklaşık 45 gün ila 3 ay arasında bir zaman bekliyosunuz
    atıyorum haziranda aldın motoru bozuk çıktı 3 ay bekle ağuıstosun sonunda gel al bütün sezon bitti
    sırf etrafındaki millete markasıyla hava atacam diye 3500 lira fazla verip sonrada en ufak arızasında 3 ay beklemek gerizekalılıktır
    hiç başka bişey demeye gerek yok sadece servis olmayışından bile bu ülkede kawasaki motosiklet alınmaz
    hyosungu övmüyorum ama en azından bozulduğunda direk istediğin yerde tamir ettirebilirsin o bile hyosungu almana yeter
    Bence bu kadar insan kawasaki alıyorsa salak değildir bir bildiği vardır. Bende kendim fazla para vererek kawasaki ninja 250 aldım ama salak olduğum için değil.

Teknik özellikleri aynı demişsiniz de ninja 250 33hp, hyosung gt250r 29hp

Ciddi anlamda hyosung ile ilgileniyordum kırmızı renk hyosung için motoru yakından görmeye bile gittim daha sonra hyosung alan 4 arkadaşıma sorduğumda, 4 arkadaşımdan 3 ü aldığına pişman diğer 1 arkadaşımında motor tecrübesi yok zaten ya ucuz diye aldım ama bilmiyorum diyerek lafı geveliyor. Bu durumdan dolayı vazgeçtim. Ben orada burada yazılan yorumlara bakarak motor almadım gittim inceledim direkt olarak kullananlara sordum tamircilere gidip baktım ellerinde neler var diye hangi motorlar sorun çıkartıyor diye motora baktım, parama baktım, keseme uydurup aldım.

Diyorsunuz ki hyosungun servisi çok bozulunca her yerde tamir ettirebilirsiniz. Motor kullanmak konusunda çok tecrübem olmayabilir ama küçüklüğümden beri meraklıyım motorlara ve doğru düzgün bir motorsiklet çok zorlamadan kullanıldığında bakımları zamanında yapıldığında istisnai durumların haricinde sorun çıkartmadığını iyi biliyorum. hyosungun sorun yaşadığını ama gidermenin kolay olduğunu anlatıyosunuz. Bence ucuz olup çok sorun çıkartıp kolay giderileceğine nadiren sorun çıkartsın pahalı olsun. Alacağım ucuz motorun şehirler arası bir yolda ufak bir arızadan kullanılamaz duruma gelmesiyle bana vereceği kötü hisler paramdan çok daha önemli bence. 3 ay bekleme konusuna gelince de zaten motorunuzu götürebilecek bir ustanız yoksa daha çook 3 ay beklersiniz. Zaten servise gittiğinizde hyosungdaki arızanın nedenini anlamak için sanki gökten uzaylı inmiş gibi etrafına toplanıp 4-5 kişinin 15 dakika seyrettiğini bizzat gözlerimle görmüş bulunmaktayım. Bu nedenle çok servis olup motorunuzu seyretmeleri de ekstra bir kazanç değil.

Kısacası ben kendimi motorumun üstünde güvende hissedebiliyorsam, benim istediğim şeyleri bana verebiliyorsa benim için en iyi motor o dur. Sizin motorlarızda size bunları yaşatabiliyorsa o zaman sizin içinde en iyi motor o dur.

Saygılar.
    ZX-6R '08 Blue

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @metci: imza çok güzelmiş
    Senin de motosikletin öyle
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    rs250 tabi ki
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Başlığa yazmamışsın arkadaşım ana sayfadan direk oy verdim ama "yakıt problemi olmasa" demişsin. O zaman işler değişiyor keşke başlığa belirtici bişeyler yazsaydın. Sizce en iyisi hangisi falan yazsaydın. Fiyat/Performans ve Yakıt'ı göz önünde bulundurarak gelmiştir bir çok oy.

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı 900rr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski modeli tabiki öyle ama sizin yeni makinadan haberiniz yok sanırım.zaten türkiyede kaç tane eski zxr400 var ki.siz yeni zxr400 ü bir araştırın .sonra konuşalım.zaten ankette sözkonusu olan yeni makina iki silindir 400cc 45 50 hp civarı bir güçte.bu arada yaş 41 21 yıldır motorculuk var ve eski ve yeni modelleri hala ayırabiliyorum. arkadaşım.

Abi sen biraz karıştırıyorsun. ER6 nın 400 lüğü dediğin makina ZXR400 değil ER4.

ZXR ı bilmiyorum 4 mü 2 mi ama ER6 nın 400 lüğü ER4 eminim bundan. ;)
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    eski zxr 400 ler 4 silindir http://www.youtube.com/watch?v=ZdGM9FdN4LY
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asya gy ile mi tokatladın?
    Öncelikle bi lafını bil artislik yapar gibi bu ne laflar :D Ninja 250 vardı bende, sonra sattım asyayla kışı geçirip suzuki drz 400sm alıcam istersen o zaman artis artis konuşmalarına devam edersin. Motor kısmı bu topic te yazdıktan sonra değişti. eski motorlarım yazmıyo orda o kadarda ezik değiliz. Saygılar alınmak yok üzülürümmm
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle bi lafını bil artislik yapar gibi bu ne laflar :D Ninja 250 vardı bende, sonra sattım asyayla kışı geçirip suzuki drz 400sm alıcam istersen o zaman artis artis konuşmalarına devam edersin. Motor kısmı bu topic te yazdıktan sonra değişti. eski motorlarım yazmıyo orda o kadarda ezik değiliz. Saygılar alınmak yok üzülürümmm
    Peki hiç rs tokatlayabildin mi ninja 250 ile veya drz 400 le
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki hiç rs tokatlayabildin mi ninja 250 ile veya drz 400 le
    Haşaaaaa. Boynumuz kıldan ince, elimiz marşa gitmez. Rs 125 arkasında çok gezdim o ayrı bi makine. Ayrıca vurguladığım konu o uyduruk hyosung un neden orda olduğu bu italyan ve japonların arasında ne iş diye. arkadaş beni eziklemişte ona cevap verdim yoksa mal mülk konu değil motorcunun ruhu yeterr

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:18 ----------

@otopsici Allah rızası için güldürmeytin arkadaşlar. 1 sene kullanılmış hysoung la ninja 250 r ı yanyana koyun. parça kalitesi ne demekmiş anlayın. hyosung un grenajlar çökmeye başlamış, koltuk desen yanlardan atmış ufak ufak rengi %100 solmuş. çok komik ya. Burda çamaşır makinesinden bahsetmiyoruz motor bu. Insanlar salakmı zaten çinlilerin olayı parça kalitesi düşüklüğü saçmalık 2sini karşılaştırmak :D
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamamda arkadaşım sen şimdi beni ezik görmüş diyosun ama asıl sen milleti ezik durumuna düşürüyosun..
    Parası olmayan ve spor motosiklet isteyen arkadaşlar için iyi bir tercih gtr250
    Herkesin senin gibi parası yok demekki gtr alıyorlar..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    @otopsici ya yazmadan duramayacam nedir bu sizin kawasaki hakkında bilmeden konuşmalarınız ya :D Kawasakinin arkasında türkiyenin en zengin 6. adamı var kanuniyi türkiyeye getirende kim hyosung u getiren kim? yarın batsa kim sizinle muhattap? Kawasakinin arkasındaki adam habaş holding in sahibi neden bahsediyoruz. Ayrıca haberin olsun motorun her parçasını vidaları dahil her birinden 3er tane yeni motor toplanacak şekilde bulunduruyolar kartal z moto da. sen nerden öğreniyosun anlamış değilim bunları :D hani okudukça ben dedim benmi yanlış adamlara gidiyomuşum tak diye parça servis herbişi. Alınmayın ya çok komik geldi napiyim :D
    @ExTReMa konu ne para nede benzin yakmakla alakalı. herbişeyi kenara bırakırsak ne seçerdiniz diyo biraz konu okuyun lütfen Benim şuanki motorum 2.000tl değerinde bilmem farkındamısın hani kimi ezicem benim ne param var? konuyu daha dağıtmayalım boşver gitsin iyi geceler

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    @otopsici ya yazmadan duramayacam nedir bu sizin kawasaki hakkında bilmeden konuşmalarınız ya :D Kawasakinin arkasında türkiyenin en zengin 6. adamı var kanuniyi türkiyeye getirende kim hyosung u getiren kim? yarın batsa kim sizinle muhattap? Kawasakinin arkasındaki adam habaş holding in sahibi neden bahsediyoruz.
    Kuzen bırak bu işleri.Kawasakinin arkasındaki adam er5 e parça getirtmekten aciz.

Muhabbeti uzatmayın.Şu ana kadar gördüğüm en iyi 250 SS honda NSR 250 idi.Türkiye'de ne yazık ki ben denk gelemedim.İnanılmaz seri motosikletler.Acemiyi epey terletir.Ben MZ kullandığımdan çok zorlanmadım tabii iki üç tur attım.Şu kadar söyleyeyim,
    bizim kullandığımız gt 250 ve ninja sadece büyükçe ''commuter'' motosikletler.
    Bu bahsettiğim Honda gibi motorlar yani yamaha TZR250,kawasaki KR250 bunlar RR (racing replica) idir.190-200 gibi hızlara rahat çıkarlar.En az 40-50 beygir güç üretirler.
    Ahanda NSR

Kuzen bu da senin kawanın hakiki RR versiyonu.Zamanında bayağı yarış kazanmış.

Kısacası seçeneklerdeki motorlar RS canavarı hariç iyi birer all-rounder.Yani uzun yola çıkılabilen keyifli şehir içi motosikletleri.Birbirlerinden çok bir farkları yok,kawa biraz daha kaliteli ve pahalı sadece.MZ ile alayını tokatlarım.Saygılar
    Kolpa Adamları

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    @otopsici ya yazmadan duramayacam nedir bu sizin kawasaki hakkında bilmeden konuşmalarınız ya :D Kawasakinin arkasında türkiyenin en zengin 6. adamı var kanuniyi türkiyeye getirende kim hyosung u getiren kim? yarın batsa kim sizinle muhattap? Kawasakinin arkasındaki adam habaş holding in sahibi neden bahsediyoruz. Ayrıca haberin olsun motorun her parçasını vidaları dahil her birinden 3er tane yeni motor toplanacak şekilde bulunduruyolar kartal z moto da. sen nerden öğreniyosun anlamış değilim bunları :D hani okudukça ben dedim benmi yanlış adamlara gidiyomuşum tak diye parça servis herbişi. Alınmayın ya çok komik geldi napiyim :D
    @ExTReMa konu ne para nede benzin yakmakla alakalı. herbişeyi kenara bırakırsak ne seçerdiniz diyo biraz konu okuyun lütfen Benim şuanki motorum 2.000tl değerinde bilmem farkındamısın hani kimi ezicem benim ne param var? konuyu daha dağıtmayalım boşver gitsin iyi geceler
    kardeşim ben motosikleti kötülemiyorum türkiyede servis şartları yüzünden alınmaz diyorum kawasakideki o en zengin adamlar getirip satıyor ondan sonra ne haliniz varsa görün diyolar kardeş sizin anlamak istemediğiniz bu ben motorum arızalandığı zaman hemen tamir edilsin isterim 3 ay 4 ay parça beklemek istemem
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    XL650V Transalp
    servis şartlarından bahsediyorsunuz ama hyosung'un servis şartları türkiye'de ne kadar iyi tartışılır. mesela gt250r konu başlığında son 10 sayfada sürekli bir arıza yazısı okuyorum son günlerde. böyle bir durumda motosikleti kanuni servisine(!) emanet edeceğime sorunsuz bir motosiklet alıp gerektiğinde 3 ay parça beklemeyi tercih edilebilirim, ki ninja'nın arıza çıkartıp parça beklediği duyulmuş bir şey değil.

bnim motorun sağa ve sola birer kere yatması var mesela, önceki sahibi parça beklemeden sağ grenajını değiştirmiş..

dediğiniz mantıkla hareket edecek olursak yamaha'da alınmamalı ama bir çok kullanıcısı var. honda'nın da parçası bolca var fakat çok pahalı.

bu bir keyif işi ise bütçe/kalite oranına bakmak lazım bence.

RoWeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 1000RR
    hyo 250r deerim ben
    O KaSK Takılacak ULANNNNN

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Ben Bu Motosikletlerin Hiç Birini Kullanmadığım İçin Yorum Yapamayacam..
    Ama Hoysung Derim Kullanan Arkadaşlar Var Hem Tip Olarak Görünüş Olarak Hemde Fiyat Ucuzluluğu Olarak Parçalarıda Çok Ucuz Servisi Heryerde Var Ufak Bi Grenaj Değişiminde En fAzla 3 Gün Bekliyorsun .. Zaten Kaç gündür Hyonun Hayali İle Yatıp Kalkıyorum Şu Benim Motosikletin Taksitlerini Bitirdiğim Gibi Gidip Alıcam Hyoyu :D
    [B][COLOR="DarkRed"]wWw.Motosiklet.Net[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Blue"]Bağımlılık Yaratır[/COLOR][/B]:P

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)