Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Kötü Hava Koşullarında Motosiklet Kullanıyormusunuz?

Katılımcı sayısı
1917. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Yağmur demem Çamur demem ama Karda da binmem.

596 31.09%
  • Karda bile binerim , kayakçılarla yarışırım.

289 15.08%
  • Sabunmuyum eriyeyim yağmurda da binerim

195 10.17%
  • Hava sıcak olsun yağmurda da karda da binerim

144 7.51%
  • Yağmurda binmem 1 haftalık hava durumunu takip ederim

278 14.50%
  • Tatlı su motorcusuyum kuru zeminin hastasıyım

415 21.65%

Kotu Hava kosullarinda Motosiklet Kullaniyor musunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Olumsuz hava koşullarında ve gece olduğunda kullanmamaya çalışıyorum. Özellikle gece risk çok artıyor. Zaten yeterince riskli bir zevk.

Zorunda olmadığı halde kötü şartlarda motosiklet kullanmayı iyi bir şey zannedenlerden daha uzun süre motosikletten zevk alacağım muhtemelen. Fena da kullanmıyorum çok şükür. Hava güzel olduğu günlerde sabah evden çıkıyorum, on saat sonra eve geri geliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Yağmur,sağanak,adam götürmeyen sel,dolu,gece,gündüz,şiddetli rüzgar, +35 -10 derece,gizli buzada(sonradan fark ettim kaza olmus benden sonra), donda ama karda daha nasip olmadı :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:34 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olumsuz hava koşullarında ve gece olduğunda kullanmamaya çalışıyorum. Özellikle gece risk çok artıyor. Zaten yeterince riskli bir zevk.

Zorunda olmadığı halde kötü şartlarda motosiklet kullanmayı iyi bir şey zannedenlerden daha uzun süre motosikletten zevk alacağım muhtemelen. Fena da kullanmıyorum çok şükür. Hava güzel olduğu günlerde sabah evden çıkıyorum, on saat sonra eve geri geliyorum...
    Gece yolculuğu iyidir geçen 03:45 de muğla merkez milas arası 65 km kadar yol yaptım gündüzden daha çok zevk aldım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gece yolculuğu iyidir geçen 03:45 de muğla merkez milas arası 65 km kadar yol yaptım gündüzden daha çok zevk aldım.
    Demek istediğim gece veya yağışlı havada motosiklet kullanmanın zevksiz olduğu değil. Gece yarısı da, sağanak yağışta da motosiklet kullanmak durumunda kaldım. Bir keresinde o kadar çok üşüdüm ki dişlerimin takır takır birbirine vurmasına engel olamıyorum, eve girdiğimde baldırlarım taş gibiydi resmen, direk küveti sıcak suyla doldurup içine yatmıştım... Zevkli olmasına zevkli. Ancak herkesin kendi başına cevaplaması gereken soru şu: "Aldığım risk, aldığım zevke değiyor mu?" Bu soruya dürüst bir cevap verdikten sonra bence sorun yok.

Bir keresinde gece çevre yolundayım. Bir virajdan sonra önümüze ölü bir geyik yavrusu çıktı. Bereket arabadaydik. Ezdik geçtik. O an motosiklet üzerinde olsaydım 130km hızla viraj dışına uçmuş olacaktım muhtemelen. Gündüz olsa görürdüm yoldaki hayvanı.

Motosiklet üzerinde on gözümüz olsa yine az. Ve gece sahip olduğumuz iki göz yarım göz haline geliyor. Bu yüzden benim için gece sürüş riske değmiyor. Mümkün olduğunca kaçınmaya çalışıyorum.

Aynı şekilde yağışlı havalarda da görüş mesafesi, yol tutuşu, fren ve gaz tepkisi, viraj kabiliyeti ciddi azalıyor; sadece bizim için değil, diğer sürücüler için de...
    Reşit bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Gezeceğim günün 1gün öncesinde yada sonrasında yağmur gözüküse gezeceğim gün hava açık gözükse yine çıkmam. O derece tatlı su motorcusuyum.Yola çıkmadan 3 ayrı uygulamadan hava tahminlerine bakarım.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek istediğim gece veya yağışlı havada motosiklet kullanmanın zevksiz olduğu değil. Gece yarısı da, sağanak yağışta da motosiklet kullanmak durumunda kaldım. Bir keresinde o kadar çok üşüdüm ki dişlerimin takır takır birbirine vurmasına engel olamıyorum, eve girdiğimde baldırlarım taş gibiydi resmen, direk küveti sıcak suyla doldurup içine yatmıştım... Zevkli olmasına zevkli. Ancak herkesin kendi başına cevaplaması gereken soru şu: "Aldığım risk, aldığım zevke değiyor mu?" Bu soruya dürüst bir cevap verdikten sonra bence sorun yok.

Bir keresinde gece çevre yolundayım. Bir virajdan sonra önümüze ölü bir geyik yavrusu çıktı. Bereket arabadaydik. Ezdik geçtik. O an motosiklet üzerinde olsaydım 130km hızla viraj dışına uçmuş olacaktım muhtemelen. Gündüz olsa görürdüm yoldaki hayvanı.

Motosiklet üzerinde on gözümüz olsa yine az. Ve gece sahip olduğumuz iki göz yarım göz haline geliyor. Bu yüzden benim için gece sürüş riske değmiyor. Mümkün olduğunca kaçınmaya çalışıyorum.

Aynı şekilde yağışlı havalarda da görüş mesafesi, yol tutuşu, fren ve gaz tepkisi, viraj kabiliyeti ciddi azalıyor; sadece bizim için değil, diğer sürücüler için de...
    Çok haklısın riskleri var ama gündüze tercih ediyorum ben :D

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Gençken yağmur, çamur, kar demezdim. Mecbur tabi 25km diğer kasabadaki okula gitmem gerek.

Karda kullanmak için hususi yolu değiştirir ormana girer enduronun dibine vururdum.

En çokta motoru kapattıktan 10dk sonra oluşan sessizlikte, ayaklarının altında ezilen taze karın sesini dinlediğim, ağaç kütüğü üzerine bıraktığım marulu yemeye gelen anne ve yavru geyiği izlemeyi severdim.

Şimdilerde yağmurda kullanmayı sevmekle beraber, kar ve aşırı yağmurda kullanmayı sevmiyorum. Görüşüm çok bozuluyor.

Yağmurdan sonra yerler ıslakken kullanmayı seviyorum. Yolun üzerindeki toprak, kum, çamur gidiyor. Frenler daha iyi tutuyor. Tabi bunda yerler ıslak olduğu için yavaş ve temkinli kullanmanın etkisi büyük.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Kar, buz hariç gerekirse her hava koşulunda kullanırım. Yağmurlu havalarda ayriyeten ayaklara poşet geçiriyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Yaradana şükürler olsun ki yaş 64. Bursa da oturuyorum ,çocuk ve torunlarım ise İstanbul'dalar. Yıl başını onlarla birlikte geçirebilmek için aralık
    sonları gibi atlarım iki tekerime ,Yalova - Topçular, feribotta iki çay kahve içerim. Eskihisar - Ataşehir. İst. da yılbaşı sonrası 5 - 10 gün yaşadıktan
    sonra aynı yol ile dönerim şehrime. 40 gün kadar Bursa'da kaldıktan sonra tekrardan İst. Henüz 2 yaşındaki torunumla güreşme sevişme. Ardından 10 senedir
    hiç aksatmadığım şubattaki motosiklet fuarını ziyaret. 10 - 15 gün sonraysa Bursa'ya dönüş. Bizim yaşlıveacemi nikli , gerçek bir İstanbul beyefendisi İsmet kardeşim gibi çok soğuk + kar buz olmadığı müddetçe, neredeyse yılın 365 günü demir atımı kullanmazsam ruhen bir eksiklik oluşuyor.
    Hepciğinize motosiklet dolu günler diliyorum.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Yani arada sırada

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:46 ----------

. ......

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Her türlü hava kosulunda sürdüm. Sürüyorum(kuryeyim), sapık bir fantezimi dersiniz yoksa delimi bilmem ama gece sağanak yağmurda sürmeye bayılıyorum. Sağlam bir yağmurlugum var tek hissetigim şey kaska carpan su taneleri oluyor yagmuru hissederek yol aliyorsunuz.
    oialdemir bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani arada sırada

[video]https://youtu.be/ik4ZUYNR704[/url]

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:46 ----------

[video]https://youtu.be/ik4ZUYNR704[/url]. ......
    videoyu paylaşmayı becerememişim mobilde

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yağmurda binmiyorum ancak dun itibari ile aşırı rüzgarlı havada da binmeyeceğim.

motor + ben + artçı 300 kiloya yakınız, rüzgardan devriliyordum az kalsın

Her koşulda motosiklet kullanıyorum.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Karda sürmüştüm de mobilet bionikle çok zevkliydi. Yağmurda felan da çok sürdüm mecburen. Ama yağmurda sevmiyorum binmeyi.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250Nİ
    Fırtınalı, aşırı yağmurlu ve çok soğuk havalar haricinde gece gündüz her zaman kullanırım.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Geçen yağmurda kullandım :D Özlemişim şöyle sağanak yağmurda kullanmayı :D

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaradana şükürler olsun ki yaş 64. Bursa da oturuyorum ,çocuk ve torunlarım ise İstanbul'dalar. Yıl başını onlarla birlikte geçirebilmek için aralık
    sonları gibi atlarım iki tekerime ,Yalova - Topçular, feribotta iki çay kahve içerim. Eskihisar - Ataşehir. İst. da yılbaşı sonrası 5 - 10 gün yaşadıktan
    sonra aynı yol ile dönerim şehrime. 40 gün kadar Bursa'da kaldıktan sonra tekrardan İst. Henüz 2 yaşındaki torunumla güreşme sevişme. Ardından 10 senedir
    hiç aksatmadığım şubattaki motosiklet fuarını ziyaret. 10 - 15 gün sonraysa Bursa'ya dönüş. Bizim yaşlıveacemi nikli , gerçek bir İstanbul beyefendisi İsmet kardeşim gibi çok soğuk + kar buz olmadığı müddetçe, neredeyse yılın 365 günü demir atımı kullanmazsam ruhen bir eksiklik oluşuyor.
    Hepciğinize motosiklet dolu günler diliyorum.
    Ali abi istanbula gelince misafirim ol acı kahvemi ikram edeyim sana
    muhabbeti demleyelim...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Astiğmatım var sağanak yağmurlu akşamlarda hava karardığında önümü göremediğimden kullanmıyorum, kışın kış lastiği kullanıyorum, hafif kar yağdığında kullanmışlığım var ama heryerin karla kaplı olduğu ortamda sürmüyorum. Bunun dışında ver coşkuyu.

Motosikleti
    Cafe 152
    Oturduğum yerden okuluma, toplu taşıma ile en az 40 dakika, motorla ise sadece 7 km kar yağmadığı, hortum çıkmadığı, yol yarılmadığı müddetçe sürmeye devam, gerekirse dolu tanelerine kafa ata ata gideriz

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Astiğmatım var sağanak yağmurlu akşamlarda hava karardığında önümü göremediğimden kullanmıyorum, kışın kış lastiği kullanıyorum, hafif kar yağdığında kullanmışlığım var ama heryerin karla kaplı olduğu ortamda sürmüyorum. Bunun dışında ver coşkuyu.
    Nasıl bir zorluk çekiyorsun astigmattan özellikle geceleri ? Bende de var araçların farları hariç pek zorlanmıyorum onda da çok rahatsız edecek gibi olursa güneşliği indiriyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler