Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Tercih ettiğiniz akaryakıt firmasını işaretleyiniz

Katılımcı sayısı
1489. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • AKPET

3 0.20%
  • ALPET

8 0.54%
  • BP

142 9.54%
  • M OIL

7 0.47%
  • OPET

411 27.60%
  • PETROL OFİSİ

189 12.69%
  • SHELL

627 42.11%
  • SUNPET

1 0.07%
  • TOTAL

51 3.43%
  • TURK PETROL

18 1.21%
  • DİĞER

19 1.28%
  • FULL PETROL

13 0.87%
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Hangi akaryakıt firmasını tercih ediyorsunuz

Motovento
    REKLAM ALANI
    myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    akaryakıt sektörüyle biraz haşırneşir bir kişi olarak şunları belirtmek isterim

- ülkemizde sadece tüpraş'ın üretim yaptığı; ithal ürünlerin ülkeye girişinde gümrük laboratuvarlarında testleri yapıldığı, kalitesiz ürünün, yasal yollardan ülkeye girmesine izin verilmediğini düşünürsek, markaların ürün kaliteleri arasında bir fark olmadığını söyleyebilirim.
    - ancak, benzinin satış fiyatının dörtte üçü vergi, sadece dörtte biri ürün bedeli olmasının yarattığı ortam; her türlü kaçakçılığı ve hileyi fazlasıyla cazip hale getiriyor.
    - dağıtım şirketinden çıktığı nokta itibariyle ürün kalitelerinde bir fark olmaz; ama istasyonlarda satılan ürünün kalitesi farklılık gösterebilir. akaryakıt sektörü geçmişe kıyasla çok daha sıkı kontrol ediliyor; fakat akaryakıta kalitesiz, kaçak ürünler karıştırılabilmekte.
    - akaryakıt markasından ziyade, istasyon seçilmesini öneririm. size güven veren istasyondan alışveriş yapın. zırt-pırt indirim kampanyası düzenleyenden, girişine "ucuz mazot" tabelası asandan uzak durulmalı. bu sektörde büyük kar marjları yok; indirimli satan kaçak mal satmıyorsa, büyük ihtimal pompalarda hile yapmaktadır.
    - büyük ve güçlü bayilerden, zincir istasyonlardan da uzak durulmasını tavsiye ederim. akaryakıt firmaları da kendi bayilerini denetler; ama cirosu yüksek, güçlü bayiye yaptırım uygulamak "güven-özveri ve tecrübe" ister. hem küçükleri desteklemek rekabeti de geliştirir.
    - tüm markaların, isminde 97 olan benzinleri tüketiciyi kandırmaca; bunlar da 95 oktan benzin olup sadece isimleri 97. internet sitelerini araştırın, hiçbirinin 97 oktan diyemediğini göreceksiniz.
    - akaryakıt firmaları kapitalizmin en vahşisinin, en acımasız örnekleridir; yani hepsi de kötü'dür. aralarında birini diğerine tercih edecek bir fark olmadığı kanaatindeyim (kişisel fikrimdir). yerli markamız dediklerinizin özelleştirme sürecini, bazıları hakkında akaryakıt kaçakçılığı iddialarını hatırlayınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Sattıkları yakıt aynıdır, aynı yerden dolum yaparlar. İnanmayan istanbul - ambarlı daki dolum tesislerinde yakıt alan tanker şöförlerine sorabilir. Ama burada önemli olan tankerlerin ve istasyon depolarının temizliği ve istasyonların hilesiz olması . Bayilik verirken ince eleyip sık dokuyan, istasyon kontrollerini düzenli ve sıkı yapan dağıtıcıların benzini haliyle daha güvenilir oluyor.

fuatbmw01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW
    Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akaryakıt sektörüyle biraz haşırneşir bir kişi olarak şunları belirtmek isterim

- ülkemizde sadece tüpraş'ın üretim yaptığı; ithal ürünlerin ülkeye girişinde gümrük laboratuvarlarında testleri yapıldığı, kalitesiz ürünün, yasal yollardan ülkeye girmesine izin verilmediğini düşünürsek, markaların ürün kaliteleri arasında bir fark olmadığını söyleyebilirim.
    - ancak, benzinin satış fiyatının dörtte üçü vergi, sadece dörtte biri ürün bedeli olmasının yarattığı ortam; her türlü kaçakçılığı ve hileyi fazlasıyla cazip hale getiriyor.
    - dağıtım şirketinden çıktığı nokta itibariyle ürün kalitelerinde bir fark olmaz; ama istasyonlarda satılan ürünün kalitesi farklılık gösterebilir. akaryakıt sektörü geçmişe kıyasla çok daha sıkı kontrol ediliyor; fakat akaryakıta kalitesiz, kaçak ürünler karıştırılabilmekte.
    - akaryakıt markasından ziyade, istasyon seçilmesini öneririm. size güven veren istasyondan alışveriş yapın. zırt-pırt indirim kampanyası düzenleyenden, girişine "ucuz mazot" tabelası asandan uzak durulmalı. bu sektörde büyük kar marjları yok; indirimli satan kaçak mal satmıyorsa, büyük ihtimal pompalarda hile yapmaktadır.
    - büyük ve güçlü bayilerden, zincir istasyonlardan da uzak durulmasını tavsiye ederim. akaryakıt firmaları da kendi bayilerini denetler; ama cirosu yüksek, güçlü bayiye yaptırım uygulamak "güven-özveri ve tecrübe" ister. hem küçükleri desteklemek rekabeti de geliştirir.
    - tüm markaların, isminde 97 olan benzinleri tüketiciyi kandırmaca; bunlar da 95 oktan benzin olup sadece isimleri 97. internet sitelerini araştırın, hiçbirinin 97 oktan diyemediğini göreceksiniz.
    - akaryakıt firmaları kapitalizmin en vahşisinin, en acımasız örnekleridir; yani hepsi de kötü'dür. aralarında birini diğerine tercih edecek bir fark olmadığı kanaatindeyim (kişisel fikrimdir). yerli markamız dediklerinizin özelleştirme sürecini, bazıları hakkında akaryakıt kaçakçılığı iddialarını hatırlayınız.

peki ne öneriyorsun. ben bir tamirci olarak gelenlerin on da yedisi ya kükürt vazla yada solbent, motor lambası yanıyor motor lambası yanmassa, depo hemen biter kötü yakıtdan dolayı
    kara murat benim FUAT KOŞAK

şelden şaşmayın derim gerçekten kaliteli yakıt

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    opet hem 1 tl ye 1 mil uçuş mili kazanıyorum
    hemde eve daha yakın

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Alıntı fuatbmw01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki ne öneriyorsun. ben bir tamirci olarak gelenlerin on da yedisi ya kükürt vazla yada solbent, motor lambası yanıyor motor lambası yanmassa, depo hemen biter kötü yakıtdan dolayı
    önerimi tekrar ileteyim.

dağıtım şirketi değil, istasyon tercih edin. size güven veren istasyondan mal alın.

akaryakıt firmaları şikayetlere çok duyarlıdır. kullandığınız yakıttan dolayı aracınızda bir sorunla karşılaşırsanız dağıtım firmasına şikayetinizi bildirin.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    hem dizel hem benzinli ve lpgli araçlarım olduğu için. Gözlemlerim şu şekilde,
    gözlemlerim araçtan araçtan araca değişebilir.

Dizel:
    1. opet
    2. Petrol ofisi
    3. Bp

Benzin:
    1.shell
    2.bp
    3.po

Lpg:
    1. milangaz
    2.mogaz
    3.bp gaz

su: Erikli
    gazoz: tabiki uludağ
    soda: Beypazarı
    meyva suyu: DİMES ŞEftalili
    ghostcorc ve ilkadam bunu beğendiler.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı sero35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PO(petrol ofisi) diyorum,hem kaliteli hemde ½50 yerli sermaye.paramın nereye gittiği benim için önemli
    paranızın nereye gittigini ögrenmek için biraz haberlere kulak vermeli derim.şu an TV ler ,gazeteler durmadan gösteriyor dogan holding vergi kaçırma diye. adam zaten zengin hayla Türkiye devletini nasıl soyarım diye düşünüyor.o kadar ceza yedi hayla akıllanmadı gitti.

ben benzinimi Opet ten alıyorum acil durumlarda shell de olabiliyor onun harici hiç bir aracıma başka bir yerden akaryakıt almam.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:33 ----------

Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önerimi tekrar ileteyim.

dağıtım şirketi değil, istasyon tercih edin. size güven veren istasyondan mal alın.

akaryakıt firmaları şikayetlere çok duyarlıdır. kullandığınız yakıttan dolayı aracınızda bir sorunla karşılaşırsanız dağıtım firmasına şikayetinizi bildirin.
    bir zaman shell bulgurlu istasyonundan benzin aldım.aracımın benzin lambası yeni yanmıştı.litresini tam olarak şu an hatırlamıyorum ama 20tl lik benzindi,neyse aracı çalıştırdım ibrede bir hareketlenme yok.20km yol gittim araç teklemeye başladı bu arada benzin lambası direk yanmaya devam ediyor,dedim ne olur olmaz kavacık bp hiç sevmem ama 20 tl tekrar benzin aldım ibre biraz kımıldadı.dönüşte yolumun üzeri oldugu için shell istasyonuna ugradım durumu anlattım aradan 25 dakika geçmiş elimde fiş vardı onu gösterdim yetkilinin cevabı sizin aracınız fazla yakıyor bir tamirciye götürün oldu,fazla tartışmak istemedim sizi şikayet edicegim dedim keyfin bilir dedi.neyse ilk önce zabıtaya şikayet ettim zabıtanın cevabı zaten o istasyondan çok şikayet geliyor ceza yazmaktan bıktık oldu.aynı istasyon aynı sahibiyle hayla akaryakıt satmaya devam ediyor.
    bencede istasyon önemli ama istasyon sahibi dahada önemli.çalmak için günümüzde düzen hile birsürü yeterki istesinler.gözleri doymuyor bunların
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Bence turk petrol ,opet türkiye petrol şirketlerin'den alın

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Akaryakıt firmasında calışırken ordaki bilir kişi en iyisi PO demişti ben PO tercih ediyorum ve evime en yakın benzinlik.
    Sepetçioğlu bunu beğendi.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akaryakıt firmasında calışırken ordaki bilir kişi en iyisi PO demişti ben PO tercih ediyorum ve evime en yakın benzinlik.
    PO ve Opet..
    İstanbuldayken Shell'den şaşmazdım ama 2 km uzaklıkta olduğundan alamıyorum
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Ben motosikletime benzin, biraderlerde arabalarına LPG olarak ALPET'i tercih ettik ve hiç bir şikayetimiz yok çok memnunuz.

Yeri bulunduğum mahallede bize ters olsada hiç üşenmeden oraya gidiyorum.

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Petrol Ofisi ne karşı bi sempatim var
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Benzinim nerde biterse en yakin benzinlige dalarim..
    Hic farketmez hangisi oldugu...
    Hangisinin bana faydasi varki onu özellikle tercih edeyim..
    Sonucta hepsi parami aliyor..
    Bedava veren cikmadi simdiye kadar....
    ghostcorc ve MeNGuC bunu beğendiler.
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzinim nerde biterse en yakin benzinlige dalarim..
    Hic farketmez hangisi oldugu...
    Hangisinin bana faydasi varki onu özellikle tercih edeyim..
    Sonucta hepsi parami aliyor..
    Bedava veren cikmadi simdiye kadar....
    Bu da doğru
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Akaryakıtımı Opet'den başka bir istasyondan almıyorum.
    Daha önceleri Petrol ofisini tercih ediyordum taaa ki....
    Antalya yönüne yolculuğum sırasında arka lastiğimin hava basıncının düşük olduğunu görene kadar.
    Arka arkaya 3 istasyona girdim ve hava aradım amma hiç birinde hava yoktu ya sistem arızası vardı ya da hortum uçlarının çalındığını söyledirler
    uzun yola çıktığınızda mutlaka araştırın ve kendiniz şahit olun.

Yan hizmetlerinden faydalanamadığım bir istasyona sadece onlara para kazandırmak için girmem.

Shell,Total ve bilimum yabancı istasyona girmememin nedenine gelince:
    Arkadaşlar dünya petrol piyasası ve fiyatlarını oluşturan firmalar olduğundan onların kasasına para akıtmıyorum.

yakıtın kalitesine gelince.
    Aliağa,Petkim,Ataş gibi rafinerilerin yakıtları 1'nci sınıf yakıttır..en azından satınalan yabancılar hiç şikayet etmemiş.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    akpet ten yeni ismi ile lukoil galiba
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Kendi oturduğum semtte sorun yaşamadığım benzin istasyonlarını sayayım:

1) Koşuyolu Petrol Ofisi (E5'ten Koşuyolu kavşağına girişte sağda, FIAT'ın hemen yanı).
    2) Altunizade OPET (yıllarca benzin aldım, sorun yaşamadım. Ama çıkış saatlerinde çok kalabalık olur.)
    3) Bağlarbaşı BP (burası da hiç sorun yaratmadı, düzgün bir yerdir)
    Ağır metal insanı...

Total'den kesinlikle almayın.Benim motorda arıza yaptı.Herif galiba adam akıllı yağ dökmedi.

BiLaL_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SuperKing 110-2 [ cup ] Çan Çin Çon =)
    waLLahi ne yalan sölim seçim yapmıyorum ama ben daha cok opet ile shell i kullanıyorum..
    Opet i kullanma sebebim evimin yakında olması ve daha sıcak davranmaları bana ^^ beLkide alısmaları 4 yıldır aynı yere gidiyorum adam beni uzaktan görüyor direk plakayı yazıor 5 TL e basıyor alıstı artık napsn ^^
    sheL i isede WC molaları için kullanıyorum ne kadar sıc tadilat yapsalar bile ^^
    Drumist... Gerisini Sen Anla.. --İSTANBUL / KücükÇekmece ! SuperKıng 110-2 Cup 06 [ 34 EJ 0734 ] [ EDİRNE UzunKöPRü ] Lüü x) bilal___@windowslive.com

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler