Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Tercih ettiğiniz akaryakıt firmasını işaretleyiniz

Katılımcı sayısı
1489. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • AKPET

3 0.20%
  • ALPET

8 0.54%
  • BP

142 9.54%
  • M OIL

7 0.47%
  • OPET

411 27.60%
  • PETROL OFİSİ

189 12.69%
  • SHELL

627 42.11%
  • SUNPET

1 0.07%
  • TOTAL

51 3.43%
  • TURK PETROL

18 1.21%
  • DİĞER

19 1.28%
  • FULL PETROL

13 0.87%
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Hangi akaryakıt firmasını tercih ediyorsunuz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    ben işe gelıp gıderken butun benzınlıklere rastlıyorum...
    ama sadece ve sadece opetten alısverıs yapıyorum....
    evıme yakın olarak da po var ama onunden gecerım genede alsıveriş yapmam
    bı keresınde kahraman marasta kamyonun depoyu PO dan doldurduk 100 km sonra filitreler tıkandı 3-4 saat yolda perısan olduk...
    aynı olay zonguldakta gene PO dan yakıt alınca basımıza geldı...
    ozamanlardada hep opetten alırdım ama mecbur kalınca po dan almıstım
    baska bı olayda evımıze yakın olan PO dan benzın aldım...350 jawam resmen mobıle dönmustu...daha ben gıdıpte PO dan alırmıyım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:47 ----------

unuttum sölemeyı bı kerede yozgattan ankaya motorumla gelırken po dan aldım gene nalet ettım PO ya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı racer2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben işe gelıp gıderken butun benzınlıklere rastlıyorum...
    ama sadece ve sadece opetten alısverıs yapıyorum....
    evıme yakın olarak da po var ama onunden gecerım genede alsıveriş yapmam
    bı keresınde kahraman marasta kamyonun depoyu PO dan doldurduk 100 km sonra filitreler tıkandı 3-4 saat yolda perısan olduk...
    aynı olay zonguldakta gene PO dan yakıt alınca basımıza geldı...
    ozamanlardada hep opetten alırdım ama mecbur kalınca po dan almıstım
    baska bı olayda evımıze yakın olan PO dan benzın aldım...350 jawam resmen mobıle dönmustu...daha ben gıdıpte PO dan alırmıyım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:47 ----------

unuttum sölemeyı bı kerede yozgattan ankaya motorumla gelırken po dan aldım gene nalet ettım PO ya
    ne kadar çok ''PO'' yazmısın öyle yahu
    yaşasın opet

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kadar çok ''PO'' yazmısın öyle yahu
    yaşasın opet
    tukıye de en cok PO var...bıze de yakıt olmadıgı zamanlarda hep onlar denk geldı....benı çölde kutup ayısı.... anladın...bu kadar sanslıyım yanı...
    evet yaşasın opet...devamlı aldıgım 4 bayı var...opet kartımda var...her sene en az 50 tl lık de opet kartla yakıt alırım....

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık tabana kuvvet :)
    Shell ve Bpden ne zaman alsam motor hep az km gidiyor.Totali tercih ediyorum tabi yolumun üstünde bulursam,onun dışında genelde shell ve petrol ofisi.

ramzeyci67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motoru aldığımdan beri petrol ofisi kullanıyodum 50 kuruş yüzüne kavga edince opete geçtim opetin benzini de iyi 80 yapan motor 90 yapıyo

Motosikletim olduğu zaman en yakın benzin istasyonundan alırdım o da BP.. ;)

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Shell Ve Bp'den Alıyorum Hatta Birde Bp Kart Aldım Puan Kazanıyorum (: Kalem Pil Alıcak Kadar Puanım Oldu (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

Motosikleti
    AS 200-GY-2
    ben şhell kullanıyorum KSZ BNZ 95OKTAN tavsiye ederim zizlerede

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bu devirde benzini kokluyabilelimde hangi istasyonmuş önemli değil
    Mustafa Kemal Atatürk

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Shell 'den alırım genellikle arasıra da BP.
    Ankara-Akvaryum Motosiklet Grubu

.....TEHDİT.....

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    smart kart olayı yüzünden shell kullanıyordum.motorumda egzozda patlama olmaya başlayınca motor ustası arkadaşımın tavsiyesiyle petrol ofisi ne döndüm sorun düzeldi nedense
    ben de shell den alıyordum. Aynı patlama sesleri yüzünden ve motorun çalışması deli dumrul olduğundan bıraktım. Bujileri kurum kaplamıştı. Benzini boşalttım sorun düzeldi. Şu anda bp alıyorum. Benzini gelgeç yerden değilde şehirin içindeki istasyonlardan almakta fayda var diye düşünüyorum. (katkılı benzin satan yerlerden de uzak durmakta fayda var) Bir ara 100 oktan benzin bile vardı sonra şikayetler sebebi ile piyasadan çekildi, motorlara zarar veriyordu, aynı olay şimdi 97 oktan diye satılan katkılı benzinlerde var. Arkadaşlar 95 oktan dan şaşmayın
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

Motosikleti
    honda titan 125 CGL

mert__39

opetten aldığım benzin moturmda yakmıyo neden se

speirs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akaryakıtımı Opet'den başka bir istasyondan almıyorum.
    Daha önceleri Petrol ofisini tercih ediyordum taaa ki....
    Antalya yönüne yolculuğum sırasında arka lastiğimin hava basıncının düşük olduğunu görene kadar.
    Arka arkaya 3 istasyona girdim ve hava aradım amma hiç birinde hava yoktu ya sistem arızası vardı ya da hortum uçlarının çalındığını söyledirler
    uzun yola çıktığınızda mutlaka araştırın ve kendiniz şahit olun.

Yan hizmetlerinden faydalanamadığım bir istasyona sadece onlara para kazandırmak için girmem.

Shell,Total ve bilimum yabancı istasyona girmememin nedenine gelince:
    Arkadaşlar dünya petrol piyasası ve fiyatlarını oluşturan firmalar olduğundan onların kasasına para akıtmıyorum.

yakıtın kalitesine gelince.
    Aliağa,Petkim,Ataş gibi rafinerilerin yakıtları 1'nci sınıf yakıttır..en azından satınalan yabancılar hiç şikayet etmemiş.
    Petkim akaryakıt ürünleri üretmiyor. Petkim plastik hammaddeleri ile uğraşıyor. Ham petrolü tüpraş işliyor.

Petrol Ofisi Doğan grubuna ait onlarda kazandıklarının vergisini ödemiyor. Opet Koç grubuna ait oda çalışanlarına gerekli ücret ve sosyal haklarını vermiyor.

Bunlar yerli sermaye olmuş da ne olmuş. Ben yabancı sermaye taraftarı değilim yerli sermaye taraftarıda değilim. Fakat bu ülkede yerli sermayeler daha çok usulsüzlük yapıyor. Az paraya çok iş. Bu ülke gittikçe çin halk cumhuriyetine benziyor.

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Yakın geçmişe kadar akaryakıt istasyonuna sahip olduğumuz için kendi tecrübelerimi yansıtmak istiyorum;
    Petrol ofisi ürünleri dünya standardına sahip ürün olarak piyasaya sürülmektedir. Bu nedenle askeri ve resmi araçlarda,askeri uçaklarda,hava alanlarına iniş ve kalkış yapan tüm uçaklara Petrol ofisi yakıtı kullanılmaktadır.
    İş makınamiz için gereken belirli standartta hidrolık yağı yabancı akaryakıt firmalarına ait tenekesi (16 lt.)180 TL.+KDV iken aynı standartlardakı Petrol ofisi yağı ise 85 TL+ KDV. Bu durumu PO. genel müdürlüğüne daniştım.Yabancı firmalar petrol piyasasını düşürmemek için maliyetleri yüksek gösterip piyasa belirlediklerini; PO ürünlerinden herhangi bir şüphe edilmesi veye kendi isteğimiz durumunda kimyasal analızı için(Analiz bedeli alınmadan)siz istediğiniz yere örnek gönderebileceklerini söylediler.
    İstasyonlardaki hizmet eksikliği için Lütfen ilgili genel müdürlüklere şikayette bulunun. Derhal teftişe tabi tutulur.Her istasyonun hava, su, wc,kantin gibi sosyal hizmetleri de vermesi mecburidir. Şikayet edilmesi durumunda çok ciddı cezalar uygulanmaktadır. Belli bir ihtar ve para cezasından sonra bayılık hakları kesinlikle iptal edilir.
    En önemlisi Bir Türk insanı olarak kendi ülkemin kalkınması birinci tercihim olduğu için Petrol Ofisini tercih ediyorum.
    Vakit ayırıp okuyan arkadaşlara teşekkürlerimle...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS Apache
    opet ve shell dıyorum bu ıkısıde ıyıdır bp ile yıldızımı barışmıyor bi türlü

Motosikleti
    2008 model CBR 600 RR
    valla arkadaşlar ben petrol ofisi diyorum benim 600 RR da motosikletin çalışması bile değişiyo..başka firmaların yakıtlarında motosiklet gürültülü ve rolantide düzgün çalışmıyo..tabi bu benim takibim.sizinde görüşlerinize saygı duyarım..

Motosikleti
    Kymco Agility 125

kesinlikle opet

petrol ofisi özellikle şehir merkezlerinden uzaklaşınca o kadar kötüleşiyor ki (Kalkan, Kaş'ta yaşıyorum). Kaş petrol ofisini genel müdürlüğe şikayet eden arkadaşım "1 litre benzin alıp analiz için bize gönderin lütfen" cevabı aldı

bp=british petrol, shell=amerika, total=fransa, akpet, moil ıvır zıvır güvenilmez.

Opet= Öztürk Petrol, Öztürk soyadlı Gaziantepli emekli bir öğretmenin kurduğu şirket. Bu duygusal tarafı tabi Kaliteye gelince bp, shell'den hicbir eksigi yok. Cok sıkı denetimciler, çok titizler. Bir sorun yaşarsanız genel müdürlüğü arayıp görün işlerini ne kadar iyi yaptıklarını.

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    istasyondan istasyano değişir. 10 sene önce yüksek solventli yakıt yüzünden güneydoğuda bir sürü araç servislere taşınmıştı. bp istasyonları satıyordu. harem çıkışı koşuyolu sapağına gelirken sağdaki shell den aldığım bir yakıt yüzünden motorum zor çalışıyordu. yakıtta su karışımı varmış.

netice: istasyondan istasyona değişiyor. ben koşuyolunda oturduğum için totali tercih ediyorum çünkü totalin merkezine bağlı bir anlamda vitrini olduğu için 10 senedir bir sıkıntı yaşamadım. opetlerdede çok titiz denetim yapıldığını duyuyorum. çok merkezi yerlerde sanırım sorun pek çıkmıyor.

Motosikleti
    -
    benim aldığım shelle mi özgü bilmiyorum ama motorada arabayada benzin alınca bariz bi canlılık oluyo, serileşiyo makina. genelde depoları fullediğim için piskolojikte olabilir bilmiyorum..

vedatkavak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    arkadaşlar yakıtınızı petrol ofisinden alırsak diğer firmalar fiyat indirimine gitmek zorunda kalacaklardır bunu unutmuyalım......

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler