Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Siz Hangi Sürücüsünüz ?

Katılımcı sayısı
100. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Hep gergin, hep sinirli hatta barut gibi !

15 15.00%
  • Hata yapmaktan korkan tedirgin sürücü

23 23.00%
  • Aşırı rahat, özensiz sürücü

13 13.00%
  • Dikkatsiz ve trafiğe kayıtsız sürücü

19 19.00%
  • Deneyimlerine güvenilecek usta

30 30.00%

Trafikte En Fazla Karşılaşılan Sürücü Karakterleri [Anket İçerir]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Trafik kurallarına özen gösteren, sakin, zorlu durumlarda çabuk ve pratik kararlar vererek yol alan…

Trafikte karşılaşmak için en ideal sürücü karakterini tanımlayan özellikler. Kolay kolay kızmaz,sakin davranır.
    Kurallara uyar,başkalarına karşı hep saygılıdır.

Fotoğraf; İsveç’in başkenti Stockholm’de büyükşehir belediye bünyesinde çalışan otobüs şoförleri arasında, 2011 yılında yüksek performans gösteren Türk sürücü Celal Akan.

Hep gergin, hep sinirli hatta barut gibi!

Hep gergin, hep sinirli hatta barut gibi! Bu tür sürücüler trafik azıcık sıkıştığında hemen kornaya basmaya başlayan, aracın içinden sinirlerine hakim olamadığını belli eden hareketler yapmaya başlayan özetle trafikteki diğer tüm sürücüleri de geren karakterlerdir. Bu tür sürücüler kendilerine gereğinden fazla güvenir ve hatanın asla kendilerinde olduğunu kabul etmez. Bunun için de trafikte yer alan hemen herkese ve her şeye sinirlenirler. Bir anda gaza basarak tüm trafiği alt üst edenler de, karşı şeritte meydana gelen bir aksiliğe laf yetiştirenler de onlar olur.

Hata yapmaktan korkan tedirgin sürücüler…

Yılların sürücüsü bile olsalar aracı, ehliyetlerini dün almış ve ilk kez trafiğe çıkmış gibi tedirgin kullanırlar. Hata yapmaktan çekindikleri için trafik kurallarına özen gösterirler ama trafikte her an karşılaşılabilecek; hızla ve pratik biçimde karar vermeyi gerektirecek durumlarda donup kalabilirler. Trafik kurallarına gösterdikleri özene biraz daha güvenip, sürüş yeteneklerine inansalar işleri daha kolay olacak bu tür sürücüler için her sabah işe gitmek ya da alışveriş için otomobile binmek stres dolu dakikalar demektir.

Aşırı rahat, özensiz sürücüler

Aşırı rahat, özensiz sürücüler de trafikte korkulası karakterlerdendir. Rahatlıkları trafikle baş etmekte faydalı olsa da usta sürücüleri bile tedirgin edebilecek durumlarda bile özensiz olmaları işleri zorlaştırır. Trafiğin pop yıldızı gibi cool ve artistik bir tarzları olsa da gerekli anlarda hızlı düşünmemeleri dezavantajlarıdır.
    Dikkatsiz ve trafiğe kayıtsız sürücüler, ‘ehliyetini nereden almış?’ diye eleştirilen sürücülerin başında gelir. Direksiyon başında cep telefonu ile ilgilenmekten trafiğin akışına dikkat etmeyen, kuralları geçiştiren saygısız sürücülerdir. Trafikteki tek sürücünün kendileri olmadığını fark edip, kurallara özen göstermeyi öğrenmezlerse hem kendileri hem de trafikteki diğerleri için tehdit oluşturmaya devam edecek, temkinli olunması gereken sürücülerdir.

Ustalar

Deneyimlerine güvenilecek ustalar trafikte en çok aranan sürücü karakterlerindendir. Yıllar içinde kazandıkları pratiklik ve birçok şeyi aynı anda düşünebilme yetenekleri kurtarıcı olur. İyi birer sürücü olduklarını bililrler ancak trafikte insanın başına her an her şeyin gelebileceğini bildikleri için de dikkatlerini asla kaybetmezler. Trafik kurallarına uymalarının yanı sıra; araçlarında bulunması gerekenleri asla ihmal etmezler, beklenmedik durumlara karşı araçlarını kasko sigortası ile güvence altına almak gibi önemli detayları atlamazlar.

Yararlanılan yazı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    14 senedir araba sürüyorum. Ustayım ben :D bu güne kadar hiç kaza yapmadım. Sürüşüm aracı kullandığım saate ve arabayı kullanım amacıma göre değişkenlik gösterir.
    *Sabah Saatleri arabada eşim ve oğlum var. Saat 8:00 9:00 arasında sakin kullanırım. Apaçilik yapmam 70 80 aralığında giderim. Kimseye ters hareketinden dolayı kızmam. (YAPTIĞIM DOĞRU)
    *Öğlen saatleri eve playstatiton oynamaya gidiyorumdur. Arabada tekim hayvan gibi giderim. Sol şeritte basarım en az 120 önümdekinin dibine girerim yol versin diye asla sellektör yapmam sol şeride atlayana söverim (YAPTIĞIM YANLIŞ)
    *Akşam saatleri Eşim işten çıkıyor. Beş buçukta işten çıkarım inanılmaz trafik var hızım trafik hızından yüksek. Milleti sollarım olabildiğince hızlı giderim çok risk almam ama. (YAPTIĞIM YANLIŞ NE OLACAK YANİ ON DK BEKLESİN HATUN)
    *Saat 20:00 21:00 oğlumu annemden alıyorum eve dönüş sakin kullanırım (DOĞRU DAVRANIŞ)
    * Hafta sonları sakin kullanırım insan gibi (arabada eşim ve oğlum var)
    Sürüşümü bu şekilde özetleyebilirim genel olarak iyi kullandığımı düşünüyorum ancak bazen de apaçiliğim tutuyor.
    Motorda asla apaçilik yapmam yemez. Her türlü insan gibi sürerim.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    İlk seçenek ankete sığmadı galiba

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Ben şööööyle bi yerleşim, birazdan tuğralı doblo ve 41 plaka kartal mevzuları başlar..

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şööööyle bi yerleşim, birazdan tuğralı doblo ve 41 plaka kartal mevzuları başlar..
    41 plaka olayı gerçekmiş,bir bucuk sene evvel istanbuldan İzmit yarımcaya taşındım inanın buranın şoförleri bana istanbulu bile arattı.
    drtayfun ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    25 seneden fazla araç, 2 senelik de motosiklet sürücüsüyüm, kendimi "hata yapmaktan korkan" birisi oalrak görürüm hep

bakıyorum da "usta"lar doldurmuş forumu.
    valla "helal olsun", diyeyim bari...
    bu özgüvene hayranım.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Anket sorusunu okumadım direk başlığı cevapladım

Hata yapmaktan korkan, tedirgin olarak işaretlerdim eğer soruyu okusaydım

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    26 senelik araç, 2 senelik motosiklet sürücüsüyüm. Araç kullanırken dönel kavşağa gelinceye kadar sakin ve tedbirli oluyorum. Dönel kavşakta ip kopuyor. Hepten sinirli, ateşe düşmüş barut oluyorum. Dönel kavşakta ilk geçiş hakkının kavşak içindekilere ait olduğu kuralını sürücülerin %99'u bilmiyor veya iplemiyor. Geçen sene bu kurala uyan birini dayak yemeyi göze alarak kovaladım, durdurup teşekkür ettim. Adam şaşırdı tabi.

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    26 senelik araç, 2 senelik motosiklet sürücüsüyüm. Araç kullanırken dönel kavşağa gelinceye kadar sakin ve tedbirli oluyorum. Dönel kavşakta ip kopuyor. Hepten sinirli, ateşe düşmüş barut oluyorum. Dönel kavşakta ilk geçiş hakkının kavşak içindekilere ait olduğu kuralını sürücülerin %99'u bilmiyor veya iplemiyor. Geçen sene bu kurala uyan birini dayak yemeyi göze alarak kovaladım, durdurup teşekkür ettim. Adam şaşırdı tabi.
    Hocam bir ben mi böyle düşünüyorum diyordum benim gibi düşünen birisi daha çıktı, Araç ile yurt dışına bir kaç defa çıktım üç beş kez de yurt dışında araç kiraladım döner kavşak kuralı bir bizim ülkede bilinmiyor resmen yurt dışından TR trafgine TR trafiginden yurt dışı trafigine çıktıgında iki gün alışmaya gidiyor.

İngiltrede araç kulanıyorum döner kavşak girecegim yeri kaçırdım bir tur daha atmak zorunda kaldım, baktım kimse girmiyor denemek içinde iki tur keyfine ben döndüm yine yola atlamadılar , İnanlılır gibi değil bildigin medeniyet bildigin insan , inanç olarak evrime inanmam ama öyle bir yerden TR ye gelince evrim de olabilir diye şüpheleniyorsun ..
    Osm@n bunu beğendi.
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Motosikleti
    kuba kee100
    Bizim servis soforu de kavsagin icindeyken geciyor yol kendine ait oldugu icin fakat sove sove geciyor “sanki yol onlarin hakki yaa” diyerek

kavsaga yaklastiginda da gobek icindekilere yol vermeden yine sove sove geciyor yol benim hakkim diye.. ilginc adam

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    5 şıktan 4 tanesi zaten trafikte yapılmaması gereken şeyler yapan tiplemeler olduğu için ben biraz mecbur kalarak deneyimlerine güvenilecek usta'yı işaretledim.

6 senedir motosiklet kullanıyorum, trafikte kimseyle kavga etmem, kurallara uymaya çalışırım ve aceleci davranmamaya çalışırım.
    Örneğin arkadaşlarım trafikte aralara girmememden şikayetçiler, sadece trafik durduğunda araya giriyorum.

karşılaşmamaya çalışıyorum

pahalılık, trafik ahlakı... sayesinde; mümkün olduğunca trafiğe az çıkıp, sakin(ekonomik) kullanıyorum

"hicaz bir rap eserinde bahsedildiği gibi;
    Bizi heyecanlandıramıyorsa bir şeyler
    Artık öldüremez de "

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    1,3,4 hergün rahat 10 tane görüyorumdur kısacık mesafede

Celal Akan ağabeyimize tebrikler, soruya gelecek olursak hepsi 🤣 insanız bir anı bir anını tutan var mı, aranızda bilmem ama yerine göre istesekte istemesekte aksi sinirli tipler de oluyoruz, herkes üstümüze de geliyor 🤣 fütursuzca trafikte dur kalkta 15 20 dakikanın ardından dikkat de dağılıyor

Hep gergin, hep sinir. Patlamaya hazır bir barut gibi bizim sürücüler. Ülkenin her yerinde böyle sanırım.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Herkes önce ki hayatında prens-prenses...
    Hiç fahişe yok anasını satıyım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)