Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: En iyi 250cc ve altı enduro hanisidir ?

Katılımcı sayısı
273. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Hyosung rx125

116 42.49%
  • Kymco Stryker 150

47 17.22%
  • Salcano 200 gy

5 1.83%
  • Ramzey qm200 gy

40 14.65%
  • Skygo sm200 gy

6 2.20%
  • Skyteam str200 gy

28 10.26%
  • Zealsun zs200 gy

5 1.83%
  • Zongshen zs200 gy

26 9.52%
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hangi enduro daha iyidir ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    henüz yok :(
    Okudukça kafam iyice karıştı, her konu yüzlerce sayfaya ulaşmış ve sonu gelmeyen konular başlıklar var ardarda.
    İşin asıl kötüsü, yazılan çoğu mesaj çok ciddi değil. Kimisi kendi motoru olduğu için övüyor tabansız yere, kimisi eğlencesine övüyor yada kötülüyor ve yüzlerce sayfa okuduktan sonra bir karara sonuca varamadığımı fark ediyorum.

Galiba en iyisi temel birkaç bilgi ve seviyeli kullanıcı yorumları ışığında bodoslama bir motor almak.
    Ankette çıkacak sonuca göre ilgiyi en azından 1-2 motora yönlendirirsem her modeli tarama öğrenme zahmetinden kurtulurum ben ve bir çok kişi.
    Benim gibi bir çok yeniler için de arşiv niteliğinde bir başlık açılmış olur.

Umarım mesajlar daha çok kullanıcılardan, yada motoru tanıyan kişilerden ciddi, düzeyli ve bilgi, deneyim vermek amacı ile yazılır, bizim gibi yeni motorcu olmaya çalışan acemilerde gerçekten bir şeyler öğrenir, ikna olur ve karar vermekte aydınlanır.

Bir çok başlığı taradıktan sonra, aklımda kalan enduro modeller bunlar;

Amaç olarak dağ bayır dere tepe gezmenin yanında, yerine göre uzun yollara çıkıp ulaşım ve gezi amacı ile de kullanılabilmesi de önemli.
    Kara verirken crosstan ziyade enduro karaktere dikkat edilmesini rica ediyorum.

Hangisi hangi yönden daha iyidir? nedenleri?
    Bedavaya bunlardan tek bir motoru alma hakkı tanınsa hangisini alırdınız neden?

Ve özellikle kişisel ricam, Ankara da bu modeller yada önereceğiniz başka modelleri satan bayi, mağaza vs. nerede vardır?
    Biliyorsanız lütfen yardım.

Anketimiz ve tartışmamız hayırlı olsun, hak eden kazansın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    NeTMaViSi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    3 motosiklet parçaladım şimdi tabanvayım :)
    saydıgın modellerın hepsı off road ama enduro demıssın nasıl olucak =)
    [COLOR="DeepSkyBlue"]øØ |[ ߀Nim s€vdคM maviDir , mคvi iSe uMut... รєภ ђ€p yür€ğiNi mคvi Tut... ® ]| Øø
    TR - - A Rh+ ---> MæVi PæNT€RL€R - [/COLOR]

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    hacım xl200 diyorum inanmıyosun, yapcak bişey yok.
    saydığın modellerin hepsi aşağı yukarı aynı.
    çoğunda cross karakteristiği ön planda, yüksek, konforsuz, titreşimli aletler. vede çin malı.
    ille bunlardan biri dersen hiçbiri derim.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    evet arkadaşa katıLıyorum ama benim tarzım bunLar =) sadece katıLmadığım Hyosung rx125 bıraz daha iyi... ama yamaha dt 125 R ın üstüne tanımam yanı KTM ve husquvarna yı saymassak =)
    [COLOR="DeepSkyBlue"]øØ |[ ߀Nim s€vdคM maviDir , mคvi iSe uMut... รєภ ђ€p yür€ğiNi mคvi Tut... ® ]| Øø

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    arkadaş elma ile armudu karıştırmış. saydıgın modellerin kullanım amacı off road dur. adam gibi bir enduroya binmek istersen paraya kıyacaksın. milletin yorumlarını begenmiyorsun ama sende bütçeni, yaşını kilonu boyunu söylemeden nasıl düzgün cevaplar alınacak dogrusu. 0 km mi istiyorsun ikinci el mi istiyorsun bunları daha net söylersen yardım gelecektir. saydıgın modellerin hiçbiri ilgi alanıma girmez ve asla alıp kullanmayacagım modeller. enduro ise farklıdır. ona binilir. enduronun piri bmw f 650 gs dir.

illa bu modellerden birini alacam dersen listenin en üst sırasındaki kymco içlerinde en az sorun yaşayacagın modeldir. boyun uzun ise skyteam ikinci tercihtir

kolay gelsin.

Motosikleti
    bmw gs 650 F için iyi konuşmuyolar yani hataLı sürüm gibi ibareLere rastLadım kaç kez iLLa 650 düşünüyosan bmw 650 DAKAR tavsiye ediyoLar...

Motosikleti
    Alıntı NeTMaViSi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bmw gs 650 F için iyi konuşmuyolar yani hataLı sürüm gibi ibareLere rastLadım kaç kez iLLa 650 düşünüyosan bmw 650 DAKAR tavsiye ediyoLar...
    onu diyen halt etmiş. her markada hatalı sürümler olabilir. ama firma global olarak müşterisini çagırır hatasını düzeltir. çin malına bulaşıpta kimin hakkı yenmedi. amacım çin malını kötülemek degil arkadaş enduro istemiş ama ankete koydugu modeller tip olarak benzesede kullanım amacı farklıdır. arkadaş bir motor alacak hiç olmazsa kötünün en iyisini önermek lazım. alırkende kullanırkende satarkende sorun yaşamasın. motosikletten sogumasın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Onu diyen kimse Dakar ile 650Gs in farklarını bilip de söylesin.

akinosan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xl650 Transalp
    aslında arkadaş meramını gayet güzel anlatmış. "motorcu olmaya çalışıyorum" demiş, "arazi dışında yola da gitmek istiyorum", "enduro arıyorum" demiş. daha ne olsun? hal böyleyken, alabileceği motorları da listelemişken daha motoru olmayan birine "f650 al" diye akıl vermek pek akıl karı değildir arkadaşlar. en azından daha mantıklı seçenekler sunulabilir.

sevgili sentez, şunu unutma ki "en baba, en kral enduro" diye bir şey yoktur. mühim olan içindeki enduro ruhudur. şunu anlatmaya çalışıyorum; scooter ile başını alıp 4 bin küsür yol yapan bir adamla, gıcır gıcır bmw'si ile istanbul trafiğinde egsoz dumanı koklayan adamı aynı kefeye koymayalım. bu işe bulaşacaksan saydığın modellerden ya da benzerlerinden edin, kendini geliştir, işin zevkini al, daha sonra amacına uygun daha büyük bir alete ister geçersin, ister geçmezsin. etrafımız, ilk motor olarak ufak bir şeye tenezzül etmeyip 600'lük, 1000'lik aletlerle kendini yollara atan, en iyi ihtimalle de kolunu bacağını kırıp motora tövbe eden örneklerle doludur. sen doğru yoldasın, böyle de devam et.

ayrıca yukarıdaki arkadaşların söylediklerinin aksine saydıkların "offroad" makineler değildir. special diye tabir ettiğimiz offroad aletlerin olayı tamamen farklıdır. senin yazdıkların uygun fiyatlı enduro başlangıç modelleridir. yoksa o çinlileri dağa bayıra vurmak motor için idam fermanı demek olur. düz yolda iki saat yol yapınca civataları gevşeyen aletlerden bahsediyorum.

o yüzden çinlilerden uzak durup hyosung ya da kymco gibi hem asfaltta hem de ufak tefek arazide yol alabilen aletleri seçmeni öneririm. aslında yukarıda kuvvetmira da yazmış, bana göre temiz bir honda xl200 bul, al. pişman olmazsın.

keyifli sürüşler..

Motosikleti
    [QUOTE=akinosan;1794866]
    ayrıca yukarıdaki arkadaşların söylediklerinin aksine saydıkların "offroad" makineler değildir. special diye tabir ettiğimiz offroad aletlerin olayı tamamen farklıdır. senin yazdıkların uygun fiyatlı enduro başlangıç modelleridir. yoksa o çinlileri dağa bayıra vurmak motor için idam fermanı demek olur. düz yolda iki saat yol yapınca civataları gevşeyen aletlerden bahsediyorum.
    QUOTE]

söyLedikLerine tamamiyLe katıLıyorum ama katıLmadığım kısmını yukarda beLirttim kesinlikLe off road yani cross makinelerdir ama speciaL değiLLerdir... senin speciaL diye tabir ettikLerini yarışLar için üretirLer dostum büyük yarışLara katıLan büyük firmaLar 1 kez kuLLanıyo speciaLLeri biLgin oLsun... saydıkLarından tabiki en iyi hyo dur ama birak yuksek makınedir boyunda eL veriyosa onu tercih et derim ama o kadar boy yoksa daha kısa oLanLarı tercih et derim...

BiLmediğinden düşük güçteki motorLarLa başLaman iyi ama çin maLLarınada pek güvenme... arkadaşında söyLediği gibi düz yoLda vidaLarı gevşeyebiLiyo ama parçaLarı baya ucuz yenı basLayan biri için düş kaLk muhabbetinde iyi oLuyo =)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:20 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:18 PM ----------

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu diyen kimse Dakar ile 650Gs in farklarını bilip de söylesin.

onu diyen kimse 2 gunLuk motosikLet kuLLanıcısı değiL dostum rahat oL hatta bi keresinde bmw gs 650 F kuLLanıcısının kendisinden biLe duydum ben onLarın yaLancısıyıım ama boş konuşacak insanLar değiL...

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BMW F650 GS demek istedin herhalde.Neymiş? hatalı sürümmü bunu sana söyleyen arkadaş gerçekten halt etmiş.Ben 14 bin km bindim bi hatasını göremedim çevremde bir dolu gs vardı onlarda pek bişey görmedi.Gs lerde bazı elektrik porblemleri olabiliyor.Ayrıca 2000-2004 arası tek buji bmw'lerde tek bujinin yetmediğine dair bir söylenti var.zaten 2004 den sonra twinsparck(çift buji) teknolojisini geliştirdi zaten iyi olan motosiklet daha iyi oldu. Dakar ile Gs arasındaki farkı zaten az çok anlayan adam bariz görür.ama şöyle bir tiyo vereyim gs de olan bazı standart donanımı yok
    Arkadaşın sorusuna gelirsek Hyosung tayvan yada kore malıydi.madem şehiriçinde kullanacaksın RX125 yerine RX125 SM (süpermoto) modelinide düşünebilirsin.
    Aslında seçtiğin tüm modeller enduro değil kros motosiklet katagorisine giriyor.
    oluroyle bunu beğendi.
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

Motosikleti
    Alıntı akinosan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında arkadaş meramını gayet güzel anlatmış. "motorcu olmaya çalışıyorum" demiş, "arazi dışında yola da gitmek istiyorum", "enduro arıyorum" demiş. daha ne olsun? hal böyleyken, alabileceği motorları da listelemişken daha motoru olmayan birine "f650 al" diye akıl vermek pek akıl karı değildir arkadaşlar. en azından daha mantıklı seçenekler sunulabilir.

sevgili sentez, şunu unutma ki "en baba, en kral enduro" diye bir şey yoktur. mühim olan içindeki enduro ruhudur. şunu anlatmaya çalışıyorum; scooter ile başını alıp 4 bin küsür yol yapan bir adamla, gıcır gıcır bmw'si ile istanbul trafiğinde egsoz dumanı koklayan adamı aynı kefeye koymayalım. bu işe bulaşacaksan saydığın modellerden ya da benzerlerinden edin, kendini geliştir, işin zevkini al, daha sonra amacına uygun daha büyük bir alete ister geçersin, ister geçmezsin. etrafımız, ilk motor olarak ufak bir şeye tenezzül etmeyip 600'lük, 1000'lik aletlerle kendini yollara atan, en iyi ihtimalle de kolunu bacağını kırıp motora tövbe eden örneklerle doludur. sen doğru yoldasın, böyle de devam et.

o yüzden çinlilerden uzak durup hyosung ya da kymco gibi hem asfaltta hem de ufak tefek arazide yol alabilen aletleri seçmeni öneririm. aslında yukarıda kuvvetmira da yazmış, bana göre temiz bir honda xl200 bul, al. pişman olmazsın.

keyifli sürüşler..
    aslında ikimizde aynı dili konuşuyoruz. ama sen baştan sona dogru ben ise sondan başa dogru gidiyorum. dedemde az buçuk araplık vardır. neyse konu dagılmasın.

arkadaş demişki karar verirken crosstan ziyade enduro olsun diyor. söylermisin bana adamın listeledigi modellerden hangisi onun isteklerine tam olarak cevap verecek. hiçbiri. ne uzun yola gelir ne daga bayıra.

haaa elbette uzun yolda yapılır dagda bayırda hoplanıp zıplanırda. ama motosiklet keyf işidir. binen keyf almak ister makinası uzun yolda rahat uzasın ister. daga taşa vurdugun zaman süpriz yaşamamak ister. motosiklete yeni başlayan için yüksek cc önerilmez ama konu enduro olunca iş degişir. bu adam anladıgım kadarıyla daha ziyade asvaltta kullanacak gezilere ve organizasjonlara katılacak hal böyleyken önerilebilecek motor bellidir. japon alternatifleride vardır. illa listeden biri derse göze çarpan tek model kymco dur. digerleri traştır.

satmaya kalksan canın çıkar ama safkan bir enduro için adam kapına kadar gelir.

çinlilerin içinde ayakta kalan bana göre tek model cup tarzı motorlardır. genel olarak kullanıcıları sakin kullanıcılardır. tekerlekleri de büyük oldugundan yurdum yollarında çokda fazla yıpranmamaktadır. scooterler varolan vibrasyondan ve bozuk yollardan tekerlekleri küçük oldugu için etkilenerek kaporta kısmı resmen haşat oluyor. race tarzlarını söylemeye gerek yok zaten.

Motosikleti
    saydıgın modellerın hepsı off road ama enduro demıssın nasıl olucak =)
    Forumu tamamen taradıktan sonra, haklarında enduro diye bahsedilen motorlar bunlar.
    Yani ben forumdaki kullanıcıların yalancısıyım, işin uzmanı değilim, ayrıca ben yeni başlıyorum ve 250 cc altı enduro bir motor arıyorum, benim okuduğum yorumlardan çıkardığım modeller bunlar.
    Bildiğiniz kaliteli almaya değer modeller varsa yazarsanız sevinirim.

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacım xl200 diyorum inanmıyosun, yapcak bişey yok.
    saydığın modellerin hepsi aşağı yukarı aynı.
    çoğunda cross karakteristiği ön planda, yüksek, konforsuz, titreşimli aletler. vede çin malı.
    ille bunlardan biri dersen hiçbiri derim.
    İnanıyorum kuvvetmira
    fakat xl200 artık üretilmiyor diye biliyorum, ben sıfır almayı planlıyordum bu yüzden çinliler bütçeye uygun hem başlangıçta motor için 3000-4000 tl den fazla vermek te istemiyorum.
    xl200 için yedek parça servis gibi sorunlar çıkabilir diye endişem var, ikinci el alırsam ve sürekli sorun çıkarır mı acaba diye de düşünüyorum kullanılmış olduğundan dolayı...

Alıntı asivezor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş elma ile armudu karıştırmış. saydıgın modellerin kullanım amacı off road dur. adam gibi bir enduroya binmek istersen paraya kıyacaksın. milletin yorumlarını begenmiyorsun ama sende bütçeni, yaşını kilonu boyunu söylemeden nasıl düzgün cevaplar alınacak dogrusu. 0 km mi istiyorsun ikinci el mi istiyorsun bunları daha net söylersen yardım gelecektir. saydıgın modellerin hiçbiri ilgi alanıma girmez ve asla alıp kullanmayacagım modeller. enduro ise farklıdır. ona binilir. enduronun piri bmw f 650 gs dir.

illa bu modellerden birini alacam dersen listenin en üst sırasındaki kymco içlerinde en az sorun yaşayacagın modeldir. boyun uzun ise skyteam ikinci tercihtir

kolay gelsin.
    F 650 benim de hayalimdeki motor, fakat başlangıç için almayı düşünmem, hak verirsin sanırım? 250cc ve altı uygundur haliyle, ve benim öğrendiğim modeller bunlar 250 altında.
    Sizin bildiğiniz bir enduro varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

182 boy, 74 kg, yaş 33, bütçe başlangıçta 3000-4000 civarı düşünüyorum.
    çok beğendiğim motor olursa belki 5000 tl olabilir.

Alıntı akinosan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

keyifli sürüşler..
    teşekkürler sevgili akinosan
    sanırım anlayan tek kişi sizsiniz.
    İnsan anlamak isteyerek bakınca, yargılamadan, yardım etmek isteyince herşey gayet net anlaşılıyor.
    İlk mesaj bence de gayet net, niyetim, amacım, isteğim ortada anlaşılır durumda, sadece okurken ki niyet algılamayı etkiliyor.

Önerilerin de çok haklısın, elbette asıl olan enduro ruhudur, sadece o ruhu en rahat açığa çıkaracak aracı merak ediyorum her yönden.
    kalite, kullanım, fiyat, servis gibi

-----------

tekrar ediyim,
    bunlar benim forumu okudukça aklımda kalan modeller,
    evet bende biliyorum görüntüleri tam bir cross, uzun yola gider mi gitmezmi dağ bayır gezermi bilmiyorum bu yüzden burada sorarak öğrenmek istiyorum.
    Daha çok model vardır belki çinli ama çok seçenek olmasın diye yazmadım.
    Sizlerin bildiği başka önerilebilecek model varsa yazarsanız sevinirim, şıklarda olmayabilir elbette.

honda xl200
    yamaha xtr125

var mesela. ama benim çinliyle başlama fikrim hem başlangıçta az bütçe ayırmak, motora kıyabilmek, hem de üretimde olmasının avantajını kullanmak.
    Tabi sıfır almanın dezavantajı da bir süre sonra satacak olunca değer kaybının olması.
    Bütün bunlara göre değerlendirirseniz memnun olurum.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    İşte buna gülerim.
    O arkadaşlara selam söyle.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Yamaha XT125R gereksiz yere pahalı.
    Sahibinden.com da aldığı gibi satan çok (benim gibi) ama yinede o paraları edecek motor değil bana göre.

Sen hatalı sürmezsen sorun yok
    Dakar alıyorsan bu işi epeyce iyi biliyorsun demektir.
    Yani 200kg motorla hoplayıp zıplıyorsundur.

akinosan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xl650 Transalp
    Alıntı sentez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler sevgili akinosan
    sanırım anlayan tek kişi sizsiniz.
    İnsan anlamak isteyerek bakınca, yargılamadan, yardım etmek isteyince herşey gayet net anlaşılıyor.
    İlk mesaj bence de gayet net, niyetim, amacım, isteğim ortada anlaşılır durumda, sadece okurken ki niyet algılamayı etkiliyor.

Önerilerin de çok haklısın, elbette asıl olan enduro ruhudur, sadece o ruhu en rahat açığa çıkaracak aracı merak ediyorum her yönden.
    kalite, kullanım, fiyat, servis gibi

-----------

tekrar ediyim,
    bunlar benim forumu okudukça aklımda kalan modeller,
    evet bende biliyorum görüntüleri tam bir cross, uzun yola gider mi gitmezmi dağ bayır gezermi bilmiyorum bu yüzden burada sorarak öğrenmek istiyorum.
    Daha çok model vardır belki çinli ama çok seçenek olmasın diye yazmadım.
    Sizlerin bildiği başka önerilebilecek model varsa yazarsanız sevinirim, şıklarda olmayabilir elbette.

honda xl200
    yamaha xtr125

var mesela. ama benim çinliyle başlama fikrim hem başlangıçta az bütçe ayırmak, motora kıyabilmek, hem de üretimde olmasının avantajını kullanmak.
    Tabi sıfır almanın dezavantajı da bir süre sonra satacak olunca değer kaybının olması.
    Bütün bunlara göre değerlendirirseniz memnun olurum.
    rica ederim..

dikkat ettiysen bir xt125r sahibi olarak kendi motorumu tavsiye etmedim. birinci neden, kendi yaşadığım problemlerdi. benden önceki sahiplerinin iyi bakmamasından da kaynaklanıyor olabilecek bir çok sorunu oldu. elektrik, karbüratör, dijital gösterge, sorunlu ilk çalışma gibi konularla boğuşup durdum. bir çok kez de yolda bıraktı beni. bu tip problemleri her xt125 sahibi yaşamıyordur muhtemelen, ama ilk çalışma gibi kronik problemleri olduğu da bir gerçek. özellikle soğuk havalarda tam bir eziyet yaratıyor bu.

ikinci nedenim de, motorun arazi için oldukça güçsüz olması ve düşmeye kalkmaya pek gelemeyecek kadar dirençsiz yapısı. güya enduro kullanım için tasarlanmış ama bırakın araziyi çamuru, biraz yağmur altında dahi kalsa problem yaratıyor.

ama hiçbir xl200 kullanıcısından benzer problemler duymadım. burada tanıdığım birkaç kişide var. adamlar hafta sonları neşe içinde orman yollarına dalarken ben arkalarından el sallamak zorunda kaldım çoğu kez. kolay kolay problem yaratmayan, servisi ve parçası bol, güç olarak da yeni bir kullanıcıyı riske atmadan tecrübe sahibi yapabilecek bir alet. uzun yol desen, buyur;

http://endurocugibiyiz.blogspot.com/...stos-2006.html

adamlar doğu karadeniz turu yapmış. daha ne olsun. farkettim de, iyi reklamını yapmışım aletin, honda türkiye beni görsün artık

şuna da bir açıklık getirmek istiyorum, "offroad" yani yol dışı kullanım için tasarlanan aletler genellikle special olarak geçer. special aletlerin illa da yarışlarda kullanılıyor olması gerekmez. honda'nın crf serisi gibi hobi amaçlı offroad kullanım için tasarlanmış makineleri örnek gösterilebilir. bunlar special diye tanımlanırken farklı yapıları dışında, trafik belgeleri olmaması da dikkate alınır. zira bunlar trafik kullanımı için gerekli olan sinyal, far gibi donanımlara sahip olmadıklarından plaka ve ruhsata sahip değillerdir. honda, kawasaki vb gibi markalar bu aletleri "offroad" adı altında satarlar. bir tanım kargaşasına yol açmayalım diye yazıyorum. ayrıca bu motorlar standart halleri ile yarışa falan giremezler. çünkü, tüm offroad kabiliyetlerine rağmen bir çok modifikasyona ihtiyaç duyarlar. benim special olarak bahsettiğim motorlar bunlardır. tabi, special'in de special'i her zaman olur.

çinli firmaların "offroad" adı altında satışa sunduğu bu motorlar o yüzden gerçek anlamda offroad değildir diye yazmak istemiştim. bu aletlerin dişli lastiklerine, yüksek selelerine, uzun amortisörlerine bakıp da aldanmayalım diye yazıyorum.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    http://www.sahibinden.com/honda_xl_2...XQQdisplayitem

alım satım ruhsat 260tl, 2 kilo baklava 40 tl.
    hayırlı uğurlu olsun
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    teşekkürler akinosan,
    senin ayrıntılı değerlendirmelerine her zaman ihtiyacım var ;)

sayenizde yamaha xtr125 i listeden çıkarıyorum, bu yorumlar olmasa yamaha nın ismine bakıp alınabilecek motor diye düşünürdüm.

honda xl200, hyosung 125, ramzey, skyteam arasında karar vermek gerekiyor anlaşılan.
    ------------------
    bugün bir zongshen 200 gördüm, bayağı heybetli yüksek bişeydi çekici geldi gözüme, yokmu kullanan? sıfır fiyatı nedir bilen?

------------------
    kuvvetmira, ya sen Ankara dasın Antalya daki motoru pazarlıyosun ne iş?
    hem 3700 tl 2004 model için çok para değil mi?

Motosikleti
    transalp yavrusu
    honda xl 200 sağlam diye duyuyoruz, hyosung 125 ile ramzey arasında bi bilgim yok skyteam arkadaşımda vardı hoplayıp zıplamaya güzel bi alet ama 15bin km de motor yenilendi kendiside biraz hor kullanıcı tabi gerisini sen düşün.
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    hangi enduro deyince bende büyük hacimli endurolardan zannettim. bence en iyi enduro BMW R 1200 GS Adventure. başkasına enduro demem

http://www.totalmotorcycle.com/photo...Adventurei.jpg
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler