Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: En Kaliteli MOTOSİKLET YAĞI Sizce Hangisi?

Katılımcı sayısı
1804. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • CASTROL

897 49.72%
  • MOBİL

135 7.48%
  • SHELL

113 6.26%
  • SELENIA

15 0.83%
  • MOTUL

436 24.17%
  • REPSOL

78 4.32%
  • MOTOREX

20 1.11%
  • GULF

10 0.55%
  • ELF

17 0.94%
  • IPONE

83 4.60%
21. sayfa BirinciBirinci ... 111920212223 ... SonuncuSonuncu

Sizce En Kaliteli Motor Yağı Markası

Motovento
    REKLAM ALANI
    emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Ben pazartesi CCP diye bir markanın zincir yağına denk geldim onu aldım. Normalde mondoil mi ne öyle bir yağ kullanıyorum. Zincirim oringsiz düz zincir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016

Ben kitapçığında ne yazıyorsa, motora o yağı koyuyorum.
    Farklı düşünenler için alternatif.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Küçük cc motora kaliteli yağ haramdır düşüncesinden kurtulamadık gitti , ufacık piston 70 le bile giderken dakikada 8000 devir çeviriyor , sürekli yüksek devir çalışan motorunuza kaliteli yağı neden esirgiyorsunuz ? adam en ucuz yağı koymuş 100.000 yapmış ee kaliteli motosiklet yağı koysa belki 200.000 yapacaktı !

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçük cc motora kaliteli yağ haramdır düşüncesinden kurtulamadık gitti , ufacık piston 70 le bile giderken dakikada 8000 devir çeviriyor , sürekli yüksek devir çalışan motorunuza kaliteli yağı neden esirgiyorsunuz ? adam en ucuz yağı koymuş 100.000 yapmış ee kaliteli motosiklet yağı koysa belki 200.000 yapacaktı !
    Ben kendi adıma esirgemiyorum hocam.

Zaten 1 litre yağ alıyor, tasarruf yapmak saçma olur.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MA2 seviyesinde miymiş? Ben mineral olanı aldım benim ki MA.
    Şimdi baktım sadece tam sentetik olan serisi MA2 seviyesinde. Bu arada alacaksan ikili almanı öneririm. O zaman tanesi 30 tl'den az ediyor.Tekli alırsan 33 tl falan ediyor. Garip olan mineral olanı tekli aldığımda da 30 tl etti.
    https://urun.n11.com/yag/lubex-rapid...det-P451216895

Bu arada Rapidus mineral, Rapidus S yarı sentetik, Rapidus FS tam sentetik.

Bu arada ben de mineral olanı 2'li alsaymışım 25 tl'dendaha aza geliyormuş. Ben 30 verdim tekine.
    Aynen tam sentetik olanı Jaso MA2 seviyesinde. Yağları arasında çok fiyat farkı yok.

Kendi sitelerinde az daha olsa daha uygun fiyatı. https://www.oilmarkt.com/motorsiklet...808002-01.html

Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen tam sentetik olanı Jaso MA2 seviyesinde. Yağları arasında çok fiyat farkı yok.

Kendi sitelerinde az daha olsa daha uygun fiyatı. https://www.oilmarkt.com/motorsiklet...808002-01.html
    Bana aylar önce Lubex'in göndermiş olduğu e-posta'nın bir kısmını paylaşayım. Burada diğer firmanın da ismi var:

"Yasin bey merhaba.

Motor Yağ Market ve Oil Mark siteleri fabrikamız ile çalışan bayi tedarik noktalarıdır.
    Bu noktalardan ürünümüzü tedarik edebilirsiniz.
    Bulunduğunuz İl ilçe ve cep telefon bilginizi verirseniz müşteri temsilcimiz sizinle temasa geçerek daha fazla yardımcı olabilir.
    Markamıza göstermiş olduğunuz ilgi ve alakaya teşekkür ederiz. ....
    "

Bayi tedarik noktası ne demektir? Bayileri satışı yapan kişiler mi? Yani toptancı gibi bir şey mi?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yag konusu baydı.
    bunu dökün.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Bana aylar önce Lubex'in göndermiş olduğu e-posta'nın bir kısmını paylaşayım. Burada diğer firmanın da ismi var:

"Yasin bey merhaba.

Motor Yağ Market ve Oil Mark siteleri fabrikamız ile çalışan bayi tedarik noktalarıdır.
    Bu noktalardan ürünümüzü tedarik edebilirsiniz.
    Bulunduğunuz İl ilçe ve cep telefon bilginizi verirseniz müşteri temsilcimiz sizinle temasa geçerek daha fazla yardımcı olabilir.
    Markamıza göstermiş olduğunuz ilgi ve alakaya teşekkür ederiz. ....
    "

Bayi tedarik noktası ne demektir? Bayileri satışı yapan kişiler mi? Yani toptancı gibi bir şey mi?
    Yani ürünleri direk fabrikadan alıyorlar. Mesela Castrol hemen hemen bütün yağcılarda var. Ama çoğu Castrolden almıyor yağı toptancıdan alıyor. Ya da sahte yağ satan yerlerden alıyor bunu bilemeyiz. Oilmarkt direk firmanın fabrikasından aldığı için orijinallik olarak doğru demek. Orijinal yağ kısacası.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    selam...konuyu açtın takip et dimi...

cbf150 de şu an Lubratech yerli yağ kullanıyorum..Denimoto Murat Deniz den alıyorum fiyatı uygun diye dikkatimi çekmişti ilk zamanlar ama son 2 yıldır çok memnunum...ama nc 750 için cesaret edemiyorum ve Castrol kullanıyorum...yukarıda F54 denen lale arkadaşın mesajını okudum.. nc için bir sonraki yağ seçimim Lıquı Moli olabilir...

bu arada anketimi kontrol ettim yüzde 50 Castrol oyu var...beyler Castrol de yerli üretim sayılır..fabrikasıda galiba Bursa Gemlik de...

En kaliteli motosiklet markası Yamaha olduğuna göre en kaliteli motosiklet yağı da Yamalube dir 😱

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı İnazuma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En kaliteli motosiklet markası Yamaha olduğuna göre en kaliteli motosiklet yağı da Yamalube dir ��
    Japonlar içerisinde en kalitelisi Kawasaki'dir hocam bana göre. Avrupa'da ise donanım kalitesi olarak Triumph gelir. Yamaha biraz, orta sınıfın hafifçe lükse doğru kaydığı bir marka. Honda da aynı şekilde esnaf dostudur. Ama Kawasaki ve Suzuki kodomanlara hitap eder.

XJ6 motorumda Yamalube var şu an. 4 bin km'dir kullanıyorum hâlâ kararmadı tam olarak ve ilk günkü gibi hâlâ yumuşak şanzımanı. Kaliteli yağ gerçekten.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japonlar içerisinde en kalitelisi Kawasaki'dir hocam bana göre. Avrupa'da ise donanım kalitesi olarak Triumph gelir. Yamaha biraz, orta sınıfın hafifçe lükse doğru kaydığı bir marka. Honda da aynı şekilde esnaf dostudur. Ama Kawasaki ve Suzuki kodomanlara hitap eder.

XJ6 motorumda Yamalube var şu an. 4 bin km'dir kullanıyorum hâlâ kararmadı tam olarak ve ilk günkü gibi hâlâ yumuşak şanzımanı. Kaliteli yağ gerçekten.
    Valla hocam genel olarak Yamaha daha pahalı çoğu ülkede. Japonyada bile böyle. Geçen türk birinin mt09 videosuna yabancının biri neden mt09 alıyorsunuz z900 daha ucuz demişti. Dedim ki Kawasaki bizim ülkede berbat servisi az ve aşırı pahalı diye. Adamların ülkede mt09 çok azmış, mt10 tanıtılmamış bile.

Hatta Japonyadaki motosikler fiyatlarını çeken Japonic kanalı Kawasaki de güzel motorlar üretiyor hafife almamak gerek demişti. Ben şahsen Yamaha hastasıyım, bunda Halamın almanyadan getirdiği (yaklaşık 10 sene önce) maket R1 sebep olabilir.

Bahsettiğim kısım 11.dkda başlıyor.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam...konuyu açtın takip et dimi...

cbf150 de şu an Lubratech yerli yağ kullanıyorum..Denimoto Murat Deniz den alıyorum fiyatı uygun diye dikkatimi çekmişti ilk zamanlar ama son 2 yıldır çok memnunum...ama nc 750 için cesaret edemiyorum ve Castrol kullanıyorum...yukarıda F54 denen lale arkadaşın mesajını okudum.. nc için bir sonraki yağ seçimim Lıquı Moli olabilir...

bu arada anketimi kontrol ettim yüzde 50 Castrol oyu var...beyler Castrol de yerli üretim sayılır..fabrikasıda galiba Bursa Gemlik de...
    ligui moly güzel yağ aga ama pahalı gibi
    lubratek güzel sanki 4 lt alsan 180 ytl
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Valla hocam genel olarak Yamaha daha pahalı çoğu ülkede. Japonyada bile böyle. Geçen türk birinin mt09 videosuna yabancının biri neden mt09 alıyorsunuz z900 daha ucuz demişti. Dedim ki Kawasaki bizim ülkede berbat servisi az ve aşırı pahalı diye. Adamların ülkede mt09 çok azmış, mt10 tanıtılmamış bile.

Hatta Japonyadaki motosikler fiyatlarını çeken Japonic kanalı Kawasaki de güzel motorlar üretiyor hafife almamak gerek demişti. Ben şahsen Yamaha hastasıyım, bunda Halamın almanyadan getirdiği (yaklaşık 10 sene önce) maket R1 sebep olabilir.

Bahsettiğim kısım 11.dkda başlıyor.

[video]https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=h0_x3R-jWBQ[/url]
    Yamaha'nın en üst segment motorları kaliteli gerçekten. Sanırım bu marka algısı ülkeden ülkeye göre değişiyor sanırım. Bu arada attığınız link gözükmüyor. Haberiniz olsun.
    BloodyBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Yamaha'nın en üst segment motorları kaliteli gerçekten. Sanırım bu marka algısı ülkeden ülkeye göre değişiyor sanırım. Bu arada attığınız link gözükmüyor. Haberiniz olsun.
    Bi çözemedim şu video işini.
    Ezio41 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008

Kaliteyi bilemem ama adamlar bizim motorlara bir boya yapmış, öyle böyle değil
    BloodyBaron ve Ezio41 bunu beğendiler.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Bu arada ben 2 tane Lubex tam sentetik 10-40 aldım kullanınca yorumlarımı paylaşırım.

Motosikleti
    Hocam keşke görmeseydim bu videoyu. Yine moralim bozuldu.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaliteyi bilemem ama adamlar bizim motorlara bir boya yapmış, öyle böyle değil
    Kawasaki'nin boyasına hastayım ben de
    BloodyBaron ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Lifan KP150
    Bu arada ben 2 tane Lubex tam sentetik 10-40 aldım kullanınca yorumlarımı paylaşırım.
    Eyvallah, iyi olur. Ben çok tecrübeli olmadığımdan ve çok yol yapmadığımdan detaylı yorum yapamam.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Eyvallah, iyi olur. Ben çok tecrübeli olmadığımdan ve çok yol yapmadığımdan detaylı yorum yapamam.
    Gelsin bakalım da 1 hafta içinde yağ değişim zamanı gelecek. O zaman değiştireceğim.

Ben de çok tecrübeli değilim, işte sağdan soldan duyduklarım araştırdıklarımla anca.

REKLAM ALANI
21. sayfa BirinciBirinci ... 111920212223 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler