Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: En Kaliteli MOTOSİKLET YAĞI Sizce Hangisi?

Katılımcı sayısı
1804. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • CASTROL

897 49.72%
  • MOBİL

135 7.48%
  • SHELL

113 6.26%
  • SELENIA

15 0.83%
  • MOTUL

436 24.17%
  • REPSOL

78 4.32%
  • MOTOREX

20 1.11%
  • GULF

10 0.55%
  • ELF

17 0.94%
  • IPONE

83 4.60%
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Sizce En Kaliteli Motor Yağı Markası

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı ShowDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepsi aynı bunların ,parası bol olan repsol alıyor sadece
    Aynen dediğin gibi, hepsi aynı fabrikadan dolum yapıyor kendi tesislerinde şişeliyorlar. En iyi yağ en ucuz olandır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    arkadaşlar bide IPONE var nasıl bi yağdır ybr ye bu yağdan katmak istiyorum
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Castrol+Würth
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    arkadaşlar bende shell sx15/50 koydum mineral sizce nasıl bir yağdır
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bide IPONE var nasıl bi yağdır ybr ye bu yağdan katmak istiyorum
    Bende bu yağı araştırdım kaliteli yağlardan biri olduğunu biliyorum , alacağım kişide her marka yağ olduğu halde Ipone yağı almamı önerdi yeni teknoloji filan dedi yalnız APİ SG olması yüzünden vazgeçtim :(( Motul aldım )
    Arkadaşlar bu yağ neden SJ SL değilde SG. Benim bildiğim yağın APİ 'sindeki harf ne kadar büyürse okadar kalitesi artar. Acaba yanlışmı biliyorum???
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bu yağı araştırdım kaliteli yağlardan biri olduğunu biliyorum , alacağım kişide her marka yağ olduğu halde Ipone yağı almamı önerdi yeni teknoloji filan dedi yalnız APİ SG olması yüzünden vazgeçtim :(( Motul aldım )
    Arkadaşlar bu yağ neden SJ SL değilde SG. Benim bildiğim yağın APİ 'sindeki harf ne kadar büyürse okadar kalitesi artar. Acaba yanlışmı biliyorum???
    Aman ıpone dan uzak durun , motorun içinde gezinirken eksiliyor kendi kendine

Motosikleti
    HYOSUNG Gt650 YENİ TARZIM :D
    bu anket daha dogrusu en cok hangı yagı kullanıyorsunuz olmalı ıdı

kalıte konusu gorecelı kavramdır.işin teknık boyutuna gırıyor

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla uzatmıyorum...soru bu...en kaliteli olduğuna inandığınız motor yağı hangisi...birde nedenini yazarsanız mutlu olurum...sizi bu kaliteye ne inandırdı...

laboratuvarda muhteviyatını mı incelediniz...

ustanızmı bu dedi...

neye göre çok kaliteli veya çok akışkan...

fabrikasınımı gezdiniz...çokmu hijyenikdi fabrika...

yada uygun fiyat politikasıyla alakalımı...

unuttuğum markaları niye yazmadın diye ısrar etmeyiniz...yok Lukoıl...yok Valvolıne falan gibi Türkiyede olmayan abzürt markaları sırf burada hava atmak için anmayın uyarayım...Dünya markası ama burda yok ben tanımam aga...

birde açılmış ankete sonradan şık eklemek olmaz...

neyse aklıma gelenler bunlar...az geyik çok paylaşım...haydin bakalım...
    Alıntı bektas46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu anket daha dogrusu en cok hangı yagı kullanıyorsunuz olmalı ıdı

kalıte konusu gorecelı kavramdır.işin teknık boyutuna gırıyor
    1.mesajı okusan bunu yazmazdın...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Burak Cingiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA VFR 800 ABS EDS BGS '05
    koy bor poweri hepsi iyi o saatten sonra....
    His Flower on His Nose VFR 800 Owner

yns_cbn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R, Lifan PONY
    yamaha yamahalube'u kullanacaksın eyyy yama_hacı diyor mecburen servis kattığı için 10-40 yamahalube kullanıyoruz ama repsol derim
    işin aslı pek farkı yok ben iyisini de kötüsünü de 1500-2000'de bi değiştiririm

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:28 ----------

Alıntı Burak Cingiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koy bor poweri hepsi iyi o saatten sonra....
    slm kardeşim ama benim araştırdığım kadarıyla bor power kesinlikle motorda kullanılmaz dediler çünkü bende katacaktım almaya gidince motosikletlerin motor yağı şanzıman, debriyaj yağı hepsi bir yerde olduğu için kullanamazsın istersen ben satarım ama olmaz dediler.
    bu konuda beni aydınlatırsan sevinirim, teşekkürler

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı yns_cbn adlı üyeden alıntı Mesajı göster

slm kardeşim ama benim araştırdığım kadarıyla bor power kesinlikle motorda kullanılmaz dediler çünkü bende katacaktım almaya gidince motosikletlerin motor yağı şanzıman, debriyaj yağı hepsi bir yerde olduğu için kullanamazsın istersen ben satarım ama olmaz dediler.
    bu konuda beni aydınlatırsan sevinirim, teşekkürler
    hemşo napıyon nedyon boşver yağ muhabbetini... körfez dersanesi duruyomu aga...bende salihliliyim...garajın karşısında köfteci duruyormu...hani yanında sobacı vardı...sen nerdensin...şişeleme kırveli...seyrantepe..kurudere...benim yedi sülalem orada...selamlar...

bu türktelekomun olduğu sokakta mercimek çorbası içmeyi özledim...hani pavyonların olduğu istasyona giden sokak var ya ora.....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen dediğin gibi, hepsi aynı fabrikadan dolum yapıyor kendi tesislerinde şişeliyorlar. En iyi yağ en ucuz olandır.
    Çok saçma. Ben aptal gibi yamaha servisin koyduğu motul denen yağla 6 ay kadar çile çektim. Resmen motoru zangır zangır titretiyordu. Sonra en güzel olanı yaptım, kendim değiştirdim yağımı. Bir castrol power 1 scooter alıp koydum motora. Şimdi honda innovada da aynı yağı kullanıyorum. Evet titreme olayı hemen ortadan kalktı.

Demek ki " en iyi yağ ucuz olandır " mantığı yanlış. Gerçi motul daha da pahalı castrolden, ama sen iş görüyor mu ona bak.

En iyi yağ görevini en iyi şekilde yaptığını bizzat gördüğün yağdır. Castrol power 1 i gördüm yaşadım, o yüzden castrol diyorum...

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    castrol den şaşmam,1 defa ucuz diye shell kattım,marşa tek basmada çalışan motor 5 basmada çalışır oldu,2 gün sonra o yağı boşaltıp castrol alıp kattım
    Her asker yeşil bereli olamaz

dj_embow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben kuryelik yapıyorum castrol power1 10w40 motorsiklet için (4t) yağ kullanıyorum 5.000kmde gider ama ben 4.000 kmde değiştiriyorum ucuz yağ daha pahalıya geliyo yaklaşık 1 senedir kullanıyorum daha önce 10tl lik yag kullanıyodum her hafta ortalama 1.000 1.500 kmde bir değiştiriyodum aylık maliyeti 40tlye geliodu castrol pover1 23 24tl civarı tavsiye ederim

---------- Post added at 10:37 ---------- Previous post was at 10:34 ----------

arkadaş doğru söylemiş koy 1.000 2.000 kmden sonra motor değirmen taşı gibi çalışmaya başlasın

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Castrol, çoğundan daha iyi.

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorex te güzel bir yağ markası, önceden bütün motosikletlerime motorex kullanıldı (bir sorun çıkmadı) italyan motosikleri shell le anlaşmaya girdiği için serviste shell kullanılıyo, memnunum.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Hortlamış yağ topic'i ve canı sıkılan yazmış...ben de yazayım da eksik kalmayım.
    Öncelikle, temel olan bir husuta anlaşlım.
    Motosiklet kullanan ve motosikletine ait kullanma kılavuzu (kullanma ve bakım el kitapçığı) olan herkese şu tavsiyede bulunmak istiyorum. Kitaplarınızı açın ve Motor Yağı bölümünde ne yazdığına bir bakın. Hiç bir kitapta şu marka yağı kullanın demez!!! ancak ve ancak 10W-50 / 15W-50 / 20W-40 / 20W-50 tam Sentetik - Yarım Sentetik vs svs vs yazar. Neden hiç bir kitapçık marka önermez? çünkü üstte belirttiğim ve TÜM üreticilerin belirtmekle yükümlü olduğu ana ve tek geçerli kriterler bunlar da ondan. Üreticiler kendi Ürünlerini '' ön plana çıkarta bilmek için şunu kattık bunu kattık der...gerçkte ise aynı klasta olan tüm yağlar eşittir ve eşit olmak zorundadır çünkü ambalaj üzerinde belirtikler değerler O yağın / yağların olması gereken asgari kriterlere uyduğunu garanti eder. Kimse şunu kattım motor tenekeleşti bunu kattım sesi değişti, zehir gibi oldu gibi göreceli ve hiç bir bilimsellikle ilgili olmayan yorumlar yapmasın.iyi sürüşler...
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Anes shell kullanıyor sizce iyi bir yağ mı ? 15 50 koyuyor
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    valla kanka şimdilik castrol koyuyor servis mecburen ama benim gönlümde yatan yağ bizim ayçicek 25/45 bizzat testini yaptım hemde , hem hafif, hem kollestorolsüz hemde ucuz ama bimdekilerden, dostlardan felan alacan yoksa bozarsın motürü
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Fazer cılar mutlaka MOTUL 5100 ü denesin, göreceksiniz vites geçişleri rahatlayacak.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler