Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: En Kaliteli MOTOSİKLET YAĞI Sizce Hangisi?

Katılımcı sayısı
1804. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • CASTROL

897 49.72%
  • MOBİL

135 7.48%
  • SHELL

113 6.26%
  • SELENIA

15 0.83%
  • MOTUL

436 24.17%
  • REPSOL

78 4.32%
  • MOTOREX

20 1.11%
  • GULF

10 0.55%
  • ELF

17 0.94%
  • IPONE

83 4.60%
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Sizce En Kaliteli Motor Yağı Markası

Motovento
    REKLAM ALANI
    Von_Pasther - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Süper Ténéré 750
    Yüsek performans racing makineler için CASTROL POWER 1 RACING 4T 10W-50 Full sentetik 30 TL 1 LİTRE

http://www.castrolmoto.com/tr/produc...er1_racing.php

Sakin sürüş ve normal motosikletler için CASTROL POWER 1 4T 10W-40 Yarı sentetik 26.50 TL 1 LİTRE

http://www.castrolmoto.com/tr/products/power1_1.php

Benim seçimim her zaman castrolden yana.Trizone denen bir sistem var castrolde ve motosiklet yağları sınıfında arge ve testlere çok değer veriyorlar öyle sallama yağ yapmıyor adamlar bazı arkadaşların dediği gibi.

Bu kış ducati monster 696 almayı düşünüyorum ona 10w 50 castrol racing koyacağım.

Ayrıca her motorun en geç 4.000km de bir yağının ve yağ filtresinin değişmesi gerekir.Bundan ne kadar önce değiştirirseniz motor ömrünüz o kadar uzar başınız ağrımaz.Motor yağı kullanıldıkça etkisini kaybetmeye başlar ve 1500 2000 km den sonra sıfır yağ ile arasında fark oluşmaya başlar.Ben en geç 2.000km de bir yağ ve yağ filtresini değiştireceğim herkesede bunu öneririm ekonomik şartlar doğrultusunda tabii saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    skrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Merlin S 150
    Castrol...Tek geçerim...50.000 km lik tecrübe.
    Ne zaman başkasına da bakayım deneyim desem, başım beladan kurtulmadı. Her seferinde Castrol motor yağlarına dönüş yaptım.
    Farklı motorlarla farklı özelliklere sahip castrol yağları kullandım ve önerdim. Hiç yüzümü yere düşürmedi...
    "Adım, Admin..."

DNGe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    İki binli yılların başında bostancı oto sanayide çalışıyodum özel opel servisinde bir müşteri geldi dükkanda kimse yok ben çırağım o zaman arabama bakım yaptıracağım dedi

Hangi yağı tavsiye edersin diye sordu ,dükkandada çeşitli yağlar var ,Castrol dedim ilk çalıştırmada magnetic özelliği motor için faydalı dedim

Peki ben sonra uğrayacağım dedi anahtarlığa benzer kese tarzı birşey verdi bana ,saatler sonra cebimden çıkardım kurcalarken oda ne, yarım altın ışıl ışıl .

Meğerse o müşteri sandığım kişi Castrol'ün adamıymış, o nedenle her daim castrol diyorum ben abi
    crxforever bunu beğendi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    castrol 15 w 45 buldum. Koydum motora uçak gibi oldu.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu seçenekler arasında motul dur Ipone eklenmeli.
    tooglu bunu beğendi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Seahorse 10-40W 4T. Ucuz motora ucuz yağ işçilik dahil 120 liraya piston silindir değiştirtebiliyorsam neden pahalı yağ kullanayım.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    castrol 15 w 45 buldum. Koydum motora uçak gibi oldu.
    pardon arkadaşlar yanlış yazmışım castrol 15 w 40 olacaktı.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Yukarida castrol dedim ama ben de otimobil yagi kullaniyorum kanunime ve hicbir farklilik yok wurth hem zincirimi yaglar hem motorumu

zetun ing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RT125-150ZAT HONDA 600RR-1000RR KTM 990SM-690SMC
    motorunuza iphone yağ koyun farkkı hissedin a normal derecede fark eder ama litresi 37tl bulunması kolaydır kullanması bi başkadır castrol felan güzel ama iphone üstüne tanımam;)

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    yağın kralı motuldur.

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    Daha iyisini yapana kadar "CASTROL"

mavibereli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bende 2005 model kt var ve başından belli castrol 20/50 yağ kullanıyorum titreşimede faydası var benim seçimim castrol dan yana diğer yağları hiç denemedim

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    en iyisi bence Repsol

Bu sorunun hangi motora hangi yağ olması gerekirdi...
    Her motor için en iyi yağ diye birşey yoktur...
    Hava soğutmalı mı su soğutmalı mı..?
    Motor-Vites yağlama sistemi aynı mı yoksa motor ayrı, vites kutusu ayrı yağlama sistemine mi sahip..?
    Bu soruların ayrıştırmadan sorunun yanıtını bulmak imkansız...

kole301
    Bu sorunun hangi motora hangi yağ olması gerekirdi...
    Her motor için en iyi yağ diye birşey yoktur...
    Hava soğutmalı mı su soğutmalı mı..?
    Motor-Vites yağlama sistemi aynı mı yoksa motor ayrı, vites kutusu ayrı yağlama sistemine mi sahip..?
    Bu soruların ayrıştırmadan sorunun yanıtını bulmak imkansız...
    Kesinlikle katılıyorum.Biri çıkıp diyorki katagorilendirelim.Büyük cc lerde şu 125cc lerde şu diyor.Tamam iyi de SS yada 125 cc lerin hepsi blok da yada diğer metallerde aynı malzemeyi mi kullanıyor?Her çelik yada alüminyum aynı standart a ,ısı transfer seviyesine mi sahip.yada hepsi aynı rulmanı yada malzemesi aynı töleransı aynı yatakları mı kullanıyor?Adamlar aynı markanın modelin bile farklı fiyat çeşitlerini degişik pazarlar için ayarlayıp sunuyorlar.Adamlar mühendislik dehalar ile malzeme farklarından kar edebilmeyi sektörel başarı olarak görüyor.Amaç hiç bozulmayacak sonsuza kadar çalışacak araçlar imal etmek degil.Satış yapabilip ayakta kalmak için yağ üreticileri ilede kar amaçlı ortak çalışmalar yapıyorlar ki müşteri marka yada modellere bağlansın..Yani işin %100 formülünü asla elimize vermezler!!!!!!!!!!!

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pardon arkadaşlar yanlış yazmışım castrol 15 w 40 olacaktı.
    benimki uçak gibi olmadı ama pamuk gibi oldu vitesler .sesi azaldı titreşimden bile az da olsa fark var.otomobil yağı olarak mobil 1 tek geçerim motosiklet olarak da castrol repsol vb.yağların hemen hemen aynı olduğunu düşünüyorum.motul çok iyi diyolar ama kullanmadım...

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben son servis bakımda, castrol 50-15 ten memnun kalmadım, Motorex'te kullandım, Castrol'den farkı yoktu...
    En iyisi Shell Advance çok memnun kalmıştım... Motosikletten motosiklete değişir belki veya bunların hepsi gerçekten psikolojik!
    zincir yağı olarakta en iyisi Shell TEFLON bazlı olanlardan, tavsiye ederim.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı kaan898 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimki uçak gibi olmadı ama pamuk gibi oldu vitesler .sesi azaldı titreşimden bile az da olsa fark var.otomobil yağı olarak mobil 1 tek geçerim motosiklet olarak da castrol repsol vb.yağların hemen hemen aynı olduğunu düşünüyorum.motul çok iyi diyolar ama kullanmadım...
    Hangi yağı koyarsan koy yeni yağla vitesler pamuk gibi olur motorun sesi ve titreşimi azalır. 150 liraya sıfırlatabileceğin motoru en fazla 5 bin km daha fazla kullanmak için 1 litre yağa 25-30 lira vermenin mantıklı olmadığını düşünüyorum.
    crxforever bunu beğendi.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    yau bu catrol yagı bulabildigim kadar bende koyuyorum farkı elbette var,daaaa-yaga ulaşmak ayrı bi saçmalık,böle bi şirketin pazarlaması bu kadarmı dandik olur,bp istasyonlarında klasik araç yagları var,görevli zaten olaya bi haber,sorsan racing serisini bilen yok,şu motosiklet camiasını yabana atıyolarya hayret ediyorum,kardeşim araçlar 10 binde yag degişiyo,ben 1500 ü göstermem sen bana yap satışını birader,shell ultra diye bi seri çıkarmış onu koydum geçen hafta gayet iyi şu anda ,sogukken bile geçişler güzel..
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Valvoline denen yağı kullanıyorum,bizim burda ki Asya,Mondial servisleri başka yağ getirmiyor.
    1000 km'de bir değiştiririm yağı.

Bu arada Castrol,Mobil gibi yağları kullansak 2000 km'de bir değiştirsek olur mu ?
    Motosikletim,çinli skuter..
    Çünkü 2-3 haftada bir 1000 kmyi dolduruyorum,çok üşeniyorum bu yağ değişimine

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler