Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Motosikletlerden Alınan ÖTV den

Katılımcı sayısı
955. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Memnunum

30 3.14%
  • Yüksek

76 7.96%
  • Çok Yüksek

269 28.17%
  • Normal

15 1.57%
  • Tamamen Kaldırılmalı

498 52.15%
  • %10 olmalı

63 6.60%
  • %20 olmalı

4 0.42%
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Motosikletlerde alınan ÖTV hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı muhozo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın, eskiden umudumuz vardı şimdi onuda elimizden aldılar 20-30 sene sonra dahada fakir, abd ve ab nin at oynattığı, hergün bir birini öldüren zavallı bir ortadoğu ülkesi haline yavaş yavaş geliyoruz. ve buna yapacak hiç birşey yok :(
    söyleyecek bişi yok gerçekten......

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    askerden sonra
    kesinlikle kaldırılmalı ki kaldırılmaz ama şu kesindir vergide türkiye rekor kırar
    ...ÖLÜM HAYALLERİ BEKLEMEZ...DEMİRKÖYLÜ...

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elmas mücevher, ...vs gibi özel tüketimim daniskası olan ürünlerden ÖTV alınmazken hiç umulmadık ürünlerden çok yüksek meblada ÖTV alınıyor.Şaşılacak iş doğrusu.
    Shrieker bunu beğendi.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

arkadaşlar müjdeli haber sonunda geldi ötv vergisi 250 cc ye kadar olan motosikletlerde %22 den %11 e düştü motosiklet almak için tam zamanı:)

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Fiyatının neredeyse yarısını vergi olarak ödüyoruz.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    ÖTV'nin açılımı nedir? Özel tüketim vergisi.Neymiş bu özel tüketim, motosiklet mi?Yapmayın Allah aşkına motosikletten doğal daha ne tür bir ulaşım aracı olabilir.Yabancılar tarafından düzenlenen bir vergilendirme sisteminden ancak bu kadarı beklenebilir.

Birde inanılır gibi değil, ankette 27 arkadaş memnunum demiş.Ya bizimle kafa buluyorlar yada gerçekten hayal edilebilenden fazla kazanıyorlar.Yinede tamamen kaldırılmalı diyen arkadaşlar çoğunlukta ki bu da çoğunluğun bilinçli olduğunu gösterir.
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Motosikleti
    SPACY BEYAZ 2012 CBF 150 SİYAH 2012
    kaldırılmalı abi ya
    [COLOR="Blue"][B]Dünyanın En Delisi Motor Sürenmiş İkinci Delisi İse Arkasına Binenmiş Ben Her Zaman Birinci Deli Oldum İkincilik Bana Yakışmaz[/B] [/COLOR]::bira01:::flower:::bira01::

Motosikleti
    mondıal 125zn
    bence yuksek cunku bunu araba gıbı dusunmememız gerekıyor

Motosikleti
    honda cbf150
    arkadaşlar,bu işten alınan verginin kuruşundan bile memnun olmamak gerekli,ötv motor için en azından yüksek hacimlilerinden alınsın.bu vergiler düşürülmeli motor kullanımı özendirilmeli,yakıt bakım masrafları arabalara ve dıger araclara gore cok dusuk olan motosıklet kullanımının ulke ekonomısınede katkısı var.ötv alıp caydırmak yerıne en azından sehır ıcı ulasımında kullanılabılecek kucuk hacımlı motorlardan alınmamalı dıye dusunuyorum.
    artık bir cbf 150 sahibi...:cherry:

GCervatoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Joyride / 2012
    ÖTV kaldırıldığı gibi motosiklet park alanları yaratmak, TRT de prime time saatlerinde teşvik edici, kullanımı özendirici, güvenli sürüş anlamında eğitsel yayınlar koymak ve benzeri radikal teşvikler koyardım devletçe... (Tabii fazla abartmayalım. Öncelik daima toplu ulaşımdadır ...)

Motosikleti
    yamaha fz 150,yamaha enticer,bajaj pulsar
    Cok buyuk adaletsizlik biz Avrupa'daki ya da Amerika'daki bir vatandastan daha zengin degiliz,ayni arabaya ya da motora neden ucuk rakamlara sahip oluyoruz?Malesef biz de vatandas olarak protesto ettigimiz hakkimizi aradigimiz yok.Cin motoru ya da arabasi dolar piyasa... vs de isin bahanesi bir tek bizim ulkemiz mi var Cin mali dolma tehlikesinde olan.Tuketici bilincli ayrica buna engel olmak icin yuzlerce baska onlem alinabilir ancak vatandasin cebine ellerine sokmak kolaylarina geliyor malesef.Ayrica hadi otv yi verdik her yil alinan vergi ne oluyor sacmaliktan hirsizliktan baska birsey degil,3ncu dunya ulkelerinde bile boyle bir uygulama yok...Duz mantikla : aldigimiz bir urun karsiliginda 100 kere vergi mi odenir???
    HADI HEPSINI GECTIM O KADAR VERGI TOPLUYORLAR EN AZINDAN YOLLAR DUZGUN OLSA ICIM YANMICAK!
    Shrieker bunu beğendi.

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Senin ulkende protatif zenginler(koc sabanci) olursa yabanci araba ulkene oyle kolay kolay girmez, Hadi yine sabanci insafli adam toyotayi getirip satiyor burda. ama koc zamaninda tempralari tofaslari dis piyasadaki mercedes parasina satti turkiyede vatandasa. devlet bunun gibilerinin onunu kapatamadigi icin, sen hic birseye hakettigi degerin 2 mislinden daha ucuza binemezsin. birde vatandas icin kazandiginin yarisini devlete guzelce vermeye alistigi icin, sistem boyle bir standart olusturuyor. ulkede hala odemen gereken elektrik fiyatinin 3 mislini oduyorsun sen, niye? her tarafindan su cikan ulkende hidro elektrik santraller kurmak varken senin gidip, rusyadan irandan aldigin dogal gazla kurdugun termik santraller ve guney dogudaki kacak elektrik yuzunden.

biz her ne kadar gelismis bir ulke gibi gorunsekte, hala muz cumhuriyeti oldugumuzu unutuyoruz, o yuzden bize mustehak kardesim. bir yerde devletede bir sey demiyorum, gecen sene turkiyeye dondugumde istanbuldaki o trafigi gordum, dedim kendi kendime ya bu insanlar yakittan sikayet ediyorlar cok pahali diye ve boyle bir trafik var, ya eger yakit ucretleri yariya inse ne olacak? artik trafik kurtkoyden baslar buyuk cekmeceye kadar.

biz yasam sekli olarak, kafa yapisi olarak kendimizi gelistirmezsek hic birsey gelismez duzelmez. koca memlekette hala ya basimiza neden iyi biri gelmezde bizi yonetmez fikri var, neden biz hala bu kadar koyun olma cabasi icindeyiz, neden hic kimse basimiza kim gelecek sorusundan cok daha once, ben kendim ulkem memleketim adina nasil bir fayda saglarim demez? hani bu soyledigim fayda saglama olayi kalk bir roket yap uzaya git degil onlar cok ekstrem kacacak, ancak sevabina hayrina gidip dagin basina bir agac dikmekte faydadir, yolda gordugun devrilmis bir cop kovasini duzeltmekte,veya devletinin gereksiz bir is yaptiginda ya bunu niye yapiyorsun demekte ( anlasilmistir insallah demek istedigim) bundan 20 sene once orta okuldayken ben bir odul kazanmistim ortaya attigim bir fikir yuzunden, demistim cocugu olan herkez cocugu adina bir agac dikse, belediyeler ve devlet insanlari yonlendirip o agacin nereye dikilecegini gosterebilse ve o agaclari koruyabilse simdi belki senin benim adimda 30-35 yaslarinda agaclari olan bir ulkemiz olacakti, ama bunun yerine bizde ne var, secimlerden hemen once sit alanlari ormanlar yanar bu ulkede,
    halk olarak bencillikten cahillikten ve hirsizliktan vaz gectigimiz gun,
    gozumuzun onunde turistin birine biri kirk bese satmaya calisan yamyami uyarip turiste yardim ettigimiz gun,
    gordugumuz her sakalliyi haci hoca sanmayi biraktigimiz gun,
    sanata sanatciya hakettigi degeri verdigimiz gun,
    kiz cocuklarimizi okullara gonderdigimiz gun,(kiz erkek orani yari yariya ama okullara git kiz orani %30-35)
    devlet mali deniz yemeyen domuz demedigimiz zaman,
    ya buda milli servettir yaziktir gunahtir diyip korudugumuz zaman,
    devlet gelip temizleyecek diye beklemeyip kapimizin onunu temizledigimiz zaman
    televizyonlarda, kim kimi dudukluyor, kim kimi alacak, yok onu everme beni everler yerine lan bu memleket ne zaman nereden gecti nereye yasil geldileri gosterip, daha iyi bir memleket nasil yapilirlari gordugumuz zaman
    bizim icinde bir umut dogacak.

haydi kalin saglicakla cok dagittim konuyu kusura bakmayin.
    Shrieker, Mengu16 ve ykocabay bunu beğendiler.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı Hay.alper.est adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elmas mücevher, ...vs gibi özel tüketimim daniskası olan ürünlerden ÖTV alınmazken hiç umulmadık ürünlerden çok yüksek meblada ÖTV alınıyor.Şaşılacak iş doğrusu.
    ÖTV %100 kalkmalı, bu kadar adaletsizlik görülmedi.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    Benim anlamadigim sorsan herkes sikayetci ama ben bir kez gormedim cikip hakkini ariyaniya da bir kez konusulup unutuluyor.Halk hakkini ararsa hersey oyle guzel degisir ki sabanci koc vs kucuk engeller koca Osmanli batti...

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Ben bir not düşeyim arkadaşlar bir motosiklet almaya kalktığınız zaman honda yamaha yada herhangi bir marka motorun kendi parasından fazla vergi ödüyoruz devlete.Ek olarak devlet ötv yi nasıl ekliyor onu söyleyeyim. Temsilat aldığınız mal gümrükten geçiyor üzerine önce kdv yi koyuyor devlet , ötv yide kdv ekli fiyattan hesaplıyor yani verginin vergisinide vermiş oluyoruz bu sayede. Ağızlarını her açtıklarında Türkiye'nin gidişatı çok iyi diyen yöneticiler bir ülkenin ileri gitmesi için o ülkenin insanlarının refah seviyelerinin yüksek olması gerekir ki yeni şeyler üretebilsin yeni icatlar çıkarabilsin. Bu ayın sonunu nasıl getireceğiz diye düşünmekten başka şeylere fırsat bulamıyor insanlarımız. Saygılar iyi forumlar
    no_tenshi bunu beğendi.

Motosikleti
    her yil alinan vergi ne oluyor onu hic anlamis degilim???500tl-800tl vergiler her yil bildigin soygun...tamam 250cc alti motorlarda daha az ama mantigi yok hic birinin...zaten alirken ekstra otv,kdv vs veriliyor ustune heryil vergi saka gibi....Tamam akillari sira insanlari toplu tasimaya yonlendiriyorlar ancak kacinci dunya ulkesiyiz zorla,sopa zoruyla bunu yapmak ne demek oluyor,Devlet halkin refahi ve guvenligi icin vardir zira bizimkisi mafya gibi sopa zoruyla koyun gibi gutmek saniyor gorevini....

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    herhangi bir araç 10 yılda zaten verdiği vergiler ile kendi parasını veriyor. Vergilerin aza indirgenip temsilat olarak söylüyorum bunu vergiler aza indirgenirse herkes sakız bile alsa fişini ister vatandaş ta satıcı da vergisini kaçırmaz kaçırana da mani olur bu bilinç yerleştirilmeli

Motosikleti
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herhangi bir araç 10 yılda zaten verdiği vergiler ile kendi parasını veriyor. Vergilerin aza indirgenip temsilat olarak söylüyorum bunu vergiler aza indirgenirse herkes sakız bile alsa fişini ister vatandaş ta satıcı da vergisini kaçırmaz kaçırana da mani olur bu bilinç yerleştirilmeli

haklisiniz,yalniz bakiyorum sitede bile hem fikir olma durumu pek yok arada durumu kiyak olan adam cikiyo verin kardesim diyor Hani nasil olsa ensesi kalin...Sukur Allaha benim de durumum oldukca iyi ama bu haksizliga karsi durmami engellemiyor,zira herkes gibi ter dokuyoruz ve bunu da cesitli uydurma vergi isimleri altinda vermek gucume gidiyor,her birine bahaneleri hazir; minareyi calan kilifini da hazirliyor,O kadar vergi toplandi van depremi sirasinda hatirlarsaniz sordular ne oldu deprem icin toplanilan ekstra vergiler,baska yere kullandik diye cevap alindi) saka gibi zaten her sey icin ayri ayri topluyosunuz hepsi cukka.....Zengini etkilemiyor olan orta kesim ve fakir insanlarimiza oluyor....Yaziktir gunahtir...

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler