Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: En kötü sürüş alışkanlığınız nedir?

Katılımcı sayısı
1754. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Çok hızlı sürüyorum.

551 31.41%
  • Çok yavaş sürüyorum.

83 4.73%
  • Öndeki aracı çok yakından takip ediyorum.

214 12.20%
  • Kendime çok güveniyorum, dikkatsizim.

202 11.52%
  • Gergin ve aşırı heyecanlıyım.

216 12.31%
  • Güvenlik ekipmanlarını kullanmıyorum. (kask,mont,vb.)

266 15.17%
  • Diğer (Konu başlığına yazın)

222 12.66%
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

En kötü sürüş alışkanlığınız nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    var ama ER-5 alası var..
    istemeden reflex olarak beni sıkıştıran aracı sollarken bende onun önüne kırıyorum..
    bi gün taklaya gelcez ama ne zaman bilmiyorum..
    [B][CENTER]BorN 2 Ride WiLd[/CENTER][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    suzukiii k6 gsxr 1000
    Alıntı dorlion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu iyi bir alışkanlık mı yoksa kötü mü anlamadım? yamaha'nın güvenli sürüş eğitiminde öğretilen, iki parmağın her zaman manetlerin üzerinde durması şeklindeydi, bunun nedeni ise frene ihtiyaç duyulduğunda reaksiyon süresini kısaltmak, bence de gayet mantıklı ve doğru bir davranış. aklıma gelen tek olumsuz yanı, özellikle büyük ccli motosikletlerde fren sıkarken gaz kolunun toplanmaması ve fren yapayım derken elin gazda kalması olabilir mi?

konuyu değiştirdim galiba, kusura bakmayın ama henüz yeni olduğum için daha gözlemleme şansım olmadı kendimi trafikte seyir halinde...
    bu iyi bir alışkanlık ben yıllardır böyle kullanıyorum zarar dan çoook yararını gördüm.büyük cc li motorlarda gaz kolunda tek tel değil çift tel vardır biri gaz vermeye diğeride bırakılınca gazı kapama görevi (sarma),görür.büyük cc dede fareden bişi yok gene iki parmak ucu manette.tek bir yerde draglarda bunu yapmamaya çalışıyorlar sadece alışkanlık olmaması için

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    racing kullanırken yolun sonunu çabuk görmeye çalışıyorum
    scooter kullanırkende her bulduğum deliğe giriyorum, arada bi 'abi pardon aynalar pilastik, çizmez' demek zorunda kalsamda giriyorum..
    kötü alışkanlık..
    ama içki kumarım yok
    GKN MOTORS

oFLuAlper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650R
    ben diğer dedim benim olabilecek en kötü alışkanlığım;

gece motor sürerken uzunlarını söndürmeyen araçların üzerine motor sürüyorum. ne yapayım acayip sinir oluyorum başka bişey gelmiyor aklıma bende üzerlerine sürüyorum motoru.......
    GT650R

Motosikleti
    Yamoto 150T
    Vallahi ben sürmeyi bilmiyorum ...
    Zaten kask var tek...
    Sevmediğim hareketlerim aralara girmek , makas çekmek
    Ruhunu Değil Lastikleri Yak

doğma büyüme İstanbul/bostancı şu an muğla/ortaca
    Motosikleti
    sattım :(
    Alıntı aytskal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıkışık trafikte çok sık şerit değiştirip geniş aralıklara kaçmam bir nev-i makasta denilebilir...
    aynısı bendede yogun trafık buldugum an adrenalin peşinde koşmam

bide mp3 player dınlemem ii bişe deil biliyorum ama onsuzda uzun yola cıkamıorum..
    [COLOR="Black"][B] A STATE OF TRANCE[/B][/COLOR]

Motosikleti
    900 cc
    alışkanlık ama ön kaldırma

Motosikleti
    kawasaki zzr
    her zmn yawas gitcem deyip te her bindigimde KENDİME yenik düsmem

Motosikleti
    siyah hyosung250gtr
    canım sıkılınca ellerimi bırakım benzin deposunu darbuka niyetine çalıyorum ne yapayım bazen cnm sıkılıyo... :D
    [COLOR="Navy"][/COLOR]:queen:[COLOR="Red"][B][I]........antepliyik tama[U][MEDIA][/MEDIA][/U] yorum ........:queen:[/I][/B][/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben telefonla konuşmaktan nefret ediom yaw

Motosikleti
    honda cbr 1000 / truva 250 mct
    ya bende herkes gibiyim ama artık dayanılcak halde değil ya yolda küfür etmeleri sıkıstırmaları üstümüze sürmeleri dayanılcak gibi değil bende ne yapayım dayanamıyorum vede onlara ders vermek için hızlı sürüp üstlerine gidiorum hatta bikere bi kamyoncu izmir bornavada (manisayolu) ısıklarda sıkıstırdı sabah 8.30 gibi bende motoru cektim yolun ortasına adam indi kocaman bir sopa ile bende kaskı cıkarmadım yaklastı küfür ederek arkadasın gidonkolukırılmıstı ona yeni aldığım kolu goturecektim cektim kolu girdik birbirimize anlıyacagınız hep bir olalım artım ezdirmeyelim kendimizi

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    ben ekipman konusunda sıkıntılıyım motora binerken kask yerine şapka gözlük vs takıyordum bide hırs gaza gelme bunlar hemen hemen her motorcuda var zaten önemli olan bunları düzeltmek bundan sonra motora kasksız binmeyeceğim

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    canım sıkılınca ellerimi bırakım benzin deposunu darbuka niyetine çalıyorum ne yapayım bazen cnm sıkılıyo... :D

Ön tekeri kitlemekten korktuğum için yeterin altında ön fren basıncı uyguluyorum. Bi gün gircem kırmızıda bekleyenlere..

Bir de kaskın içinde sağa sola bağırıp küfretmekten (vizör kapalı tabii) kendi kafamı şişiriyorum.
    Üç boyoz bir kola

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter kullanırkende her bulduğum deliğe giriyorum, arada bi 'abi pardon aynalar pilastik, çizmez' demek zorunda kalsamda giriyorum..
    Hiç aynalara dokunmamıştım geçenlerde yer ıslakmış ayağımı koydum kaydı hafif dokundum adamın aynasına Masum bi bakış attım amcama tamam kızım tamam dedi
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

killing_machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R1 05
    çok uzun ve düz bir yol olduğunda canım sıkılıyo ayağımın birini altıma alıyom yakında bağdaş kuracam motorun üstünde
    MoToCroSS RuLeZZ

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    soğukkanlı kullanıyorum ara sıra artı yazın kısa mesafelerde kask takmıyorum güneş gözlüğümü takıyorum siyah ehuehuehu

ondan sonra tek kolla gitmek bazen ıkı kolumuda bırakıp arkaya yaslanıp gökyuzunu ızlemek daha varda onlar kalsın

Motosikleti
    honda 04/vfr 800 olacak çok yakındaaaa...
    kask takmaktan nefret ediyorum(bakkalabile gitsem takıyorum o ayrı)sebei görüş alanım daralıyo at gözlügü gibi etrafımdaki olaylardan ve nesnelerden haberdar olmak için kafamı süreklis aga sola döndürmekten nefret ediyorum.Ayrıca sesde kesiliyo.araba kullanırken müzigin sesini fazla açmam etraftaki sesleri araçtan gelen sesleri duyabilmek için bende vizoru açıyorum dışarıdan sesleri bir nebze alabilmek için.çok hızlı gitmiyorum ama sagdan araba çıktı,otobüs durdu teyze inebilir,gibi stresleri sürekli taşıdıgımdan kendimi kasılmış olarak buluyorum ve motordan yorgun iniyorum.araclara çok yanaşmıyorum ışıklarda arabalarla aynı safta duruyorum(aralardan öne geçmiyorum)makasa girmiyorum viraja gerekli sürartlerde giriyorum =kısacası sevdigim bişeiyn hayatımın bitmesine neden olmaması için ne gerekiyosa yapıyorum
    [B]SİGARA İÇENLER MUTLAKA SEYRETSİN!!![/B][YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=MYXsl9kCLVw
    [/YOUTUBE]

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    prot: kısacası sevdigim bişeiyn hayatımın bitmesine neden olmaması için ne gerekiyosa yapıyorum

BUDUR !
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    sigara ağzımdan düşmüyor.
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

tyler_durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT225
    sigara........
    bazen de elleri bırakıyorum. önceden ayağa da kalkıyordum da onu bıraktım çok şükür
    Ama yapmayın diyordu Tanrı, o daha bir çocuk...!!!
    Nükleere H A Y I R!!!!!
    **01 JJ 743**

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler