Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: En kötü sürüş alışkanlığınız nedir?

Katılımcı sayısı
1754. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Çok hızlı sürüyorum.

551 31.41%
  • Çok yavaş sürüyorum.

83 4.73%
  • Öndeki aracı çok yakından takip ediyorum.

214 12.20%
  • Kendime çok güveniyorum, dikkatsizim.

202 11.52%
  • Gergin ve aşırı heyecanlıyım.

216 12.31%
  • Güvenlik ekipmanlarını kullanmıyorum. (kask,mont,vb.)

266 15.17%
  • Diğer (Konu başlığına yazın)

222 12.66%

En kötü sürüş alışkanlığınız nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    akrep911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 954 RR FIREBLADE
    Evden çıkıp motoru çalıştırıncaya kadar kendi kendime akıllı kullan hızlı gitme derim. Ama makinanın sesini duyunca kafa reset atıyor boşver ali çık çevre yoluna soluklan diyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Kötü bir alışkanlık mı bilemem ama motosikletimi çoğu zaman bir otomobilmiş gibi kullanıyorum. Akan bir trafikte aralardan geçme gibi bir huyum yok, ancak duran trafikte aralara girebiliyorum. Motorcu ruhuna belki ters bir harekettir ama risk almayı sevmiyorum.

Bazen gösteriş yapma peşine düşüyorum, özellikle kalabalık bir caddeden geçerken.

Ayrıca gereksiz kontrollü kullandığımı düşünüyorum.

Son olarak, ivmelenmenin verdiği duyguyu çok sevdiğimden çoğu zaman gereksiz ani hızlanmalar yapıyorum. Çok riske girmeden yapıyorum ama motosikletime oluyor olan.
    ANGARAJ

hyosung tokatlıyorum
    sbr ve MrMud bunu beğendiler.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    ön fren için sadece orta parmağımı kullanıyorum
    TRANSALP XL700

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    trafikte kendimi tutamıyorum, çok gereksiz riskler alıyorum. sürekli kaza atlatıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:10 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yolda yürüyen manitalara bakıyorum
    ben bu yüzden düşmüştüm bi kere, dik bi yokuştan çıkarken kıza bakıyodum, dalmışım ani bi hızlanma yaptım, motorun sepetde ağırlık vardı, motorun önü kalktı birden, geriye doğru takla attım motorda üstüme düştü, az kalsın ayağım kırılıyordu kız geldi beni yerden kaldırdı,ben şokun etkisiyle konuşamadım bile yarım saat sonra anca kendime gelebilmiştim, sonrada gitti rezil olduğumuzla kaldık

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı Arthas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben en çok boş yolda sağımdan geçip bana maksa atan arabalara sinir oluyorum. En kötü sürüş alışkanlığım bu noktadan sonra meydana çıkıyor zaten. Makas atan arabaya ben de motorla makas atmazsam içim rahat etmiyor. Bu durumdan çok rahatsızım ama kendime hakim olamıyorum. Sol şerit bomboş dururken sağ taraftan geçmeyi anlayamıyorum.
    Bu konuda seninle kesinlikle aynı fikirdeyim, normal olan sollama beklerken ve sol taraftaki dikiz aynasını daha fazla kontrol ederken sağdan ve beklenmedik giriş yapan araçları mümkünse bir ışıkta yakalayıp bayağı bir paylıyorum.

çok hızlı sürüyorum kendime çok güveniyorum dikkatsizim bide gergin ve aşırı heycanlı oluyorum sadece arabaların aralarından geçmeye çalışırken millete çarpıcam cizdiricem adam sola kırıcak arada pestilim cıkıcak ezilicem ölücem gibi yersiz korkular yaşıyorum.

Motosikleti
    Peugeot 103
    En kotu aliskanliklarim ani fren ve herkesle kapismam. Yaya kaldiriminda yuruyem biriyle bile kapistigimi hatirliyorum. Ve hepsi bisikletten kalma.

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Konu hort olmuş ama yine de yazayım;
    Şehir içinde düşük devir kullanıyorum otomobil gibi hatta dizel otomobil gibi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Burası itiraf sayfası gibi olmuş Bir tane de benden gelsin.

Hiç acelem olmamasına rağmen sürekli sanki yarıştaymış gibi debriyaj kaydırarak kalkış yapıyorum. Başta eğlenceli olduğu için yapıyordum sonra alışkanlık oldu.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    - ulan kesin bu iki aracın arasından geçerim ben
    - oh ne güzel sıyrıldım, hadi gazı birden kökle bakalım
    - azıcık kontra mı yapsam?
    - obaa, şu viraja bak bee, şöyle güzel bi yatırıp hızlı gireyim
    - ulan şurası girilmez yol ama... bakiim, polis de yok... zaten 200 metre gidecem bişey olmaz
    - uf beaaa, şu duran arabaların arasında ne güzel de hızla geçiyorum

virajlarda geriliyorum.

motoru çok fazla yatırıp altımdan kayacakmış korkusu yaşıyorum. Bu yüzden gereğinden fazla yavaşlayıp dik dönmeye çalışıyorum, dolayısıyla arkada başka bir araç var ise onu da yavaşlatıyorum veya üstümden geçmesi için imkan tanıyorum.
    espresso bunu beğendi.

Afitron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skygo SG250-4
    Yavaş sürdüğümü söylüyorlar.Aldırmıyorum pek.Önemli olan varmak değil yolda olmaktır
    Ben ateşin yaktığını ne kitaplardan ne de büyüklerimden öğrendim. Elimi soktum ve yandı. "Ahh.Bu yakıyor!" dedim. Çok iyi öğrendim.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arabayı motor gibi kullanmam, bazen gerçekten sığmadığını geç anlayabiliyorum

-Islak yer görünce dayanamayıp gaza abanmam ve arka tekerin yanıma gelmesi.
    -Motor cc küçük olduğu için hep tapagaz gitmem ve titreşimden motorun dağılacağından korkmam.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Ben gereğinden fazla fren kullandığımı düşünüyorum. Bir de virajları diz değdir(e)meden dönüyorum.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Full ekipman kullanmıyorum ve bazen risk alıyorum, sanırım sıkıntım bu.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burası itiraf sayfası gibi olmuş Bir tane de benden gelsin.

Hiç acelem olmamasına rağmen sürekli sanki yarıştaymış gibi debriyaj kaydırarak kalkış yapıyorum. Başta eğlenceli olduğu için yapıyordum sonra alışkanlık oldu.
    Geçen sene bunu demişim. Arkadaşlar benim motor 40.000 kilometrede 2. defa debriyaj değişti. Resmen ibretlik.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Işıklarda gaza beşyüz metre kadar yüklenmek, bazen seyir halinde yersizce otomobile fark atmaya çalıştığımı farketmek, motoru da yıpratıyor.Yillardir bi iyileşme göremedim. .

Genellikle şehiriçi gaza gelip agresif kullanmak, otomobil tamponuna 'nasılsa araya dereye girerim'' diyerek çok fazla sokulmak.

Sürerken yorulduğunu, acıktığıni farketmemek ve molada 'bu kafayla iyi ki bişey olmadı, sakin' diye söylenmek.Bence en kötüsü sonuncusu, bu durumu planli molalar ve atistirmaliklarla düzeltmeye çalışıyorum.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    motosiklet sürerken lahmacun yemeden duramıyorum yanında da yayık ayranı höpürdete höpürdete içince daha bir güzel oluyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler