Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Kaskınızı her zaman kullanır mısınız?

Katılımcı sayısı
81. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet,onsuz motorumun üstüne oturmam.

69 85.19%
  • Evet, ama sadece yasal zorunluluk olduğu için

3 3.70%
  • Hayır, her zaman değil. Nereye ve nasıl gittiğime bağlı olarak değişir.

8 9.88%
  • Hayır, kask olayı bana göre değil. Zorunlu kalırsam nazi kaskı ile idare ederim.

1 1.23%
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kaskınızı her zaman kullanıyor musunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Macabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Bakkala bile gideceksem kask takarım. Mesela daha önce de eldiven kullanmıyordum. Ulan diyordum nasıl alışacağım bunlara. Şimdi eldivensiz de süremiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba içinde kimler emniyet kemeri kullanmıyor onu merak ettim şimdi
    Arabayı park etmek için bile binsem refleks olarak önce emniyet kemerimi takıyorum. Takmadığım zaman arabanın içerisindeki herhangi bir cisim gibi hissediyorum kendimi. Mesela çuval.
    Motoseverrr, espresso ve MSMorkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    pulsar n250
    tatile gittiğimde scooter kiralamıştım bir haftalığına. kız arkadaşıma da bana da tas gibi olan harleyci kasklarından verdiler, eldiven mont zaten yok biliyosunuzdur. öyle bi alışmışım ki tam takım olmaya yakında yamaha bayisi vardı gittim ucuzundan yarım parmak eldiven aldım en azından onu takayım da çıplak gibi hissetmiyim diye, tribe girdim süremiyodum.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Psyduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabayı park etmek için bile binsem refleks olarak önce emniyet kemerimi takıyorum. Takmadığım zaman arabanın içerisindeki herhangi bir cisim gibi hissediyorum kendimi. Mesela çuval.
    Bu nasıl bir hisse aynısını bende yaşıyorum, araba ile giderken herkese emniyet kemerini taktırırım. Nasıl bir şeyse arkada emniyet kemeri takmanın öne göre daha önemsiz olduğunu düşünüyorlar, halbuki ortada oturan kemer takmazsa kaza anında ön cama doğru savrulur, yanlarda oturanlar ise koltuklara çarpacağı için koltuklar onlara duvar etkisi yapacaktır ve öndeki oturan kişininde sıkışmasına sebep verecektir.
    espresso ve Psyduck bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu nasıl bir hisse aynısını bende yaşıyorum, araba ile giderken herkese emniyet kemerini taktırırım. Nasıl bir şeyse arkada emniyet kemeri takmanın öne göre daha önemsiz olduğunu düşünüyorlar, halbuki ortada oturan kemer takmazsa kaza anında ön cama doğru savrulur, yanlarda oturanlar ise koltuklara çarpacağı için koltuklar onlara duvar etkisi yapacaktır ve öndeki oturan kişininde sıkışmasına sebep verecektir.
    Ben de arabada arkada oturanlar bile emniyet kemeri takmazlarsa arabayı hareket ettirmiyorum bile.
    Motoseverrr bunu beğendi.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    şehir içinde 3-5 km lik mesafelerde bazen takmam.

Lunatique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    Şu temsili videoyu herkesin izlemesini tavsiye ederim.

https://youtu.be/RG36MRX8cQg
    espresso ve maximusti, bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Play stupid games , win stupid prizes..

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Daha önce 60km/s civarı bir hızla kaza yaptık. Arkada oturan ön koltuğu kırdı ve koltuk ön göğse dayandı. Eğer önde oturan birisi olsa onun için de büyük sıkıntı olurdu. Neyse ki kimsede ciddi bir yaralanma olmadı ama o günden sonra kesinlikle emniyet kemeri takmadan yola çıkmadım. Arkada otursam da takarım, önde otursam da. Hatta emniyet kemerleri güvenli gelmediği için otobüs yolculuğundan da kaçınıyorum.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Erdem Tşkrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    450SR
    Ekipman ne olursa olsun bence uzun/kısa mesafe sıcak soğuk fark etmeksizin her zaman kullanılmalıdır.Ortalama bir süratte giderken yolda uçan sinek/böcek/arı neyse kaskın vizöründe öyle bi patladıki önümü göremez oldum o şiddette gözüme gelmiş olsaydı yaşayacağım durumu tahmin bile etmek istemiyorum. Tehlikenin ne zaman geleceği belli olmaz 5 dakikalık yol dersin adam seni çiğner gider durduk yere canından olursun
    espresso bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Kask ne ki, dizlik ve bot olmadan sokaktan çıkmıyorum. Çıplak gibi hissediyorum tribe giriyorum. Ağustos sıcağında dizlik keyfi.

RoWeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 1000RR
    Motosiklete ilk bindiğim zamanlarda 2007 yılı olması lazim CBR125R vardi bende. Evden çıktım bakkala gidicem arkadaş kask tak dedi. Bende gerek yok çok yakın dedim. Evden çıktım köşeyi döndüm yerde kum varmış dönerken ani bir ön fren yaptım ve düştüm. Sonra asla kasksiz üstüne oturmadım
    doberman ve espresso bunu beğendiler.

doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Iron 883
    kask çok önemli ama hayatta koca bir kimsesize dönüştükten sonra yarım kask mı alsam düşüncesi sardı içimi. düşsem kaybedeceğim tek şey ya canım ya da param ikisinin de değeri önemi kalmadı.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı doberman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask çok önemli ama hayatta koca bir kimsesize dönüştükten sonra yarım kask mı alsam düşüncesi sardı içimi. düşsem kaybedeceğim tek şey ya canım ya da param ikisinin de değeri önemi kalmadı.
    Hayatta her zaman mucizeler olur, salma kendini.
    doberman ve espresso bunu beğendiler.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Bende klostrofobi var birde gözlük takıyorum hem kask hemde gözlük takınca ölüyorum sanıyorum kask sürekli motorumda ama kafam da değil, :( belkide motoru sevmemim sebebi de budur araba gibi kapalı kutuda hissettirmiyordur,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sadece yatarken çıkarıyorum ��
    maximusti, bunu beğendi.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Kask sadece kaza yapınca veya düşünce koruyan bir ekipman gibi algılanıyor...

Kask olmadan sürüş yaparken gözünüze, burnunuza, ağzınıza sinek, arı ve hatta kuş çarpma ihtimali bile var. Öndeki aracın taş atma ihtimali var. Gözünüze toz veya yoldan kalkan hafif çöplerin kaçma ihtimali var. Var da var...

Yaz aylarında özellikle kask olmadan sadece güneş gözlüğü ile sürenleri görüyorum. Büyük tehlike. Gerçi adamın ayağında parmak arası terlik var, gözlüğü mü dert ediyorsun diyebilirsiniz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)