Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Motosikletinizin bakımını veya tamirini kim yapıyor?

Katılımcı sayısı
79. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Tüm bakım ve tamirini kendim yaparım.

16 20.25%
  • Tüm bakım ve tamirini yetkili serviste yaptırırım.

18 22.78%
  • Tüm bakım ve tamirini sanayide yaptırırım.

4 5.06%
  • Elimden geldiğince kendim, yoksa servise veya sanayiye giderim.

41 51.90%

Elimden her iş gelir diyenler, ben anlamam ustası bilir diyenler...

Motovento
    REKLAM ALANI
    osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletinizin bakımını kim yapıyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ah bi garajim olacaktı kimseye elletmem kendim yaparım

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Motoruma ne kimse binebilir nede kurcalayabilir...
    UNdocab bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    elimde yeterli kapasitede alet edevat olsaydı her şeyi kendim yapardım. motosiklet tamir etmek yada söküp takmak bana kullanmaktan daha zevkli geliyor.

her motosikletimi en ufak civatasına kadar tanımak isterim, bu yüzden durduk yere söküp taktığım çok olmuştur. arada sigara molası veririm, karşıdan izlemesi çok keyifli olur, bazende bir miktar alkolle yaparım bu işleri. demeyin keyfime millet.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yağ-filtre-balata değişimlerine para verirsem içim yanıyor. Cimrilik var galiba

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    2 sene önce apartmanın garajı vardı. Motor oradayken yağ, filtre, hava filtresi, balatalar, sıvılar gibi bakımları kendim yapmıştım, yapardım.

Şimdi özel bir garajım yok. Sokakta park etmiş arabaların arasında yapmak da hevesimi kaçırıyor açıkçası. O yüzden bakım zamanı servise gitmeyi düşünüyorum.

Bu işi sokakta yapanlar nasıl yapıyor acaba akıl verin de ben de yapabileyim.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    A'dan Z'ye hatta galiba daha ötelerine kadar kendim yapıyorum.
    Motosikletim 16 farklı motorun beğendiğim özelliklerinin birleştirilmesi ile ortaya çıkan bir frenkenstain
    engin_deniz bunu beğendi.

Eskiden severek yapar idim , şu sıralar zincir yağlamasını dahi imkan olsa serviste yaptırasım var , hatta sırf bu zincir ve bakımı dolası ile şaftlı güzelleri istedim , ancak onlar sen fakirsin başka kapıya dediler
    fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motorunun yağını kendi değiştiren arkadaşlar kullanılmış yağları ne yapıyorlar merak ediyorum ? Kendim istersem her türlü bakımını yapabilirim, bilmiyorsam da öğrenirim ama zincir yağlamak, yıkamak ve beni rahatsız eden ufak tefek şeyleri düzeltmek dışında dışında parmağımı sürmem, servise giderim. Ustaya da karışırım, o ayrı...

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Seçenekler arasında bana ve benim gibi olanlara ayrıca yer verilmeli :D

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunun yağını kendi değiştiren arkadaşlar kullanılmış yağları ne yapıyorlar merak ediyorum ? Kendim istersem her türlü bakımını yapabilirim, bilmiyorsam da öğrenirim ama zincir yağlamak, yıkamak ve beni rahatsız eden ufak tefek şeyleri düzeltmek dışında dışında parmağımı sürmem, servise giderim. Ustaya da karışırım, o ayrı...
    zemin etüd sondaj makinası kullnıyorum... eski yeni her türlü yağa her daim ihtiyacım oluyor... ;)
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

Bakımlarını kendim yapacak bilgiye sahibim. Belki ufak tefek sıkıntıları da gideririm. Uğraştırıcı bir iş ise profosyonel destek alırım. Ben pek zaman geçirmiyorum tamiratta.
    İmkanım olsa yapardım bişeyler

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çoğu bakım ve ufak tefek onarım işlerini kendim yapıyorum.Ama debriyaj değişimi veya benzeri direk motor bloğunu açmayı gerektirecek arızalar için iyi bir tamirci bulmam gerekecek.Çünkü gerekli aletim var ne de yerim var.

Motosikleti
    Suzuki VanVan 125 L6
    Garantisi olduğundan şimdilik servise gidiyorum, garantisi bittikten sonra ufak tefek şeyleri kendim yapabilirim ama tembellikten yine servise giderim herhalde :D

Bazı yerlerde belediyelerin geri dönüşüm konteynerleri oluyor, yoksa yakınınızdaki bir tamirciden yağınızı imha etmesini rica edebilirsiniz.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Elimden bir çok iş gelir eve usta tamirci çağırmışlığım yoktur. (Boya badana hariç) Elektrik elektronik ıvır zıvır tamirleri de kendim yaparım. Ancak motor ve araba konusuna girmem, yetkili veya özel servise giderim, sanayiye tamirciye gitmem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Alıntı yilmazozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garantisi olduğundan şimdilik servise gidiyorum, garantisi bittikten sonra ufak tefek şeyleri kendim yapabilirim ama tembellikten yine servise giderim herhalde :D

Bazı yerlerde belediyelerin geri dönüşüm konteynerleri oluyor, yoksa yakınınızdaki bir tamirciden yağınızı imha etmesini rica edebilirsiniz.
    Aslında doğrusu bu ama sanmıyorum yapan var mı? Hepi topu 1 lt yağ, herhalde pet şişeye koyup çöpe atıyorlardır.

Motosikleti
    Suzuki VanVan 125 L6
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elimden bir çok iş gelir eve usta tamirci çağırmışlığım yoktur. (Boya badana hariç) Elektrik elektronik ıvır zıvır tamirleri de kendim yaparım. Ancak motor ve araba konusuna girmem, yetkili veya özel servise giderim, sanayiye tamirciye gitmem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Aslında doğrusu bu ama sanmıyorum yapan var mı? Hepi topu 1 lt yağ, herhalde pet şişeye koyup çöpe atıyorlardır.
    Olaya bu şekilde bakmamak lazım, 1 litre yağ 1 milyon litre suyu kirletebiliyor. Yüz binlerce kişinin böyle yaptığını düşünmek bile korkunç

Ayrıca bazı benzin istasyonlarında yağ değişimi de yapılıyor, yolunuzun üzerinde varsa buralara da bırakabilirsiniz.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorum varken elimden geldiği halde yapmazdım . Zaten isyerin de fazlasıyla uğraşıyorum der . Götürürdüm servise

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Motorunun yağını kendi değiştiren arkadaşlar kullanılmış yağları ne yapıyorlar merak ediyorum ?
    Yag degisimi yapan benzincilere verebilirsiniz. Sakın cope atmayin ya da topraga veya lavaboya falan dokmeyin.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı yilmazozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olaya bu şekilde bakmamak lazım, 1 litre yağ 1 milyon litre suyu kirletebiliyor. Yüz binlerce kişinin böyle yaptığını düşünmek bile korkunç

Ayrıca bazı benzin istasyonlarında yağ değişimi de yapılıyor, yolunuzun üzerinde varsa buralara da bırakabilirsiniz.
    Dostum ben tahminimi söyledim, yapılıyordur elbette ne bekliyorsun ki, hatta kanalizasyona falan dökülüyordur. Yağımı kendim değiştiriyorum ama çevreye de duyarlıyım diyen kaç kişi çıkar acaba. Korkunç ama gerçek bu. Atık kızartma yağlarını kaçımız geri dönüşüme veriyor? azıcık iğneyi de kendimize batıralım.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Ben atölyede sobada yakıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)