Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Action Cam Kullanana Motorcuların Kötü İzlenim Oluşturduğunu Düşünüyor musunuz ?

Katılımcı sayısı
101. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • EVET

36 35.64%
  • HAYIR

65 64.36%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Action Cam Kullanana Motorcuların Kötü İzlenim Oluşturduğunu Düşünüyor musunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    Action Cam Kullanana Motorcuların Kötü İzlenim Oluşturduğunu Düşünüyor musunuz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Soruyu şöyle değiştirmek lazım,

"çektiği atarlı videoları youtube'da yayınlayan, ve de atarlı video çekebilmek için olur olmaz her trafik hatasında olay çıkaran..."
    bektanist, MotoCG, gondors1990 ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

tlgknbs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Naked
    Sırf youtube'koyacağım diye en ufak bi kural hatasında pireyi deve yapanlar var bunları izleyenler tüm kameralıları aynı kefeye koyuyor. Bu sebeple kameramı kullanmıyorum.
    yilmazozkan bunu beğendi.

nat675 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    İzlediğim videoların çoğunluğunda gereksiz boş beleş aksiyon peşinde koşan motorcular oluyor genelde.

Saçma sapan durumlarda bile gerilim yaratmaya çalışıyorlar.
    Dün gece birtanesi dikkatimi çekti yine.
    Şeridinde uslu uslu gidiyor motorcumuz.
    Hızı da 50-60 falandı sanırım. Abartısız bir şekilde nereden baksan 60-70 metre ileriden bir araç yola çıkıyor. Bizim motorcu arabanın burnunu görür görmez abanıyor kornaya. Taki arabanın yanına gelene kadar. Ulan sen hızını düşürmesen bile o adam çok rahat yola çıkıp hızlanacak ve trafiğe karışacak işte. Neyin peşindesin anlamıyorum ki

Bunun gibi tipler yüzünden millet gıcık kapıyor işte kafasında kamera taşıyan motorculara.

Güvenlik amacıyla kamera taşıyanlara lafım yok.
    Ama bu videolog mu movilogır mı neyse youtube'a koymak için video çekip yalandan aksiyon yaratanlara ben gıcık oluyorum şahsen...
    mustf10 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    bence bir bakıma iyi oluyor herkes bulaşmıyor kamera felan vardır vs vs gibi bir bakıma iyi oluyor ama genel imajı kötülüyor

Motovloggercılar çekim yapacağı zaman açıyorlar bu şeyi. Benim için önceliği güvenlik. Motora bindiğimde açarım, inince kaparım. Bu süreçte kamerama takılan ilginç yada kimine göre ilginç olmayan şeyleri biriktirir, bir ara kanalıma atarım. İlk videomu yayınlarken bile konumda özellikle not olarak bunu belirttim.

Kamerayı kafaya takana bir haller oluyor şeklindeki hiçbir yazıyı üstüme alınmıyorum. Çünkü ben o tür zihniyete sahip insanlar kategorisinde değilim. Üstelik kullanıcı adım kutup öküzü olmasına rağmen.

Lazasker bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Yeri gelmişken söyleyeyim de.
    Son video ile Aziz Yıldırım'a üzüldüm. Adam boşuna haberlere falan çıktı.
    Bir kaç gerizekalılar var aramız da. Sağa sola durup durup korna çalıp, iki küfür edip, sonra dayak yeyip yayınlayan adam çook.

Kamera kullanıyorum, kullanılmasını da öneriyorum. (allah korusun kötü bir durumda lazım olabilir.)

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Action Cam kullananların değil de kullanmasını bilmeyenlerin kötü izlenim oluşturduğundan eminim.

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Şu yaya ya çarpıp birde "aynana baksana" diyen eleman bu işin son noktasıydı benim için. Aynı günde nişanlısı ile kaza yapan herifle yaya ya aynaya bakmasını söyleyen adamı izleyince bana fazla geldi.

Ha birde Aziz Yıldırıma bulaşan elemanda bir gün önceydi. Gündem de halen, irkiliyorum mk.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Ben bu anketin biraz daha ilgi duymasını isterdim. Çünkü ben gerçekten yaptıkları hareketleri sevmiyorum bi çoğunun. Tabi adam gibi eğitim videoları çeken ya da adabıyla bişeyleri yorumlayanlar hariç.

y.selimbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şun An Yok.
    Neyseki şu motovlog geyiğini çok fazla sarsmatan bitiyor yavaş yavaş.

+1 o atarlılar harici bence olması elzem bile denilebilir

Motosikleti
    Piaggio x10
    Sony HDR200 action cam kullanıyorum.Gittiğim yerleri kendim için arşivlemek ve tabiki güvenlik için aldım.
    Bence olmalı motor gereçlerinden.

Motosikleti
    Sym Joymax 250İ
    Apaçilerle karıştırmayın bizleri. Ben genelde manzarası güzel olan yerde ve kaza yaparsam kayıt altında olsun diye takıyorum ki her zaman takmıyorum uzun yola çıkacağım zaman işime yarıyor. Aklımdaki soru dolan hafıza kartını nasıl boşaltabileceğimi düşünüyorum ?? Bir daha ki ay bugün karadeniz turuna çıkacağım. Bakalım...

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Tam olarak böyle videoları mı kast ediyorsunuz arkadaşlar.

Motosikleti
    HONDA NC750S DCT
    Youtuber lik yapmak icin olur olmaz bos muhabbet ve kufur edenler oldukca cok,seviyeyi dusuruyorlar

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Bende 2 aydır kullanıyorum camera fakat sadece kendimi izliyorum. Alma amacım yazın uzun yol yaparken anı biriktirmekti sadece, yaza kadar kullanmam diyodum lakin başıma bi iş gelirse kanıtım olsun diye direk taktım. Geçenlerde de bi aptalla kavga ettim trafikte ama eve gelince izleyip sildim. Bence camera önemli fakat camera sürüşü diyede bişey çıktı, herkesin huyu suyu değişiyo kayıtta tehlikeli.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklete aslında herkes bir heves ile başladı.

Ben 4 yıl önce SoA izlediğimde almak istemiştim gaza fln gelip, sonra saçmaladığımı fark ettim almadım.

2018 başında yakın bir arkadaşım motosiklet aldı; birkaç kez artçı olarak binince "ulan önde olmak daha güzeldir" dedim heyecanlandım, eğitimlerimi aldım motosiklete başladım.

Ancak çoğu kısım benim 4 yıl önce yaşadığım şekilde gaza gelip "çoook havalı" modunda başlıyor. Bana göre motosikletin öyle abartacak bir havası yok. Ancak "ulan motorcuyum höbele" diyip motosiklet alıp direk bir de action cam takan kardeşlerimiz o kamerayı takınca kendilerini pro sürücü sanıp salak salak hareketler yapabiliyorlar.

birkaç aylık trafik tecrübem var, İzmir'De birçok motosiklet sürücüsü ile karşılaşıyorum; altındaki motor ne kadar dikkat cekse de selam veren ya da kurallara uygun giden kardeşlerimiz varken tepesine kamera takıp ns200 tarzı bir motosiklet ile "kralım ulen" modunda hareketleri değişiyor kardeşlerimizin.

Özetle; kamera kötü izlenim oluşturmaz. Kamerayı takınca tek yüzüğü ele geçirmiş gollum gibi trafikte kırıtan arkadaşlarımız kötü izlenim oluşturuyor.

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Kullanım amacı epey geniş bir alet aslına bakarsanız. Şahsi düşüncem @September beyciğim gibi her motorcu uygun bütçeli bir şey alıp günlük sürüşler de dahil kullanmalı.

Motovlog mevzu için;
    Kimisi " artistlik yapayım apaçilik yapayım risk alırken insanlar benim ne kadar saçmalayabileceğimi görsünler " mantığıyla çekim yapıyor.
    Kimisi de " insanlara bildiğim bişeyi anlatayım veya komik anlarımı paylaşıp motosikleti insanlara sevdireyim." çabasında

Güvenlik mevzu için;
    Şahsi düşüncem her motosiklet kullancısı kamera kullanmalı ve anı kaydetmeli.

Bana gelince;
    Ucuz Interkom, Motosiklet hırsızları, vb.. gibi konularda bildiklerimi işimden evime giderken anlatıp bunu youtube kanalıma yüklüyorum. Bunların dışında eşimle motosiklet sürerken gezdiğimiz yerleri hem arşiv amaçlı hem paylaşım amaçlı yayınlıyoruz.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Mutlaka kamera kullanırım, başıma gelmiş sıkıntı birkaç olay hariç de hiç yayınlamadım, amacım sadece başıma bir şey gelirse kayıt altında tutmak, maalesef bazı denyolar yüzünden de kamera ile çekim yapmak bir sıkıntı.

3-4 ay evvel Kadıköy'deki Hiltonun önünde ağır giden bir arabanın sağından geçmiştim, bilen bilir yol moda istikametine döner ve o dönüş sağında solunda araba yoksa en az 3 araç genişliğindedir, rahat rahat geçerken selektör yedim, msx 125 ile hava yapacak bir hal var mı hiç düşünemiyorum, neyse durdum, araba yanıma geldi camı açtı, içinde yeni yetme bir velet, yanında kız arkadaşı, bu kamera ile bir gün başına çok kötü şeyler gelecek dedi, ben de derdin ne senin dedim, bastı gitti, yani olay durup dururken ve ben aracı uzaktan yakından sıkıştıracak konumda değilken, hele de msx 125 gibi bit gibi bir motor altımdayken adam nasıl benim hava yapma ya da bu amaçla video çektiğimi düşünür! Tabi ki trafikteki bu denyolar yüzünden, hiç anlamı olmayan bir anda sinirimin bozulmasının tek sebebi, kendini bir halt sanan bir takım vlogger kılıklı motorcular dolmaya başladı, adam tek teker araçların arasında, yoğun trafikte gidiyor, caydırıcı ya ada ağır bir ceza yok.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)