Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Motorunuzu birisinin çalmaya çalıştığını farkettiniz. Ne yaparsınız?

Katılımcı sayısı
230. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Hiç yanaşmam. Ne olur, ne olmaz. Polisi ararım ve polisi beklerim.

2 0.87%
  • Polisi ararım ama kendimde hırsızı korkutup kaçırmaya çalışırım.

45 19.57%
  • Polisi ararım ama kendimde hırsıza dalarım.

71 30.87%
  • Polisi aramam, doğrudan hırsıza dalarım.

67 29.13%
  • Polisi aramam. EŞ, dost toplanıp hırsıza dalarız

30 13.04%
  • Diğer...

15 6.52%

Motorunuzu birisinin çalmaya çalıştığını farkettiniz. Ne yaparsınız?

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Yanına gidip motorun sahibini tanıdığımı kendisinin gedikli bir hırsız olduğunu söylerim. Meslek mensupları arasında yamuk olmaz herhalde.
    essegesse ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    dovebilecegimi gözun keserse ya allah bismillah derim baktim gözum kesmiyor bulabildigim en sert malzemeyi elime alip kafaya geciririm yani her halukarda dalarim baktim dayak yiyorum baslarim bagirmaya 😂
    essegesse ve bursalıali bunu beğendiler.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Hırsızın yanına sessizce yanaşırım ve "Kolay gelsin birader yardım lazım mı?" derim.
    Mengu16, Bashwarp ve bursalıali bunu beğendiler.

Devlet yetkilileri şu yazılanları okusun bir zahmet. Beş para etmez hain hırsızlar yüzünden nasıl zıvanadan çıkabileceğimizi, hiç suçumuz yokken kendi hayatımızı nasıl karartabileceğimizi görsün bir zahmet. Hainleri yakalayıp tıkın içeri, on yıl kuru ekmek suyla yaşasın ve zaten zor olan bu hayatta, birazcık kalan yaşama hevesimizi kırmasınlar
    bursalıali ve 03afyon bunu beğendiler.

Scarty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gülerim...

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Tavsiyem bir adet pompalı tüfek (Az sorun, fişek seçmeme, ucuz oluşu. Yoksa her yivsiz tüfek olur)

Ve en az bir kutu savunma amaçlı kauçuk fişek

Uzaktan kıçına bacağına sıkın, "yandım anam" diye bağırarak kaçsın

Şaka bir yana yakın dövüş için bu tür insanlara yaklaşmak mantıklı değil, madde tesirinde olabilir. Olmayabilirde, yanında bıçak varsa (ki %90 vardır) size saplaması an meselesi.

Ha yok adamı dövdünüz diyelim, bu sefer de eğer sizden şikayetçi olursa sizin darptan dolayı alacağınız ceza onun hırsızlığa teşebbüsten alacağı cezadan fazla olacaktır. Adamın tedavi masrafları da cabası

Maalesef ceza hukukumuz içler acısı, kesinlikle devrim niteliğinde değişiklikler gerekli.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    xmax 250 abs
    Diğer seçeneklerden birisi;
    hemen bir sopa ya da kaldırım taşı yada taşları sonrasını tahmin edersiniz.
    motosikletimizi seviyoruz.dokundurtmayız.
    bursalıali bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    İki tane aktif gay e teslim ederim, beraber üçlü yapsınlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:01 ----------

Hem şikayetçi olmaya yüzü olmaz, hem de bir daha yapacağını zannetmiyorum.
    bursalıali bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Oturur, konusurum.
    Once milletvekilliginin cok guzel birsey oldugundan bahsederim. Uslu durursa bakan bile olabilecegini aciklarim. Sonra fikir veririm, milletvekili adayi ol, kolay secilirsin. Sonrasi zaten daha rahat calisirsin derim. Hemde meslegini devam ettirir yani kotu mu olur.

allah korusun kimsenin basina vermesin ama, gorursem oyle birsey.
    Yanimda biri olursa cagiririm tabi. Yoksa da; yakinimdaki en uzun, kalin ve saglam nesneyi kapip sessizce yanina sokulup, ona bunun onur kirici bir davranis oldugunu anlatirdim.
    espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

Bisnev99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Xboss 2020
    Alıntı ismaileren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim tahminim; ilk 4 şık hiç seçilmeyecek bence
    Bence yasa yetersizliği meselesi
    bursalıali bunu beğendi.

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Anketimizde son durum;

%98,75'imiz hırsıza doğrudan müdahele edeceğini beyan ediyor (korkusuz bir milletiz vesselam)

%83,75'imiz bu müdaheleyi açıkca şiddet uygulama şeklinde yapacağını beyan ediyor (aynı zamanda şiddete meyilli bir milletiz)

%22,50'imiz planlı ve başka katılımcılarla birlikte programlı şiddet eylemi gerçekleştireceğini beyan ediyor (ve rüyalarımıza el uzatıldığında birer sadist olabiliyoruz)

%52,50'imiz polisi aramayacağını beyan ediyor (ve maalesef devletine güvenmeyen bir milletiz)

ModernKovboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Henüz motorum yok ama ben de cevaplama gereği duydum.

"Polisi ararım ama kendimde hırsıza dalarım."

Boksörüm vesselam. Önce paket eder, sonra polisi arar gider paşa paşa ifademi veririm.

Ne demişler.. Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir; tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir. Hırsızlık vakaları son zamanlarda bu milleti bıktırdı. Polise karşı itibarsızlık da bence acımızdan kaynaklanıyor. Motorlar ya bulunamıyor; ya da bulunduğunda tanınamayacak halde oluyor. Grenaj gibi para eden parçaları çoktan sökülmüş oluyor vs.

Bunun kaynağıysa çalan kişilerin zaten motordan anladığı ya da biraz komplo teorisi gibi gelse de; bazı motor ustalarının ya da motorcuların parça temini amacıyla kullandığı insanlar olduğunu düşünüyorum.

Güvenlik konusuna dikkat edin millet! Sizin motorunuza bir şey olur; benim canım acır.

İyi forumlar.

Arkadaşlar herkes döveceğini söylüyor ama çoğunlukla böyle olmaz.Adam iri yarı olabilir, silahı , onu ilerden gözleyen arkadaşları olabilir. Ha müdahale etmem diyenler de var ki bunlar da dayanamaz ederler o zaman yarın bir gün sevdiğimiz birisine Allah (C.C) korusun zarar verseler o zaman da mı müdahale etmeyeceğiz.Yok odaya kapatırım da yok işkence yaptırım da hı hı tabi tabi
    Benim ne yapacağıma gelecek olursam olayın heyecanıyla üstüne cullanirim ama bir şerefsiz yüzünden de hayatımı hapishanede geçirmem (tabi büyük konuşmamak lazım).Kaçarsa polisi arar öyle peşinden giderim kacmazsa zaten kaçacak halde değildir yine polisleri beklerim.Allah(C.C) kimseyi böyle bir olayla karşı karşıya bırakmasın.Her zaman iyi insanlarla karşılaşmanız dileğiyle...
    bursalıali bunu beğendi.

Gassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    tedbirli olmakta fayda var.
    bursalıali bunu beğendi.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunun hiç doğru bir davranış olmadığını söyler ve onu şiddetle kınadığımı ifade ederim..

Direk hırsıza dalarım.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Lifan LF150-9J
    öncelikle diz kapaklarına küçük dokunuşlarla başlayıp yürüyemez hale getirip daha sonra itina ile diğer bölgelerine yoğunlaşır ...
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Arkadaşlar çok sevdiğim bir özelliğim var. Allaha şükürler olsun ki çok fazla sabırlı biriyim.Amma hırsıza kolay gelsin demem.
    Önce yanıma bir beyzbol sopası alırım. Çünki hırsız kardeşlerimizin hiçbir zaman boş gezmediklerinin canlı şahidiyim. Bursa'da
    evim roman mahallesine çok yakın. Eh iki buçuk sene roman mahallesinde gece taksicilik insanı az biraz tecrübe sahibi yapıyo.
    Evvelallah her ne kadar yaş 62 ye gelse de henüz elimiz ayağımız tutuyo. Fransızcayı hiç bilmeyen insana istediğin kadar Frenk
    dilinde karnım aç de. O sana anlamadığı için yiyecek bişeyler ikram etmeyecektir. Hırsıza da anladığı dilden konuşman gerekir. Motorun sana ait olduğunu asla ağzından
    kaçırmamalısın. Arkadaşımın motoru de. Aksi halde epey uğraşırsın. Sonra hırsız kardeşe en kısa sürede en güzel beyzboll dersini ver. Sağ omzunu veya dirseğini kırmadan bırakma. Sonra kaybol. Çünki bu ülkede hırsızlık suç değil. LAKİN hırsızı
    dövmek suç. SEVGİLERLE KALASINIZ.
    Metehan07-70 ve tlgknbs bunu beğendiler.

Baddreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Kötü bir durum. Allah kimseye göstermesin.Ne yapardım kısmına gelince vura vura DNA dizilimini değiştiririm herhalde.(daha parasını ödüyorum çünkü)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    nijeryalı saatçilere veririm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler