Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Dislike seçeneği olsun mu?

Katılımcı sayısı
236. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet olsun, lazımdır...

186 78.81%
  • Hayır olmasın, gereksizdir...

32 13.56%
  • Ben bilmem, yönetim bilir !

18 7.63%

Dislike butonu - ANKET

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Erhan Erdil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankete Beğen butonu kaldırılsın seçeneğini de eklesek mi?
    Onu da düşündüm elbet. Önceki konuda da "like" tuşu hakkındaki düşüncelerimi de yazmıştım zaten. Ancak o seçeneği ankete ekleyemem, konu çok dallanır çünkü. Anketi açmadan önceki düşüncelerim ile şimdiki düşüncelerim arasında fark var. Bunun asıl sebebi de tuşların tam olarak etkili olmayacak olması. Ancak insanların düşüncelerini de görmek için bu anketin faydalı olduğunu düşünüyorum.

Bence ya 2 tuş birden olmalı yada 2si de birden olmamalı

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denemekte sakınca görmüyorum...
    En önemli nokta da burası zaten. Denemeden göremeyiz. Eğer üyeler de çok talep ediyorsa en azından bir süreliğine denenebilir. Kimse ölmez, forum yıkılmaz. Ancak nihai karar elbet yönetimdedir, ona bir lafım yok.
    alp_tunay bunu beğendi.
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Bende konunun silinmesine karşıyım. Sonuçta istemediğiniz bir konuyu kimse size zorla okutmuyor. Ilgi görmesini istemediğin konu hakkında ne kadar az yorum yaparsan, o kadar çabuk unutulur. Durmadan laf yetiştirirsen, konu hep güncel kalır. Öyle bir buton çıkarsa sürekli çoğunluk azınlığı sindirir. Bu da bize yakışmaz.. Yinede prensip olarak oylamaya katılmıyorum..

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende konunun silinmesine karşıyım. Sonuçta istemediğiniz bir konuyu kimse size zorla okutmuyor. Ilgi görmesini istemediğin konu hakkında ne kadar az yorum yaparsan, o kadar çabuk unutulur. Durmadan laf yetiştirirsen, konu hep güncel kalır. Öyle bir buton çıkarsa sürekli çoğunluk azınlığı sindirir. Bu da bize yakışmaz.. Yinede prensip olarak oylamaya katılmıyorum..
    Konunun beğenilip beğenilmemesi hakkında doğru söylüyorsun ama bence beğenmeme butonu yapılan yorumlar için konulmalı.
    Birisi seviyesiz bir yorum yaparsa 25-30 adet beğenmeme butonuna basılınca o yorum otomatik olarak silinsin.
    Demokraside bu değilmi çoğunluk kabul görmezse silinmeli
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamın gece yarısı sırtı kaşınmış....
    Oturmuş bilgisayarın başına
    Konu açmış...
    ''Arkadaşlar acil yardım lütfen içeri ''
    Sanırsınız adam yolda kaldı ya da kaza falan yaptı...
    Bişey oldu sanırsınız...
    Ama içeri girdiğinizde bakarsınız ki sırtı kaşınmış...
    Sinek ısırmış ne yapması gerektiğini soruyor....

E şimdi bu konu dursun mu?...
    Faydası olur belki birilerine ama sırtını sinek ısırıp kaşınanlara.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Adamın gece yarısı sırtı kaşınmış....
    Oturmuş bilgisayarın başına
    Konu açmış...
    ''Arkadaşlar acil yardım lütfen içeri ''
    Sanırsınız adam yolda kaldı ya da kaza falan yaptı...
    Bişey oldu sanırsınız...
    Ama içeri girdiğinizde bakarsınız ki sırtı kaşınmış...
    Sinek ısırmış ne yapması gerektiğini soruyor....

E şimdi bu konu dursun mu?...
    Faydası olur belki birilerine ama sırtını sinek ısırıp kaşınanlara.....
    Ben bu tür konuları değil de, daha çok kutuplaşmaya sebep olan konuları kast etmiştim. Yoksa bu tür saçma konulara bende karşıyım...

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Herkesi mutlu edecek orta yol ve çok güzel bir öneri sunuyorum arkadaşlar.

KONU BAŞLIKLARI
    Konu başlıkları belirlenen sayıda dislike alırsa yönetim onaylayana kadar kimse göremesin.
    Kısaca yönetime "Ey yönetim kurallara uygun olmayan bir başlık var" diye kullanıcılar yardımcı olsun.
    Yönetim de kişiyi "Benzer konu var lütfen forum içinde araştırma yapın" veya "Forum içi huzuru bozacak başlık " vs diye uyarsın ve konu birdaha kullanıcılara gözükmesin.
    Yok aksi durumda yönetim onay versin ve başlık tekrardan herkesin görüşüne açılsın.

İÇERİK MESAJLARI
    Herhangi bir konuda belirlenen sayıdan fazla dislike alan mesaj Youtube'daki gibi gizlenerek gösterilsin. Aynı zamanda yönetime uyarı olsun.
    { Opsiyonel:Mümkünse bu mesajlardan alıntı yapılamasın}
    Yönetim incelemesi sonucunda eğer kurallara aykırı ise zaten silinecektir. Yok aykırı değilse bile kullanıcıların çoğu sevmediği için gizli olarak duracak iseyenin tıkladığında görebileceği şekilde dursun.

Böylece hem kullanıcılar foruma şekil vermiş olacak. Hem de yönetimden kimsenin olmadığı saatlerde çok tartışmalı, küfürlü vs konular olaylar çok büyümeden ortadan kaldırılmış olacak.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkesi mutlu edecek orta yol ve çok güzel bir öneri sunuyorum arkadaşlar.

KONU BAŞLIKLARI
    Konu başlıkları belirlenen sayıda dislike alırsa yönetim onaylayana kadar kimse göremesin.
    Kısaca yönetime "Ey yönetim kurallara uygun olmayan bir başlık var" diye kullanıcılar yardımcı olsun.
    Yönetim de kişiyi "Benzer konu var lütfen forum içinde araştırma yapın" veya "Forum içi huzuru bozacak başlık " vs diye uyarsın ve konu birdaha kullanıcılara gözükmesin.
    Yok aksi durumda yönetim onay versin ve başlık tekrardan herkesin görüşüne açılsın.

İÇERİK MESAJLARI
    Herhangi bir konuda belirlenen sayıdan fazla dislike alan mesaj Youtube'daki gibi gizlenerek gösterilsin. Aynı zamanda yönetime uyarı olsun.
    { Opsiyonel:Mümkünse bu mesajlardan alıntı yapılamasın}
    Yönetim incelemesi sonucunda eğer kurallara aykırı ise zaten silinecektir. Yok aykırı değilse bile kullanıcıların çoğu sevmediği için gizli olarak duracak iseyenin tıkladığında görebileceği şekilde dursun.

Böylece hem kullanıcılar foruma şekil vermiş olacak. Hem de yönetimden kimsenin olmadığı saatlerde çok tartışmalı, küfürlü vs konular olaylar çok büyümeden ortadan kaldırılmış olacak.
    Kurallara aykırı olan, uygun olmayan konular için şikayet butonu var. Ben kullanıyorum ve işe yarıyor. En azından inceleniyor. Zaten bu tür konular için olması gereken uygulama da bu. Uygunsuz birşey varsa şikayet edin(edelim yani )

Ancak bu mevzu biraz daha farklı. Olay konuyu yada yorumu beğenmemekle alakalı. Bunun bir yaptırmı olup olmayacağı tartışılıyor. Ama herkes şöyle olsun, böyle silinsin, yok görünmesin, gizlensin diye öneride bulunurken site yönetiminden bu yönde bir açıklma geldi. Böyle bir tuşun bu şekilde bir etkisi olamayacağını (yani öyle bir sistemin mevcut olmadığını) söylediler.

Yani dislike ile yorumu gizleme gibi şeyler mümkün değilmiş.
    #sürenadam

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    foruma demokrasi gelecekti, ama yine de istenirse olabilir gibime geliyor.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kurallara aykırı olan, uygun olmayan konular için şikayet butonu var. Ben kullanıyorum ve işe yarıyor. En azından inceleniyor. Zaten bu tür konular için olması gereken uygulama da bu. Uygunsuz birşey varsa şikayet edin(edelim yani )

Ancak bu mevzu biraz daha farklı. Olay konuyu yada yorumu beğenmemekle alakalı. Bunun bir yaptırmı olup olmayacağı tartışılıyor. Ama herkes şöyle olsun, böyle silinsin, yok görünmesin, gizlensin diye öneride bulunurken site yönetiminden bu yönde bir açıklma geldi. Böyle bir tuşun bu şekilde bir etkisi olamayacağını (yani öyle bir sistemin mevcut olmadığını) söylediler.

Yani dislike ile yorumu gizleme gibi şeyler mümkün değilmiş.
    Haklılık payları var. O sebeple bencede forum üyeleri bu konuda karar vermemeli sadece yönetime iletmeli.

Sonra yeni konular türeyecek.

Konu başlığı
    Beni dislikelayanlar hepinizin.....

içerik
    Ben bilmem kaç yıllık motorcuyum! siz kim oluyorsunuz vs vs zaten kesin X ve arkadaşları yapmıştır. Y partisini destekleyen ...lersiniz

emin olun bunlar çok uzak değil. Son kararı yönetimin vermesi şuanki durumun bir tık ötesi sadece ama iyidir iyi

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Fazla dislike alan bir konunun veya mesajın otomatik silinmesi vb. uygulaması şimdilik yapılamacağını söyledik ama güzel bir fikir çıkartırsak üzerinde çalışıp kısa zaman da olmasa da yapabiliriz.

Burada kriterler ne olmalı?

Mesela kaç dislike alan mesaj silinecek?
    50-60 kişinin beğenmedeği bir mesaj gerçekten faydasız ya da hatalı mıdır?
    Belirli bir üye grubu bu dislike ile mesaj silinmesi uygulamasını su istimal eder mi?
    Forum kullanmasını gerçekten bilmeyen bilgiye ulaşmak isteyen bir kişiyi bu dislike uygulaması siteden soğutur mu?

Bana kalırsa "Mesajı Şikayet Et" butonunu biraz daha işlevsel ve kolay kullanılır hale getirirsek daha iyi olacaktır.
    Ne kadar çok rapor özelliği kullanırsa forum daha düzenli olacaktır.

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    en azından ''like'' butonunun bir getirisi olsa 5-10 like alan yorum yazıldığın da
    1. sıraya yükselse?

Faruk.UZN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim kişisel önerim şudur dislike butonu yerine foruma her üyü olan konu açamasın belirli bir süre zarfı sınırı yada mesaj atmış olma sınırı konulmasıdır malum saçma saçma konular oluyor bazen amaç dışı.
    Asayiş berkemal

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Erhan Erdil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla dislike alan bir konunun veya mesajın otomatik silinmesi vb. uygulaması şimdilik yapılamacağını söyledik ama güzel bir fikir çıkartırsak üzerinde çalışıp kısa zaman da olmasa da yapabiliriz.

Burada kriterler ne olmalı?

Mesela kaç dislike alan mesaj silinecek?
    50-60 kişinin beğenmedeği bir mesaj gerçekten faydasız ya da hatalı mıdır?
    Belirli bir üye grubu bu dislike ile mesaj silinmesi uygulamasını su istimal eder mi?
    Eğer ki o 50-60 kişilik gurup gıcıklığına çok faydalı konuyu sildirmek için dislike ediyorsa zaten o kişilerde problem var demektir..
    Zannetmiyorum ki o kadar insan bir araya gelsin dislike tuşlasın...
    On line olan üyeler %50 aynı kişiler... Belirli saatlerde...

Şikayet butonunu tıkladığımız zaman bize sebebi soruluyor...
    Sebep göstermeden ok denilebiliyor...
    Bence sebepsiz şikayet olmamalı....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Like - dislike - share Facebok ile hayatımıza girdi. Ama öncesinde +Rep vardı. Forumlarda konu açanlara yada konulara cevap yazanlara +rep verilir. Şuanda birçok forumda da kullanılmaktadır.

REP, reputation kelimesinin kisaltilmis halidir, turkce "saygi" anlamina gelir.
    forumlarda rep, respect points/reputation points olarak gecer o da saygi puani anlamina gelir.
    rep, senin forumdaki olan saygi puanin/seviyendir.

rep neye mi yarar? o kişinin forumdaki aktifliğini, faydalı bilgiler paylaştığını, rahatsız edici olmadığını, düzgün türkçe kullandığını ve daha birçok konuda olumlu fikirler edinmemize yardımcı olabilir.

Kısacası Dislike olmalı.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    foruma demokrasi gelecekti, ama yine de istenirse olabilir gibime geliyor.
    Demokrasi derken ileri demokrasi gelmesin de.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Forumlara yazilan herhangi bir metnin,uygun olup olmadigi uyelerin insafina birakilamaz.
    Bu moderatorlerin gorevidir.
    Eger forum kurallarina uygun olmayan mesaj coklugu rahatsiz ediyorsa,buradan iki sonuc cikarilabilir.
    1.Forum yoneticileri yetersiz ya da gorevini iyi yapmamaktadir.
    2.Forum yoneticileri gorevini gayet guzel yapmakta, fakat sizi rahatsiz eden mesajlar,onlari rahatsiz etmemektedir.Yani mesajlar forum kurallarina ve gayesine uygundur.

Eger bu topigin acilma sebebi bir numarali tespitse mt yonetimi geregini yapmalidir.
    Fakat sebep iki numara ise bu konuda zaten yapilabilecek seyler forumumuzda mevcut.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    benim şikayetim şu
    adam o an üyelik acıyor
    5 dk içinde
    ''merhabalar aranıza yeni katıldım dayımın köyünde vitesli mondiale binmiştim şimdi 17 yaşındayım
    1000 cc cokmuş
    600rr mı alayım r6 mı alayım ''
    bu başlıklardan bu adamlardan bıkyım hergün aynı şeyler
    sonrada bir daha aktif olmuyor ..
    yeni üyelik acan adamın yorum yazmasına bişi demiyorum
    ama konu acmamalı...
    yada yardım başlıgı içerisine yardım istiyorsa oraya bi yere acmalı..
    # motosikletle.blogspot

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Motosiklet,sadece tek bir sorunu barindiran bir alet degil.
    Yani uye bugun bir sorununu halletmek icin konu acip,bir daha ortalikta gorunmeyebilir.
    Ama bu hayattaki butun dertlerini cozdugu anlamina gelmez.
    Yarin muhtemelen baska bir derdi olacak ve yine aklina burasi gelecektir.
    Hatta muhtemelen sifresini filan unutmus olacak,yeni uyelik alip o herkese basit ve komik gelen sorulardan bir tanesini soracaktir.
    Simdi buradaki mesele su.
    Biz bir motosiklet kullanicisina yardimci olmak icin ne gibi kistaslar ariyoruz?
    Yani birine faydali olacaksak sartlarimiz neler?
    Benim yapilan elestirilerden anladigim sey sudur.
    Motorcu buraya surekli takilacak.
    Sempati kazanacak.
    Akilli olacak.
    Mumkunse eski uye olacak.
    Kesinlikle ehliyet yasinda olacak.
    Biz ne dersek onu yapacak.
    Hangi motoru,hangi montu,eldiveni falan alacagina biz karar verecegiz.
    Vs.vs.
    Tum bunlar biraraya gelirse belki forum uyeleri biraz huzur bulacak,dinginlik kazanacak.
    Peki Turk motosikletciliginin bundan kazanci nedir?

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonra yeni konular türeyecek.
    Konu başlığı
    Beni dislikelayanlar hepinizin.....
    içerik
    Ben bilmem kaç yıllık motorcuyum! siz kim oluyorsunuz vs vs zaten kesin X ve arkadaşları yapmıştır. Y partisini destekleyen ...lersiniz
    emin olun bunlar çok uzak değil. Son kararı yönetimin vermesi şuanki durumun bir tık ötesi sadece ama iyidir iyi
    Doğru tahmin belki, hak veriyorum. Ancak eğer bukadar çok olacaksa bunlar, bukadar düşük insanlar canımızı sıkacak kadar bukadar çok konu açacak yada birbirlerine "vay sen beni dislikeladın..." diye dalaşacaksa... bırakalım zaten öyle forumu. Bu tarzda İnsan profili okadar çoksa yanlış yerdeyiz demektir zaten. Bence bunlar olmayacak. Olsa da biz pirim vermeyeceğiz, yüz vermeyeceğiz ki tutunamayacak böyle tartışma arayan tipler. Tıpki trafikte ön kaldıran, makas atan, bunu da artislik diye videoya çekip paylaşmaya çalışanlar gibi

Eğer ki o 50-60 kişilik gurup gıcıklığına çok faydalı konuyu sildirmek için dislike ediyorsa zaten o kişilerde problem var demektir..
    Zannetmiyorum ki o kadar insan bir araya gelsin dislike tuşlasın...
    On line olan üyeler %50 aynı kişiler... Belirli saatlerde...

Şikayet butonunu tıkladığımız zaman bize sebebi soruluyor...
    Sebep göstermeden ok denilebiliyor...
    Bence sebepsiz şikayet olmamalı....
    İlk kısma katılıyorum. 2.kısma da, ben her seferinde saf gibi açıklama yazıyorum o kısıma . Sonra "gereksiz yere butonu kullandın" şeklinde uyarı almayım diye. (hiç öyle bir uyarı almadım buarada).

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumlara yazilan herhangi bir metnin,uygun olup olmadigi uyelerin insafina birakilamaz.
    Bu moderatorlerin gorevidir.
    Eger forum kurallarina uygun olmayan mesaj coklugu rahatsiz ediyorsa,buradan iki sonuc cikarilabilir.
    1.Forum yoneticileri yetersiz ya da gorevini iyi yapmamaktadir.
    2.Forum yoneticileri gorevini gayet guzel yapmakta, fakat sizi rahatsiz eden mesajlar,onlari rahatsiz etmemektedir.Yani mesajlar forum kurallarina ve gayesine uygundur.

Eger bu topigin acilma sebebi bir numarali tespitse mt yonetimi geregini yapmalidir.
    Fakat sebep iki numara ise bu konuda zaten yapilabilecek seyler forumumuzda mevcut.
    Forumu kalıplaştırıyormuşsunuz gibi geliyor bana nedense. Evet forumun genel bir yapısı vardır. Bu forum belki biraz daha kullanıcı egemen bir forum olabilir. Bişeyler biraz daha farklı olabilir belki...(Herşeyi yöneticilere yüklüyor gibisiniz)

Ya bir de önceden söyledim. Dislike butonu kendimizi yönetici gibi hissetmek yada bir yaptırım uygulamak yada bir şeyleri kontrol etmeye çalışmak gibi bir sebep için istenmiyor(ben istemiyorum). Bence doğal bir oluşuma yardımcı olabilir diye düşünüyorum. Yani forumun genel bir yapısı var. En azından bir etkisi olmasa bile insanların yorumlarının hoş olmadığını bildirmek bişeydir bence. Güzel yorumları "like"lıyoruz. Bunun bir anlamı ve yorum yapan kişiye bir etkisi var. Dislike da aynı şekilde olabilir en azından... İlla adamı yada yorumu silelim, atalım demiyorum...
    #sürenadam

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Erhan Erdil e kesinlikle katılıyorum hadi tamam beğen butonu bi yerde gerekli boş mesaj ve gereksiz yorumlar ortadan kalkıyor ve ayrıca
    Beğenmeme butonu çıktı diyelim e ozaman ne olur siz diyorsunuz ya beğenince yukarı çıkıyo beğenmeyincede insin diye e kardeşim diyelim ki çok yararlı bir topik var orada 2 kendini bilmez yorum yaptı diye herkez beğenme dicek e bu sefer o bilgilere ihtiyacı olan göremicek ve ayrıca
    Beğenmeme aldımı kişiyede kesinlikle o şahısın kim olduğu görünmesin forumda kutuplaşmalar meydana gelir
    Ki şimdiden mevcut helebide öyle bi durum olursa karşıt görüşlü insanlar bir birlerinin topiğini öldürür
    Buraya eğitici,öğretici bilgiler almak için üye olduk Ama görüyorum ki Artık eğitici .öğretici değil hep tartışma,siyasi içerik gereksiz konular
    Bu konu bile ilerde gereksiz olcak Sonuçlarından dolayı
    Sakın haa kesinlikle diğer topiği ve bu topiği açan arkadaşlar size sataştığımı felan sanmayın ama bu şekilde forum daha kötüye gider
    Ama oylamaya göre Olacak bu iş deneyip görecez sonuçlarını
    Muhtemelen 1 aya Forumda kutuplşama, beğenmeme bu tonu kalksın,birbirlerinintopiğini öldürme, gibi konular açılacak
    Sado

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)