Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Fren Tekniği

Motovento
    REKLAM ALANI
    alfawings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 1050 SE
    Alıntı Kawi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanını ayırıp bu tür bilgileri bize veren yada ulaştıran herkese çok teşekkür ederim. Kendi yazın yada değil yinede sonsuz teşekkürler.
    Ben teşekkür ederim ama yazı bana aittir. Yabancı kaynaklardan faydalanılmıştır ancak tamamen değil. Kendi bilgi birikimimde içinde olarak tarafımca derlenmiştir.
    Karanlığa küfür edeceğinize kalkıp bir mum yakın. Konfiçyüs.
    alfamotosiklet.blogspot.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    paylaşım icin sağol ellerine sağlık

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    Teşekkürler umarım birçok kişiyi fren konusunda aydınlatır ;)
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

bnm için süper bi bilgi oldu buu saol alfawings

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    yazanın ellerine hortlatıp okumamıza vesile olan arkadaşın yüreğine sağlık

Motosikleti
    Gt250r
    gerçekten fydalı tşkler

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    elınıze emeğinize sağlık yalnız bu takıp mesafesi durumu hiç iç açıcı değil en basıt söylemem gerekırse vatan caddesinden otogar istıkametıne gıden yolda araclar 100 ve üzeri süratlerde seyrediyorlar siz öndeki aracla takıp mesafewsi ayarlıyorsunuz aranızdakı boşluk nhemen başka bır arac tarafından dolduruluyor. O zaman da sız bunu uygulama şansınız olmuyor ve yakın mesafelerde onlarla aynı hızda hele birde motorunuz 200 cc lık olupta 120 km gecmıyorsa beraber ALLAHA emanet seyredıyoruz . Bırde yazdıklarınız gibimi bilmiyorum ama her pazar sabahı cok erken saatlerde yaz kış demeden kemerburgaz bahceköy arası bol virajlı yollarda kendımce calışmalar yaptım şidi kısa zamanda kazasız belasız bu yolları bitiriyorum ve virajları rahatca alıyor iyi hızlanıp yavaşlayabılıyor frenlemeler konusunda problem yasamıyorum . ama yaptıklarımın hiç birisini adlandıramam tamamen ic güdüsel belkıde yanlışlarım cok ama daha güvenlı hakımıyetli hissettiğim kesın mümkün olduğunca dıkkatlı olmalıyız ilkesiyle cok kısa mesafelerde bıle koruyucu ekıpmanlar ve kask mı ıhhmal etmezken eden arkadaşlarımı sayenızde sızın gıbı bızleri bilgilendiren bılgılgılerınızı üşenmeden aktarıyorum . şu ara mevsım değişikliği olsa gerek yorguluğum cok motorum garajda arabamla her yere gıdıyorum mecbur kalmadıkca kendınızı iyi hissetmessenız motora bınmeyın benımde tavsiyem bu olsun

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    çok güzel bilgiler ama allah korusun yaşayınca bunların hiçbiri aklına gelmiyor insanın
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    bildiğini paylaşmak en büyük erdemdir.

Motosikleti
    pasific 150
    teşekkürler çok güzel.yarın bu konuda alıştırma yapıcam..benim arka balata bitmek üzre sanırım

Motosikleti
    Honda Pcx 150
    teşekkürler bu faydalı bilgiler için...

Motosikleti
    transalp yavrusu
    herkes kurallara uyduktan sonra faydalı bilgiler, ama siz takip mesafesine uyup gitiğiniz zaman arkadaki araç hemen o boşluğu dolduruyo sizde böylece yakın mesafeden gidiyosunuz, yani önce sürücüler bilinçlenmeli.
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

MOTOBILLY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZIKI DRZ 400 SM
    çok faydalı hayati önem taşıyan bilgiler teşekkürler

paylaşım için çokteşekkür ederim. Benmim gibi bilmeyen arkadaşalr için çok iyi bir paylaşım olmuş..

Motosikleti
    yamahacrypton,, çelik100
    dikkat edilmesi ve uygulanması gereken bilgiler için teşekkürler

Motosikleti
    BMW R 1150 GS
    Bu linke tıklarsanız, flash olarak hazırlanmış sayfada duruş mesafesini daha net görebilirsiniz.
    http://www.liikenneturva.fi/www/fi/a...Motorcycle.swf

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:19 ----------

Yabancı dildeki sitelerde detaylı bilgi var. Özellikle aşağıdaki linki ingilizcesi olan arkadaşlar okursa faydalı olacaktır. Çeşitli fren teknikleri anlatılmış, ayrıca nasıl pratik yapmak gerektiğinden de bahsediliyor.

http://www.lazymotorbike.eu/tips/braking/

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Teşekkürler hocam, İngilizce bilmediği için anlayamayan arkadaşlara bilenler yardımcı olmaya çalışır.

120 km ile giderken fren yapma refleksi oluştuğu an ile frene başlandığı arasında geçen 1 saniyelik sürede 33 metre ilerlemiş olmak beni ürküttü açıkçası. Bu hususları göz önünde bulundurmak lazım her zaman.

Motosikleti
    BMW R 1150 GS
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler hocam, İngilizce bilmediği için anlayamayan arkadaşlara bilenler yardımcı olmaya çalışır.

120 km ile giderken fren yapma refleksi oluştuğu an ile frene başlandığı arasında geçen 1 saniyelik sürede 33 metre ilerlemiş olmak beni ürküttü açıkçası. Bu hususları göz önünde bulundurmak lazım her zaman.

Sizin de bahsettiğiniz gibi ben de fren tekniği konusunda burada ve diğer sitelerde yazılanları okuduğumda çoğunluk işimizi şansa bıraktığımızı düşündüm ve ürktüm. Hatta uygun bir vakitte uygun bir güzergahta biraz fren pratiği yapmaya karar verdim. Çünkü maalesef çoğunlukla 90'ın altında seyretmiyoruz. İşin ilginç tarafı yavaş gittiğiniz zaman da kaza riski alıyorsunuz. Herkes sizi sıkıştırıyor.
    Yalnız fren tekniğini teorik olarak buralarda okuyorum ama bir ustanın göstermesi gerek.
    Kendi adıma acil fren tekniğini teorik olarak okumadan evvel bizzat başıma gelen bir olayda bilgimden değil ama refleksiv olarak ucuz kurtarmıştım. CBF 250 ile hızım 90 civarında iken arabanın biri önüme kırdı ve beni görünce şaşırdı ve yolun ortasında kaldı. Ben de yazılarda hata olarak belirtildiği gibi korkuyla arka frene bastım. Hemen savrulma başladı, hafifçe freni bırakırak gaz verip arabanın solundan motoru yatırarak geçtim, bir hayli de ileride durabilmiştim. Otomobil sürücüsü riskin büyüklüğünün her zaman olduğu gibi farkında değildi.

ünaltürkyazıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SH 300i
    bu faydalı bilgiler için çok ler.

Motosikleti
    honda cbr 600 f
    paylaşım için teşekkürler ama çok uzun be abi

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler