Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Fren Tekniği

Motovento
    REKLAM ALANI
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    SaĞLıklı bilgiler SaĞoL
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Güzel bilgiler. PAylaşım için teşekkürler.
    Okan ACAR

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    paylaşım için teşekkürler çok faydal bilgiler
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    bir sürü şey yazmışsın ama benim okudukça okuyasım geldi, uslup ta güzel olunca.. ama az olmuş

cok tesekkurler bu bılgıler ıcın
    ,ama en buyuk sorun pratık eksıklegı.bunları ogrendık sızın sayenızde ama bı sorun karsıısnda şunumu yapcaktm yoksa bunumu yapacaktım dıyene kadar coktan kaza olur.dılegımız kımse boyle bir dudrumda kalmaz..

Motosikleti
    henüz yok ki..
    yaaaa nasıl okuyacam şimdi bunları gecenin bu saatinde
    ben de istiyorummmmm motosiklet :queen:

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Motosiklette en önemli şey gazı dibine çekip 300 km/h sürate çıkmak değil, bu süratlerde yavaşlamak veya durmaktır. Herkes süratten bahsediyor ama iş durmaya gelince çoğu kişinin bu konuda eksik olduğunu görüyorum, biliyorum. İnsanlar sert fren yapmaktan korkuyorlar. O zaman da durma mesafesi ciddi şekilde değişiyor. Bence herkesin fren konusunu çözmesi gerekiyor. Doğru fren kullanımı yarışlarda da kilit nokta, kim frenajı daha geç yaparsa rakibi geçme şansı daha fazla oluyor. Stoppie yapabilen kişiler fren olayını zaten çözmüşler, öyle bir ayarda sıkıyorlar ki freni motor hem ön tekerleğinin üstüne kalkıyor ama aynı zamanda da o açıda ilerlemeye devam ediyor. Aslında Stoppie ve Wheelie gibi şeyler akrobasi veya artistik hareketler gibi gözükse de motora hakim olmanız açısından inanılmaz faydalı şeyler. Yazı genel olarak güzel ve faydalı, yazanın eline sağlık!
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boy

"Aslında Stoppie ve Wheelie gibi şeyler akrobasi veya artistik hareketler gibi gözükse de motora hakim olmanız açısından inanılmaz faydalı şeyler."

Evet katılıyorum. Fakat bunlar tecrübeli , temel sürüş yeteneklerini çoktan edinmiş kişilerin , motor hakimiyetini geliştirmesi için yapması gereken şeyler...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

alfawings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 1050 SE
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boy

"Aslında Stoppie ve Wheelie gibi şeyler akrobasi veya artistik hareketler gibi gözükse de motora hakim olmanız açısından inanılmaz faydalı şeyler."

Evet katılıyorum. Fakat bunlar tecrübeli , temel sürüş yeteneklerini çoktan edinmiş kişilerin , motor hakimiyetini geliştirmesi için yapması gereken şeyler...
    Sadece racing tip yada supersport lar için belki. Siz hiç bir çoperde stopy denedinimiz mi? Ayrıca supersport bile olsa önün yada arkanın yerden doğal bir tarzda 10-15 santim kalklmasıyla motorun tam denge noktasına ulaşması ve bu noktada vites değiştirme ve dönüşler yapmak farklı şeylerdir. İkinci söylediklerim cambazlığa girer. Bir abi tavsiyesi olarak alın ve Türkiye yollarında supersport kullanmanın artık ölüm demek olduğunu anlayın. Bir arkadaşımın sağ bacağı koptuğu için ambulansa bile yetiştirilemeden yol üzerinde kanamadan ölmüştü ve bu kişi tekerde 250 ye çıkan her tipte motoru tekere kaldırabilen gerçek bir ustaydı. Ustalık kazaya engel değil malesef. Kafanızı şişirdim. Selamlarımla.
    Hayati01 bunu beğendi.
    Karanlığa küfür edeceğinize kalkıp bir mum yakın. Konfiçyüs.
    alfamotosiklet.blogspot.com

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Ben ani duruşlarda kompresyonda kullanıyorum frenleme ile birlikte ama sadece düz yolda çünkü arkayı savurması işten bile deil...Çok yararlı bilgiler çok teşekkür ederim.Her geçen gün yeni birşeyler öğrenmekten dolayı çok mutluyum.Bazılarını okuyarak bazılarını ise yaşayarak.Umarım kazasız şekilde hayatımı devam ettiririm..

Alıntı alfawings adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece racing tip yada supersport lar için belki. Siz hiç bir çoperde stopy denedinimiz mi? Ayrıca supersport bile olsa önün yada arkanın yerden doğal bir tarzda 10-15 santim kalklmasıyla motorun tam denge noktasına ulaşması ve bu noktada vites değiştirme ve dönüşler yapmak farklı şeylerdir. İkinci söylediklerim cambazlığa girer. Bir abi tavsiyesi olarak alın ve Türkiye yollarında supersport kullanmanın artık ölüm demek olduğunu anlayın. Bir arkadaşımın sağ bacağı koptuğu için ambulansa bile yetiştirilemeden yol üzerinde kanamadan ölmüştü ve bu kişi tekerde 250 ye çıkan her tipte motoru tekere kaldırabilen gerçek bir ustaydı. Ustalık kazaya engel değil malesef. Kafanızı şişirdim. Selamlarımla.
    Kazalar tabiiki kötü şeyler ama zevklerin önüne bence geçmemeli diyorum...Kazaları düşünerek yaşanırsa eğer hayatın bir tadı kalmaz diyorum...önemli olan önlemini almak olacağı varsa olur...
    verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.Bu tarz şeyleri okumaktan çok zevk alıyorum yeni şeyler öğrenmiş olmak beni mutlu ediyor.Bunları bir de pratiğe dökmek var tabi.Bu arada vites küçültüp kompresyona bindirerek kaza yapan çok kişi biliyorum.Zamanlamayı iyi bilmek gerekiyor.Doğru devirde vites küçülttüğünüz zaman frenleme ile birlikte çok işe yarıyor ama yanlış devirde arkayı çok yüksek devir savuruyor ve yerde asfaltta cebelleşmeniz işten bile deil...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    Triumph Tiger 1050 SE
    [QUOTE=ultraukala;744132]Ben ani duruşlarda kompresyonda kullanıyorum frenleme ile birlikte ama sadece düz yolda çünkü arkayı savurması işten bile deil...Çok yararlı bilgiler çok teşekkür ederim.Her geçen gün yeni birşeyler öğrenmekten dolayı çok mutluyum.Bazılarını okuyarak bazılarını ise yaşayarak.Umarım kazasız şekilde hayatımı devam ettiririm..

Kazalar tabiiki kötü şeyler ama zevklerin önüne bence geçmemeli diyorum...Kazaları düşünerek yaşanırsa eğer hayatın bir tadı kalmaz diyorum...önemli olan önlemini almak olacağı varsa olur...
    verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.Bu tarz şeyleri okumaktan çok zevk alıyorum yeni şeyler öğrenmiş olmak beni mutlu ediyor.Bunları bir de pratiğe dökmek var tabi.Bu arada vites küçültüp kompresyona bindirerek kaza yapan çok kişi biliyorum.Zamanlamayı iyi bilmek gerekiyor.Doğru devirde vites küçülttüğünüz zaman frenleme ile birlikte çok işe yarıyor ama yanlış devirde arkayı çok yüksek devir savuruyor ve yerde asfaltta cebelleşmeniz işten bile deil...[/QUOT

Dedikleriniz doğru.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @alfawings
    Bir abi tavsiyesi olarak alın ve Türkiye yollarında supersport kullanmanın artık ölüm demek olduğunu anlayın.
    Daha önce de defalarca dediğim şeyi diyeceğim, insanı öldüren motorun tipi değil insanın kendisidir. Motora sağlıklı bir kafayla binmedikten sonra Türkiye yollarında da yurtdışındaki yollarda ölme şansınız vardır. Sizin söylediğinizi şu şekilde değiştirirsek, işte o zaman doğruluk payı oluyor : "Gerekli deneyim ve eğitim olmadan Supersport kullanmak ölüm demektir!" Çünkü bu makinalar söylenilenin aksine tüm motosikletler içinde en güvenilir, en dayanıklı ve en teknolojik motosikletlerdir. Bütün iş ona hakim olabilmekte...
    Bir arkadaşımın sağ bacağı koptuğu için ambulansa bile yetiştirilemeden yol üzerinde kanamadan ölmüştü ve bu kişi tekerde 250 ye çıkan her tipte motoru tekere kaldırabilen gerçek bir ustaydı. Ustalık kazaya engel değil malesef.
    Ustalık kazaya engel olur ama dediğim gibi usta olduğunuz halde sağlıklı bir beyniniz yoksa, bu işi bilinçsiz yapıyorsanız (trafikte 250 km/h süratte tek teker yaparak kendini bile bile riske atmak gibi) hiçbir şey sizi kurtaramaz. Yarış motorlarının esas kullanım yeri pistlerdir. Ben pistte de yarışıyorum, orada her türlü tehlikeyi yaşıyorum, her an ölme riski var. Düşünsenize sınırlı bir alanda motorun limitlerinde çok yüksek süratlerde başkalarını geçme çabası... Bundan daha tehlikeli ne olabilir? Bence trafikte 250 km/h süratlerde tek teker yapmak bundan çok daha tehlikeli ve aptalcadır. Yani o usta dediğiniz arkadaşınız usta mıdır yoksa başka birşey mi?
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Motosikleti
    Triumph Tiger 1050 SE
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @alfawings

Daha önce de defalarca dediğim şeyi diyeceğim, insanı öldüren motorun tipi değil insanın kendisidir. Motora sağlıklı bir kafayla binmedikten sonra Türkiye yollarında da yurtdışındaki yollarda ölme şansınız vardır. Sizin söylediğinizi şu şekilde değiştirirsek, işte o zaman doğruluk payı oluyor : "Gerekli deneyim ve eğitim olmadan Supersport kullanmak ölüm demektir!" Çünkü bu makinalar söylenilenin aksine tüm motosikletler içinde en güvenilir, en dayanıklı ve en teknolojik motosikletlerdir. Bütün iş ona hakim olabilmekte...

Ustalık kazaya engel olur ama dediğim gibi usta olduğunuz halde sağlıklı bir beyniniz yoksa, bu işi bilinçsiz yapıyorsanız (trafikte 250 km/h süratte tek teker yaparak kendini bile bile riske atmak gibi) hiçbir şey sizi kurtaramaz. Yarış motorlarının esas kullanım yeri pistlerdir. Ben pistte de yarışıyorum, orada her türlü tehlikeyi yaşıyorum, her an ölme riski var. Düşünsenize sınırlı bir alanda motorun limitlerinde çok yüksek süratlerde başkalarını geçme çabası... Bundan daha tehlikeli ne olabilir? Bence trafikte 250 km/h süratlerde tek teker yapmak bundan çok daha tehlikeli ve aptalcadır. Yani o usta dediğiniz arkadaşınız usta mıdır yoksa başka birşey mi?
    Sizin söylediklerinizde de doğrulık payı yüksek. Esasen bu konular kişiye göre değişir ama genelde her superspor binicisi usta bir yarışcı değil. İnsanlar heves ediyor.
    Ancak ölen arkadaşım ustaydı. Çok yetenekli gerçek bir usta. Mekanı cennet olsun ve teker yaparken kaza geçirmedi. Ecel, taksirat bunlar farklı konular, üzerinde düşünmeden yorum yapmamanızı rica ederim.

Selamlar ve yarış hayatınızda başarılar dilerim.
    Karanlığa küfür edeceğinize kalkıp bir mum yakın. Konfiçyüs.
    alfamotosiklet.blogspot.com

Motosikleti
    Honda cbr 600 RR

saol karde$

te$kkürler karde$ benim honda cbr 600 rr var da.ben pek fazla arkafiren tekniği uygulamazdım.artık uygulayacağım.eyvallah karde$

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    ben benim motorda fereni söktüm nasıl olsa kullanmıyom diye
    iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
    paylaşım için sağolun
    Mustafa Kemal Atatürk

ellerine sağlık kardeş ama biz köy çocuğuyuzbiz bi 103 leri biliriz onlardada ne fren ne cikle bas uçur Allah bilir gerisini sağol kardeş bilgilendirdiğin için

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bu bilgileri biliodum ama uymuyodum hic birine ama uymaya dikkat edicem bundan sonra paylasim icin tsk ederim

Motosikleti
    as t1
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben benim motorda fereni söktüm nasıl olsa kullanmıyom diye
    iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
    paylaşım için sağolun
    Zaten iyi bir motorcu motorunu hiçfren kullanmadan kullanır helal olsun kardeşim
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    as t1
    kardeşim benim bugüne kadar gördüğüm tüm acemiler panikleyince fren falan aklına gelmiyor direk yaptıkları imdat gidiyooooorrrr kurtarın beni arkasından birçığlık aaaaaaaaa güm yerde
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    2007 .honda cbr 600rr
    bu faydalı bilgileri herkes ukumalı bence elinize sağlık teşekürler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler