Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletten ne bekliyoruz? / Alpaslan Apak

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hayatın akışı içinde, okul, iş güç koşuşturma derken zaman hızla akıp geçiyor. Toplu taşıma araçlarıyla, her gün bir yerlere gidip geliyoruz. Trenler, gemiler, metro, otobüs, dolmuş ve daha niceleri… Peki, bu motosiklet sevdası nerden çıkıp geliyor, bir anda bütün sosyal hareketliliğimizin arasına balıklama dalıyor, bu nasıl oluyor?

İnsan olarak motosikletten beklentimiz ne? Bir yere ulaşmak mı? Yarışmak mı? Bir takım kişilere hava atmak mı? Türkiye’nin yedi iklim, yedi bölgesinde bu sorulara kendince cevap verecek binlerce motorcu arkadaşım var. Hem de hepsi haklılığını ön plana çıkararak cevap verecek. Hava atmak için binenden tutun, diğer araçlarla yarışma hobisini, kuralları hiçe sayarak yollarda süratle gidenlere kadar pek çok motorcu var.

Kendi tercihimi öncelikle söylemek isterim, İstanbul’da en cıvıl cıvıl yerlerinde iş, güç, eğitim ve daha nice sebeplerle 45 sene yaşamış biriyim. Çok sevdiğim bu şehrin sadece trafik problemine çare olarak gördüğüm için motosiklete başladım. Emekli oldum ve stresten uzak bir vatandaş olarak çareyi 46 yaşımda motosiklette buldum. Haklı olduğumu trafikte çok keyif alarak, İstanbul’u bir kere daha keşfederek yaşadım. Motosikletle her şey çok daha güzel olmaya başladı. Dokuz senedir iki tekerle canımın istediği yerlere gaz açıyorum.

Ama hesaplamadığım bir tarafını zamanla keşfettim. Bu hobi ya da diğer adıyla tutku öyle bir sosyal çevre içine sizi çekiyor ki, bundan ayrı kalamıyorsunuz. Yan yana geldiğin bir başka motorcuyla göz teması, park ettiğin zaman meraklı bakışlar ve ilgili sorular, aslında çare diye aldığın bu güzel mekanik harikanın manevi taraflarına da hitap ettiğini görüyorsun.

Motosikletten beklediğim çok masum bir çözümdü, bağımsız olarak dilediğim yere, trafik derdi ve problemsiz ulaşmak. Ama bundan çok fazlasını verdi. Sadece Türkiye sınırlarıyla değil, dünya genelinde aynı sevdayla bütünleşen dilini bile bilmediğim insanlarla paylaşım sağladı. Senin renginle, mesleğinle, dininle ilgilenmeyen sadece motorcu kimliğinle seni kabul eden yüzlerce arkadaş edinmemi sağladı. Üzerine bindikçe beni daha fazla mesafelere değil, daha fazla insana götürdü. Festivaller, fuarlar, tek satır yazıştığın ve ilk defa karşılaşmana rağmen onlarca yıllık geçmiş hukukunuz varmış gibi kucaklaşmalara vesile oldu.

Motosikletten beklentim bir iken; yüz oldu, bin oldu zamanla… Sizin beklentiniz ne? Ölmek için değil, yaşamak ve paylaşmak için, daha mutlu olmak için motora binen kaç arkadaş var? Bu güzelliği bir ömür keyifle ve sağlıkla yaşamak varken, delice ve olmadık kuralsızlıklarla kendimizi riske atmayalım.

Hayat güzel, motosikletle daha güzel. Kaskınız ve aklınız başınızda, şansınız ve farınız açık olsun.

Motosikletli Yaşam - Alpaslan Apak - Motorcuların HULK abisi..
    Kaynak: Milliyet Akdeniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    beni a noktasından b noktasına ketifli mutlu şekilde götürmesi
    burakcvck bunu beğendi.

günelyildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme max
    motosiklet : ayrı bir sevda , en ucuz ulasım aracı , modern at, özgurlük
    benim için motosikletin anlamı bu
    isteyenler beni yanlış anlayabilir isteyenler yargılayabilir
    ben ilk motosiklet kullanmaya belki daha 10 yasinda moped ile başladım ergenligim bitene kadar benim dünyam olmustu heryere onunla giderdim
    aile imkanım olmadı daha buyuk motosıklet almaya o 351 mz ler o jawalar rus ijeler hastasıydım onların.
    şimdi hala maddi imkanım okadar yok ama xtreme max 150im yetiyor bana ustunde gezerken unutuyorum herseyi saadece yol motorum ve ben...

AhmtuyuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250
    Okurken heycanlandığım tüylerimin diken diken olduğu 2. konu bu,
    teşekkür ederim zahmet edip konu açtığın için.

Motosiklet kullanıyorum, çünkü banim için en güzel meditasyon çeşidi. Motosiklet kullanırken tüm streslerden, üzüntülerden, sevinçlerden ve sorulardan uzaklaşıyorum; uzaklaşmak zorunda kalıyorum. Çünkü hayatta kalmak için motor kullanırken tüm dikkatimi yola vermek zorundayım. Bu da bende bir çeşit meditasyon etkisi yapıyor ve bu etkiyi seviyorum. Hiç bir şey düşünmeden sadece kendimle baş başa kalabilmeyi seviyorum. Umarım bu hiç değişmez.

*düzenli bakımlarını yaptırdıktan sonra beni üzmeden taşımasını - şaşırtmamasını

gerisi benim meselem.

SizofrenMacaPapazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw 1974 R60 , AS 200 GY
    Dayımdan kalma bir tutku bana biraz da dayımı hatırlatıyor, sanırım motora binmem anneme de abisini hatırlatıyor

CamelBiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    hem tutku hem de rüzgarın yüzüne vurması, özgürlük hissi.. motor bambaşka bir tutku

Felsefi olmayan, hayli dar anlamıyla bir araç olarak motosikletten ne beklediğimizi AEA çok güzel sıralamıştı: İyi gitsin, iyi dursun, iyi viraj dönsün, konforlu olsun.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Bana yoldaşlık etmesi iyi davrandıgım sürece üzmeyen bir yoldaş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    LİFAN LİON 125
    beni yolda bırakmasın bide az yaksın
    bülent77 bunu beğendi.

Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Tek bir şey söyleyebilirim , motosiklet benim için bir yaşam tarzı.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    İnsanı farklı kılan bir özellik, keyif aracı ve kolaylık sebebi.
    Rüzgarla romantik bir buluşma ayarlayan çöpçatan arkadaşım o, karanlıkta yoluma ışık olan dolunaya aşık eden emektar taşıyıcım, yokluğunda nasıl yaşamışım yıllarca dedirten bir sevgili.

iyi ki var o ve ben de iyiki varım.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

ishan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 2009 600 silwerring
    Arkadaşım olsun yolda bırakmasın ve sıkıntıyı gördüğümde bastığım anda fırlasın ..bana ani cevap verebilsin

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Herhangi bir beklentim yok karşılıksız seviyorum ben motorumu (Sevgilim bunu görürse kesin terk eder )
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    iki teker ulaşım, ekonomi, park sorunu gibi bir çok beklentimizi karşılarken aynı zamanda bunları yaparken mutlu olmamızı da sağlıyor.
    A noktasından B noktasına ulaşmanın en zevkli yoludur iki teker...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)