Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sürüş eğitimine paran yoksa. Motosiklet almaya da yoktur / Alpaslan Apak

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2014 senesinin ocak ayından beri motosiklet üzerine değişik konuları içeren bir sayfa yapma çabasındayız. Her ne kadar kişisel yaklaşımlarım gibi görünse de, aslında birçok dost muhabbetlerinde, farklı sosyal medya paylaşımlarındaki yazışmalar ve bilgi aktarımlarıyla çok fazla motorcu dostumuzun emeği olan ortak bir sayfa Milliyet Akdeniz Motosikletli Yaşam…

Bazı zamanlar özelden maillerime gelen, bazen de sosyal medyadaki paylaştığımız sayfaların altına yazılan yorumlara değinerek bir sonraki sayfamızın içeriğini oluşturmaya çalışıyoruz. Motosikleti yıllardır kullanan dostların yanında, hayatında hiç motora binmemiş iki teker sevdalısı arkadaşların da ilgisine açık bir sayfa hazırlamaya çalışıyoruz.

Akdeniz ekinde bir sayfa olmasından dolayı, bölgesel konuları ve olayları ön plana çıkarmayı hedefledik. Ulusal ölçekli motosiklet konularını da işlemeye çalışıyoruz. Olumlu ve olumsuz gelen bütün eleştirileri tek tek değerlendiriyor ve sayfamızın bu işe gönül veren herkesi kucaklamasını arzu ediyoruz.

Yeni çıkan motosiklet modellerinin en son teknik bilgilerini zaten bu piyasada olan aylık ve haftalık motosiklet dergileri gayet başarılı test edip, sayfalarında değerlendiriyor. Bunları tekrar ederek kalıplaşmış bir sayfa yerine daha fazla insan ağırlıklı, daha fazla hayatın içinden, daha fazla bizlerden olan motorcuların haberlerini işlemek, sayfamızı tabana yaymamızda faydalı olduğu kanaatindeyiz.

“Motosikletli Yaşam” sayfamızı yine motosiklete meraklı ve motor kullanan bir grafikçi arkadaş tasarlıyor. Yazdığımız haberin konunun içeriğine motorcu olduğundan daha kolay sayfa düzeni oluşturuyor. Gazetemizin yazı işlerinde motosiklet merakı da bu sayfamızın hazırlık aşamasındaki olan muhabbetten dolayı her geçen hafta artarak devam ediyor.

Eğitim amaçlı dergi ve kitaplar

İlk sayfamızdan beri; güvenliği ön plana çıkarıp, koruma ekipmanlarını tanıtmaya çalıştık. Sonrasında eğitimin; neden çok önemli olduğunu yazdık. Arada festival ve benzeri sosyal etkinliklerin motosiklet dünyasındaki güzelliklerini işledik. Belediye ve emniyet teşkilatıyla dirsek teması konuları grafikler halinde sunduk. Eğitim amaçlı dergi, kitap ve diğer yayınlarla ilgili bilgiler vermeye çalıştık. “Motosikletli Yaşam” içerik olarak; eğitime yönlendirme, sürüş ve gezi kitaplarını okumaya özendirme amaçlı konulara ağırlık veriyor.

Kaç tane motosiklet sevdalısı arkadaş, bu sayfada haber olarak işlediğimiz eğitim, gezi kitaplarından ve dergilerinden edinmeye çalıştı? Bu kitapları okuyan kaç kişi sürüş konusunda kendi eleştirisini yaptı? Eğitim bitmeyen bir süreçtir. Her zaman öğrenecek bir şeyler vardır. Gerek yeni teknolojiler olsun, gerek yeni çıkan trafik kuralları olsun her zaman araştırma ve bilgilerimizi geliştirme hevesi içinde olmalıyız.

En güzel motosiklete sahip olmak için parayı bulan arkadaşların, para bahanesiyle eğitimine uzak durmaları acayip bir tezat oluşturuyor. Motosiklet bir sıralama işidir. Önce eğitim, sonra ekipman en sonra da motosiklet gelir. Kaskına dünya para verip eğitim almayan kişiler de aynı eleştirilere hedef oluyor. Hiçbir haklı gerekçeleri yok. Bir eğitim kitabını alıp, ne marka olursa olsun motosikletini binip, trafiğe kapalı bir alanda okuyup anladıklarını uygulayıp çok güzel bir güvenli sürüş altyapısını geliştirebilir.

Bir araya gelip motor yarıştırmakla, tek teker yapmakla motorcu olunmaz, motorculuk önce adam gibi eğitimle, sonrasında da trafik kurallarına uymakla başlar. Yanından geçtiğiniz diğer araçların küfrederek değil, imrenerek baktığı bilinçli motorcular olmayı diliyorum, bütün iki teker sevdalıları adına…

Yolunuz farınız ve şansınız açık, kaskınız başınızda olsun!

Motosikletli Yaşam - Alpaslan Apak - Motorcuların HULK abisi..
    Kaynak: Milliyet Akdeniz
    dockerengin, EB61, edim1234xxx ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Benim her ikisine de param olmadığına göre sorun da yok :D

Doğru kaynak ve araştırma ile, bilinçli bireyler kendi kendilerini eğitebilirler. Eğitmenmi var bu ülkede ayrıca. Vergi ödemeyen kaçak olarak eğitmenim ayağına insanları kandırıp yalan yanlış bilgilerle dolduran insanlar dolu. Bazı eğitim kurumları "oss'midir nedir" virajda içteki ayağa bas demiş bir vatandaşa? Bu eğitim kurumları katil'mi yoksa gerçekten kafalarımı basmıyor adam gibi eğitmen çalıştırmaya. E gelelim güzel eğitim kurumlarına. Honda güvenli sürüş. Peki bu nerede? Her ilde varmı. Yada CSS. CSS'nin fiyatı 3500 lira ve motosikletinde en ufak bir arıza olunca seni muaf ediyorlar eğitimden paran yanıyor. 1500 liralık motorları olan arkadaşlar var bu ülkede. Bence eğitim için biz zaten paramızı veriyoruz ehliyet elırken. Fakat motor sürmeyi bile bilmeyen insanların yaptığı sınavlardan sonra ehliyet alıyoruz ne hikmetse.
    restherock, MrMaydec, MD.Murat ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Bu iş aynı okul-dershane ilişkisine benzedi. Onca yıl okula git ama sınavı kazanmak için yeterli del son birkaç senede dershanelere para dök sistem hep bu şekildeydi. Şimdide kursa para yatırıyosun. Eğitim için motoru olmayan kurslar var yada klasik bişey bisiklet sürdünmü -evet al turla oaman şuralarda motorla :D ehliyeti alıyosun bi şekidle sonra birde eğitim çıkıyor. Adam zaten benimki 2,5 milyar verip çin malı bir motor alıcak başlangıç için, bütçesi az eğitime mi versin yoksa ekipman motor içinmi harcasın parasını.

Tabiki yazının hedefi bu kitle değil anladığım kadarıyla maddi sıkıntısı olmayan . Mağazaya girip hangisi iyi deyip en pahalı olanı alıp çıkanlara hitap ediyor biraz :d
    ASİL_1 bunu beğendi.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    Alıntı alper_becker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru kaynak ve araştırma ile, bilinçli bireyler kendi kendilerini eğitebilirler. Eğitmenmi var bu ülkede ayrıca. Vergi ödemeyen kaçak olarak eğitmenim ayağına insanları kandırıp yalan yanlış bilgilerle dolduran insanlar dolu. Bazı eğitim kurumları "oss'midir nedir" virajda içteki ayağa bas demiş bir vatandaşa? Bu eğitim kurumları katil'mi yoksa gerçekten kafalarımı basmıyor adam gibi eğitmen çalıştırmaya. E gelelim güzel eğitim kurumlarına. Honda güvenli sürüş. Peki bu nerede? Her ilde varmı. Yada CSS. CSS'nin fiyatı 3500 lira ve motosikletinde en ufak bir arıza olunca seni muaf ediyorlar eğitimden paran yanıyor. 1500 liralık motorları olan arkadaşlar var bu ülkede. Bence eğitim için biz zaten paramızı veriyoruz ehliyet elırken. Fakat motor sürmeyi bile bilmeyen insanların yaptığı sınavlardan sonra ehliyet alıyoruz ne hikmetse.
    aklımdan ne geçiyorsa söylemiş zaten
    alper_becker bunu beğendi.
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

hakan nkd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e- pulsar 200
    Keşke eğitim işine devlet el atsa. Ehliyet alma aşamasında devlet tarafından uzman eğitmenler ders verse. Herkes bilinçli motor kullansa ne güzel olurdu. Mesela ben hondaya gitmiştim güvenli sürüş egitimi almak icin ama fiyatini duyunca geri dönmüştüm. Benim gibi maddi durumu müsait olmayanlar risk alarak düşe kalka kendi kendine öğreniyorlar yetecek kadar.
    Carbondioxid bunu beğendi.

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    valla sürücü kursu olarak kaliteli eğitim vermek istiyorsun, haliyle fiyatlar diğer kurslara göre 200-300 tl fazla oluyor. kimse de gelip sana yazılmıyor. bu durumda da piyasa seni bozuyor ve sen de ucuza kalitesiz eğitim(!) vermek durumunda kalıyorsun. ucuza vermezsen kimse kayıt olmuyor ve avucunu yalıyorsun. bizim vatandaşımıza eğitimsiz ehliyet müstehak. cep telefonuna 2000 tl normal, ehliyete 700 tl yuh!
    ccc67 bunu beğendi.

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı lawyer_16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla sürücü kursu olarak kaliteli eğitim vermek istiyorsun, haliyle fiyatlar diğer kurslara göre 200-300 tl fazla oluyor. kimse de gelip sana yazılmıyor. bu durumda da piyasa seni bozuyor ve sen de ucuza kalitesiz eğitim(!) vermek durumunda kalıyorsun. ucuza vermezsen kimse kayıt olmuyor ve avucunu yalıyorsun. bizim vatandaşımıza eğitimsiz ehliyet müstehak. cep telefonuna 2000 tl normal, ehliyete 700 tl yuh!
    Tamam anlıyorum dostum bu işin içindesin ama her ehliyet başlığında aynı muhabbeti yapıyorsun
    Tamam bu sefer öğrenmek için soruyorum sana..
    Kaliteli hizmet vermek istediğinde fiyatların neden 200-300 tl artıyor?
    Sonuçta hizmet sektörü,o zaman diğer uygun fiyatlı kurslardan farklı olarak nedir maliyetini arttıran?
    Japon motosikleti kullanıyorum diyorsan 2 kursiyer parasına bakar farkını kapatman..
    Aynı ders saatiyle kaliteli hizmetini veremiyormusun?
    Az mı geldi aynı ders saati,ozaman koy isteyene sonradan 200-300 tl farkını aynı kaliteli hizmetini yeterli saatle ver..
    O hizmetini almayan olduğunda ozaman gel burada o almayanlara söylen,müstehak de..
    Bu şekilde olmuyormu bunu öğrenmek istiyorum senden..
    lawyer_16 ve rebel_punto bunu beğendiler.

mr.dilmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satan olursa alırım :)
    düşe kalka tecrübe edinmiş birisi olarak konuşmak istiyorum:
    emin olun eğitime verdiğiniz paradan daha zararlı çıkıyorsunuz. çünkü motosiklet parçaları ucuz değil, eğitim sizin için daha ucuza gelmiş oluyor..(düşünce oluşan sağlık sorunları, motosikletinizin bir düzene oturmaması & satarkenki problemler, aileden sürekli tepki gibi sorunları daha söylemeden hem de)
    Bir de böyle düşünün

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    @crosser abim çok güzel soru sormuş
    büyük şehirlerde eğitim imkanını bilmem ama çoğu ilde havuz sistemi fiyatlar belli kurslarda.
    a2 veya b sınıfı fark etmiyor. Çoğu kurs özellikle a2 ehliyeti verirken zaten motosiklet kullanmayı
    bilen adam alıyor mantığıyla çalışıyor. Tek ders bile verilmeden sınava giden var. Bugün de sınav var
    sınava yeni giren arkadaşlar da gördüklerini yazarsa nasıl bir tablo ortada anlarız. eğitime
    parası olmayana motor yok vb düşüncelerini hiç anlamış da değilim ne demek bu.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alper_becker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru kaynak ve araştırma ile bir şeyler öğrenirsin ama asla bu eğitim almak ile aynı kefede değerlendirilemez bile. Hiç yoktan iyidir o ayrı.

Vergi ödemeyen kaçak olarak bu işi yaptığını iddia ettiğin kurum yada kişilerin adını yazarsan bizde kandırılmayalım kimler olduğunu bilelim.

OSS diye bir eğitim kurumu yok O.M.M. diye bir kurum var. Türkiye de motosiklet eğitimini başlatmış ve tamamen gönüllülük esasına göre adım atılmış ve kurulmuş bir dernektir. Onlardan alacağınız eğitimlerde sadece kiralanan kapalı alanın ödemesi için bir katılım olur onun dışında roat craftlar için ise belli cazip katılım oranları ödenir. İyi araştırmadan buradan ahkam kesmek kolay.

Zaten eğitim konusunda millet ne gerek var diye bakarken tutup kim böyle bir yazıyı neden hazırladı anlam veremiyorum.

1.500 liralık motor alıyorsun ama üzerinde 500 liralık aksesuar var. Cebinde 2.000 liralık telefon var. İçtiğin sigara ayda 300 tl tutuyor. Kıs bunlardan git ekipmanını ve eğitimin al.

Bu konu tartışmaya bile açık değildir bana göre tamamen bahanelere oluşturularak ben zaten biliyorum bana daha neyi öğretebilirsiniz ki egosunun örtüleridir.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Sorunun kaynağı, ehliyet alımının teorik bilgiden öteye geçememesi (money trap/arifler anlar.)

Motosikleti
    Suzuki İnazuma F
    Herkes cüzdanına göre yazmış! Gayet normal.

Motosikleti
    Xmax
    Crosser kardeşim evet benzer konularda aynı muhabbeti yapıyorum. çünkü zamanında vergi vermeyen, sgk ödemeyen, hocalarına maaş yerine sadaka veren, kira ödemeyen kurslar ve bu ucuz kursları tercih edip bizim yıllarca zarar etmemize sebep olan vatandaşlar yüzünden bugün kursumuzu kapatma noktasına geldik. ben hem üniversite(hukuk) okuyorum, hem de kursta çalışıyorum(lise 1den beri). seneye mezun olur olmaz kursu kapatıcaz.

gelelim kaliteli eğitim neden maliyeti artırıyor sorusuna: sanırım kendimi başta yanlış ifade ettim. baştan anlatayım: sürücü kursları yönetmeliğine göre 10 saat direksiyon dersi vermek zorundayız. bursada sadece biz 10 saat ders veriyoruz. üstelik bu 10 saati 2şe saat olarak vermeliyiz. bu kuralı da yerine getiriyoruz. bu 10 saati milli eğitimden hocalık sertifikasına sahip, vitesli motoru çok iyi bilen biri vermek zorunda. benim hocalık sertifikam var ve motosiklet öğrencileriyle bizzat ilgileniyorum. honda cb 125 ace motor ile eğitim verip sınav yapıyorum. diğer kursların yaptığını söyleyeyim: öğretene kadar eğitim veriyoruz veya sadece sınava sokuyoruz deyip sınavdan 1-2 gün önce öğrenciyi sınav yerine çağırıyorlar. zar zor çalıştırdıkları motorlarıyla sadece 1. viteste parkur eğitimi ve 2. viteste de trafikte bir tur attırıp ertesi gün sınava sokuyorlar. zaten direksiyon sınavında benim kursun öğrencilerini ve çalışma disiplinimizi gören diğer kursların öğrencileri etraflarına bizim kursun reklamını yapıyor fakat fiyat farkından dolayı yine tercih edilmiyoruz!

gel gelelim asıl merak edilen konu: fiyat farkı. bursada piyasa 250-350 tl arası. şimdi sizden elinizi vicdanınıza götürüp şunu cevaplamanızı istiyorum. 10 saatlik bir eğitimde hocanın maaşı + yakıt + vergi + sgk + kar payı = sizce kaç olmalıdır? bu giderleri hesaba kattığınızda ehliyet için sadece kursa ödeyeceğiniz ücret ne olmalıdır? benim 800-700 liraya kayıt ettiklerim vardı birkaç kere. onlara süre limiti olmadan ders vermiştim(7 gün). şimdi 600 tl kurs ücreti diyorum. zaten kapıdan girer girmez fiyat soran adam içinden bana "kazıkçı pislik" diyerek küfür ediyor ve dürüst(!) sürücü kursuna 300 lira daha ucuza kayıt oluyor. keyfi bilir. benim ekmek teknem batıyor. ben başbakana mektup yazıyorum. milli eğitime şikayetlerde bulunuyorum. hiçbir yerden umursanmıyorum. sizce ne yapmalıyım daha akıl veren yok mu?
    krd, Sadık1453, jackonbir ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Lawyer_16 dostum evet sende haklısın ama sonuç olarak maliyetini arttıran fazla ders saati oluyor.(fazla derken aslında gerekli olan ders saati)
    Dünkü mesajımda belirttiğim gibi bu fazladan ders saatlerini opsiyonlu olarak sunamıyormusun..
    Yani demem o ki sende 300 tlye kursiyer al,2 saatlik eğitimle sende öbür kurslar gibi sürümünü yap,isteyene de 10 saate kadarda ek ücretle yeterli düzeyde emeğinin karşılığını alarak derslerini ver..
    Mesela ''ilk ücrete tabi olanlara yeterlilik eğitimi veriyoruz''..
    +4 saat 150 tl ''bu da yoğun trafik eğitimi vs''
    bi 4 saat daha 150 tl ''ileri sürüş teknikleri panik fren zart zurt''
    Etti sana 600-700 tl,hevesli heyecanlı arkadaşlar geliyordur,ailelerini ikna et,farkınızı anlat pazarlamasını sen yap artık
    Temel eğitimden sonra özverinizi gördükten sonra bu dersleri almak isteyen olacaktır elbet..
    İstemeyene de ver 300 liralık eğitimini geç,yemişim onların yönetmeliğini,öbür kurslar nasıl yapıyor,onlar gibi sürüm yaparsın..
    Olmazmı böyle
    lawyer_16 bunu beğendi.

Alıntı CrosseR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lawyer_16 dostum evet sende haklısın ama sonuç olarak maliyetini arttıran fazla ders saati oluyor.(fazla derken aslında gerekli olan ders saati)
    Dünkü mesajımda belirttiğim gibi bu fazladan ders saatlerini opsiyonlu olarak sunamıyormusun..
    Yani demem o ki sende 300 tlye kursiyer al,2 saatlik eğitimle sende öbür kurslar gibi sürümünü yap,isteyene de 10 saate kadarda ek ücretle yeterli düzeyde emeğinin karşılığını alarak derslerini ver..
    Mesela ''ilk ücrete tabi olanlara yeterlilik eğitimi veriyoruz''..
    +4 saat 150 tl ''bu da yoğun trafik eğitimi vs''
    bi 4 saat daha 150 tl ''ileri sürüş teknikleri panik fren zart zurt''
    Etti sana 600-700 tl,hevesli heyecanlı arkadaşlar geliyordur,ailelerini ikna et,farkınızı anlat pazarlamasını sen yap artık
    Temel eğitimden sonra özverinizi gördükten sonra bu dersleri almak isteyen olacaktır elbet..
    İstemeyene de ver 300 liralık eğitimini geç,yemişim onların yönetmeliğini,öbür kurslar nasıl yapıyor,onlar gibi sürüm yaparsın..
    Olmazmı böyle
    Iste mevcut kurslar bu kafayla calistigi icon sokaklar apaci ve trafik canavari dolu.
    Otomobil ehliyetindeki hassasiyet aslında daha hassas olunmasi gereken motosiklet ehliyetinde iki tane dubanin arasindan gec bir kalasin uzerinden gec bitti. Dogrumu oturuyor freni nasil kullaniyor v.s. gibi seylere kimse bakmiyor. Hos arasalar ne olur sinavda not veren adam bilmiyorki motor kullanmasini.

Bir defa hangi sinif ehliyet alinirsa alinsin tum sravlar hakkinda egitim verilmeli ve en azindan yazili sinavlarda icerik olarak sorulmali. Hic bir aracin manevra ve fren kabiliyeti ayni degil. Koca koca kamyonlari taksi gibi kullanmaya calisan adamlardan tutta o koca kamyonlarin onunden zart diye yola firlayan diger suruculere kadar. Kafasi da calismadigindan dururmu duramazmi diye dusunmeden banane yol benim hakkim diye firlayip sonra haberlere meze oluyorlar maalesef.

Iki tekerlekli bir seye biniyoruz kardeşim bu alet tek basina birakildiginda ayakta durmaya haiz bile değil. Ancak gel gelelim uzerine binen herkes kendini ya Kenan yada Rossi zannediyor. Bununla ilgili bir kontrolde yok hos sa bile kontrolu yapanlar ya cantalara yada ledlere takiyor. Yada en iyi ihtimalle sadece kaska mont pantolon eldiven bot kimsenin umurunda degil.

Neyse, baslayinca susmam ben.

"KAZASIZ SURUSLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Motosikleti
    Xmax
    Crosser; evet tam da o dediğini yapıyorum şuan. o yüzden ilk mesajımda "kalitesiz eğitim(!)" demiştim. kendimi de eleştirmiştim. ancak rağbet yalan vaatlere oluyor halen. diğerleri "öğretene kadar eğitim" vaadiyle benim 2 saat ders sözümden daha fazla rağbet görüyor iyi pazarlamacı olsan ne fayda.. bugün direksiyon sınav yerine gittim, üçkağıtçılığı dillere destan olmuş, kulağımıza defalarca şikayetleri gelmiş sürücü kursunun 5-6 tane motosiklet öğrencisi sınava giriyordu. benim 1 öğrencim vardı o da çocuk ayağını kırdığından giremedi bugün sınava.

Sadık bey şimdi ehliyet test sınavına girerken bütün sınıflar aynı soruları çözüyor. bahsettiğiniz trafik konuları müfredatımızda var fakat sınavda sorulmuyor. 50 tane çok basit soru soruluyor. dolayısıyla vatandaş o bilgilere ihtiyacı olmadığını düşünüp(neresiyle düşünüyosa) en geç sınavdan sonra unutuyor. sonra da dediğiniz gibi akşam haberlerden izliyoz.
    CrosseR bunu beğendi.

Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iste mevcut kurslar bu kafayla calistigi icon sokaklar apaci ve trafik canavari dolu.
    Mevcut kurslar bu kafayla mı çalışıyor şimdi?
    Fazladan para vereyim fazladan ders ver desen motoru 2 saat daha verir sana aynı şekilde turlamaya devam edersin,bi 2 saatlik para daha ver 2 saat daha al sana turlamalık motor..
    Ben bundan bahsetmedim..
    Gerçekten gerekli özveriyle eğitim veriliyorsa diye söyledim..
    Tamam ya hep ya hiç desin kapatsın ozaman..
    Yeterli saatteki eğitimi almak isteyende mevcut kurslara yönelsin,apaçi ve trafik canavarı azalır ozaman..
    İyi çözüm..

Inan bana burada yada haberlerde bir kisinin daha aci haberini almak yerine ya hep ya hic demeyi tercih ederim.

Bu arada bunkonuda simdilik bulabildigim tek cozumu gecen hafta kursa yazilan bir kardesimize anlattim. O da soz verdi yapacagina bende takip ediyorum. Neydi bu cozum?

Bulabildigin en ucuz kursa kaydini yaptir ancak mutlaka egitimi baska profosyonel bir kurstan egitim al dedim.

Neden?

Bizzat gorustugum hem egitim kurumu hemde surucu kursu olan bir firma standart motosiklet egitimini verip ek egitimlere yonlendiriyor kursoyerlerini. Hem 750-800 tl kurs ucreti hemde 350-400 tl ek egitim ucreti alacaklardi. Bizde 350 Tl ye kayit olup 400 tl yede baska bir kurumdan ek egitim almayi planladik.

"KASASIZ SURUSLER"
    CrosseR bunu beğendi.

Başlığa bak çok pis küfür edesim geldi töbe yarabbim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler