Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

600RR yada R6 tercihi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    pg13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    selam dostlar,
    önümüzdeki günlerde almak üzere 600RR yada R6 arasında kararsız kaldım.
    12-13 milyar civarına 2004 model R6 ve 600RR alabiliyorum gördügüm kadarıyla. çıkabileceğim maksimum rakam da bu zaten.

YZF R6
    600RR

açıkçası yukarıdaki 2 motor arasında kararsız kaldım. ikisi de 2004 model, km ise hemen hemen aynı. honda'nın yedek parçasının pahalı olduğunu biliyorum, ama yine de en çok tercih edilen marka honda.

bana bu iki motorun birbirine karşı avantajlarını dezavantajlarını söyleyebilirmisiniz? hangisini tercih etmeliyim? fikirlerinizi bekliyorum..
    yada bu fiyat aralığında önerebileceğiniz başka ss varmı?

çok eski model ve fazla km yapmış motorlardan uzak durmak istiyorum doğal olarak, tavsiyelerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    geçmişim 2 silindir geleceğim 4 silindir olacak:))
    normalde R6 diyecektim ama bu 2 ilan arasında değerlendirme yapınca 600rr al derim sana.
    LasTiği YaK, RuhUnU deĞiL:cat:

Motosikleti
    мση∂ιαℓ 151яѕ
    ben olsam 600rr yi alırdım seni bilemem
    [B][COLOR="Red"]GAZLA UÇABİLİRSİN AMA FRENLE KONAMAZSIN[/COLOR][/B]::144::

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    İlanların altında yazanları okudun mu?

Her iki satıcı da Scooter ile değiştirmek istiyorlar.

İki ay sonra ulem naaptım ben? deyip takas ilanı vermeyesin sen de.

İkisi aynı motor değiller.
    Honda 2006 yılında trafiğe çıkmış.
    Yani o kadar kilometreyi 2 yıl içerisinde yapmış.
    Yamaha'nın ne zaman trafiğe çıktığı ise yazmıyor.
    2004 de trafiğe çıkmış kabul edersek, Yamaha daha az kullanılmış gibi duruyor.

Motosikletten anlıyorsan zaten gidip denersin ama anlamıyorsan, mutlaka anlayan birini yanında götür.

Kontrol edeceğin önemli noktalardan aklıma gelenleri buraya yazayım.

• Kullanma Klavuzu.(yoksa almaktan vazgeç)
    • Motosikletin servis bakım faturaları. (Mutlaka kullanma klavuzunda yazılı bilgilerle karşılaştır)
    • Arka dişli ve Zincirin durumu. Zincirin gerilecek mesafesi kalmamışsa, komple değişim masrafını fiyattan düş)
    • Lastikler. Üzerindeki lastikleri kontrol et. Aşınmış ve ya bitmiş iseler, fiyatı satış rakamından düş.
    • Disk ve plaketler. Aşınmış bitmişseler değişmesi gerekecektir.
    • Ön amortisör keçelerinde sızdırma var mı?
    • Bujiler ne durumda?
    • Aküyü kontrol ettir. Mutlaka serviste ölçtür. Yoksa iki gün sonra neden çalışmıyor bu motor diye ağlaya ağlaya gidersin. En iyisi baştan servise gitmek.
    • Kontağı aç, tüm göstergeleri kontrol et. Farı, stop lambasını fren lambalarını, sinyalleri kontrol et.
    • Motorda yağ kaçırma gibi problemler var mı dikkat et.

Aklıma gelen olursa, daha sonra eklerim....

Ha bir de orjinal egsoz değilse, nasıl taktırıldığını sor. Eğer ayarları yapılmadan egsoz değiştirilmişse, gürültü ve benzin yakma dışında bir sonuç alamazsın. Haberin olsun...
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Hocam aslında R6 daha güzel bir motor havası veriyor.belkide daha az olduğundan ama burda bakınca fotograflara göre 600rr daha temiz gözüküyor.Hemde 2006 da trafiğe çıkmış.Eğer ikiside kaza boya görmediyse rr derim.Ayrıca yamaha sanki lastik ister gibi lastikler kabak gibi geldi bana.İkisinede bakma imkanın varsa öyle karar ver derim.Bazen satıcının hal ve hareketinden bile motorun nasıl kullanılmış olduğunu anlıyabiliyorsun.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

coq

1. , 2. Madde ve eksoz olayına dikkat edersek içimize sinecek bi makina bulmak zor bu memlekette..

Merak ettim Fransa'da gerçekten kullanıcılar bu kadar nizamimidir?.. Elinde Kullanım Kılavuzuyla bakıma gidenler o kadar yaygın mı?
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    ikisinide alma r6 derdim ama renkten kaybetti,başka bi r6 ya bak derim
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Motosikleti
    Intruder M800
    küçük bi ayrıntı amma insanın kafası takılıo işte hondadaki resimlerin tarihi mark edilmiş ortadaki resimdede sonradan yazılmıs gibi altında beyaz bişi var benim dusuncem hondanın resminin eski oldugu sanırım makina suan gorundugu gibi değil... olmayabilir tabi ama ne bilen insanın aklına takılıo. yamaha daha samimi gibi... (motordan anlamayan birinin bakısı ancak bu kadar olabilir )
    [B][COLOR="Red"]"agresifiiiim... kompleksiliiiiiyim... ümüğünü sıkarııım... burdan anlının çatına kafayı koyarııım...."[/COLOR][/B] ::zencii::

Motosikleti
    Kymco Agility
    Dostum, hevesini kaçırmak istemem ama dikkat ettiysen genelde SS kullanan kişiler bu süreci fazla uzun tutmuyor ve scooter-chopper gibi bakımları ve yakıt masrafı daha makul olan makinelere kayıyorlar.

Çok yakın bir arkadaşım 600F kullanıyor. 2005 model. Makine son zamlardan sonra KM'de yaklaşık 30-35 ykr yakıyor. Tabii sakin kullanımda. Geçenlerde bakıma gittik beraber; hava filtesi-bujiler falan değişti. Xenon takıldı. Yağ değişti. işte genel bir bakım... Ne kadar tuttu? 700YTL!

Hani aklının bir tarafında bulunsun bu söylediklerim...
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

fazerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xxxxx
    hız viraj emlıyetıı gorunus dengeli dersen r6 hermzan benımde tercıhımdır .oturaklık dayanıklık denge dersen 600rr derım ama hondanın parcaları cok cok pahalı bnce r6 derım ben.ama kalbının sesını dınle o yolda gıtmotorunu bulursun.

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Cbr 125 al benceHem az yakıyo hem virajı çok iyi hem bakımı ucuz.Tek silindir tek manifold tek buji-enjeksiyon yok basit,grenajlı lastikleri ince hemde honda.Ama yok illa ben 600c ss alacam diyorsan cbr 600rr al.Şaka bi yana 600rr 600cc kategorisinin en rahat makinası.Kullandığımdan değil okuduğum dergilerin hepsinde öyle yazıyor.Karşılaştırmalarda öyle.Piste çıkacaksan tercih değişebilir.Servisiyle , rakiplerine göre rahatlığıyla honda

Motosikleti
    Kymco Agility
    Alıntı Gnusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 125 al benceHem az yakıyo hem virajı çok iyi hem bakımı ucuz.Tek silindir tek manifold tek buji-enjeksiyon yok basit,grenajlı lastikleri ince hemde honda.Ama yok illa ben 600c ss alacam diyorsan cbr 600rr al.Şaka bi yana 600rr 600cc kategorisinin en rahat makinası.Kullandığımdan değil okuduğum dergilerin hepsinde öyle yazıyor.Karşılaştırmalarda öyle.Piste çıkacaksan tercih değişebilir.Servisiyle , rakiplerine göre rahatlığıyla honda
    Bu konuda yanılıyor olabilirmisiniz acaba?

Honda kullanıcılarıda dahil olmak üzere, birçok ss kullanıcısı en kullanıcı dostu SS'in GSX600R olduğunu söyler..
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı B.m.O adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda yanılıyor olabilirmisiniz acaba?

Honda kullanıcılarıda dahil olmak üzere, birçok ss kullanıcısı en kullanıcı dostu SS'in GSX600R olduğunu söyler..
    Arkadaşıımız 2007 model ve üstü için söylüyor olabilir. Yeni kasa 600rr'lerin gidon 1 cm daha yükseltilmiş yani mototiskleti daha dik bir konumda sürebiliyor. Benim izledigim testte de yeni 600rr'in eskisine oranla daha konforlu oldugu söyleniyordu.

keser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadasım kesınlıkle hondayı tavsıye ederım ama yukarıda arkadasın yazdıgı uzre bende bı yorum yapmak ıstedım fotoraf kandırır yanına gıdıp gormen gerek bakımları tam mı yapılmıs kullanıcısı nasıl lastıkler ne alemde dıslı zıncır ne alemde ben ole motorlar gordum 70 000 de 0 gıbı 5000 de boset gıbı yanlarına gıt bak kullanıcılarınla konus ama 600 rr harıka duruyor allah kaza bela vermesın hayırlısını versın

Motosikleti
    Var!!
    pg13 dostum bana kalırsa R6 derim.İkisinin arasında isen R6..Ancak..
    Senin düşündüğün R6 nın sağ grenaj gidik onu söliyim..Sağ tarafta K&N stickerini çizik örtmek için yapışyırmış kanımca.
    sağ farın köşesi de çizik.Biryere sürttürmüş olabilir..
    Ama sen yinede içinden geleni al
    Ben bu halde kabul ediyorum diosan R6...
    Я £ ﮎ ﮎ Λ ∑

Motosikleti
    -
    o iki motor arasında 6ooRR .

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Ben sorarak motor almazdım herhalde. Hangisi hoşuna gidiyorsa, hangisi kafana yatıyorsa, hangisi sana uygunsa onu al ve mutlu ol.

600RR reklamında gariplik var: askere gidcem ondan satıyorum diyor, sonra bir sayfa şunla bunla takas ederim diyor Askere 600RR götürülmesi yasak diğerleri serbest.

Motosikleti
    mondi 150MC
    İlandaki 600rr'a bizat bindim...!kelimeler yetersiz muhteşem temizlikte....o satıcıdan bende motor aldım gayette memnunum....kesiinlikle tavsiye ederimkeşke param olsada ben alsam diyorumo abinin 600rr'a bindim 4 gece rüyamda gördüm yemin ediyorumki yaa...tek kelime muhteşem..!!!!bizzatta gördüm kendim motoru gezdikk bileşuan msnde konuşuyorum kendisiyle isteyenlere msn adresini veriyorum detaylı bilgi alabilirsiniz...lerimedrisay@hotmail.com

cümleten hayılı sürüşler olsun.konu mankeni olan siyah rr ın sahibiyim.bakıyorum mesnetsiz iddialar yazılmış.direk ilk ağızdan öğrenmek isteyenlere cevap vermek için üye oldum...buyrun sorması sizden açıklaması benden.şaka gibi kiminiz fotonun tarihlerine (makinenin yanlış tarih atmasından dolayı sildim) kiminiz askerliğime lafı getirmiş.akıllarda soru kalmasın ... kazasız sürüşler olsun

Motosikleti
    mondi 150MC
    hoşgeldin abicim...600rr....hAyAlİ'm....

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)