Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Titan Arıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    arkadaşlar gerçekten çok kotüsünüz hep dalga geçmişsiniz burası bilgi ve paylaşımın sitesi ..

dostum bak şimdi .. sana anlatayım ..

önce ebay dan "mr. turbo" 1,5 bar turbo kit sipariş ediyorsun .. yaklaşık 7000 usd kadar.. sonra güzel bir intercooler alıp kiti tamamlıyorusun . tabi forged pistonları unutma yoksa güç ve ısı pistonu eger kırar uzulursun.. yapmışken tam yapmak lazım .. efendim .. sonra turbo timer alıp beyin yaptırıp egzost ve manifold la son noktayı yaparsın .. şimdi tahminen bu kit 200 yada 250 hp katar . bide senin motor 12 hp .. fena bişey olur ortada..

tabi hızlandık ama bide durmak gerek dimi .. o yüzden on fren merkezi ve diskleri kaliperleri brembo ile degiştir .. unutma 4 piston kaliper sana fazlasıyla yetecektir.. bu da bi 2000 usd tutar. yanlız dot 5 kullan .. birde çelik fren hortumu yuksek süratta frenlemede çok işe yarar .. ..

piston aşınmasını onlemek için motoru teflon kapla ve çalıştır . seramik kaplama da gerekir. oncelikle debriyaj balatası seramik olmalı . çünkü top speed zamanı balata sıyırma yapar . seramik oldugunda biraz sert olur ama uzun süre dayanır .. çünkü 290 gibi süratler turbonun etkisiyle uzun süreli hızlanmada sana yaramayacaktır.

tahminimce 0.100 kmh 1.34 sn civarı olacaktır . buda gerçekten yüksek performans demektir..

ayrıca mr turbo kitine fazla hava tahliyesi yani blow off denen parça taktılması gerekir . buda her gaz açıp kapamanda tren gibi çuuffssss sesini verir . ki bence gereklidir buda bi 1000 usd kadardır

sonra göstergekadranının degişmesi .. yerine hava benzin karışımı .. turbo basıncı .. enjektör benzin ayarlayıcızı .. timer sensörü . ve yeni kadran gerekecek .. bunlarda 800 usd tutar ... .

umarım yardımcı olmuşumdur.. elimden geldigince anlattım .. daha ayrıntılı bilgi için konuşabiliriz.. bu sistemden çok memnun kalırsın ben kullanıyorum artıları çok ama bi kötü yanı çok benzin yakıyo be .. amann nolcak bende para çok gibi zaten
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar gerçekten çok kotüsünüz hep dalga geçmişsiniz burası bilgi ve paylaşımın sitesi ..

önce ebay dan "mr. turbo" 1,5 bar turbo kit sipariş ediyorsun .. yaklaşık 7000 usd kadar.. sonra güzel bir intercooler alıp kiti tamamlıyorusun . tabi forged pistonları unutma yoksa güç ve ısı pistonu eger kırar uzulursun.. yapmışken tam yapmak lazım .. efendim .. sonra turbo timer alıp beyin yaptırıp egzost ve manifold la son noktayı yaparsın .. şimdi tahminen bu kit 200 yada 250 hp katar . bide senin motor 12 hp .. fena bişey olur ortada..

tabi hızlandık ama bide durmak gerek dimi .. o yüzden on fren merkezi ve diskleri kaliperleri brembo ile degiştir .. unutma 4 piston kaliper sana fazlasıyla yetecektir.. bu da bi 2000 usd tutar. yanlız dot 5 kullan .. birde çelik fren hortumu yuksek süratta frenlemede çok işe yarar .. ..

piston aşınmasını onlemek için motoru teflon la çalıştır . seramik kaplama da gerekir. oncelikle debriyaj balatası seramik olmalı . çünkü top speed zamanı balata sıyırma yapar . seramik oldugunda biraz sert olur ama uzun süre dayanır .. çünkü 290 gibi süratler turbonun etkisiyle uzun süreli hızlanmada sana yaramayacaktır.

tahminimce 0.100 kmh 1.34 sn civarı olacaktır . buda gerçekten yüksek performans demektir..

ayrıca mr turbo kitine fazla hava tahliyesi yani blow off denen parça taktılması gerekir . buda her gaz açıp kapamanda tren gibi çuuffssss sesini verir . ki bence gereklidir buda bi 1000 usd kadardır

sonra göstergekadranının degişmesi .. yerine hava benzin karışımı .. turbo basıncı .. enjektör benzin ayarlayıcızı .. timer sensörü . ve yeni kadran gerekecek .. bunlarda 800 usd tutar ... .

umarım yardımcı olmuşumdur.. elimden geldigince anlattım .. daha ayrıntılı bilgi için konuşabiliriz.. bu sistemden çok memnun kalırsın ben kullanıyorum artıları çok ama bi kötü yanı çok benzin yakıyo be .. amann nolcak bende para çok gibi zaten
    Ustad sen simdi 125cc dalı-budagi ve FİYATI BELLİ bir scooter icin tum bunlari oturup yazarken ciddimiydin yoksa oldukca ciddi gorunumlu bir sakami bu! (Umarim 2. siktir)

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    bu topik hakkaten geyikten ağladı be

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster

piston aşınmasını onlemek için motoru teflon kapla ve çalıştır . seramik kaplama da gerekir. oncelikle debriyaj balatası seramik olmalı . çünkü top speed zamanı balata sıyırma yapar . seramik oldugunda biraz sert olur ama uzun süre dayanır .. çünkü 290 gibi süratler turbonun etkisiyle uzun süreli hızlanmada sana yaramayacaktır.

Jesse peki 50 cc lerin gücünü nasıl arttırabiliriz bu konuda bana yardımcı olursunuz mu
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

HRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150ZAT
    Konuyu Toplam 15 üye okuyor. (11 Kayıtlı üye ve 4 Misafir)
    HRC, ExTReMa, kinowski, jesse, cemal yortanlı, superrider, Özer, eskici, azgurbuz, aargh, HIZLI İMAM
    Bundan böyle aşkım mevlamdır, Kanmam yalana
    Dizginsiz aklım belalımdır almam yanıma

Motosikleti
    çok möhim bir konuyu atladıhım için özür ..

bu maliyeti yüksek ama tatmin edici modifiye için platin buji lazım onu soylemeyi unutmuşum ...

tabikide lastik konusuda önemli .. standart asvalt lastikleri bu güç karşısında yetersiz kalacaktır .. sana slick lastik takmanı oneririm yanlız sudan uzakdur ve ısnmadan sakın gücü yere verme .. bir zamanlar isinmadan gücü denemek isteyen arkadaşım motoru yana yatırmıştı.. sana tavsiyem bu kadar ugraşmışken bari tam yapalım .. lastik ısıtıcıları fuarda 380 eurodan satılıyor ikinci eli varmıdır bilmem ama gerekli ..

on ve arka sehpa alman lazım .. motorun bakımı içinde gerekli zincir temizligi vs vs gibi. bunlarda bi 100 ytl tutar .. ytl diyorum çünkü bunlardan yapılıyor türkiyede yurt dışından sipariş verme .. boşuna paran gitmesin . .. gerçi ben yurt dışından aldım . olsun canım sagolsun ..

giyim kuşam bir motorcuda önceliktir . saglam kafa saglam vicutta bulumur .. yüksek hız sürat tecrübe gerektiriri ve full koruma .. dainese den şaşma . komple tulum 1800 euro botlarda 300 euro .. kask için seçenek var ama ben safebet kullanıyorum çok memnunum ..

kazasız belasız kullanman dilegi ile .. dediklerimi yapta şu cengaveri yollarda görelim dostum .. foto bekliyorum takıldıgın bi durum da tekrar başlık açıp sorabilirsin ..

Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jesse peki 50 cc lerin gücünü nasıl arttırabiliriz bu konuda bana yardımcı olursunuz mu
    sat onu RR al
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı HIZLI İMAM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepiniz Saolun Ama Bunu Başarcam Fakat Bizim Kütahyada Pek Anlayan Yok
    Hızlı İmam kardeşim,
    bırakta motosikletini olduğu gibi kalsın.o motor ancak iflaseder ve para harcadığınla kalırsın
    Cemaatini üzme (gerçekten imamsan )

bu işlerin sonu hüsranla bitiyor çoğunlukla,gel bırak bu inadıda motor sağlam kalsın.......
    vay bee Agah Ün gibi konştum yahuu
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Jesse çoooooooooooooooook Saol Ben Gerçek Imam Deilim Babam Imam Ama Herkes Bana Iman Der öğretmenlerim Dahi Imam Aşşa Imam Yukarı Melek Abi Neden Darıldın

Motosikleti
    Askere gidiyor sattı.
    Abi motoru değiştir büyük cc al. Ne varsa orjinalde var.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Arkadaşım..

Önce ehliyet al..
    sonra motosiklet..
    sonra bi tarafların oynasın, bu oynama neticesinde asfaltta sürün.. korumaların değerini anla..
    sonra koruma kıyafetlerini de al..
    sonra yine bi tarafların huzursuz olsun, yine hız ve atraksiyon denemeleri yap, yine asfaltta sürün.. korumalarını sev ve onları arttır..

(ben buraya kadarını yaptım)

sonra motosikletinle oyna.. modifiye et paran yettiğince..
    sonra yine bi tarafların huzursuzlansın, yine asfalta sarıl.. motosikleti kepaze et..

sonra yeni bi motosiklet al..
    ve devam et ...

Motosikleti
    Jesse çoooooooooooooooook Saol Ben Gerçek Imam Deilim Babam Imam Ama Herkes Bana Iman Der öğretmenlerim Dahi Imam Aşşa Imam Yukarı Melek Abi Neden Darıldın
    nedemek kardeş . sen yeterki mutlu ol .. sen parçalerı al ben takarım
    Drift Religion

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla kopardın beni arkadaşım
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

msoysarac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    vallahi özer arkadaşımıza katılıyorum. 125cc ye cok birşey yapılmıyor.. yapılamaz da.haa illa bişeler olsun istiyosan. götürüp silindir yuvarlarını büyütürsün. piston gömlek takımı.. vs vs şeyler yaparsın.. tabi satıp 2.el temiz bir 250cc alsan daha karlı..
    [B][COLOR="DarkRed"]Tecrübeler en iyi öğretmenlerdir. Yalnız masrafları biraz çoktur.[/COLOR][/B] :) :)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motorum Inşallah Bugün Yarın Gelio Görün Siz 125 Cc Neler Yapabiliyomuş

Motosikleti
    hadi hayırlısı bekliyoruz
    Drift Religion

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Ana haber bültenlerine çıkmamanı diliyorum tanrıdan

Motosikleti
    GT650R
    Kafaya koymuş bu imam uçacak, hızlı imam sana şimdiden uçan imam diyebilir miyik, orta doğunun ve balkanların tek uçan imamı bizde..
    Akıllı adam aklını kullanan adamdır, Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanan adamdır.
    Emrolunduğun gibi dosdoğru davran. Ve azıtma (Hud 112)

Motosikleti
    YZF-M1(el emegi maketi)
    Alıntı urcolak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav oda aklıma geldide yazdıktan sonra şimdi dedim değiştirmeyim yazdıklarımı, akıllıca süpersin, içimde kalmıştı iyiki aklına geldi.
    ikinizede ktılıyorum cc buyutmek en mantıklı
    Söz Konusu [B][COLOR="Red"]GALATASARAY[/COLOR][/B]'sa Gerisi Teferruattır...

Motosikleti
    GT650R
    Alıntı efsane_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinizede ktılıyorum cc buyutmek en mantıklı
    Bende sana katılıyorum ee nolcak şimdi
    Akıllı adam aklını kullanan adamdır, Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanan adamdır.
    Emrolunduğun gibi dosdoğru davran. Ve azıtma (Hud 112)

Motosikleti
    Alıntı urcolak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende sana katılıyorum ee nolcak şimdi
    ben hiç birinize katılmıyorum o kadar yazdık orda dimi
    Drift Religion

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler