Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ankaradan fz6 fazer "abs" arıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    ankara içinde satılık abs li fazer arıyorum(almak üzere olduğum şahıs vazgeçti.)
    km ve aksesuar durumuna göre belirli bir bütce sınırım yok motorun durumuna göre gerekirse anlaşırız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    bart1969 sana ankara'dan fazer konusunda yardımcı olamayacağım ama bir sorum olacak...YBR125'denmi direk fazer'a geçmek istiyosun...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    ne istersen var :P
    bart1969 abi, sana özelden tlf numaramı yolladım,
    elimde var bi tane,
    görüşelim, anlaşalım, hayırlı olsun diyip el sıkışalım, siteye de ilan yazalım:

''bart1969'un yeni motoru hayırlı olsun''
    [COLOR="Red"][B]geçmişte BUnReCU idi[/B][/COLOR]
    [B]ama hâââLâââ[/B]
    [B][COLOR="Magenta"]chica del viento[/COLOR][/B] [B]of 01 [/B] :cherry: & [B][COLOR="Lime"]miss dr[/COLOR][/B] ::159::

Motosikleti
    ilgi için teşekkürler.ankara dışındaki ikinci el tekliflere kapalıyım.ancak il dışındaki bayi arkadaş var ise,sıfır km olmak kaydı ile gene bu şekilde sadece tlf no bırakmak yerine ayrıca son fiyat içeren mesaj atmaları durumunda belki o şekilde alabilirim.
    bir de özel mesaj kutum dolu olduğundan mesaj atan oldu ise bana mesaj gelmemiş olabilir ,mesajları boşalttım.

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi kusura bakma da insalla bulamazsın

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi adam 2004 model ybr yi sıfır almıs ise dusunuyorum 2004 ten 2008 yılına kadar yeterince tebrübe yapmıstır ve ne motorlara binip inmiştir ki bu motoru almaya niyetlenmiştir. amma acayipsiniz haa bi anda adama yüklenmeyin
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi adam 2004 model ybr yi sıfır almıs ise dusunuyorum 2004 ten 2008 yılına kadar yeterince tebrübe yapmıstır ve ne motorlara binip inmiştir ki bu motoru almaya niyetlenmiştir. amma acayipsiniz haa bi anda adama yüklenmeyin
    Yooo .. 0 km almadı..Geçen sene aldı....
    Bence geçmesinde sakınca yok.... Ah tutup ahkam kesenlere de aldırmamak lazım....

Kişi kendini test edebilmeli... Geçmek zamanı geldi diye düşünüyorsa geçebilir... Kaldıki ben yakından tanıdığım ve agresif kullanmayacağını bildiğim için geçebilir diyorum.....

Umarım yanılmam Murat.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    teşekkürler.alper gerekli cevabı vermiş.ilk soruya kasten yanıt vermemiştim ybr den fazere mi diye.zaten kendimi bildiğimden motor arama başlığının başlangıç ve geçiş motoru konusuna dönmesini istemiyordum.
    şimdi olay şu:
    geçen seneden bu yana yaz kış bindim.1 ay kadar yerde kar buz varken binmedim.onun gerisinde hala daha biniyorum.10.000 km ye az bişi kaldı.
    amacım tipik fazer beklentilerinden çok öte.
    ben şehirler arası gezi binicisiyim(kışın şehirde takıldım.).bu bağlamda 125 cc ile olmuyor(bir defa mersin iki defa zonguldak yapabildim,diğer ilçe vs gezileri saymıyorum.).aslında 125 cc ile de olur da otobüsler yakından geçerken savuruyor,yokuş inişlerde kamyonlar çok yaklaşıyor,düz yolda tırcılar başa bela oluyor vs.üstelik uzun yokuşlarda 60 km/h a düşünce ciddi problemler başlıyor.
    evet alperin dediği gibi agresif binici değilim.çok fazla güce ihtiyacım yok.
    ama abs li tercihten ve marka yı da yamaha düşününce tek alternatif fazer kalıyor.
    sıfır 17.000 diyorlar ama aksesuarla 19.000 bir motor için verilebilecek bir miktarın çok çok ötesinde.
    ama ikinci eli yok denecek kadar az.
    üstelik geçen hafta bulduğum beni konuşmaya çağırıp kafasında satma düşüncesi olmayan arkadaştan sonra hiç umudum kalmadığı gibi motoru modifiye ettirip 20 beygir yapsam yetermi diye bile düşünür oldum.(burdan belki forumu okursa telefonlara dahi cevap vermeyen beyefendiye sesleniyorum:
    arkadaşım madem satmayacaktın beni konuşmaya neden çağırdın.korkma senin motoruna artık talip değilim.hem sen satsan bile o motoru almam 70-80 km ile 6. viteste şehirde sürdüğünü söyledğinde zaten o motorun motoru nasıl bitmemiş onu anlamamıştım.
    her neyse ankarada abs li fazer sahibi ve burayı okuyan arkadaşlar varsa cevap bekliyorum.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    uzun yol istiyorsanız 2 silindir bir V-Strom pekala iş görür, uzun yol için tip önemsiz olduğunu düşünürsek de 2 silindir herhangi bir enduro da gayet iyi bir tercih olur. Fazer, devir isteyen bir makinadır. SS'ten farksızdır. Size tork lazım
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Ankara'da satılık ABS'li Fazer görürsem -özelden- sizi haberdar ederim.(laf arasında geçer veya nette denk gelebilir) Kolay gelsin.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alp abi 0 almış ise demiştim zaten demekki almamış cesaretli arkadaş parasıda var her turlu aabılır ona kalmıs.. sanada katılyıorum alp abi

Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yol istiyorsanız 2 silindir bir V-Strom pekala iş görür, uzun yol için tip önemsiz olduğunu düşünürsek de 2 silindir herhangi bir enduro da gayet iyi bir tercih olur. Fazer, devir isteyen bir makinadır. SS'ten farksızdır. Size tork lazım

Pro herkezi endurocu yapmaya razı bırak ss çiler grubu kalabalıklaşsın işte arkadaş ankarada diye kendine endurocu arıyorsun sende az değilsin
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah tutup ahkam kesenlere de aldırmamak lazım....
    arkadaşım ah tutup ahkam kestiğim falan yok...sadece bu motorun bu arkadaş için şu anda yeterli olmadığını düşünüyorum...bunuda sadece onun iyiliğini düşündüğüm için söylüyorum...en sonunda bana yemin ettiriceksiniz kimseye iyi niyetler tavsiyede bulunmayacağım o olacak... isterse 1000rr alsın beni pekde ilgilendiren bir konu yok ama ben 125'den 600cc'ye özelliklede 98 beygir bir motora geçmenin mantıklı olmadığını en azından iyi bir eğitim alması gerektiğini yada araya 500cc bir motor sıkıştırması gerektiğini düşünüyorum...yinede karar kendinisin...

Alıntı bart1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen seneden bu yana yaz kış bindim.1 ay kadar yerde kar buz varken binmedim.onun gerisinde hala daha biniyorum.10.000 km ye az bişi kaldı.
    amacım tipik fazer beklentilerinden çok öte.

arkadaşım madem satmayacaktın beni konuşmaya neden çağırdın.korkma senin motoruna artık talip değilim.hem sen satsan bile o motoru almam 70-80 km ile 6. viteste şehirde sürdüğünü söyledğinde zaten o motorun motoru nasıl bitmemiş onu anlamamıştım.
    her neyse ankarada abs li fazer sahibi ve burayı okuyan arkadaşlar varsa cevap bekliyorum.
    bart1969 işte bak sende kendi ağzınla söylemişsin amacının tipik fazer beklentilerinden çokda öte olduğunu...kaldıki 10.000 km YBR125 kullanmış olman fazer öncesi geçiş için yine yeterli bir süre değil bana göre...ama bunlar benim görüşüm beni bağlar uyarsın uymazsın sana kalmış artık...kendi yazındada belirttiğin gibi fazer'ı alıp 6.viteste 70-80 ile gideceksen onun yerine sana pro'nunda dediğin gibi 2 silindir bir enduro ruhu taşıyan motor daha iyi gider...senin gibi ne istediğini bilmeyen arkadaş aldığı için fazer'ı 6.vitesde 70-80 km hızlarda gidiyor zaten...önce motordan ne istediğini ne beklediğini bilmeli sonrada ona uygun motor seçmeli...verdiğimiz paralar az değil o yüzden ince eleyip sıkı dokumanı tavsiye edeceğim sana...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    gene her türlü tavsiyelere teşekkürler.
    zaten amaç başlıkta özetli.ama problem fazer,98 beygir ve 600 cc bunu zaten biliyorum.
    benim yazdığım başlıkta anlaşılmayan kavram abs olayı anlaşıldığı üzere.
    motosiklet ve abs gerçeği ile ilgili konu okunacak olursa iki görüş var:
    bazı sürücüler abs sevmediklerini söylüyor.bazı sürücüler ise abs nin pratikte oldukça tatmin edici ve yararlı bir özellik olduğunu,üstelik normal şartlarda tekerlek kilitleme korkusu olmadan gönül rahatlığı ile motor kullanmanın onlkarı oldukça rahatlattığını ifade ediyorlar.
    burda abs tartışmasını yapmak ta istemiyorum.
    benim amacım bünyesinde abs barındıran bir motor sahibi olmak.
    zaten sınırlı seçenklerim arasında fazer bazı yönlerden ön plana çıkıp bazı yönlerden de arka plana düşmekle beraber rakipleri arasında aklıma en yatan motor.
    şimdi abs li 4-5 seçenek var:
    -kawasaki er 6n yada 6f
    -cbf 600s
    -gsr 650
    ve fazer.
    fazer hakkındaki şikayetlerin başında 2 şey geliyor:
    1.düz modelde durma zorluğu.(kolay arka tekerlek kitleme vs)
    2.gerçek gücünü 8000 devirden sonra gösterip ruh değiştirip adeta canavara dönüşmesi.
    sonuç:
    "fazeri 8000 devirden çok yukarı çıkartmadan kontrollü bir şekilde kullanarak,abs sini de güven unsuru olarak kabul ederek"ciddi bir sıkıntı yaşamayacağımı düşünüyorum.
    ve unuttuğunuz bir şey var arkadaşlar:
    her motorun limitleri var,hangi cc olursa olsun bu limitleri zorlarsak başımıza her türlü felaket gelebilir.
    prometheus arkadaşın dediğini çok iyi biliyorum.fazkat tercihim enduro değil naked tercihim ön planda.üstelik dediği tarz motorlarda pek abs li model gözüme çarpmadı.
    ve de en önemli faktör para ki abs li olduğu halde alabileceğim bütcenin üst sınırları fazer de bitiyor(misal bmw de yeni modellere yaklaşamıyorum.)
    ---
    @Syriana arkadaşın özel ilgi ve alakasını da çok iyi anlıyorum:
    ama:
    arkadaşım benim sorunum ne istediğini bilmeden almak 6. vitesde 70-80 gitmek değil ve ne istediğini bilmemek te değil .ben o kısmı beni konuşmaya çağırıp motor satma niyeti olmayan kişi eğer bu forumu okuyorsa diye gönderme amaçlı yazdım.siz çok devirli bir motoru o hızda o vitesde kullanırsanız motorun kullanım ömrünü yersiniz sizin motorunuz ne kadar bakımlı olursa olsun fazer gibi üst kalite bir malın bazen bir çok el değiştirdiğini ve muhtemelen son sahibine yaramayacağını vurgulamam dı.
    kısaca ben ne istediğimi biliyorum.fazerde sadece kullanma ihtiyacmdan daha fazla bir güç var.ki bu bence misal cbf 600 ü limitlerinin üstüne çıkartıp zorlamaktan farklı bir şey değil.
    ki ben fazeri muhtemelen sonradan motor değiştirmemek kullanabildiğim en uzun süre kullanmak amaçlı almayı planlıyorum.
    bu işi seven pek çok kişinin dediğinin aksine ben kullandığı bir eşyayı çok değiştiren bir insan değilim.
    hatta fazeri rr amaçlı alanların hep şikayeti alt vites düşük devirlerde zayıf tork nedeniyle motorun bir anda yüksek hızlara ulaşmaması.hatta bunun 2007 modelde gerçek gücü alt devirlerde verir hale getirtecek değişşim yaşandığını da bilmiyor değilim.
    kısaca ne tecrübede olursam olayım o motoru hiç hesaba katmadan birden ve kontrolsüzce 12.000 devire çıkartırsam ne düzgün binebileceğimi ne de yolda tutamayacağımı biliyorum.ki yaşım da zaten o hız heyecanlarını tatmak isteyecek yaştan biraz uzaklaşıyor zaten.
    aşağıda istediğim motor varsa fazer değil onu alacam:
    1.yamaha marka(usta,parça,distribütör vs vs)
    2.450 cc
    3.abs
    4.60 beygir
    5.torku: 80 nm /7000 devir dakika
    ------
    ben bulamadım fazer almaya karar verdim.
    not:
    zaten abs li almazsam er 5 vs vs pek çok alternatifim var.sorun abs .

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    prometheus arkadaşın dediğini çok iyi biliyorum.fazkat tercihim enduro değil naked tercihim ön planda.üstelik dediği tarz motorlarda pek abs li model gözüme çarpmadı.
    ve de en önemli faktör para ki abs li olduğu halde alabileceğim bütcenin üst sınırları fazer de bitiyor(misal bmw de yeni modellere yaklaşamıyorum.)
    DL650'nin ABS'li modelleri var.

2.450 cc
    3.abs
    4.60 beygir
    ------
    not:
    ABS dışında XT660'ı tanımlıyor bu yazdıklarınız. XT660 da zaten ABS'siz olmasına rağmen kaliteli frenleriyle meşhurdur.

Ha bu arada kusura bakmayın, ben ve diğer arkadaşlar büyük bir hata yaptık.
    Türkiye'ye getirilen ABS'li Fazer'ler 98 HP değil 78 HP

http://www.beldeyama.com.tr/www/urun..._id=12&u_id=13

Fazer hakkında okuduklarınızı da unutun çünkü çoğu 98 HP olan Fazer için geçerli.

Özür dilerim, kendi adıma
    Onur Yollarda

Motosikleti
    Yamaha MT25
    kusura bakmayın, ben ve diğer arkadaşlar büyük bir hata yaptık.
    Türkiye'ye getirilen ABS'li Fazer'ler 98 HP değil 78 HP [/B]

http://www.beldeyama.com.tr/www/urun..._id=12&u_id=13
    Pro yanılıyosun va sevgili kardeşim...Fazer ABS'li olarak ilk 2006 yılında piyasaya sürüldü ve 98 beygir idi bu motorlar...hatta sahibindende bunu doğrular ikinci el satışları bile var...örnek linki:http://www.sahibinden.com/11_000_km_...XQQdisplayitem

Beldeyama'nın sitesinde de ABS'li olan model S2 o da 98 beygir zaten...yani ABS'li seçenek 98 beygirler için var 78 hp için değil

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı Syriana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pro yanılıyosun va sevgili kardeşim...Fazer ABS'li olarak ilk 2006 yılında piyasaya sürüldü ve 98 beygir idi bu motorlar...hatta sahibindende bunu doğrular ikinci el satışları bile var...örnek linki:http://www.sahibinden.com/11_000_km_...XQQdisplayitem

Beldeyama'nın sitesinde de ABS'li olan model S2 o da 98 beygir zaten...yani ABS'li seçenek 98 beygirler için var 78 hp için değil
    Verdiğin link'te kaç beygir olduğu nerede yazıyor?

Dünya'da her iki motorun da ABS'lisi var. Yani hem 78 HP olanın hem de 98 HP olanın. Fazer'ler ikiye ayrıldığında ilk 78 HP olanın ABS'li olacağı yazıyordu Beldeyama sitesinde. Ancak şu an diğerini getiriyor olabilirler. Haklısın
    Onur Yollarda

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Verdiğin link'te kaç beygir olduğu nerede yazıyor?
    çünkü bu 78 hp olan modeli 2007 yılında üretip piyasaya sürdü Yamaha...

aslında bence hiçde iyi yapmadı çünkü insanların kafasında soru işaretleri oluştıu haliyle...mesela motora 2007'de başlayan yeni arkadaşlarımız eskiden bu kasaların kaç beygir olduğunu bilmedikleri için ikinci el alırken tereddütte kalıcaklar ve 78 hp sanıcaklar bu da Yamaha'nın bir saçmalığı...

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Şuan kullandığım 2006 Fazer ABS 98 beygir.ABS li modelde 78 beygir yok
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    gene her türlü tavsiyelere teşekkürler.
    zaten amaç başlıkta özetli.ama problem fazer,98 beygir ve 600 cc bunu zaten biliyorum.
    benim yazdığım başlıkta anlaşılmayan kavram abs olayı anlaşıldığı üzere.
    motosiklet ve abs gerçeği ile ilgili konu okunacak olursa iki görüş var:
    bazı sürücüler abs sevmediklerini söylüyor.bazı sürücüler ise abs nin pratikte oldukça tatmin edici ve yararlı bir özellik olduğunu,üstelik normal şartlarda tekerlek kilitleme korkusu olmadan gönül rahatlığı ile motor kullanmanın onlkarı oldukça rahatlattığını ifade ediyorlar.
    burda abs tartışmasını yapmak ta istemiyorum.
    benim amacım bünyesinde abs barındıran bir motor sahibi olmak.
    zaten sınırlı seçenklerim arasında fazer bazı yönlerden ön plana çıkıp bazı yönlerden de arka plana düşmekle beraber rakipleri arasında aklıma en yatan motor.
    şimdi abs li 4-5 seçenek var:
    -kawasaki er 6n yada 6f
    -cbf 600s
    -gsr 650
    ve fazer.
    fazer hakkındaki şikayetlerin başında 2 şey geliyor:
    1.düz modelde durma zorluğu.(kolay arka tekerlek kitleme vs)
    2.gerçek gücünü 8000 devirden sonra gösterip ruh değiştirip adeta canavara dönüşmesi.
    sonuç:
    "fazeri 8000 devirden çok yukarı çıkartmadan kontrollü bir şekilde kullanarak,abs sini de güven unsuru olarak kabul ederek"ciddi bir sıkıntı yaşamayacağımı düşünüyorum.
    ve unuttuğunuz bir şey var arkadaşlar:
    her motorun limitleri var,hangi cc olursa olsun bu limitleri zorlarsak başımıza her türlü felaket gelebilir.
    ---
    @Syriana arkadaşın özel ilgi ve alakasını da çok iyi anlıyorum:
    ama:
    arkadaşım benim sorunum ne istediğini bilmeden almak 6. vitesde 70-80 gitmek değil ve ne istediğini bilmemek te değil .ben o kısmı beni konuşmaya çağırıp motor satma niyeti olmayan kişi eğer bu forumu okuyorsa diye gönderme amaçlı yazdım.siz çok devirli bir motoru o hızda o vitesde kullanırsanız motorun kullanım ömrünü yersiniz sizin motorunuz ne kadar bakımlı olursa olsun fazer gibi üst kalite bir malın bazen bir çok el değiştirdiğini ve muhtemelen son sahibine yaramayacağını vurgulamam dı.
    kısaca ben ne istediğimi biliyorum.fazerde sadece kullanma ihtiyacmdan daha fazla bir güç var.ki bu bence misal cbf 600 ü limitlerinin üstüne çıkartıp zorlamaktan farklı bir şey değil.
    ki ben fazeri muhtemelen sonradan motor değiştirmemek kullanabildiğim en uzun süre kullanmak amaçlı almayı planlıyorum.
    bu işi seven pek çok kişinin dediğinin aksine ben kullandığı bir eşyayı çok değiştiren bir insan değilim.
    hatta fazeri rr amaçlı alanların hep şikayeti alt vites düşük devirlerde zayıf tork nedeniyle motorun bir anda yüksek hızlara ulaşmaması.hatta bunun 2007 modelde gerçek gücü alt devirlerde verir hale getirtecek değişşim yaşandığını da bilmiyor değilim.
    kısaca ne tecrübede olursam olayım o motoru hiç hesaba katmadan birden ve kontrolsüzce 12.000 devire çıkartırsam ne düzgün binebileceğimi ne de yolda tutamayacağımı biliyorum.ki yaşım da zaten o hız heyecanlarını tatmak isteyecek yaştan biraz uzaklaşıyor zaten.
    2.450 cc
    3.abs
    4.60 beygir
    ------
    not:
    sizin almak istediğiniz motor er6n veya er6f , torklu güçlü , fazer gibi alt devirlerde ölü değil , yüksek devir kullanmayacaksınız fazerin bi anlamı yok gibi , yine de tercih meselesi tabii tipi felan hoşunuza gidiyor olabilir...

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin almak istediğiniz motor er6n veya er6f , torklu güçlü , fazer gibi alt devirlerde ölü değil , yüksek devir kullanmayacaksınız fazerin bi anlamı yok gibi , yine de tercih meselesi tabii tipi felan hoşunuza gidiyor olabilir...
    sen bi hata yaptın diye milleti de hataya sürüklemesene

şaka bir yana Er6'lar az yakan çok kaçan cinsten güzel aletlerdir.

Alıntı ennginn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan kullandığım 2006 Fazer ABS 98 beygir.ABS li modelde 78 beygir yok
    Türkiye'de yok diyelim o zaman
    Onur Yollarda

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)