Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

bana en büyük motor??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR600RRRRRRRRRRRRRR
    Alıntı BLACK34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbulda hayabusa kullanan 3 tane bayan arkadaşım var 1 tanede adanadan olur bellimi olur.
    saol yaa olur inş tek hayalim zaten
    gördüğüm an aşık oldum denemek istedim ama aküsü mü yokmus üzerinde calısmıyomus

Alıntı abal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu kadar büyük motosiklete hevesin varda.. tecrüben varmı belirtmemişsin. bu büyük motorlar tecrübe ister..
    benim ilk defa motorum olcak ama arkadaslar saolsunlar öğrettiler
    tecrübemiz var cok şükür
    yoksa ölmeye niyetli degilim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı ayshegül adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol yaa olur inş tek hayalim zaten
    gördüğüm an aşık oldum denemek istedim ama aküsü mü yokmus üzerinde calısmıyomus

benim ilk defa motorum olcak ama arkadaslar saolsunlar öğrettiler
    tecrübemiz var cok şükür
    yoksa ölmeye niyetli degilim
    ilk motorun
    arkadaşlarının tecrübesi ile hayabusa denemeye kalkıyorsun
    İyiki o motosikletin aküsü yokmuş
    Yada varmışta satıcı yok demiş
    Günün en saçma sapan topiği bu,
    hatta haftanın
    hatta ayın
    hatta 2007 nin
    Türünün son örneği bile olabilirsin!
    Senin gibilerle aynı trafikte motor kullancaz ya ona üzülüyorum.
    Sana bianchi pisiklet alayım hemde 18 videsli hediye!
    Ona binsen ?

Motosikleti
    CBR600RRRRRRRRRRRRRR
    Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motorun
    arkadaşlarının tecrübesi ile hayabusa denemeye kalkıyorsun
    İyiki o motosikletin aküsü yokmuş
    Yada varmışta satıcı yok demiş
    Günün en saçma sapan topiği bu,
    hatta haftanın
    hatta ayın
    hatta 2007 nin
    Türünün son örneği bile olabilirsin!
    Senin gibilerle aynı trafikte motor kullancaz ya ona üzülüyorum.
    Sana bianchi pisiklet alayım hemde 18 videsli hediye!
    Ona binsen ?

arkadasımın yeriydi orası ben orda öğrendim o ögretti bana motor kullanmayı ve calısmadıgını biliyodum calısıyo olsaydı hiç olmasza gezdirirdi beni
    onun haricinde birilerinden fikir almaya calısıyorum sadce ayrıca arkadasım yasdığın seyler hos dgl

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı ayshegül adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi kıza göre kuvvetli kollarım olduguna inanıyorum
    bi keresinde 180kg ağırlığındaki bi motor denemiştim ama sadce 50mt gidebildim sonra da düstüm zaten ona göre
    tasıyabilcem en agır en büyük en güzel motor nedir sizce ne tavsiye edersiniz

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    hayabusanın ikinci elleri bayağı bi düştü 15 bin ytl ye felan bulabilirsin hiç durma bence git al , sonra haberlerini dinleriz televizyonda...

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Honda CBR 125R veya Hyosung GT250R tavsiye ederim. Umarım yardımcı olabilirim hoşçakal...
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olay budur bence
    Satılık Asya125t-Spidi mont

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    [/URL]
    Bu küçük gelir bundan almalı bence

not:Bayan tecrubenizi yazınız ve istediğiniz motor türünü.Bir motosiklet sitesinde bulunuyorsunuz satıcısında değil.Onun için burdaki insanlar size bir malı satmaya çalışmıyor sadece doğru yönlendirilmenize yardımcı olmaya çalışıyor.Siz direk hayabusanın bir küçüğünü istiyorum demişsiniz. Yani motosiklet kullanımında son nokta olan bir motoru siz ilk basda kullanmayı istiyorsunuz.Sizcede bu saçma değilmi Bir kez daha düşünün yazdıklarınızı.EĞer yeni baslıyorsanız 50-250cc arasında bir motor almanız önerilir. Sizin hayabusa 1300cc.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    mercedes O403 al en çok o yakışır sana

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    idealindeki moter harika ama tecrubesiz biri için remen 2 tekerlekli ölüm makinası sen en iyisi cbr 125r veyahyosunggt250r ile başla
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    ayşegül boş vaktin varsa eğer Pazar günü mendereste iftar ile beraber toplanacağız gelebilirsen hem tarzını çözeriz hemde sana istediğin bi motoru buluruz SAYGILAR
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Önce motosiklet nedir, ne değildir araştırmakla başlamalısın. Bunu nasıl yapacaksın aşağıda açıklayacağım:

Yazdıklarına göre motosiklet sürüş tecrüben olmadığı gibi, bu dünya hakkında da pek bir fikrin yok. Tecrübe demek bir iki kere başkasının motosikletini 300mt. öteye götürmek değildir. Madem motosiklet kullanan arkadaşların var sana yardımcı olsunlar. Bu forumda vakit geçir. Senin durumuna yakın kişilere yazılanları bir araştır. Teorik bilgilerini, sürüş bilgilerini geliştir. Zaten ondan sonra tarzını da belirlersin, alacağın makinayıda bir elbise bir aksesuar gibi görmeyip "bana en büyük boy bir tane ne öneririsin bakkal amca" edasıyla sormazsın.

Başta sorduğun manasız soru şöyle gelişir; biraz birşeyler kapınca; "ben 125cc-250 .... marka racing (enduro, cruiser, naked, vs...) tarzı motosikletleri beğeniyorum hangilerini tavsiye edersiniz neden? işte bu anlamlı anlaşılabilir ve cevaplanabilir bir sorudur.

Senin şu an ki sorun ise armut piş ağzıma düş diyen bir insanın daha motosikletin ne olduğunu bilmeyen, motosikleti sadece ve sadece ilgi çekme aracı, bir aksesuar, bir giysi olarak gören, acaba hangisi bana daha çok yakışır diyen birinin sorusu gibi.

Sakın laflarıma alınıp bozulma, önce bir bilgin olamalı ki sonra fikrin olsun, bunu vurgulamaya çalışıyorum. Bu sebepten sana motosiklet falan önermiyorum. Önce gerçekten motosiklet isteyip istemediğini araştır. Ne amaçla ve ne sıklıkla kullanacağını belirle ona göre tavsiye vermek en doğrusu. Yoksa sende yanlış yönlenebilir aldığın makinayı alıp alacağına pişman olabilirsin...

Ben yazarken "efendyiso" İsmail sana bir şeyler öğretme teklifinde bulunmuş bence bu fırsatı kaçırma, bir günde çok şey öğrenebilirsin (tabi teorik olarak)...

olarak değiştirmekte fayda var

Motosikleti
    CBR600RRRRRRRRRRRRRR
    Alıntı dgrmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce motesiklet nedir, ne değildir araştırmakla başlamalısın. Bunu nasıl yapacaksın aşağıda açıklayacağım:

Yazdıklarına göre motosiklet sürüş tecrüben olmadığı gibi, bu dünya hakkında da pek bir fikrin yok. Tecrübe demek bir iki kere başkasının motosikletini 300mt. öteye götürmek değildir. Madem motosiklet kullanan arkadaşların var sana yardımcı olsunlar. Bu forumda vakit geçir. Senin durumuna yakın kişilere yazılanları bir araştır. Teorik bilgilerini, sürüş bilgilerini geliştir. Zaten ondan sonra tarzını da belirlersin, alacağın makinayıda bir elbise bir aksesuar gibi görmeyip "bana en büyük boy bir tane ne öneririsin bakkal amca" edasıyla sormazsın.

Başta sorduğun manasız soru şöyle gelişir; biraz birşeyler kapınca; "ben 125cc-250 .... marka racing (enduro, cruiser, naked, vs...) tarzı motosikletleri beğeniyorum hangilerini tavsiye edersiniz neden? işte bu anlamlı anlaşılabilir ve cevaplanabilir bir sorudur.

Senin şu an ki sorun ise armut piş ağzıma düş diyen bir insanın daha motosikletin ne olduğunu bilmeyen, motosikleti sadece ve sadece ilgi çekme aracı, bir aksesuar, bir giysi olarak gören, acaba hangisi bana daha çok yakışır diyen birinin sorusu gibi.

Sakın laflarıma alınıp bozulma, önce bir bilgin olamalı ki sonra fikrin olsun, bunu vurgulamaya çalışıyorum. Bu sebepten sana motosiklet falan önermiyorum. Önce gerçekten motosiklet isteyip istemediğini araştır. Ne amaçla ve ne sıklıkla kullanacağını belirle ona göre tavsiye vermek en doğrusu. Yoksa sende yanlış yönlenebilir aldığın makinayı alıp alacağına pişman olabilirsin...

Ben yazarken "efendyiso" İsmail sana bir şeyler öğretme teklifinde bulunmuş bence bu fırsatı kaçırma, bir günde çok şey öğrenebilirsin (tabi teorik olarak)...
    cok cok tesekkür ederim yazdıgın şeyler için
    ben kullanma konusunda pek zorluk yaşıcamı düşünmüyorum yani 300 mtden fazla kullanmıslığım var
    sadce kıbar kız motosikletlerini dısında bişeler istiyorum
    o yemeğe gelmemi bi arkadasım söledi ama vaktim olmadığı için gelemiyorum yoksa bende orda birileriylr konusup fikir almayı cok istiyorum bundan sonraki bulusmalarda olup tartışıp fikir edinirim inş
    inan senin yazdıkların herkesinkinden daha iyi ve sağlıklıydı tekrar tesekkürler

Alıntı motobuscu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alp_tunay bey, tecrübe dediğimiz olay motosikleti tanıyabilmek neler yapabileceğini hissetmek ve üzerindeyken kendini güvende hissedebilmektir... Ayrıca tecrübe zamanla kazanılır. Eğitim konusuna gelince büyük katkısı olucaktır ama zaman ile kazanılan tecrübe dediğimiz duyguyuda silmeyelim lütfen!

Ayşegül arkadaşımızla birçok kişi dalga geçmeyi denemiş e her insanda karakter olacak değil yoksa onlardan farkımız ne olurdu... Eğer soruyu saçma bulduysanız dalga geçmek yerine anlamsız bulduğunuz olgu ne ise onu belirtin!

Benim önerime gelince düştüğünüz motosikletin kilosu 180 demişsiniz fakat ne tarz bi motosiklet olduğuda önemli çünkü race tarzı motosikletler yere yakın ayağınızı kolay basabileceğiniz araçlardır. Endurolar yüksekliği ve ağırlığı ile kullanım açısından daha zor gelebilir. Vb.. kıyaslar yapılabilir. Ama cc olarak hayabusa ile başlamamanız bence daha mantıklı olacaktır. ilk kullanıcı olarak Motosikleti bir yada iki turla çözemezsiniz. O makinanın gücünü kavrayabilmek sınırlarını bir hata yapmadan anlayabilmek için daha düşük cc ve beygir gücüne sahip motosikletleri tercih etmelisiniz. Heyecan ve bilinçsizlik affı olmayan tehlikelere açılan en büyük kapılar olabilir. Saygılar
    beni yanlıs anlamışsınız ben bi hayabusa istediğimi değil hayal ettiğimi ve o tarz bişe istediğimi sölemeye calıstım
    ayrıca 180 kiloyu tasıyamadığımı yani daha hafif bi motosiklet istediğimi söledim
    yani tekrar sölüyorum küçük bi hayabusa istiyorum sadce hangi markada bulabilirim bana göre nasıl özellikleri olmalı teknik bişe bilmediğim için size soruyorum o kadar

dorlion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 Versys 650 SE
    bütün site ayşegül'e motosiklet bulma seferberliğine girmiş aranılan motosiklet de hayabusa'nın biraz küçüğü olacak, pehh

ayşegül aramıza hoşgeldin, arkadaşlar vurunca biraz öldürüyorlar ama onlara da hak vermek lazım, her gün sitede bu tarz başlıklar açılıyor. herkeste bi hayabusa, varadero, harley sevdası gidiyor bismillah istediğin kadar emanet tecrüben olsun. "benim" diyebileceğin bir motosikletle uzun süre yatıp kalkmadığın sürece gerisi boş. 10 milyar paran varmış anladığım kadarıyla. al bi hyosung gt250r ya da honda cbf 250, madem ufak bişey istemiyorsun. bu iki motor seni 2 sene de götürür, ömür boyu da... kendini bil yeter ve düşmeyi de göze al.ben daha 3 gün önce düştüm mesela
    Sırf herkeste 4 teker var diye...

Motosikleti
    BMW 1200 GS Adventure
    Bence bütçen yeterse BMW F650 GS düşün. Kırmızı olabilir mesela... bayanlara çok yakışıyor.

dorlion güzel demişsin de, şunu atlamışsın. Bu arada geçmiş olsun diyememiştim. Bu vesile ile geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın diyeyim.

Atladığın konuya gelince; Ayşegül Hanım, daha bence tam olarak tarzını kafasına oturtamamış durumda, bence ona motosiklet önermeden önce biraz zaman tanımalıyız ki, yararlı birşey çıksın ortaya. İkinci mesele de, hepimizin atladığı hatta başta yazmamız gereken ekipman meselesi. Ayşegül Hanım madem 10.000 ytl üst sınır harcama kapasiteniz var, önce işe yüksek kalite (yüksek kalite = maalesef pahalı demek Türkiye şartlarında) ekipman almakla başlayın. Kask, mont, eldiven ve dizlik. Bunları tamamlayıp, tarzı belirleyip, amaca neyin hizmet edeceğini görüp, kalan paraya göre birşeyler illaki herkes yazacaktır. Adım adım yapalım bence...

Bir ekleme yapayım. Tecrübe işi biraz düşündüğünden farklı. Motosikleti fiilen(aktif olarak) kullanmadığınızı düşünüyorum ve acaba araba kullnanıyor musun? yani trafik tecrüben ve debriyaj-vites alışkanlşığın var mı? diye soruyorum. Eğer şu an aktif olarak araba kullanıyorsan tecrübe olayını daha iyi anlayacaksın. Eğer en az 3 yıldır otomobil kullanıyorsan; bir ilk başladığın zamanları düşünün, bir de şu an ki halini, ne kadar gelişti değil mi sürüşün? ilk başlarda bakarak attığın vitesleri artık hiç düşünemden atıyorsun bu ne demek; artık bu vites işi refleks(otomatik) hale dönüşmüş demek. Zaten istenen en temel şey de bu. Bazı hareketlerin sürüş dikkati dağıtmayacak şekilde otomatikleşmesi, refleks hale gelmesi. Sadece vites değil arabanın bütün aksamları. Gözünüzü yoldan ayırmadan klima ayarlarını değiştiriyor, radyo kanalını seçebiliyorsun değil mi? İşte tecrübe tam olmasa da bunun gibi birşey. Şimdi arkadaşının farklı model bir arabasını kullandığını hayal et. Radyo'yu aramak için gözünü yoldan ayıracaksın? Dikkat tehlikedesin. Öndeki ani fren yapabilir ve sen frene basmak için çok geç kalabilirsin... İşte motosiklete binince (aktif olarak sürüşe geçince) de bu radyo örneğinden 10 kat daha tecrübesiz olduğunu anlayacaksın aslında.

Asıl tecrübe zamanla kendi motorunu sürerek oturacaktır. Yoksa senin bahsettiğin tecrübe benim 15-16 yaşında babamın arabasını kaçırarak yaptığım toplasan 100km.'lik 3 saatlik tecrübeyle aynı olacaktır. Bu tecrübe değildir. Bu tamam ben bu işi kıvırdım deyip kendini kandırmaktır. Nereden bildiğimi sorma, dedim ya tecrübe ile sabit...

BLaCK_j.W.a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz S600

Sana ideali

Aprilia 125 rs
    insan kadar kendine guvenen bir aciz gormedim!
    insan kadar nankorunu bahsettiginiz kedilerde bile gormedim!........ Sagopa Kajmer

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Ayşegül ilk mesajını mod değiştirmiş renkli yazıyosun diye ama sen halen renkli yazmakta devam ediyosun burda sana birileri yardımcı olmaya çalışıyo sende yazım kurallarına dikkat ederek bu konunun kilitlenmemesini sağlayabilirsin ve herkeste sana bişeyler yazmaya devam edebilir ( yardımcı olmak adıan tabi ) sonuçta herkes gibi yazarsanda yazdıkların açık okunuyo o yüzden dikkat edersen sevinirim
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    Alıntı BLaCK_j.W.a adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sana ideali

Aprilia 125 rs
    BENCEDE tehlike hız adrenalin istiyorsan bu en iyilerden biri ama önce korumalarını al daha sonra burada yazılan herşeyi dikkate al sana şaka gibi dalga geçme gibi gelsede burada sana yazan herkez bu kadar zamanda çok acılar yaşadı bunlardan biriside sen olmayasın diye çabalıyorlar sen en iyisi kısa bir dönem siteyi takip et daha sonra korumalarını al daha sonrasında ciddi bir şekilde eğitimini al motoru almak hiç zor olmayacaktır bu aşamalardan sonra büyük küçük diye bir ayrım yapmana bile gerek kalmadan her tür motoru kullanacağına eminim ayakları bile yere değmeyen TAM KORUMALI EĞİTİMLİ çok motorcu tanırım senin neyin eksik
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)