Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Hayabusa alsam mı ? karar verme aşamasındayım....

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var

Bir konuda sizin de fikirlerinize başvurmak istedim.

Bir tandığımın oğlu ailesinden gizlice gidip bir Hayabusa almıştı 2 sene önce. Ailesi çocuğa hiçbir şekilde izin vermedi ve motoru garaja kilitlediler çocuk sürekli garaja gidip çalıştırıp üzerine oturabiliyor o kadar..

Şimdi bu çocuk da sıkılmış olacak motorunu satmak istiyor. Benim arabalardan biri ile takas yapmak isteyip istemediğini sordu (motor olan ilgimi bildiği için). Ben biraz düşüneyim dedim. Süper siyah bir hayabusa çocuk alır almaz performans filtreli eksozlar şunlar bunlar birsürü şey yaptırmış. İnanılmaz güzel bir görüntüsü var. Motor daha 100 km bile değil.

Bir taraftan şeytan beni dürtüyor al al diye. Diğer taraftan benim racing kullanmamak için ciddi bir sebebim var. İşimiz beyin olduğu için fazla dalgınlık var.
    Yani ciddi manada bu motoru kullanamayacağımdan da korkuyorum.
    Yanlış anlaşılmasın, konu CC problemi veya hız değil. Dalgınlık problemi.
    Yoksa 18 senlik motor kullanıcısıyım sürati pek sevmem ve şu ana kadar da Allah'a bin şükür kendi kullandığım motorla hiç kaza yapmadım.
    Ama dalgınlık gibi kişisel bir problemim var ve racing tarz motorda bunun ciddi bir sorun teşkil edebileceğini biliyorum (en azından benim açımdan)

Kendi motorum Dragstar 650 gayet memnunum. Eğer alma tercihinde bulunursam DragStar'ı ya depoya koyar ara ara kullanırım veya büyük ihtimalle bizim hatuna hediye ederim. Artık orası da başka mesele tabii..

Benim kriterlerimi göz önüne alarak; Siz olsaydınız ne yapardınız ?
    Önemli not: Öğüte ihtiyacım yok, siz olsaydınız ne yapardınız fikrinizi soruyorum?

Cevaplarınız için şimdiden;
    Teşekkür ederim

Sevgi ve selamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Bir taraftan şeytan beni dürtüyor al al diye.
    Kendin demişsin şeytan

Diğer taraftan benim racing kullanmamak için ciddi bir sebebim var. İşimiz beyin olduğu için fazla dalgınlık var.
    Kendin sebebini de belirtmişsin

Ve ;

Öğüte ihtiyacım yok, siz olsaydınız ne yapardınız fikrinizi soruyorum
    Demişsin ;

Hayır almam
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    ben olsam almazdım.. sen kendini zaten gayet iyi tanıyorsun, kaç kere yazmışsın dalgınlık problemim var diye... alma, üzülme...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    Alırdım.Düşünmeme bile gerek yok.Hayabusa hiç kullanmadım bugüne kadar.Ama çok farklı bi motor o.Dediğin gibi sadece arasıra kullanmak için alınır.Zaten sürekli kullanılacak bi motor değil gibi geliyor bana.Evet alırdım ama kesinlikle hatuna vermeyi düşünmezdim.Ben evliliğimden çok memnunum, sen değilsen orasını bilmemem tabi.Dekoratif bi eşya olabilir tabi hediye olarak.Salonun köşesine koyar mesela

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle almam .
    adı üstünde Hayabusa = HayaLbuysa = hayal olarak kalsın yeter .

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Dragstar ile guc kontrolunu biliyorsan ve 18 senelik motor tecruben de var diyorsan evet alirdim esine hediye et yada garajinda dursun ama bence deger.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Alıntı emredvm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alırdım.Düşünmeme bile gerek yok.Hayabusa hiç kullanmadım bugüne kadar.Ama çok farklı bi motor o.Dediğin gibi sadece arasıra kullanmak için alınır.Zaten sürekli kullanılacak bi motor değil gibi geliyor bana.Evet alırdım ama kesinlikle hatuna vermeyi düşünmezdim.Ben evliliğimden çok memnunum, sen değilsen orasını bilmemem tabi.Dekoratif bi eşya olabilir tabi hediye olarak.Salonun köşesine koyar mesela
    hatuna vereyim dediğim motor şu anki motorun dragstar yani.
    hayabusa kızcağıza verilir mi ya. daha öldürmeyi düşünmüyorum onu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    Alıntı xnode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hatuna vereyim dediğim motor şu anki motorun dragstar yani.
    hayabusa kızcağıza verilir mi ya. daha öldürmeyi düşünmüyorum onu
    Kusura bakma ya ben yanlış anlamışım.Al gitsin ya Hayabusa'yı.Forumlardan takip ettiğim kadarıyla senin yapına, felsefi duruşuna, mizcına biraz aykırı Hayabusa.Ama bu aslında tamamen toplumsal, sosyal kalıplar yüzünden böyle.Hayabusalar'ın şu anda üzerinde oturan insanların genelinden pek hoşnut olmadığını zannediyorum.Ama sen bi tanesini mutlu edebilirsin en azından.Balinaları kurtaralım gibi oldu biraz sanki

Motosikleti
    Yamah YBR125
    Hayabusa hayalimin motosikleti olsa da, dalgınlık sorunum varsa kesinlikle almam.
    O motor hatayı kabul etmez, zira 650cc lik bir motorum varsa, ve hayabusa alacaksam demek ki biraz da ahız ve heyecan arıyorum demekir. Ama aynı zamanda kafam da başka yerlere dalıyorsa kesin kaza yaparım bilirim.
    Ben almazdım.
    90 km hız ile 2 sn dalgınlık geçirince nası yoldan çıkılıyo tecrübe edindim. Aman hayabusada dalgınlık..allah korusun

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    en iisi şöyle yapalım gel sen bana yardımcı ol, tanıştır o elemanla, ben motoru alayım, canın sıkılınca binmek istersen yanına gelirim

böylece ben ucuza hesaplı motor almış olurum, sende istediğinde hayabusa ile gezme özelliğine sahip olursun, nasıl fikir

bu şekil alternatif fikir uygunmudur, hem bak bende izmirliyim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Alıntı nevZAT150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en iisi şöyle yapalım gel sen bana yardımcı ol, tanıştır o elemanla, ben motoru alayım, canın sıkılınca binmek istersen yanına gelirim

böylece ben ucuza hesaplı motor almış olurum, sende istediğinde hayabusa ile gezme özelliğine sahip olursun, nasıl fikir

bu şekil alternatif fikir uygunmudur, hem bak bende izmirliyim
    motor 24 milyar
    hesaplı ve ucuza gelecekse sana alalım ben aradan çekileyim

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    eywllh gidip görelim makinayı ozmn, gerçi sıfırları 28,5 tan gidior ama sen yol yapmamış dediğine göre cidden güzel bir fiyat oluyor...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    Açık indirme yapalım hadi.Benden 23000 YTL.Yok mu indiren:

Forumdan Uzaklaştırıldı _Si_BeMoL_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '91 Mz 251 ETZ
    hayabusa ustundede dalgınlık olcaksa demekkı bu japonların daha etkılı ınsana daha cok adrenalın salgılatan motorlar yapmaları lazım
    bende o motorda dalgınlıga zaman ayıramazsın al bence

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    dostum daha hiç kaza yapmamışın herşeyin bir ilki vardır.. kaza bir tecrübe yaratır ... bu motorda kaza yaparsan affedeceğini sanmıyorum hobi için alabilirsin.. tabi maddi imkanın el veriyorsa..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Arada bir dalma unutkanlık gibi birşey. Bilen bilir. Sakata gelmeyelim o yüzden.
    Hani unutmayayım dersin, neyi unutmayacağını unutursun ya öyle bişey

Motosikleti
    2008 K1200S, 2010 R1200GSA
    Ben olsam alırdım. Neden? Dalgınlık ise, o her motorda tehlikeli zaten. Anormal hız yapmayacaksam, alırım Hayabusa'yı akarım alemde. Zaten hız arttıkça, dalgınlık azalır gibime geliyor
    [B][I]Önce Eğitim[/I][/B] :cat:
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

MECİT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLV-1000
    HİÇ DÜŞÜnmeden Alirim Hocam..

Ona Bİnmek GerÇekten Ayricalik..
    [B][COLOR="Red"][I]==>> SAKALLI <<==[/I][/COLOR][/B]

Starsailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    Senin kızcağız ne kullanıyor şuan Sevgili Xnode?
    Ducatista:)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Starsailor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin kızcağız ne kullanıyor şuan Sevgili Xnode?
    hiçbirşey kullanmıyor maalesef
    veriyim altına 650'lik Dragstar'ı da görsün gününü diyorum.. bende kullanıcam bende kullanıcam deyip duruyor zaten

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler