Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hayabusa alsam mı ? karar verme aşamasındayım....

Motovento
    REKLAM ALANI
    rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok olm sana demiyom işin genelinde ama bak dediğim gibi motorların eğer parçaları değişmediyse o zmn kronik olur.Fakat 2001'den sonra farklı benzin pompası kullanılmış diye kendin söylüyon

Hayabusa kullanmanı tavsiye ederim en az 1 kez
    600f'den sonra iyi gelir
    evet ayni seyden bahsediyoruz tasarim degistirilmis sorun giderilmis
    busa az cok kullandim da zx12 benim ilac ona da maddi butce lazim bi miktar neyse konuyu daitmiyalim, busa cidden ayri bi segment, alabiliyorsaniz ve masrafi yoksa siddetle tavsiye ederim
    Been here, done that before and survived

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Alıntı THEboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300 ü geçtikten sonra nasıl dalgın davranabilir bir sürücü? Hayatının en dikkatli anlarıdır o hızlar olsa olsa...

Düşük viteste fazla gaz verip elini hızlı çekmekse debriyajdan konu, o örneğin er 6 larda da aynı derecede tehlikeli bence. Çünkü onlarda da muazzam bir tork var düşük devirde bile. Bu bir alışkanlık meselesidir kanımca

Bu endişeyi genelde cruisercılardan duyuyorum nedense
    napıyosun arkadaşım ne 300'ü ya. heh heh.
    Ben rüyamda bile 300 km sürate çıkmam. problem çıkabilir her an

haa yanlış anlamayın bunun cesaretle bir ilgisi yok. Biz mantık adamıyız. Ben 300 km.ye çıkınca elime birşey geçmez, psikolojik olarak da fiziksel olarak da.. Elime birşey geçmedikten sonra da kendimi riske atmam kolay kolay.
    Sevgiler.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Hiç bir cruiser la motora başlanmaz, hiç bir ss le başlanamayacağı gibi.. Hele hele 650 cc bi cruiser.... Eşinden bahsediyorum...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    xnode abi sen al hayabusa yı bir daha ki sezon bende senden alırım (ciddi) seneye planladım ancak benim takaslayacak birkaç arabam da yok (cash)
    yorumlara baktım yok büyük yok SS ...
    ben anlamıyorum 10 yılı aşkın motor kullanıcısı bilmiyomu nasıl gideceğini yani scoterlar 125 likler ölümcül değilde sade SS ler öldürüyo abi 40 ile veya 200 ile giderkende başımızdan kötü olaylar geçebilir
    profesyonel bir eğitmenden eğitim aldığımda 0-45 km arasında yapılan kazaların %70 oranlarında olduğunu söylemişti
    zaten hayabusa zxr rr gibi motorları had safhada kullanacak yer nerde( boy )piste çıkıyo ancak orada performans sergilenebilir
    rr cılar 1000-1300 SS kullanıcıları söylerin kaç kere 300 yaptılar gazı ne zaman ,nerede açıyolar
    evet konfor olarak fakir olabilir ancak hayabusa ayrıcalıktır .
    :::BENİM FİKRİM HEMEN ALIRIM::: tadına bakarım
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Insanlar kariyer yasantisinin ortasinda 500 hp lik American spor arabalari aliyorlar klasik , hiz yapacaklarindan mi yooo , sesi hos , mekanik harikasi tam bir koleksiyon araci. Ben Hayabusa icinde ayni seyi dusunurum her Ferrari alanin asfaltlarda hiz yaptigini zanediyorsaniz yaniliyorsunuz. Bence gusel bir parca maddi bir kayba yol acmayacak ise alinir.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

pokermon78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AN 400
    Arkadaşım dalgınlık problemin varsa toplu taşıma araçlarını kullan bence.Dragstarda bir motosiklet.

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    ehehee o yönden de hiç bakmamıştık

Motosikleti
    HONDA CBR 125 R
    uzun lafın kısası alll
    hayaaaaaaaaaaabussaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaa

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Al gitsin bence, hevesin geçince satarsın. Dünyaya bir daha mı geleceksin? (hayabusa'yı hiç sevmememe rağmen böyle düşünüyorum)
    BİR GÜN HERKES ABS'Lİ OLACAK!!! ABS SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN

Motosikleti
    ZX-6R
    Alıntı xnode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    napıyosun arkadaşım ne 300'ü ya. heh heh.
    Ben rüyamda bile 300 km sürate çıkmam. problem çıkabilir her an

haa yanlış anlamayın bunun cesaretle bir ilgisi yok. Biz mantık adamıyız. Ben 300 km.ye çıkınca elime birşey geçmez, psikolojik olarak da fiziksel olarak da.. Elime birşey geçmedikten sonra da kendimi riske atmam kolay kolay.
    Sevgiler.

Hocam senin için 200 olsun o zaman. Örnek verdim ben ...... Bu kadar korkuyosan bir bildiğin vardır . O zaman söylenecek tek söz var bulaşma sakın Eline bişey geçmiceni düşünüyosan dragstarınla mutlu mutlu devam et. Kasmanın anlamı yok.
    MERHABA BOŞ GERİZEKALILAR. OLUM İŞİNİZE BAKSANIZA DAVARLAR NE İŞİNİZ VAR BENİM İMZAMLA:queen:

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı Shamyl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al gitsin bence, hevesin geçince satarsın. Dünyaya bir daha mı geleceksin? (hayabusa'yı hiç sevmememe rağmen böyle düşünüyorum)
    Doğru bu şartlar da aldıktan sonra dünyayı terk edeceği kesin...

Dalgınım diyor, hızı sevmem diyor, şeytan dürtüyor diyor, eeee görünüş için motor mu alınır... ?

Motosikleti
    DRAGSTAR CLASSİC
    dishy hep bunu savunacağım,başlanıyor merak etme hele 650 likle daha güzel oluyoo...

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Bende savunacağım sende merak etme..

mattet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben olsam almazdım.. sen kendini zaten gayet iyi tanıyorsun, kaç kere yazmışsın dalgınlık problemim var diye... alma,
    MOTORA MOTOR DEMEZDİ ÇÜNKÜ ''R'' leri SÖYLEYEMEZDİ

yeteri kadar param varsa ve motorun değeceğini düşünürsem hiç durmam..

garajımda bu kadar parayı tutabilecek kadar imkanım varsa tabii...

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    şahsi düşüncelerim :

motosiklete o kadar para asla vermem...motosikletim varsa bir ikincisini almam....arabamı bi motosikletle değişmem...

Alıntı xnode adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir tandığımın oğlu ailesinden gizlice gidip bir Hayabusa almıştı 2 sene önce. Ailesi çocuğa hiçbir şekilde izin vermedi ve motoru garaja kilitlediler çocuk sürekli garaja gidip çalıştırıp üzerine oturabiliyor o kadar..
    arkadaşının oğlu içinde üzüldüm doğrusu.. sen al motosikleti iki sene dibinde dursun üstüne bin vın vın yapp onu almaya cesareti varsa bi şekilde kaçırıp binmesinide bilmeliydi

ve tahminimce sen böle bir takasa girmiceksin...gerekçelerini kendin belirtmşisin zaten...
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bir cruiser la motora başlanmaz, hiç bir ss le başlanamayacağı gibi.. Hele hele 650 cc bi cruiser.... Eşinden bahsediyorum...
    650 cc bir chopperle bal gibi motora başlanır.. oturuşun rahatlığı , alçak selesi, düşük beygir güçleri aslında başlamaya en uygun özellikleri bir arada sunar .. 650 cc olmasıda sorun değil ..iyi bir eğitimle 600/650 kategorisinde en iyi başlangıç motorudur hatta ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi naptın sen ya şimdi sana 4214 satır cevap yazcak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    650 cc bir chopperle bal gibi motora başlanır.. oturuşun rahatlığı , alçak selesi, düşük beygir güçleri aslında başlamaya en uygun özellikleri bir arada sunar .. 650 cc olmasıda sorun değil ..iyi bir eğitimle 600/650 kategorisinde en iyi başlangıç motorudur hatta ..
    Bu konu çok tartışıldı ve çok da tartışılır.BBRR bence sen haklısın.

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dragstar ile guc kontrolunu biliyorsan ve 18 senelik motor tecruben de var diyorsan evet alirdim esine hediye et yada garajinda dursun ama bence deger.

25 yorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler