Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Yamaha BWS 100 'ü tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mirage YY150 T1 (düldülümü geri aldım)
    bilaaader der alanyalilar.. iki yil alanya da bws üstünden inmedim ve bana scooter i sevdiren aractir. scooter piyasasinda ustune arac tanimam.. son suratine 90-95 diyen halt yemis, ben 110 kiloyum 120 sabit gittiigimi bilirim arnavut kaldirim (tas parke) yolda.. ayrica alanya kale yolunu bilion mu? feci dik ve uzun bi yoldur.. motoru kiraladigim abi 130 kilo civari.. ikimizi zorlanmadan kaleye cikaran bi alettir.. kisacasi kalin tekerlekler feci bir yol tutuş ve denge unsuru olmuş.. guclu motoru da diger scooterlara benzemio... keisnlikle tavsiye ederim uygun fiyata bulursan kacirma derim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

10 numra

kim neder se desin azyakıyor fazla yakıyor çok kaliteli motor boyuna kilosuna göre ben 75 kg birader de aynı kğ de ikimizi birden rampada cekiyor çok rahat kalkışları da bi okadar seri çin malı diğer motorlar kalkana kadar ben yol alıyorum ayriyetten çok sağlam dag taş banamısın demıyor çok memnun um motorum dan 200 model olmasına rağmen alacak olan lara tavsıye ederim buyuk motor almak isteyip de alamyanlara virajlarda ıslak yollar da kayma sansı hiç yok kalın tekerlek sayesin de!!!! ilk motor sahibi olacak şahıslara tavsiye etmiyorum ............

hızı sevenler uğraşmasın çin malı ile ne var sa japonda var

kimseler alın masın bws ye bayılmasın motor güç demek hırs demek azim demek gerisi basgaza arkandan gelen ler tozunu yutsun mtor da önemli olan saglamlık arkadaşlar aman dikkat edin alır ken piyasa da o kadar çin malı var ki arkadaşlar adam lar kopyacı alırsın benim gibi kingroad sert kullanırsın iterek eve gelirsin

Motosikleti
    Y-A-M-A-H-A (B)İG (W)HELEE (S)COOTER
    ArkadaŞlar Bendekİ 2005 Hala DaĞda TaŞta Kullaniyorum Heryere Gİttİm 3 Kez Motor ArkadaŞimda DÜŞtÜ Çİzİk Dahİ Yok Acayİp Serİ Ben DÜz Yolda 100 Rahat GÖrÜyorum 150 Cc BÜtÜn Motorlara Rahatlikla Her KoŞulda Kafa Tutar Hatta GeÇer Denemek İsteyen Olursa Benle Deneyebİlİr Ama Anahtarinizi Alirim Standart Bws Ler 7,8 Hp Bendekİ 9 Hp :d

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı bws100cc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ArkadaŞlar Bendekİ 2005 Hala DaĞda TaŞta Kullaniyorum Heryere Gİttİm 3 Kez Motor ArkadaŞimda DÜŞtÜ Çİzİk Dahİ Yok Acayİp Serİ Ben DÜz Yolda 100 Rahat GÖrÜyorum 150 Cc BÜtÜn Motorlara Rahatlikla Her KoŞulda Kafa Tutar Hatta GeÇer Denemek İsteyen Olursa Benle Deneyebİlİr Ama Anahtarinizi Alirim Standart Bws Ler 7,8 Hp Bendekİ 9 Hp :d
    Seninki neden 9 hp ; modifiye olayı mı var ; ben 85 i zor görüyorum

Motosikleti
    honda SW-T600 C-ABS
    meraba arkadaşlar aranıza yeni katıldım motorumun markası yamaha bws

yamaha bws

arkadaslar bwsyı fazla abartıyosunuz bendede war kalıtellı yag koyarsan 90 yapıo serılıgı falan on numara yakıtta okadar abartıldıgı kadar deıl tamam ıkı zamanlı oldugu ıcın fazla yakar ama o kadar deıl bws de sanzıman yagı cok onemlı kesınlıkle aksatılmamalı yoksa hamen dıslılerı yıyo

merhaba okan senın motor kac goruo

Motosikleti
    Y-A-M-A-H-A (B)İG (W)HELEE (S)COOTER
    bws ler normalde 110 120 zor görür ama çok dayanıklıdır bendeki bws ile 140 gördüm motorun üzerinde sesten duramadım:D kulaklarımın pası gitti desem yeridir ama ben onun sesine gidişine duruşuna herşeyine aşığım

mhr

başlıkta da görüldüğü gbi malossi parça isteyenler varsa temin ederim bws 100 için bndede var sol motor kısmı komple malossi ve 30 la giderken yüklenince yan çekiyo son süratlere fazla çıkmıyorum hafiflettim motoru fazla savruluyo güvenilir diil o yüzden :D ama kalkışta rakiplerim kısıtlı

Motosikleti
    azıcık kaldı:)
    bws 100 eleştiriye yer bırakmayacak şekilde tasarlanmış diyebiliriz alanya kalesi ile seyir terasına 3 kişi zorlanmadan çıkabilen bi otom atik vites daha görmedim şahsen 1 artçıdan fazla bindirmedim yakıt olayını diğer motorların bakım ve tamir masrafıyla kıyaslarsanız karlı olduğunuzu görürsünüz kesinlikle tavsiyemdir ha ona alternatif sağlamlık olarak KYMCO 125 olabilir...

FAHRETTİN METİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BwS100
    bws 100waww sanırım benım alet buu2003 senesinde giddim bayiden 0 anahtarı poşetli aldım yıl 2008 ve hala Anahtarı aldığım günden beirdir bendesana diyeceğim tek kelime bence sende al bana hak wericeksin

Alıntı bws100cc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bws ler normalde 110 120 zor görür ama çok dayanıklıdır bendeki bws ile 140 gördüm motorun üzerinde sesten duramadım:D kulaklarımın pası gitti desem yeridir ama ben onun sesine gidişine duruşuna herşeyine aşığım
    hayatda inanmıyorum sana bende 2003 bws100 war modlu açık hawa filtresi ve vs modlu olduğu halde 140 dio eskiden orjinal iken 110da tıkanıyoda bence fazla atmaben antalyadayım beklerim senı 140 yaparsan beni geç Sana kendi ellerimle werecem anahtarı buyur gel bi çayımı iç arkdaşım burda yazmakla olmaz icrat önemli
    YAMAHA RXKING135 2002 ZEHIR YEŞİLİ MOTORUM ÇALINMIŞDIR ANTALYA MERKEZDE 07 YZ 291 PLAKALI GÖRENLER YARDIMCI OLURSA SEWINIRIM 0543 850 89 88

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyük geyiktir . tam yeri

Bi arkadaş dedi BWs si varmış otobanda 240 yapmış
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    selam arkadaslar ben bws almayı düşünüyorum..

herkes çok sağlam çok yakıyo filan demiş..

bu motor ne kadar yakar (10ytl lik benzinle)

2 zamanlı olduğu için yağ katılması gerekiyomuş

yağ neresine katılıyo (benzine karışım içinmi yoksa mekanizma içinmi)

hussarı satıp bws alacam yardım edin alır almaz motoru elime almayım..
    bu katılan yağın mekanizmayla alakası varmı

ve ne zaman ne kadar katılıyo

Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar ben bws almayı düşünüyorum..

herkes çok sağlam çok yakıyo filan demiş..

bu motor ne kadar yakar (10ytl lik benzinle)

2 zamanlı olduğu için yağ katılması gerekiyomuş

yağ neresine katılıyo (benzine karışım içinmi yoksa mekanizma içinmi)

hussarı satıp bws alacam yardım edin alır almaz motoru elime almayım..
    bu katılan yağın mekanizmayla alakası varmı

ve ne zaman ne kadar katılıyo
    valla hocam ben 1 sene falan kullandım bws 2005 model biraz dağılmıştı makina o yüzden çok aşırı yakıyordu 300 den fazla yakıyordu sanırım ömrü bitmişti galiba o yüzden ama bi keresinde 14ytl lik benzin aldım 2 kişi 110+90kg = 200kg ile 80km flan gitti . yağ olarakda benzine değil ayrı bir deposu var oraya koyuyorsun 1 kutu yağ 2 kere flan dolduruyor hemen hemen ben 1-2 depo da bi yağ koyuyordum. aklına takılan başka bişe varsa elimdn geldiği kadar yardımcı olurum
    Cbr 125 :bounce:

canavar_hk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok YaKıNDa GeliYooo !!!
    bence super motor...burda bi tüpçüde var...motorla kaç kişi tüpçülşük yaptı belli değil..motor kac senedir horlandı düştü kalktı..hala daha marşıma bas gitcem diyo...bence guzel motor

Alıntı canavar_hk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence super motor...burda bi tüpçüde var...motorla kaç kişi tüpçülşük yaptı belli değil..motor kac senedir horlandı düştü kalktı..hala daha marşıma bas gitcem diyo...bence guzel motor
    aynen hocam dediğin gibi çok da sağlam motor 2 kere yatırdım motoru banamısın demedi hala çalışıyordu. makinaya iyi bakarsan yarı yolda kalmassın. kontrolü de kolay hafif motor sele altıda oldukça geniş
    Cbr 125 :bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı sedat2020 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hocam ben 1 sene falan kullandım bws 2005 model biraz dağılmıştı makina o yüzden çok aşırı yakıyordu 300 den fazla yakıyordu sanırım ömrü bitmişti galiba o yüzden ama bi keresinde 14ytl lik benzin aldım 2 kişi 110+90kg = 200kg ile 80km flan gitti . yağ olarakda benzine değil ayrı bir deposu var oraya koyuyorsun 1 kutu yağ 2 kere flan dolduruyor hemen hemen ben 1-2 depo da bi yağ koyuyordum. aklına takılan başka bişe varsa elimdn geldiği kadar yardımcı olurum
    kanka birinde 1300ytl ye bws var almayı düşünüyorum benim hussarı satacam..
    gidip bws alacam..

70kiloyum ve motorumun yakıtını şirket karşılıyor
    hussar 117 ykr yakıyor ortalama 3 gün biniyorum..
    bws yakıtının normal değerleri nedir..(10ytl kaç km gider)
    ve yağı ne kadar koyuyosun
    bu yağın mekanizma ile alakası varmı
    4 zamanlılarda sadece mekanizmaya yağ katıyosun oda 2000km de bi değişiyo onun dışında yağ katmıyosun..
    2 zamanlılarda böylemi yani mekanizma yağı(krank piston gibi parçaları yağlanması için konan yağ) her 2000de değişiyo ve her 2 depoda bir yağ haznesine yağ koyuyosun..
    doğru anlamışmıyım..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    antalyada satılık bws yokmu..

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka birinde 1300ytl ye bws var almayı düşünüyorum benim hussarı satacam..
    gidip bws alacam..

70kiloyum ve motorumun yakıtını şirket karşılıyor
    hussar 117 ykr yakıyor ortalama 3 gün biniyorum..
    bws yakıtının normal değerleri nedir..(10ytl kaç km gider)
    ve yağı ne kadar koyuyosun
    bu yağın mekanizma ile alakası varmı
    4 zamanlılarda sadece mekanizmaya yağ katıyosun oda 2000km de bi değişiyo onun dışında yağ katmıyosun..
    2 zamanlılarda böylemi yani mekanizma yağı(krank piston gibi parçaları yağlanması için konan yağ) her 2000de değişiyo ve her 2 depoda bir yağ haznesine yağ koyuyosun..
    doğru anlamışmıyım..
    Bws; dipgaz gidince biraz fazla yakıyor(4/100 km/lt kadar) ama sakin ve yazın sıcakta ortalama 60 km/s hızla kullandım ve 2.8 lt ye kadar tüketimi düşürmüştüm sanırım bakımlı alakalı bişey ; yağlamaya gelince , benzin deposunun yanında ayrı bi yağ deposu var ve yağı o hazneye katıyorsun motor yağlamayı otomatik yapıyor ve bildiğin mekanizmayı yağlıyor ; bws türü 2 zamanlı motorlarda , 4 zamanlı motorlar gibi belirli km de bir yağ değişimi yapılmaz; motor yağı zaten kendisi tüketir ve yağın azalınca da göstergedeki yağ ikaz lambası yanar ve tekrar yağ haznesine yağ koyarsın ; yağ haznesi yaklaşık 1,2 lt re civarı bişey ve 1 lt yağ da ortalama 700-800 km kadar gider ; başka merak ettiğin sorular varsa sorabilirisin ;
    saygılar...

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    bws den iyi tek bi alet bilirim piaggio typhoon 125
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    maddi sorunum yüzünden 1300 ytl ye alacağım bws den vazgeçmek üzereyim..

hussar artık tatmin etmiyo ya today yada beat ile takas edip dizginleri çekecem tintin gidecem..

yada çinli japon fark etmez vitesli az yakan bi motora gececem..

yardım..??

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler