Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

7000 YTL'ye 2. El "CBR 600" Bulabilir miyim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    arkadaşlar adreste şuan hata yok ben oraya tıklayıp izliyorum...

videonun yüklenmesi biraz sürebilir. sabırla bekleyin ve sonuna kadar izleyin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    ewewt yok ben de izledm

gitarci1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bırakın abi ya kazalı olmasa bile 2 gün sonra allah korusun kendi kaza yapar zaten siz merak etmeyin emeklemeden yürümeye çalışırsan fazla sürmez yürümen iki adım sonra bacanı kırar bi daha yürüyemezsin bilmem anlatabildimmi

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Şimdi izliyorum...
    Dur bakalım bu başlık gibi güzel başladı video ama nasıl bitecek merak konusu
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

abi çok kötü bitiyo yaww adama ne olmuş öyle

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Gerçekten kötü son...
    Doktorların başarısı..
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

abi çok caydırıcı bi video ilk başlarken 600 cc istiyenlere ısrarla tavsiye ediyorum bu videoyu

Motosikleti
    F 650 GS
    düşünün öyle bir kaza türkiyede oluyor kaçtane virajda öyle saglam çelik bariyer var. o bariyerler olmasa sizinde gördügünüz o yükseklikten artık nekdar bir hızla geliyorsa ordan uçucaktı ve şanslı ise vücudunda kırılmamış 1-2 kemik kalcaktı. orda öyle bir çelik bariyer ve sürücünün tam korumalı oldugu halde bunlar başına geliyor. ayrıca videnoun altındaki yorumlara bakın adamın biri diyorki üstünde tulum olsaydı bunlar olmazdı tulum seni korurdu diyor. sürücüde zaten üstümde tulum vardı diyor.
    düşünün bizim gibi uyruktan korumalar olsa üzerinde durum ne olcak

Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdaşım bukadar kişi senin saglıgın için diyor . haberlerde görüyoruz. (racingler başta olmak üzere) motorların nasıl patladıgını. ya tırın altına ya köprü girişlerinde ya arabaların arka camına. sonuç olarak biryere patlıyorlar. seni anlıyorum adrenalin arıyorsun. ama inan bu arayışın ömründe kısalmalara yol açabilir. bildigin gibi bu motorlar 1.vitesinde 140-150 km yi görebilen motosikletler. hadi bırak trafikte birilerine çarpmayı düz...

Söylediklerinizi çok iyi anlıyorum ve %100 katılıyorum. @ ELINT Gönderdiğin video da biraz korkuttu, biraz da vazgeçme eğilimine soktu beni.

Şu an başlangıç için GT250R benim için en ideali olacağını düşünüyorum. Hem bütçeme de uygun olacak.

Heralde; bu makineyi de altımda ölüm canavarına dönüştüremem he?

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Çılgın gibi kullanarak 50cc'lik bir Honda Today'i bile ölüm canavarına dönüştürebilirsin.

-s3L1m- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım işin özü şu; sen 600cc ile başlamak istersen gayet de başlarsın fakat kendinden fazlasıyla emin olman, içinde şüphe-korku olmaması, gaza gelmemen, bir süre yüksek devirlere çıkmaman vs. kısacası kendine hakim olman gerekli. Yoksa bu yollanan videoya bakıp "600cc alırsam aha böle olurum" gibi saçma sapan düşüncelere kapılma (Kimbilir o adam ne biçim risklere girdi de o hale geldi?!) Kendine hakim olamazsan, güvenmiyorsan, paniklersen vs. daha kötüsü bile olursun ama 250cc alıp "hah işte sitedekilerin de dediği gibi 250cc aldım bana bişi olmaz artık uçayım kaçayım" dersen gene bu adamdan beter olursun emin ol... Yaniii iş sende bitiyor. Elbette burda kimse seni tanımadığı için 600cc ile başlaMA demekte haklı çünkü "risk"leri arttırıyor güçlü motora binmek. Eğer o risk seviyesini aşağıda tutmayı becerebilirim diyorsan git tomahawk al hiç de bişeycik olmaz...

oo abicim yaw sende hemen yelkenleri indirdin ne güzel tartışıyoduk zevkli zevkli

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çılgın gibi kullanarak 50cc'lik bir Honda Today'i bile ölüm canavarına dönüştürebilirsin.
    Söylemek istediğim o değil, o çok ayrı bi konu (bisiklet bile buna örnek olabilir).

1000cc al abi sen boşver hatta 1300 lük turbo kitli bi hayabusa fena olmaz

Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet haklısın zaten kimsede aksini idda etmiyor. amacımız motosikleti düzgün bir şekilde kullanmaya çalışıpta yinede istem dışı olacakları , başına gelebilcekleri anlatmak.

Alıntı -s3L1m- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım işin özü şu; sen 600cc ile başlamak istersen gayet de başlarsın fakat kendinden fazlasıyla emin olman, içinde şüphe-korku olmaması, gaza gelmemen, bir süre yüksek devirlere çıkmaman vs. kısacası kendine hakim olman gerekli. Yoksa bu yollanan videoya bakıp "600cc alırsam aha böle olurum" gibi saçma sapan düşüncelere kapılma (Kimbilir o adam ne biçim ...
    Hayır, 600cc motor sahibi olan kişi ölücektir demek gibi bişey olur bu; ki buda çok saçma olur. Zaten güvenin tek formülü tedbirdir her konuda. Ama sanırım 600cc lik bi motorun gaz ayarına alışmak ilk motorun üstüne oturan bir kişi için biraz zor olur gibi. İleride 600lük bi motor neden olmasın.

Aslen; alınacak kararda en büyük pay sahibi de para aslında; param olsa durmam sıfır bi tane 600RR alırım ya...

Motosikleti
    F 650 GS
    Kimbilir o adam ne biçim risklere girdi de o hale geldi?!)
    belkide virajda farkında olmadan yaptıgı basit bir hatadan o hale geldi.

kimse 600 cc ile başlanırsa ölünür demiyor. bak şöyle düşün bir binanın 3. katından atlarsan ölürmüsün ölmezmisin? burda ölüm riskin nedir??

maviayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardes ölüm tellalın olmak istemem millet dogru soyluyor.mali durumuna gore soyle guzel bisey almak istiyorsun ama tecrübesiz olman senin dez avantajın.ama intoko.com.tr motosiklet bolumunde baya duzgun motorlar var.honda hic arama zaten 9dan baslıyor.kawasakilerde duzgun bisey ler var gibi duruyo.onuda gormek lazım.sen yine karakacan hyo250r ı cek kapının onune rahatla.saygılar

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı OOG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslen; alınacak kararda en büyük pay sahibi de para aslında; param olsa durmam sıfır bi tane 600RR alırım ya...
    Olm hem hastane masrafı hem motor masrafı çok olmaz mı
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı OOG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle doğru anlamışsın, YBR ile TWISTER la işim olmaz. Bi ara CBR yi de düşündüm sonra bayii de inceledim ve çok cılız olduğundan vazgeçtim; motor dediğin ben buradayım diyecek.

GT250R en mantıklı seçim olarak görünüyor şimdilik; onunda 2. eline 7000 vermektense sıfır almak daha mantıklı olur gibi...

2 ay sonra yetersiz bulup motorun bana tatmin vermeyeceğinden korkuyorum. O yüzden aldım mı sağlam olsun diyorum. Tabii dediklerin doğrudur; düşmeli kalkmalı bi alışma evresi her insanın başından geçiyor.
    hayırlı haberlerini bekliyorum sevgili arkadaşım, bende 250 cc çin malını başlangıç motoru seçmiştim kesmiyo şimdi, şöle gsxr 1000 mi alsam hem yoksa ayaklarım yere değmiyo ama mt01 de olabilir, 2500 kmde tecrübem var biraz düşer kalkar alışırım.para dersen bulunur kredi mredi, evli değilim barklı değilim

pro gene ciddi sanıcan sen ama arkadaş gaza gelmeye meyilli tutamadım kendimi,

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler