Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

50 CC için tavsiyeleriniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle forumda yeniyim herkese selamlar. Ben işe gitmek için bir 50 cc scooter almak istiyorum ancak 2 kişiyi götürebilecek ayarda varmıdır bilemedim . Herhangi bir bütçe kararı vermedim B sınıfı ehliyet ile kullanıldığı için tercih edeceğim bu yüzden yüksek cc önermezseniz sevinirim . yaklaşık 15 20 km mesafe gidicem hergün ve muhtemelen 2 kişi olucaz o yüzden yokuşta 2 kişiyi en azından çıkarıcak bir scooter almak istiyorum . Öncerilerinizi bekliyorum fiyat belirlemedim ancak 8 ila 15 arasında olan scooterlerden önerebilirsiniz. Bir de ilk defa motor kullancacağım için bunu scooterde öğrenmek baslangıç seviyesi için daha uygun olur diye düşündüm ileride mototr ehliyeti düşünebilirim sararsa Şimdiden siz değerli dostlara önerileri için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    fabrika çıkışı ruhsatta 50cc ama orjinalde 100cc olan birkaç model var

rmg moto gusto b08
    motolux ruzgar rossi 108
    volta revolt rs 5

bunların sıfırlarını bulabilir misin bilmiyorum ama 2. elleri bile 8-9bin tl civarında

veya altai uma 50, kuba trendy 50, mondial revival 50, kuba bluberry 50, yuki snoopy 50 ve kanuni trodon 50(enjeksiyonludur) modellere bakabilirsin ama yokuşta ve artçılı zorlanır bu motorlar

bütçenin ağzını açarım kalitenin keyfini yaşarım diyorsan yamaha neos4, peugeot speedfight 4 veya honda today 50 alabilirsin.

bana sorarsan ehliyeti alıp honda pcx125, yamaha nmax falan başlasan daha iyi en azından değiştirme durumun olmaz uzun ömürlü kullanırsın

İlgili cevabınız için teşekkür ediyorum ileride zaten muhtemelen ehliyet alacağım ancak şuanlık idareten işimi görecek bir motor almak derdindeyim. açıkçası trendy almayı düşünmüyorum belki blueberry olabilir. Bir de arora cappucino ve altai misk 50 hakkında ne düşünüyorusunuz

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    Alıntı karasakal34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlgili cevabınız için teşekkür ediyorum ileride zaten muhtemelen ehliyet alacağım ancak şuanlık idareten işimi görecek bir motor almak derdindeyim. açıkçası trendy almayı düşünmüyorum belki blueberry olabilir. Bir de arora cappucino ve altai misk 50 hakkında ne düşünüyorusunuz
    arora cappucino, altai misk, revival, trendy, blueberry gibi gerçekten 50cc motorlar üzer seni dostum. Tek kişi yokuşta veya 2 kişi düzlükte kriz geçirirsin hem de trafikte tehlikeye düşersin. Zaten pistonları 5 litrelik damacana kapağı kadar. 39mm. Almadan önce sikayetvar sitesinde bu modelleri iyice araştır. Şirin ve klasik gözükecek diye gitmeyen motorları almanın lüzumu yok. Bu motorların en eskisi 2018 model yani 2 senelik. ilerde ne sorun çıkarır belli olmaz.

Cub tabanlı motorlara yönel, mondial sfc 50, kuba ege 50, kuba runner 50, yuki gusto 50, arora kasırga 50, kanuni tigrina 50 vs. En azından lastik ölçüsü büyük olur ve parçasını kolay tedarik edersin.

Rks blazer 50 xr kullanıyorum, kendim 80ccye yükselttim. Çok dik yokuşlarda 40 civarı tek kişi çıkabiliyorum, normal yokuşlarda 60 civarı, tek kişi. Fikir vermesi açısından söyledim. Malzeme kalitesi bi tık daha iyi diğerlerine göre ve dişli oranları biraz daha yüksek olduğu için biraz daha hızlı. Tavsiye edebilirim memnunum

cevabın için teşekkür edereim blazer da var aklımda şimdi bide sym orbit 2 girdi listeme onun hakkında fikrin var mı

Motosikleti
    NC750X
    cevabın için teşekkür edereim blazer da var aklımda şimdi bide sym orbit 2 girdi listeme onun hakkında fikrin var mı
    Orbit 2 kullanıyorum. sorunsuz olduğu söyleniyor. Arıza sayısı grupları takip ettiğime göre evet daha az. Ama öyle 80cc falan yapamazsın. Sadece hız limitörünü iptal edip binersin. Biraz yüksektir.
    Benim tavsiyem 50cc almaman. Orbit 2'nin 125lik olanı var. Ehliyetin müsaitse 125cc almanı tavsiye ederim herhangi bir motorda. Ehliyet yoksa da bence ehliyeti değiştirip öyle motor al. 2 kişi binmek 50cc'de bir süre sonra sıkabilir.

ilgili cevabın için teşekkür ediyorum herkesin önerisi 50 cc almamam yönünde ancak daha önce motor kullanmamış birisi ve a ehliyeti olmayan birisi olarak başlangıç olarak açıkçası yüksek bir hız da aramadığım için 50 cc almayı düşündüm tek derdim 10 15 km arasında günlük kullanım işe gidip gelmek bunun dışında muhtemelen ileride ehliyetini alıp ileride yüksek cc muhtemelen zaten alacağım bunun dışında 50 cc ler arasında kaliteli olarak sym yi araştırmalarım sonucu buldum çin mallarından almaktansa sym ile daha sağlıklı bir süre geçireceğimi düşünüyorum sym kalitesinde başka varsa önerilerinizi bekliyorum.

Motosikleti
    NC750X
    ilgili cevabın için teşekkür ediyorum herkesin önerisi 50 cc almamam yönünde ancak daha önce motor kullanmamış birisi ve a ehliyeti olmayan birisi olarak başlangıç olarak açıkçası yüksek bir hız da aramadığım için 50 cc almayı düşündüm tek derdim 10 15 km arasında günlük kullanım işe gidip gelmek bunun dışında muhtemelen ileride ehliyetini alıp ileride yüksek cc muhtemelen zaten alacağım bunun dışında 50 cc ler arasında kaliteli olarak sym yi araştırmalarım sonucu buldum çin mallarından almaktansa sym ile daha sağlıklı bir süre geçireceğimi düşünüyorum sym kalitesinde başka varsa önerilerinizi bekliyorum.
    ihtiyaç sadece yüksek hız değil. yeri geliyor yokuş çıkarken bayılıyor. trafikte sıyrılamadığın anlar oluyor. ya da 2 kişi binince motor zorlanıyor. test etme şansınız ya da bir kaç gün kiralayıp deneme şansınız var ise önce deneyin sonra alın derim.

Alıntı cgokhana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ihtiyaç sadece yüksek hız değil. yeri geliyor yokuş çıkarken bayılıyor. trafikte sıyrılamadığın anlar oluyor. ya da 2 kişi binince motor zorlanıyor. test etme şansınız ya da bir kaç gün kiralayıp deneme şansınız var ise önce deneyin sonra alın derim.
    tamamdır teşekkür ediyorum kiralama yapılıyomu bilmiyorum artaştırırım denerim tavsiyenize uyacağım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)