Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

50cc motor almak istiyorum ama bilgim sıfır

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar öncelikle merhaba bu konular hakkimda bilgim yok baştan diyeyim sorularim sacma görülmesin. Bu sene yasadigim ilde üni kazandim lakin otobusle bu okula gidis kesinlikle yolu insani okulda sogutuyor. Otobus guzergahi fazlasiyla uzun. Bende okula motor ile gidip gelmeyi düşündüm. Ayriyetten kursa sinava girmek istemiyorum zaten arac ehliyetim var. Arac ehliyetiyle kullanilan motorlar oldugunu duydum. 50cc motorlar motor ehliyeti gerektirmiyormuş. Şimdi sizden öncelikle 50cc motorlar arasında tavsiye bir motor istiyorum. Motor gorunusu olarak scooter tarzında degilde kuba xboss tarzinda gorunume sahip bir motor ariyorum ne dedigim anlasilmistir umarim. Bu tarz bir motor, az yakan beni okula rahatca tasiyabilecek onerilere acigim. Kiz arkadasimida arada bir okula goturecegim 2 kişi sıkıntı yaratir mi bu motorlar? 50cc yi 110 a yukseltenler var boyle motorlar alinir mi hic bulasmayayim mi? Onun dışında motor bilgim sıfır kullanmayi bilmiyorum bu motoru kendi basima bir arazide ogrenmem ne kadar mümkün? Sahibinden gibi yerlerde saticilara neler sormaliyim uzunca aciklarsaniz sevinirim. Ogrenci bir kardesinizim etraf bu kadar kötü niyetli kayniyorken bilgisizligimden faydalanip kazik yemek istemem. Teşekkür ediyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    110cc yapanlar memnun galiba. YouTube da videolar falan var. Bence işini görür gayet. Ekipmanı giy yeter.

MaryJane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 Rr Movistar
    50 cc alma çok dandik japonlarıda gereksiz pahalı 125 cc alın ilk önce ehliyet alma sartıyla

Motosikleti
    Arora capirossi
    Eğer ilk kez motor sureceksen yanında tecrübeli biri sana gaz fren tepkimelerinı öğretsin ve hemen arkana artçı almanı tavsiye etmem 50 cc motoru başlangıç için tavsiye ederim 80 ve daha fazla cc ye yukseltebilirsin ekipman kullanmayı da unutma

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    5 bin km kuba rx9 kullandım, 10bin km kadardır da kuba dragon 50 kullanıyorum. kuba rx9 orjinal 50cc olarak kullandım ama yetmedi hiçbir zaman en son şasi kırıldı o halde sattım. Ardından onu satıp kuba dragon 50 aldım 110c ye çevirdim hala kullanıyorum. (krank, silindir, piston, karbüratör ve üst kapak değiştim tam 110cc olması için). Ehliyetini al bence hiç bulaşma bu modellere anayolda kullanacaksan. Ben sadece çarşıya, okula ve alışverişe gitmek için kullanıyorum.

Bu motorların avantajları olmasına karşın dezavantajları da var.

Avantajları:
    B ehliyet ile kullanılmaları
    vergi sigorta yok
    oldukça az yakıyorlar
    hafif ve küçük oldukları için iğne deliğinden bile geçiyorsun.

Dezavantajları:
    50cc yetmiyor hiçbir zaman. en az 72cc yapman gerekiyor. 2 kişi 110cc bile yetmeyebilir
    bu araçların otobana çıkışı yasak hem ceza yersiniz hem de acemiyseniz çok sıkıştırır diğer araçlar
    sigorta olmadığı için ufak bir kaza olsa bile cebinden ödüyorsun masrafı
    şasi olarak çok zayıflar, kırılmalar, kopmalar oluyor
    frenleri bazen yetersiz geliyo, özellikle ön fren
    kronik sorunları var. (arka salıncak gevşemesi takozdan, şasi yamukluğu, karbüratör yetersizliği pz16 kodlu karbüratör ile geliyor çoğu pz19 veya pz22 karbüratör istiyor düzeltmek için)

7000tl kuba x-boss, rx9, dragon 50(üçü de aynı neredeyse) ye vereceğine cg şasisi olan motorları dik motor daha güçlü shinari taipar 50 veya yuki fifty 50 modellerine yönelebilirsin.

veya scooter tarzında güçlü motolux rossi 50, rmg moto gusto b08, volta rs5 gibi vitessiz modellerde olur.

mondial revival 50, kuba trendy 50, yuki snoopy 50 ve kanuni trodon 50 gibi modeller çok daha zayıf kalıyor önermem.

Bir de bunların cup tarzı yarı otomatik olanları var. yuki gusto 50, falcon magic 50, rks sniper 50, kuba runner 50, kanuni tigrina 50 vsvs

tccobb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan LF250-B
    Dostum merhaba, ben 1.5 ay mondial 50 revival kullandım. scooter görüntüsü olmasın demişsin ama bu motoru tavsiye ederim. şehir içi performansından gayet memnundum. servis ağı yaygın, parçası uygun, görünümü hoş(mavi-beyaz renkli modeli). ayrıca piyasada da bol miktarda bulunuyor. ileride satmak istersen satışı da kolay. ben akşam ilan koydum ertesi gün sabah sattım. cc yükseltmeni tavsiye etmem bu motorlar o hız ve güç oranında sağlamlıkta. en kötü limitörü açtırırsın trafikte falan zorda kaldığında hızlanman gerekirse hızlanırsın. ben 90 arkadaşım 60 kilo baya istanbul'da yokuş da çıktık. ama tabii motoru yoruyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)