Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

6000-6500tl arası herhangi bir motor önerisi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yacanelli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125T
    Herkese merhaba, başlık 2008'den gibi oldu bu fiyatı yazınca biliyorum, fakat durumumu anlatınca beni anlayacağınızı umud ediyorum.

2018 model bir Kuba Nirvana 150 aldım. 2300km bindim. Öncesinde 13000km Asya nostaljim vardı (bilmeyen arkadaşlar için, aynı şeyin laciverti)

Sadece geçenlerde kayış kopması sonucu yolda kaldım, onun dışında mekanik bir arıza yaşamadım denebilir. Kozmetik olarak parçaları emanet olsa da genel olarak beni çok üzmedi.

Şimdi vitesli yada vitessiz, yaşı yılı tipi hiç umrumda olmayarak. Arada dinlene dinlene de olsa uzun yola çıkabileceğim, şehir içinde de sağa sola gidebileceğim kendi motorumu satıp kafa kafaya alabileceğim bir motorsiklet arıyorum.

4-4.5 lt ile 100km gidebiliyor olması
    Parçalarının ya gerçekten uygun olması ya da sürekli arıza vermeyen bir makina olması.

İnanın sahibindende ne kadar ilan varsa baktım, hiç görmediğim motorlar gördüm.

Planetler, Jawalar, MTZ'lerden tutun, Suzuki gn150'den Mondialler Bajajlar. Aklınıza ne geliyorsa.

Bir ara ciddi ciddi Honda XL 185S bile baktım.

Çok sabırlıyımdır, hız, konfor vesaire gibi dertlerim yok.

Tek isteğim 4-4.5 lt ile 100km gidebiliyor olması
    Parçalarının ya gerçekten uygun olması ya da sürekli arıza vermeyen bir makina olması.

Lütfen o paraya bu iş olmaz demeyin arkadaşlar, gerçekten verecek 1 kuruş fazlam yok.

Bu paraya alınabilecek motorların hepsinin forumdan sayfalarına baktım yeri geldi sayfalarca okudum ama kullanmayan insanın sallamasından mı dersin, yersiz kendi motorunu öven mi dersin klasik Türk insanımızın değişik hallerinin hepsine şahit oldum.

Şuan sattığım motorumun ilanını eklememde sakınca yoksa şöyle bırakıyorum

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...2466036/detay/

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Lifan Kp150
    Hero Hunk

Lifan Kp için facebook grubuna bekleriz(ama lütfen giriş soru cevabını doldurun, çoğu boş bırakıyor.).

Motosikleti
    Asya Nostalji 125T
    Hero Hunk hep aklımın bi köşesinde, Kp150 benim bütçeme göre nedense yok.

Scrambler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R '20 / Brixton BX125X '18
    Bu bütçelere 150 Mr Vulture’dan başkasına bakmazdım. Sağlam ve parçaları ucuz.

Motosikleti
    Asya Nostalji 125T
    Çok temiz güzel vulture'lar var onu da düşünüyorum, liste daralıyor

Scrambler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R '20 / Brixton BX125X '18
    O blok nedense yanlışlıkla kaliteli üretilmiş sanırım. 90 bin km yapan arkadaşım var hala taş gibi.

Motosikleti
    Asya Nostalji 125T
    Asya Elegant birebir aynı ama 170cc diyorlar acaba doğru mu ?

Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı Yacanelli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hero Hunk hep aklımın bi köşesinde, Kp150 benim bütçeme göre nedense yok.
    Siz kaç km'ye kadar bakıyorsunuz? Ben grup yönetimindenim, bu gece gruptan bir arkadaşımız bana motorunu satmaya karar verdiğini mesajla söyledi. 29 bindeymiş motoru.

Vulture'da fena tercih olmaz gibi.

Motosikleti
    Asya Nostalji 125T
    15.000 - 20.000 arası geliyor benim bütçeme sanırım hocam.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Scooter şartı yoksa:

* Honda CB125ACE
    * Honda CB125E
    * Honda CBF150
    * Yamaha YBR125

Her yola giderim, yolda kalmam bırakmam, az yakarım, katır gibi çekerim, +100 geçerim, parçam boldur bakkalda da bulunur, yağımı unutma üzmem seni, yan sanayim de boldur orjinalim de ucuzdur, vitesliyim, ortalama 2,2/4 arası yakarım, kolay alınır kolay satılırım (motosiklete ve sürüşe göre)...

CUP olur diyorsanız:

* Honda Innova125
    * Honda Winggo
    * Yamaha Crypton

Her yola giderim, yolda kalmam bırakmam, az yakarım, katır gibi çekerim, +100 geçerim, parçam boldur bakkalda da bulunur, satışım nispeten biraz daha zordur, yağımı unutma üzmem seni, yan sanayim de boldur orjinalim de ucuzdur, vitesliyim ama debriyajım yok, scooter gibi kullanılır vitesli gibi giderim, ortalama 1,8/2,8 arası yakarım (motosiklete ve sürüşe göre)...

Scooter harici kesmez beni derseniz:

* Honda Spacy110

Her yola giderim, yolda kalmam bırakmam, az yakarım, katır gibi çekerim, +100 geçerim, parçam boldur bakkalda da bulunur, yağımı unutma üzmem seni, yan sanayim de boldur orjinalim de ucuzdur, scooter' ın ben kayış aktarmayım, kurye çıkmam boldur ama yüne de üzmem asla, kuryeler beni seçiyorsa unutma vardır bildikleri, kolay alınır kolay satılırım, ortalama 2,2/4 arası yakarım (motosiklete ve sürüşe göre)...

Bu motosikletler bütçe aralığınızdaki sizi kesinlikle en memnun edecek motosikletlerdendir. İmzama bakarsanız tavsiyelerimden ikisini aktif kullandığımı da görebilirsiniz. Kesinlikle tavsiye edebileceğim, her yola giden motosikletlerdir. CB125ACE ile bir gün içinde ortalama 90 km/h ile 700 km yol yapmışlığımız var. Tabi bu şekilde kullanıldığında tüketimi tavan yapıyor ancak ortalama 70-80 km/h aralığında benzin koyduğunuzu unutturacak makinelerdendir. Yukarıdakilerin hepsi çok güzel seçenekler. Mutlaka değerlendirin derim.

Motosikleti
    Lifan KP150
    15.000 - 20.000 arası geliyor benim bütçeme sanırım hocam.
    Hocam dediğim gibi grupta şu anda satan var. Bu aralar satan bulmak zor. Almak isteyen yada yeni alıp katılan oluyor sık sık ama nedense satan sayısı düştü gibi.

Motosikleti
    Asya Nostalji 125T
    Vakit ayırıp bu kadar detaylı yazdığınız için teşekkür ederim.
    Galiba kafayı kırıp Honda CBF150 alacağım, 150.000km de olup 40.000'de diye de kazık yiyeceğim.
    Bilmiyorum gerçekten artık bıktım çinli scooterdan, imanım gevredi motosikletten soğuttu ve tüm bunlar benim hassas kullanımım yüzünden.

Aman bişey olacak aman şimdi yolda kalacağım diye korka korka kullanıyorum.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    Vakit ayırıp bu kadar detaylı yazdığınız için teşekkür ederim.
    Galiba kafayı kırıp Honda CBF150 alacağım, 150.000km de olup 40.000'de diye de kazık yiyeceğim.
    Bilmiyorum gerçekten artık bıktım çinli scooterdan, imanım gevredi motosikletten soğuttu ve tüm bunlar benim hassas kullanımım yüzünden.

Aman bişey olacak aman şimdi yolda kalacağım diye korka korka kullanıyorum.
    Japonun ölüsü çinlinin sıfırından iyidir bunu bilirim bunu söylerim. Alın 100 binde cbf yada ybr binin. Kaç tane arkadaşım var 70 80 bini devirmiş cbf kullanan. Parçaları çok bol ve ucuz. Km takmayın kafaya eğer düzgün ve temiz binilmişse korkmayın. Bu şartlar altında motor alırken öncelikle satıcıya bir bakın.

Motosikleti
    Asya Nostalji 125T
    Haklısınız, en mantıklısı gerçekten çinlide ömür tüketmiş biri olarak temiz bir Japon bulduğum an yapıştıracağım. Teşekkürler

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    japon diye su pompa motorundan hallice motorları önerenleri okuma bile. onların alayı çinde üretiliyor.

bütçene uygun binlerce kilometre yapabileceğin performanslı ve dayanıklı tek motosiklet öneririm:
    TVS Apache 150

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Yukarıda belirttiğim motosikletlerden birini 80.000 km' de, bir çinliyi de (birkaç istisna hariç) sıfır teklif etseniz düşünmeden çinliyi kenara bırakır, bunlardan birini tercih ederdim. Çok fazla tip ve sınıfta, farklı koşullarda ve sürekli motosiklet kullanan birisi olarak bunu belirtiyorum.

CBF150' nin fiyatı son dönemde abartılmış olsa da diğerleri için bir problem yok diyebilirim. Tercih sizin, isterseniz yeni gibi görünen ikinci el bir çinli ile de devam edebilirsiniz. RTR180 iyidir ancak 150' sini şahsen pek avantajlı bulamadım. Zaten ilk baktığım modellerden birisi de RTR180 idi, ancak fiyatları almış başını gitmiş. Ona istenen paraya daha iyi durumda japon seçenekler var. Bu nedenle yukarıdaki modeller iyidir diyorum.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    -Yüksek km Sym Wolf
    -Abs siz Pulsar Ns 200
    -Mondial Rx3-i Evo diyeceğim ama ne kadar sorun çıkarmaz orasını bilemem parça fiyatları sanırım ucuz.
    -Benelli Tnt25

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    6 bin tl 'e satıp kafa kafa alabileceği motor soruyor adam, konuyu mu okumadınız , öneriler alakasız :D

-

Neyse yukarda arkadaşlar örneklemiş, mondial vulture alacaksın ve memnun olacaksın. ilk motorum olarak dağ taş bayır artcı ile beni gezdirmiş, 110 km hızla sollama yaptırmış, devirdiğimde kırdıgımda 3 paket sigara parasına tamir ettirdiğim, 3.5 litreyi gecirmeyi başaramadıgım ki normalde 3 litre yakan güzel bir motordur bana göre.

bir de ön cam taktıgında oldukca güzel oluyor. (canlı gördün mü bilmiyorum ancak fotoğraftaki gibi cılız değil, 100 kilo 180 adamın altına tam oturuyor motor)

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 bin tl 'e satıp kafa kafa alabileceği motor soruyor adam, konuyu mu okumadınız , öneriler alakasız :D

-

Neyse yukarda arkadaşlar örneklemiş, mondial vulture alacaksın ve memnun olacaksın. ilk motorum olarak dağ taş bayır artcı ile beni gezdirmiş, 110 km hızla sollama yaptırmış, devirdiğimde kırdıgımda 3 paket sigara parasına tamir ettirdiğim, 3.5 litreyi gecirmeyi başaramadıgım ki normalde 3 litre yakan güzel bir motordur bana göre.

bir de ön cam taktıgında oldukca güzel oluyor. (canlı gördün mü bilmiyorum ancak fotoğraftaki gibi cılız değil, 100 kilo 180 adamın altına tam oturuyor motor)

https://i.imgyukle.com/2020/05/19/yEYGDc.jpg
    arka salıncak su borusundan hallice gibi duruyor.

cbf ve apache'nin kalın profiline alışkın gözler yadırgıyor.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Hangi ildesiniz???

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)