Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

50cc Motorsiklet Önerisi 2018

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba değerli Motoseverler. Lütfen 50cc yerine 100lük al, 125lik al vb. yorumlarınızı kendinize saklayınız. Her konuya yorum yapma gibi bir zorunluluğunuz yok. Rica ediyorum!

Forumda bir çok konu gördüm fakat yararlı yorum pek bulamadım. Zaten çoğu 50'lik dışında önerilerle dolu. O yüzden yeni konu açma gereği duydum. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Aradığım motorsiklet kağıt üzerinde 50cc fakat aslen daha yüksek cc olacak. Boyum 1.86 olduğu için küçük olmayacak. Cup veya otomatik istiyorum. Yakıtı az ve otomatik olması ilk tercihim. Çin malı olması sorun değil her türlü öneriye açığım.

-Tecrübe edinip almayı düşünmediğim motorlar şu şekilde;

1-)SYM Orbit II
    2-)Daelim Beagle
    3-)Küba Dragon 50
    4-)Küba rx9
    5-)Honda Today'a benzer motorlar.(Küçük)
    6-)Arora'nın bütün 50'likleri

-Tecrübe edinmeyip almayı düşündüğüm motorlar ise şu şekilde;

1-)Küba Fighter 50
    2-)Yuki Attact 50
    3-)Küba Ege 50
    4-)Küba Reiz 50
    5-)Yuki Gusto 50
    6-)RMG Spark

Şu anlık bunlar kafamda şekilleniyor. Fiyat performans olarak sizler arasında tecrübe sahibi olup, "Şu motoru al kardeşim." diyenler olur diye bu konuyu açmak istedim. Diğer konularda aşırı bir laf kalabalığı var ve kesin sonuca ulaşılmamış. Şimdi sizlerden istediğim konuyu sabote etmeden sadece 50cc üzerinden yorum yapmanızdır. Emin olun benim haricimde bir çok kişiye yardımcı olmuş olacaksınız. Son olarak bilgi paylaştıkça güzeldir unutmayalım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O senin tecrübe etmeyip almak istediklerinden birini bile almam.Nedeni ise kalitesizler.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Bizdeki 50cc motorlar maalesef sadece ucuz olması amacıyla üretilmiş. Sadece gerektiğinde ayağını yerden keser fakat gün içinde sürekli kullanırsan astarı yüzünden daha pahalıya gelecektir.

Normalde daha kaliteli 50cc ler var. Alttaki linkten görebilirsin. Sanırım bizde bir tek Vespa 50cc var o da 16.000TL gibi uçuk fiyatta.

https://www.lexhaminsurance.co.uk/bl...scooters-2017/
    https://autowise.com/50cc-scooters-for-sale/

İlla içlerinden biri olacaksa SYM alırdım.

Yorumun için öncelikle teşekkürler. Kaliteli olarak lanse edilen firmalarda Çin malı değil mi? Sözde değil ama alayı Çin menşeili. Sizin öneriniz nedir merak ediyorum?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Yorumunuz için teşekkür ederim. Orbit denedim gerçekten çok rahat ve kaliteli bir motor. Ancak fiyatı haddinin çok üzerinde geldi bana. 2.el bakıyorum. Bulursam tercih edeceklerimin başında gelecek inşAllah

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Küba Fighter 50 aldım, 2017 olanlar 80cc, çok rahat 90 lara ulaşıyor.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende Yuki Snoopy var.

80 km hıza çıkıyor (tek kişi) 75 km hıza çıkıyor (2 kişi)
    Normalde kaç cc olduğunu bilmiyorum ama 50 cc olmadığı kesin.
    Diğer scooterlara göre avantajı ise, 2 kişi rahatlıkla kullanılabiliyor olması. Diğer 50 cc motorlar tek sele olduğu için, ve seleleride nispeten küçük olduğu için iki kişi binebilmek pek rahat değil.
    Ben alırken sırf bu yüzden almıştım ve eşimle birlikte rahat rahat iki kişi binebiliyoruz. Hatta Yalova'dan Kırklareli'ye kadar gidip geldik geçenlerde. Evet maxiscooter yada bir Touring konforu beklemeyin ama, imkanlar dahilinde nispeten uzun yolculuklar dahi yapılabiliyor.

Alıntı wetehan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küba Fighter 50 aldım, 2017 olanlar 80cc, çok rahat 90 lara ulaşıyor.
    Peki yakıt olayı nasıl? Birde boyutu küçük mü?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:18 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Yuki Snoopy var.

https://www.yukimotor.com.tr/wp-cont...8/01/02-26.png

80 km hıza çıkıyor (tek kişi) 75 km hıza çıkıyor (2 kişi)
    Normalde kaç cc olduğunu bilmiyorum ama 50 cc olmadığı kesin.
    Diğer scooterlara göre avantajı ise, 2 kişi rahatlıkla kullanılabiliyor olması. Diğer 50 cc motorlar tek sele olduğu için, ve seleleride nispeten küçük olduğu için iki kişi binebilmek pek rahat değil.
    Ben alırken sırf bu yüzden almıştım ve eşimle birlikte rahat rahat iki kişi binebiliyoruz. Hatta Yalova'dan Kırklareli'ye kadar gidip geldik geçenlerde. Evet maxiscooter yada bir Touring konforu beklemeyin ama, imkanlar dahilinde nispeten uzun yolculuklar dahi yapılabiliyor.
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Yakıt durumu nasıl?

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Henüz 1600km lere yeni geldim, 80+ hızlar ve dağ evi nedeni ile şuan 1lt ile ortalama 36-38km civarı menzili var.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı WoodS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki yakıt olayı nasıl? Birde boyutu küçük mü?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:18 ----------

Yorumunuz için teşekkür ederim. Yakıt durumu nasıl?
    Hocam daha önceleri hep yüksek cc kullandığım için, bunu hiç ölçme gereği duymadım açıkcası.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    bendede yuki snoopy var..daha geçen gün tek kişi 8.balikesir motofest'e gittim..kendim ağır kiloluyum..çadır,eşya vs..nerdeyse 2 kişiydim..totalde 800kusur km yaptım..

Alıntı schnitzel_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede yuki snoopy var..daha geçen gün tek kişi 8.balikesir motofest'e gittim..kendim ağır kiloluyum..çadır,eşya vs..nerdeyse 2 kişiydim..totalde 800kusur km yaptım..
    Memnun musunuz peki?

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    2017 fighter 50, rx9 ve dragon 50 kullandım. a2 ehliyetim yoktu ve motora binmek trafikten sıyrılmak istiyordum.. yüksek hız ve düşük yakıt kaygım yok... o yüzden hangisi ne kadar ryakıyor bilmiyorum... ben atik bastın mı cevap veren araçları seviyorum. 50cc de bu iş mümkün değil tabii. ama bu üçünden en atiği ve beni yormayanı fighter 50 ydi... rx9 vitesi ters ( cup motor mantığı) olduğu için saçmaladım... dragon 50 ise e5 çıkana kadar tatlıydı.. sonra ben a2 almalıyım 50cc ile olmaz dedim..

senin listendeki 3 motoru kullandım ve üçünden birini seçeceksem fighter 50 derdim.. vites yok ve diğer ikisine göre daha güçlü.. sürüşüde daha konforlu...

Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 fighter 50, rx9 ve dragon 50 kullandım. a2 ehliyetim yoktu ve motora binmek trafikten sıyrılmak istiyordum.. yüksek hız ve düşük yakıt kaygım yok... o yüzden hangisi ne kadar ryakıyor bilmiyorum... ben atik bastın mı cevap veren araçları seviyorum. 50cc de bu iş mümkün değil tabii. ama bu üçünden en atiği ve beni yormayanı fighter 50 ydi... rx9 vitesi ters ( cup motor mantığı) olduğu için saçmaladım... dragon 50 ise e5 çıkana kadar tatlıydı.. sonra ben a2 almalıyım 50cc ile olmaz dedim..

senin listendeki 3 motoru kullandım ve üçünden birini seçeceksem fighter 50 derdim.. vites yok ve diğer ikisine göre daha güçlü.. sürüşüde daha konforlu...
    Yorumun için teşekkürler. Yakıt olayını araştırıyorum. Eğer tatmin ederse düşüneceğim.

Motosikleti
    Memnun musunuz peki?
    tabiiki memnunum..tipine çogu insan beğenmez..ama artçın ve sen rahat iner binersin okadar rahattır..şaşesi çok sağlam..tipe önem verensen alma..kuba'nın yeni bi modeli var..arkasında stepnesi,digital gösterge,mercekli farları var onada bakabilirsin..

tabiiki memnunum..tipine çogu insan beğenmez..ama artçın ve sen rahat iner binersin okadar rahattır..şaşesi çok sağlam..tipe önem verensen alma..kuba'nın yeni bi modeli var..arkasında stepnesi,digital gösterge,mercekli farları var onada bakabilirsin..
    Adı ne acaba? O kadar baktım digital gösterge Küba göremedim?

Motosikleti
    Adı ne acaba? O kadar baktım digital gösterge Küba göremedim?
    kuba trendy 50...özellikleri benim hoşuma gitti..snoopyi geçen sene aldım pişmanda olmadım..

kuba trendy 50...özellikleri benim hoşuma gitti..snoopyi geçen sene aldım pişmanda olmadım..
    Çok hoş dizayna sahip. Fakat selesi aşırı ufak. Bana pek gelmez Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Benimkini satmayı düşünüyorum. İlgilenirseniz görüşelim. Ehliyete kayıt oldum. Tipi honda today'ın aynısı, eşim satmamı istemiyor ama boşuna durmasındansa satmayı düşünüyorum. Eşim ayda yılda bir biniyor, ben her gün işe git gelde kullanıyorum.

Alıntı Ekrem_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimkini satmayı düşünüyorum. İlgilenirseniz görüşelim. Ehliyete kayıt oldum. Tipi honda today'ın aynısı, eşim satmamı istemiyor ama boşuna durmasındansa satmayı düşünüyorum. Eşim ayda yılda bir biniyor, ben her gün işe git gelde kullanıyorum.
    Ben Kütahyadayım hocam yoksa neden olmasın

Motosikleti
    Artık Yok...
    50c.c de aslında çok güzel fanteziler yapılır 50c.c lik cross olur enduro olur cruiser olur... şöyle yapsınlar şişkin büyük kasalar altta motorun olması gereken boşluklarıda ucuz dışardan şık görünen plastiklerle kapatsınlar yani dışardan bakdınmı 600 cc lik şişkin tok bir enduro cruiser kasası gibi dursun yok satar.. kapış kapış gider..

güzel bir maksiscooter kasasında 50c.c de olur.. zaten motordan güç olarak beklentin sıfır bari egonu gözünü doyur ..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler