Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

B sınıfı ehliyet ile motor sürmek.

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle kolay gelsin ben sizin gibi motor tutkunu sayılmam ancak bir arkadaşımdan motor ehliyetine sahip olmadan da motor sürülebileceğini öğrendim ayrıntılı bilgi bulamadım o yüzden konuya hakim arkadaşlardan bilgi almak istedim. 5000 lirayı geçmeyen vergisiz bu tarz bir araç var mı bu tarz motorlar en fazla kaç cc olabiliyor en fazla ne kadar sürat yapabiliyor. Bir de aldığım motoru 1 sene sonra satmaya kalksam ne kadar zarar ederim bunlarla ilgili sizden bilgi almak istedim şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    50 cc ye kadar olan motosikletler b sınıfı ehliyetle kullanılabiliyor. Plakası oluyor vergiden ve sigortadan muaf.Satarken elbette zarar edebilirsin çünkü bu tür motorların menşei genellikle çin, dolayısıyla dökülmeye başlıyorlar.

Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim peki bahsettiğim fiyatlara kadar önerebileceğiniz motor var mı Aroro Kisbee falan diyorlar ama ben hiç bilmiyorum çok da hoşuma gidiyor

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    B sınıfı ehliyet ile herhangi bir motosiklet kullanılmaz. Lafın gelişi o, teknik olarak eski ehliyeti değiştirmeniz gerekiyor. Yeni ehliyet aldığınızda b sınıfına ilave olarak M yani moped eklenir işte bu sınıfla, 50 cc moped veya elektrikli bisiklet kullanabilirsiniz.

Ben 2014te aldım öylece duruyor şimdi yenisini alıp çip mi taktırmam gerekiyor yani artemis sadece "b"yazıyor üstünde

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Ruhsatta motorcu bisiklet geçicek, ona dikkat edin.

Motosikleti
    Alıntı alpcancan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2014te aldım öylece duruyor şimdi yenisini alıp çip mi taktırmam gerekiyor yani artemis sadece "b"yazıyor üstünde
    Ehliyeti yenilemeniz gerekiyor dediğim gibi. Yoksa yetersiz ehliyet ile araç kullanma cezası yeme riski var.

Anladım siz muhtemelen daha yüksek hacimli motorlar sürüyorsunuzdur ama bana önerebileceğiniz uygun fiyatlı az yakan güzel bir araç var mıdır acaba? Sonuçta benden daha tecrübelisinizdir.

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    https://www.kubamotor.com.tr/model/rx9/
    Avantajlı Klasik
    RX9 modeli tasarım ve performans noktasında fazlasıyla tatmin ettiği gibi sağladığı avantajlarla da farkını ortaya koymayı başarıyor.

49,4 cc silindir hacmine sahip olan RX9 modeline sahip olmak istediğinizde zorunlu trafik sigortası ve motorlu taşıtlar vergisinden tamamen muaf olduğunuz gibi B sınıfı sürücü ehliyeti ile kullanma imkanına sahip olursunuz.

sayfayı incele görürsün kardeş b ile kullanılabiliyor.

Motosikleti
    honda cb500f
    Sym orbit bakabilirsin

Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim beyler bu dediklerinize bakıyorum şimdi bunun dışında eklemek isteyen olursa veya halihazırda 50cc altı b sınıfı ile kullanılabilen bir motosiklet süren varsa tecrübelerini de merak ediyorum.

Motosikleti
    Alıntı alpcancan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim beyler bu dediklerinize bakıyorum şimdi bunun dışında eklemek isteyen olursa veya halihazırda 50cc altı b sınıfı ile kullanılabilen bir motosiklet süren varsa tecrübelerini de merak ediyorum.
    Hangi şehirdesin ve ne amaç için böyle bir şey düşünüyorsun önce bu sorunun cevabı önemli. İlerde daha büyük cc motosiklet kullanmak gibi bir düşünce var mı? Bunlar yoğun trafikte büyük şehirde sürüş için pek uygun değil
    . Küçük ilçede köyde kısa mesafe bakkal market yazlıkta plaja gitme motoru. Hızı Max 45 km/h. Fiyatları 100-125cc den ucuz da değil. Tek avantajı sigorta yok vergi yok. Kıyıdan köşeden motosiklet kullanma zevki verir ve bir süre sonra eminim daha güçlüsünü ararsınız, benden söylemesi. Her ne kadar yavaş da gitse sürmesini ve trafikte 2 teker kullanmanın tehlikelerini bilmeniz gerekiyor. Kask mont gibi koruyucu ekipmanlar edinmeniz lazım. Başlangıç motoru konularını bir okuyun derim.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    1- B sınıfı ehliyet ile herhangi bir iki tekerli aracın sürülmesi yasaklanmalıdır.
    2- A sınıfı ehliyet (A1,A2,A) sahibi olmayan kişiye motorlu araç ehliyeti verilmemelidir.

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Kuba dragon50 sahibiyim.
    1. Artemis99 un dedigi gibi yeni tip ehliyetiniz yoksa cezası var. Yani yenilemeniz gerekiyor eğer eski tipse
    2. Trafik akış hızının 50km üzeri olan yollarda ciddi zorluk yaşarsınız. Orjinal hali 80 km/h kadar çıkabilselerde 50 km/h den sonrası artık titreşim vs tadı kaçıyor bu cihazların. Bunu bilerek alın.

Çanakkaledeyim şehrin trafiği çok yoğun değil ben de zaten kısa mesafede sürmek için istiyordum. Sonrasında bir otomobil düşünüyorum ama tabi zaman ne gösterir bilemiyorum. Kask bir tane var mont gibi bir şey henüz düşünmedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:15 ----------

Bana da bahsettiğiniz süratler lazım 50-60 civarı zaten anayola çıkıp çok uzun mesafelerde sürmeyeceğim bana önerebileceğiniz bir motor var mıdır Küba dışında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:17 ----------

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- B sınıfı ehliyet ile herhangi bir iki tekerli aracın sürülmesi yasaklanmalıdır.
    2- A sınıfı ehliyet (A1,A2,A) sahibi olmayan kişiye motorlu araç ehliyeti verilmemelidir.
    Görüş bildirdiğiniz için teşekkürler konuyla alakasız olsa da

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehliyetsiz Bide şey var allah korusun kazaya karışırsanız yada birine çarparsanız o arkadaşlar kaybolup gidiyor...

Alıntı rebeka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyetsiz Bide şey var allah korusun kazaya karışırsanız yada birine çarparsanız o arkadaşlar kaybolup gidiyor...
    Allah korusun tabi ama ehliyet var sadece yeniletmedim o kadar.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Bildiğim kadarı ile b sınıfı ehliyet ile 50cc ve altı motosiklet sürmekte sıkıntı yok. Ama yinede değiştirmek en iyisi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)