Evet abilerim ve arkadaşlarım. Çok uzun uğraşlar sonucu (yaklaşık 2 yıl) babamı ikna ederek bi' motor alma fikrini kabul ettirdim. Şuan 20 yaşındayım 18. yaş günümde B tipi ehliyete başvururken motosiklet ehliyetini daha uygun fiyata(nispeten daha uygun) verebileceğini söyleyen ehliyet kursuna 'Benim oğlumu öldürmek mi istiyorsunuz ?!!' diye çıkışan babamı sonunda ikna ettim. Şuan motoruma sahip değilim daha almadım, ancak üniversite öğrencisi olarak KYK bursuyla para biriktirerek başlayacağım bu işi siz değerli abilerim ve arkadaşlarımla da paylaşmak istedim. Ve şunu fark ettim ki motosikleti alma sürecide sürme sürecide gerçekten sabır gerektiriyor sanırım. İlk vitesli motorum olacak. Önceleri Mondial RX3i evo hayali kurarken bir anda MT-25'e çevrildi gözüm. Fakat 36 beygir gücün sıfır tecrübeye çok geleceğini ve RX3i evo'nun piyasasının pek akan bir piyasa olmadığını fark etmemle gözümü hemen şık Hintli abiye çevirdim. Bazı konularda okuduğuma göre Duke ile aynı firmada montaj ediliyor gibi bir şey gördüm tabi ki malzeme olarak Avusturya Düküne yanaşır mı orası tartışılır.
Konuyu neden açtın be adam diye soracak olursanız 1-1.5 yıl sonra konuyu tekrar hortlatmak istiyorum. Tabi ki bu süreçte daha farklı motorlar çıkabilir ve güvenlik açısından daha üst düzey bir rol oynayan motor olursa düşünülebilir. Şimdilik size sevgilerimi iletiyorum.
Tekeriniz düs bassın ..