Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

145 kiloyum Motor tavsiyeniz varmı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba abiler,dostlar 23 yaşında 145kilo bi adamım. 5-8bin liralık bi motor arıyorum. Daha önce CBF150im vardı benim çokta sevmiştim keratayı ama maalesef çalındı Çook özledim. Simdi onu aratmiyacak bi motor arıyorum. Alt taraftaki konuya baktım Naked önermişler orda fakat benim naked tarzı motorlara bi türlü kanım ısınmadı. Tipi hoşuma gitmiyor sanırım. Aklımdada olan bi model yok. CBF150 mi aratmasın yeterli. Bide 300 CC civarı bişe olursa tadından yenmez. Chopper ve Supersport tarzlar tip olarak çok hoşuma gidiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Aman kilo ver güzel kardeşim
    Aman kilo ver. Ne yap et kilo ver
    Fenerbahçeli abinden de bir uyarı olsun. Nasıl mı vereceksin? Az yiyerek, hem de çok az
    Ah güzel kardeşim aman sağlıklı kal. Çok üzülüyorum. İyice duygusallaştım
    saglamonur ve Okan Sinan Ocan bunu beğendiler.

Bajaj ve Chopper(falcon) güzelmiş. Bajaj ın methini çok duydum. Fakat Falcon nasıldır ki acaba. Nasıl bi markadır yani. Chopper bayağı bi hoşuma gitti

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

Her sene bi hırslanıyorum spora yazılıyorum 1 ay gidiyorum ve devamı gelmiyor. O 1 aydada 15 e yakın kilo veriyorum fakat işte. Dişimi uzun süre sıkamıyorum sanırım. Sabrım yok sanırım. Bu sene gene denicem havalar biraz daha ısınsın bakacam agabey

qsaaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS200
    Valla ns200 rs200 olabilir dostum. Cbr 125 & 250 bunlarda uygun olabilir
    saglamonur bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Sevgili Saglamonur evladım mı yoksa kardeşim mi diyeyim karar veremedim. Ah o kilo verebilmek bu kadar
    kolay olsa! 62 yaşında, 6 ay önce 1.80 boya 126 kg olan büyüğün,amcan diye kabul et . 12 senedir motosiklet kullanıyorum. 40 yıllık otomobilciyim. T.C.de büyük şehirlerdeki trafik problemi beni otodan
    iki tekere terfi etmeye mecbur etti. Kilo dediğin şeyi alması çok kolay, vermek ise neredeyse imkansız
    gibi. Ancak 40 sene önce aynı boyda ve 82 kiloydum. Tek kelimeyle tığ gibi. 4 ay önce geçirdiğim kalp krizi, sonrasında bypass operasyonu ve şimdi 110 kiloyum. Sana yalvarıyorum bu kilolarından kurtul. Ne kadar zor bir şey söyledıgimin farkındayım, fakat imkansız değil. Önce metabolik bir sorun varmı, yokmu
    onu araştır , gerekirse tıbbi yardım al ve hafifle. Diyeceksin ki amca biz sana motor sorduk sen bize kilo
    ver diyosun. Sana lazım olan motor RX3İ evo mondial. Zongshen bu motoru bizler gibi devler,azmanlar için
    üretti. Benim altımda kaybolmuyor. SELAMLAR.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:03 ----------

Ķilo = hastalık.
    Okan Sinan Ocan ve saglamonur bunu beğendiler.

Çok doğru kilo=bütün hastalıklar
    saglamonur bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sorun değil

Şaka şaka. Ben de zayıflamaya çalışıyorum. Gerçi daha çok eksersiz yapıyorum... Zayıflama ikincil.
    saglamonur ve bursalıali bunu beğendiler.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbf 250
    saglamonur bunu beğendi.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Dostum motosikletten önce bir bisiklet al. Ben geçirdiğim tedavi sonrası 140 kiloya çıkmıştım. Bisiklet ve düzenli turlarla 100 kilo altına inmeyi başardım 1 senede. İnan bana hem alacağın motosiklet konusunda çok daha fazla seçeneğin olacak, hem de sağlığın ve dayanıklılığın konusunda inanılmaz bir gelişme göreceksin. Ben 140 kilodan 40 yaşında indim, ki senin metabolizman yaş farkı gereği çok daha hızlı çalışıyor.

Kilo vermeden motosiklet alacaksan da, max. taşıyacağı yükün ne olduğunu da kontrol et. Bazı Regal Raptor gibi cruiser modellerde bu ağırlık limiti 150 kilo çünkü. Üstüne ikinci el motor aldığında karşına çıkacak metal yorgunluğunu da eklersen, motosiklette sıkıntı yaşayabilirsin.
    saglamonur ve bursalıali bunu beğendiler.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun değil

http://1.bp.blogspot.com/--gHFLGTZXF...E/s1600/02.JPG

Şaka şaka. Ben de zayıflamaya çalışıyorum. Gerçi daha çok eksersiz yapıyorum... Zayıflama ikincil.
    Bu kadar kötü bi görüntüm yok ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:15 ----------

RS200 bana daha tatlı geldi.. Listede hocam teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:26 ----------

Öncelikle geçmiş olsun abi. Öncesinde yemek yemem daha azdı simdi yaşım ilerledikce cogalıyor daha fazla yeme ihtiyacı duyuyorum yemezsemde mutsuz hissediyorum huzursuz oluyorum. Şu mideye kelepçeyi düşünüyorum aslında bakalım.. RX3i evo mondial in tipi niyeyse hoşuma gitmedi abi. Teşekkürler herşey için

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:29 ----------

Tipi güzel degil be üstad

Motosikleti
    Ďeğerli kardeşim Onur anlattığın hikaye tipik diyabet problemi gibi görünüyor. Hiç ihmal etme yarın sabah
    bağlı olduğun sağlık ocağinda kendi aile doktoruna özellikle karnın açken şikayetlerinin hepsini anlat.
    Tekrar söylüyorum hiç bir şey yemeden, açlik kan şekeri kontrolü için kan tahlili yaptır. İnşaallah tertemiz çıkarsa bizler de senin kadar seviniriz. Ha diyabet varsa da dünyanın sonu değil . Şeker perhizine dikkat ettiğin sürece kafaya takılacak bir sorun değil. Sağlık dolu nice yıllar diliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Onur boy ne kadar? Hangi motosikleti beğenirsen başka kimseyi dinlemeden kendi beğendiğin makinayı al.
    En güzel motor senin hoşuna giden motordur. Bu arada eğer İstanbul'da yada İst yakınlarında bir yerde
    yaşıyorsan bir hafta sonra fuara gel . Orada bütün modelleri gördükten sonra seçimini yap. Kolay gelsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

Onur boy ne kadar? Hangi motosikleti beğenirsen başka kimseyi dinlemeden kendi beğendiğin makinayı al.
    En güzel motor senin hoşuna giden motordur. Bu arada eğer İstanbul'da yada İst yakınlarında bir yerde
    yaşıyorsan bir hafta sonra fuara gel . Orada bütün modelleri gördükten sonra seçimini yap. Kolay gelsin.
    saglamonur bunu beğendi.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ďeğerli kardeşim Onur anlattığın hikaye tipik diyabet problemi gibi görünüyor. Hiç ihmal etme yarın sabah
    bağlı olduğun sağlık ocağinda kendi aile doktoruna özellikle karnın açken şikayetlerinin hepsini anlat.
    Tekrar söylüyorum hiç bir şey yemeden, açlik kan şekeri kontrolü için kan tahlili yaptır. İnşaallah tertemiz çıkarsa bizler de senin kadar seviniriz. Ha diyabet varsa da dünyanın sonu değil . Şeker perhizine dikkat ettiğin sürece kafaya takılacak bir sorun değil. Sağlık dolu nice yıllar diliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

Şeker yokta insülin direncim varmış abi. Şekerli yedigimde çok çabuk acıkıyorum o yüzden şekeri 5 senedir kullanmıyorum ama genede bi sorun var çünkü son zamanlarda doymak nedir bilmiyorum günde dolu dolu 4 ögün yiyorum bazen.. RS 200 cok hoşuma gitti. test sürüşü için formu doldurdum mersinde yaşıyorum bakalım kabul ederlerse giderim bi sürerim. çok teşekkürler ilgin için

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:09 ----------

Boyum bu arada 187-190 arası
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Sevgili Onur bu amcan 27 senedir hiper tansiyon 15 yıldır diyabet 5 aydan bu yana da kalp hastalığıyla
    grekoromen stilde güreş tutuyor. Daha ilaveleri de var da önemli olanları yazdım. Ancak bu kadar sağlık
    sorunundan sonra ben dün eşimle motosikletle Bursa'dan 50 km İnegöl'e gidebildiysem daha Allah'tan ne istiyeyim ki. Halime binlerce şükürler olsun. Ne olur kilo konusunda tıbbi yardım al. Diyetisyen v.s.
    Henüz çok gençsin. Atıyorum 20 sene sonra bu gün çok rahat taşıyabildiğin o + 50 kiloya, vücudun isyan
    etmeden çaresini bul. Hatta Hakan'ın dediği gibi motordan önce bisikleti düşün. En güzel günler sizlerin
    olsun. SELAMLARLA.
    saglamonur bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Bajajdan uzak dur
    saglamonur bunu beğendi.

Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajajdan uzak dur
    Neden öyle dediniz RS200 cok hoşuma gitmişti oysa
    bursalıali bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı saglamonur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden öyle dediniz RS200 cok hoşuma gitmişti oysa
    Facebook bajaj sayfasında tonlarca problemle karşılaşan arkafaş var. Kronik birsürü arıxası var. Servisleri servis değil. En son yazdıkları bi yazıda yedek parça fiyatlarının da uçtuğunu okudum. Ne kadar doğru onu bilmiuorum. Ama uçması normaldir. Malüm döviz.
    Ek olarak bajajcı kardeşlerimiz hep fiyat performans olarak en iyi motorun pulsar200 olduğunu iddia ediyorlar fakat ben bi araştırma yaptım filinta200 daha çok fp ürünü olarak çıktı karşıma. Pulsar gerçekten o parayı bile haketmeyecek bir motor. Eğer motosiklete para verirken tek dikkate alacağınız nokta hızlanması ise eyvallah fakat bunun yavaşlaması durması parçası parça kalitesi uzun ömürlü olması dayanıklı olması da varsa uzak dur. O kadar karavana ki bazıları anasını ağlayıyor motorun hiçbişe olmuyor bazıları efendi efendi kullanıyor bakım aksatmıyor fakat servislerden de çıkamıyor

Motosikleti
    Mondial Drift
    bende 1 yıl bisikletçilerdenim çok sağlam işe yarıyor tavsiye ederim mutlaka almasın çok sarıyo
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)