Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni motor hakkında kısa yardıma ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,önceden biraz scooter tecrübem oldu şimdide giriş seviye motosiklet eğitimi ve A sınıfı ehliyetimi de aldım sıra motorda. KTM 200 Duke düşünüyorum fakat aklıma takılan sorular şunlar. Motoru sıfır alsam bayi aracılığı ile kredi imkanı sağlanabiliyor, bu imkan ile ne kadarlık bir kredi sağlanır? Motorun şuan liste fiyatı 15,000TL. Belli bir yüzdesi mi kredi verilir yoksa tamamı mı? Birde ekipman almam lazım bunun yanına, onları da krediye dahil edecek şekilde verebilirler mi?

Büyük ihtimalle ihtiyaç kredisi çekip ikinci el duke 200 + ekipman + noter sigorta masraflarını dahil edecek şekilde almayı düşünüyorum. Kısa bir bilgi verebilir misiniz bu kredi mevzusunda? Teşekkür ederim şimdiden.

Son olarak, şubat ayında moto fuar olucak. O fuarda şuan 15bin TL olan duke 200 indirimli olarak satılır mı? Satılırsa ne kadar bir indirim olur tahminen?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    joymax 250, R25 mat gri
    Öncelikle şimdiden hayırlı olsun, Allah utandırmasın.

Kredi motorun cinsine yılına modeline göre kredi finansörü tarafından belirlenir. Bu da genel de Koç finans olur. Motoru ipotek eder sana krediyi (tabi kredi çekmeye uygunsan) verirler. Bazı motorlara%100 e kadar çıkabilmekte. Faiz oranı biraz yüksek olsa da, kredi çıkma ihtimali yüksektir.

Kredi sadece araç için verilir. Ekipman veya motora aldığın koruma takozu, lastik gibiexstralar krediye dahil edilmez. Kredi faizi motora göre belirlenir.

Umarım yardımım olmuştur, başka sorun olursa memnuniyetle cevaplarım.

Alıntı hiter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle şimdiden hayırlı olsun, Allah utandırmasın.

Kredi motorun cinsine yılına modeline göre kredi finansörü tarafından belirlenir. Bu da genel de Koç finans olur. Motoru ipotek eder sana krediyi (tabi kredi çekmeye uygunsan) verirler. Bazı motorlara%100 e kadar çıkabilmekte. Faiz oranı biraz yüksek olsa da, kredi çıkma ihtimali yüksektir.

Kredi sadece araç için verilir. Ekipman veya motora aldığın koruma takozu, lastik gibiexstralar krediye dahil edilmez. Kredi faizi motora göre belirlenir.

Umarım yardımım olmuştur, başka sorun olursa memnuniyetle cevaplarım.
    Hızlı cevabınız için çok teşekkürler. Açıkcası ilk motorum olacağı için ikinci el almaktan yanayım yine de bayi konusunda bilgi almak istemiştim. Fakat şimdi de ikinci el motoru incelemeye giderken yanıma bilen birini bulmak kalıyor, onu da halletmeye çalışacağım

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Bu sartlar altinda senin arac degil tuketici kredisine ihtiyacin var. Onun icin de maas bordronu isterler

Alıntı cxe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sartlar altinda senin arac degil tuketici kredisine ihtiyacin var. Onun icin de maas bordronu isterler
    Evet Şubat başında maaş bordromu alıp bankayla görüşeceğim. Motosiklet fiyatı üzerine ekipman ve satın alım masraflarını da dahil edip tüketici kredisine başvuracağım. Olumlu olursa şubatta hayırlısıyla alabilirim sanırım. Bir kenara para atıp biriktiremiyorum elbet bi yerlere harcanıyor para. Böyle en azından kredi şeklinde ödersem bir sene sonra kredi bittiğinde elimde değeri olan bir motosiklet olucak.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Alıntı beyazlotus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Şubat başında maaş bordromu alıp bankayla görüşeceğim. Motosiklet fiyatı üzerine ekipman ve satın alım masraflarını da dahil edip tüketici kredisine başvuracağım. Olumlu olursa şubatta hayırlısıyla alabilirim sanırım. Bir kenara para atıp biriktiremiyorum elbet bi yerlere harcanıyor para. Böyle en azından kredi şeklinde ödersem bir sene sonra kredi bittiğinde elimde değeri olan bir motosiklet olucak.
    Etrafimda birkac arkadas var, malesef para biriktiremiyorlardi. Bir tanesi 1 yillik kredi cekti dogan aldi, kredi borcu bitince arabayi satti 1 yillik daha kredi cekti tipo aldi, kredi borcu bitince yine arabayi satip 1 yillik daha kredi cekti ve dizel 207 aldi. Seneye kredi borcum bitince yine ayni seyi yapacagim, para biriktiremiyorum derken 30.000 Liraya araba satin aldim diyor. Onemli olan odeyebilecegin miktarda ve mumkunse kisa vadeli kredi cekmek lazim

Alıntı cxe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Etrafimda birkac arkadas var, malesef para biriktiremiyorlardi. Bir tanesi 1 yillik kredi cekti dogan aldi, kredi borcu bitince arabayi satti 1 yillik daha kredi cekti tipo aldi, kredi borcu bitince yine arabayi satip 1 yillik daha kredi cekti ve dizel 207 aldi. Seneye kredi borcum bitince yine ayni seyi yapacagim, para biriktiremiyorum derken 30.000 Liraya araba satin aldim diyor. Onemli olan odeyebilecegin miktarda ve mumkunse kisa vadeli kredi cekmek lazim
    Evet ben de o şekildeyim. Kredinin ödemesi zoraki olunca maaşı alınca hiçbir yere vermeden onu ödüyorsun, ama bir kenara para atsan ay sonunda hadi şunu da yapayım falan filan derken bi şekilde o para eksilebiliyor. Bir de o miktarda parayı biriktirene kadar hevesim kalıcak mı o da var. Güzel bir imkan bu kredi, akıllı ve doğru kullanana tabi. Borç batağına girmeden yapmak lazım hesaplı şekilde.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Alıntı beyazlotus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet ben de o şekildeyim. Kredinin ödemesi zoraki olunca maaşı alınca hiçbir yere vermeden onu ödüyorsun, ama bir kenara para atsan ay sonunda hadi şunu da yapayım falan filan derken bi şekilde o para eksilebiliyor. Bir de o miktarda parayı biriktirene kadar hevesim kalıcak mı o da var. Güzel bir imkan bu kredi, akıllı ve doğru kullanana tabi. Borç batağına girmeden yapmak lazım hesaplı şekilde.
    Bizim elaman bogazina baya duskundur. Bir gece et yiyip raki icse 200 TL harciyordu, bide sigara iciyor... Artik gerekirse ayda 2 gece eksik cikiyor, biraz da harcamalarina dikkat ediyor, rahatca kredisini oduyor. En kotu sigarayi birakirim diyordu ona bile gerek kalmadi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)