Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor almak Istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Abilerim ablalarim kardeslerim dostlarim hepiniz hosgeldiniz ben 18 yasindayım ögrenciyim .
    60 kiloyum 168 boyum var ve enduro tarzı motor almak istiyorum fakat kime sorduysam sele yuksek fln diyorlar bana yardimci olur musunuz ilk motorum olucak . sizce ne almaliyim motor trafikte durunca ayak bas parmagimla yere degmiyim tam otursun ki kendime güveniyim sele yuksekse alcatabilir miyiz mesela alcalirsa ne kadar düser düserse ayagim yere deger mi kafamda deli sorular
    Daha yolun basindayim ama adam gibi sürmek istedigim icin bu konuyu actim.

•YAPILACAKLAR
    •Ehliyet parası biriktirmek
    •Ekipman satın almak
    •Motor eğitimine gitmek
    •Motor almak

Simdiden yardimci olucaklara tesekkur ediyorum
    iyiki varsiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Vallahi darılma ama sırf Enduro heveslisi olduğun için cevap veriyorum.

Kardeşim "Yapılacaklar listenin ilk 3 maddesi hiç yoksa 1 sene rahat sürecek nedir bu acele bu telaş anlamıyorum, heves ve heycandanolsa gerek.

O ilk 3 maddeyi tamamladıktan sonra sorsaydın yine az çok bi "Eyvallah" derdik.
    Boyuna göre endurodan kastım adventure sınıfıysa eğer, o tip motorlarda genel olarak motor büyük devasa olsada, selesi nisbeten alçak olur.
    Ha yok ben cross kastediyorum (KTM sx, Honda Cr250 , Husqvarna te250 örnekleri gibi netten bak anlarsin) diyosan o boyla senin için yan yatmak sıradan bişey olmali, çünkü kullanmaya başladığın ilk 20bin km felan çok düşersin diye tahmin ediyorum.
    Bu tip cross motorlarda ayağın yere düz meilsiz asfaltta bile çok zor değer, ki en ufak bi meilli yolda kakamel şokoban olursun, asfalta yanağını yaslarsın.

Boyu kisa olup cross kullanan insanlarda tanıyorum durmaları gerektiği zaman, sol ayaklarını yere tam basıp sağ ayak ile arka frene basıyorlar, ama acemi biri bunu pat diye yapamaz diye tahmin ediyorum.

Seleyi hep yerin dibine sokmaya çalışsan en fazla ne kadar inebilir ?
    Ki bu sele alçaltma işlemi amortisorle ilgilimi bilmiyorum, eğer öyleyse amortisörler özelliğinin yarısını kaybettikten sonra cross'un ne anlamı kaldı

Geçenlerde yine bi boy sorunu çeken arkadaş vardı, tek cümle yazı yazdım.

Azimli sıçan, duvarı deler.

Önce ilk 3 maddeyi bi yap, o zamana kadar git KTM bayilerinde rica et abi bi oturup boya bakabilirmiyim felan de büyük ihtimal kimse bisey demez sana.
    Otur bak yuksekmi degilmi.
    Yok oraya kadar gidemem dersen ben söylim, yıllarca motor kullanmış ama yakından cross görmemiş kişiler Husqvarna te250 gördüğünde hepsi istisnasız şunu söylüyor;
    "Lan bune hayvan gibi !"

Enduro-cross sevginin dahada büyümesi dileğiyle, hadi selametle.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)