Abilerim kardeşlerim herkese merhabalar. Hiç bir zaman aktif forum kullanıcısı olamadım takip edemedim. Çok ikilemde olduğum için de fikirlerinizi / goruslerinizi almak istiyorum. Ekipmana çok önem veren, yaşıma göre (22) oldukça sakin bir sürücüyüm araba için de motosiklet için de. Yaklaşık 60 bin km otomobil ile trafik tecrübem var. İlk motorum olarak 10 bin km/1 senedir R25 kullanıyorum hiç kazam yok. 2.seviye ileri sürüş eğitimi aldım. Yol eğitimine devam edip pist eğitimine başlamak istiyorum ayrıca. Önümde bir fırsat var, sıfır km ya da sıfıra yakın MT-09 ya da aynı şekilde MT-07 alma fırsatım var. En az 3 4 yıl kullanacağim daha erken motoru değiştirme imkanım olmayacak. Özellikle eğitimden sonra R25 bazı zamanlarda yetersiz gelmeye başladı. MT-07 ye geçip 1 sene sonra onda da benzerini yaşamak istemiyorum. MT-09 un modları olması ve 2016 modellere TCS eklenmesiyle gözüm ona çok kayıyor. Dediğim gibi hız ve gereksiz tehlikelerden kacindigim için gözümü karartip ona yönelmek istiyorum içten içe. Sizce ne yapmalıyım ? MT-09 benim için hata mı olur yoksa altından kalkabilir miyim ? Arkadaşlarımda ikisi de var ve test etme imkanım oldu MT-09 da daha güvende hissettim kendimi frenlerine bayıldım. MT-07 sanki daha kontrolsüz gibiydi. Başka fikirlere de açığım goruslerinizi bekliyorum lütfen yardım edin :(