Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

çin den yurt dışından pro biker yazlık eldiven alışveriş

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    çin'den alışverişi becerebilen arkadaşlardan bir iyilik rica ediyorum, alışveriş yapacaklarsa lütfen bana da bi çift M beden Pro biker yazlık eldiven sipariş etsinler özellikle istanbul da olanlar, ilgilenecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. ben sipariş ettim ama 45 gün gelmedi. Satıcı ile sık sık iletişim kurdum ve sonunda da para iadesi gerçekleşti. Yani beceremedim. yardım bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha TDM 850
    istediğiniz ürünün linkini yazarsanız yardımcı olmaya çalışayım.

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Pro biker zaten tr de çok ucuz. 25 liraya aldım ben. Çinden gelecek olan kaç para?

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    hocam 50 dolar in altındaki ürünlere takip kodu vermiyolar o yüzden gelmeyebilio kaybolabilio ya da çok gec gelio o açıdan sıkıntı yapma gavurlar paranın üstüne konmuyolar adamlar gayet anlayisli.
    ben 1 dolarlık mikrofon almistim 35 gün diodu maksimum gelmedi mail attım parayi iade etti, 45 gün sonra ürün geldi
    bedavaya gelmiş oldu sonrasında satıcıya bişi demedim zaten kendisi bana 2 seçenek sunmuştu ister tekrar gönderelim ister para iadesi diye. Yani aynı ürünü tekrar gonderecek adam 1 dolarlık malzemenin lafını yapmaz diye düşündüm

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Bugün eve döndüğümde kapı önüne atılmış paket vardı, ben ümidi kesmiştim ama bizim paket gelmiş oldu. Satıcı ürünü adresime gönderdiğinden emin olmamı, isterse tekrar gönderebilecegni söylemişti. Boşver dedim. Satıcı para iadesi yapacağını ürün geldiğinde de yeniden ödemeyi yapmami rica etmişti. Ve Türkiye ile ticaret yapmaktan da açıkçası çekindiğini söylemişti. Eldiven o zamanın kuruyla 17.90 tl ye gelmiş oldu. Ayrıca paylpay mi ne dahil olmamama rağmen 2 küsur lira kesmişti. Toplam 20 lira. İnternet ve bu eldiven kargo hariç 30 tl ye satılıyor. 25 tl ye elden alabileceğim yer olsaydı beklemeden alırdım. 30 lira kargo dahil olsun diye mesaj bile gönderdim sahibinden dekilere cevap yok. Şimdiki kur a göre ödeme yapamam zaten. Eski haline donsun de yaparız. Gavur un da olsa hakkı üzerimizde olmasın.

Yardımcı olmak isteyen kardeşlere sonsuz teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:55 ----------

Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pro biker zaten tr de çok ucuz. 25 liraya aldým ben. Çinden gelecek olan kaç para?
    25 tl ye nerde kim satıyor acaba?

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Aman hocam ödeme yapmayı sakın atlama. bazıları ürün gelmesine rağmen gelmedi deyip paralarını geri alıyormuş. Bu sebeple Türkiye'nin adı çıkmış durumda, çoğu satıcı ürün göndermiyor artık Türkiye'ye..

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Ben buradan sipariş verdim bakalım ne kadar sürede gelecek.Ebay dan 20şubat da verdiğim sipariş hala elime geçmedi bide burayi deneyelim.
    1.70$ karşılığında takip numaralı sipariş mümkün.
    http://www.dx.com/p/probiker-motocyc...9#.VT6UmRyEZZM

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Az kaldı, yakında Türkiye'de gönderi yapılmayan ülkeler arasına girecek.
    Bir arkadaşım da para iadesi aldıktan sonra ürünü gelmişti. Tabi hemen satıcıyla irtibata geçip yeniden ödeme yaptı.
    Kul hakkı bu arkadaşlar. Her şeyle gelin, kul hakkıyla gelmeyin demiş. Hafife almayalım lütfen. Üç kuruşluk şey için günahkar olmaya değmez.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Sen kuru neden bekliyorsun,aldığın ücreti gönder olsun bitsin

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Ticaret ahlakı olarak ürün kaç dolarsa o kadar doları adama göndermeniz gerekir, siz alışverişi dolar olarak yapıyorsunuz Türk parasının değer kaybetmesi uluslararası ticareti etkilemez 10 dolar 10 dolardır. Bunu da ürün elinize geçer geçmez ilk fırsatta yapmanız gerekirdi.

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Adana Amerikan pazarı :D

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün eve döndüğümde kapı önüne atılmış paket vardı, ben ümidi kesmiştim ama bizim paket gelmiş oldu. Satıcı ürünü adresime gönderdiğinden emin olmamı, isterse tekrar gönderebilecegni söylemişti. Boşver dedim. Satıcı para iadesi yapacağını ürün geldiğinde de yeniden ödemeyi yapmami rica etmişti. Ve Türkiye ile ticaret yapmaktan da açıkçası çekindiğini söylemişti. Eldiven o zamanın kuruyla 17.90 tl ye gelmiş oldu. Ayrıca paylpay mi ne dahil olmamama rağmen 2 küsur lira kesmişti. Toplam 20 lira. İnternet ve bu eldiven kargo hariç 30 tl ye satılıyor. 25 tl ye elden alabileceğim yer olsaydı beklemeden alırdım. 30 lira kargo dahil olsun diye mesaj bile gönderdim sahibinden dekilere cevap yok. Şimdiki kur a göre ödeme yapamam zaten. Eski haline donsun de yaparız. Gavur un da olsa hakkı üzerimizde olmasın.

Yardımcı olmak isteyen kardeşlere sonsuz teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:55 ----------

25 tl ye nerde kim satıyor acaba?
    Gavurun da olsa ne demektir ya. Sonra meydanlarda islamofobi diye aglasiyor millet.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam 50 dolar in altındaki ürünlere takip kodu vermiyolar o yüzden gelmeyebilio kaybolabilio ya da çok gec gelio o açıdan sıkıntı yapma gavurlar paranın üstüne konmuyolar adamlar gayet anlayisli.
    ben 1 dolarlık mikrofon almistim 35 gün diodu maksimum gelmedi mail attım parayi iade etti, 45 gün sonra ürün geldi
    bedavaya gelmiş oldu sonrasında satıcıya bişi demedim zaten kendisi bana 2 seçenek sunmuştu ister tekrar gönderelim ister para iadesi diye. Yani aynı ürünü tekrar gonderecek adam 1 dolarlık malzemenin lafını yapmaz diye düşündüm
    O satıcıya bağlı, 12$'lık ürün için takip kodu aldım. Yakında 4$'lık bir ürün alacağım ve yine takip kodu verecekler.

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    [QUOTE=seyyid47;3603995]Satıcı para iadesi yapacağını ürün geldiğinde de yeniden ödemeyi yapmami rica etmişti. Ve Türkiye ile ticaret yapmaktan da açıkçası çekindiğini söylemişti. ... Şimdiki kur a göre ödeme yapamam zaten. Eski haline donsun de yaparız. Gavur un da olsa hakkı üzerimizde olmasın.[COLOR="Silver"]

Karşıdaki insanın dinini bilemezsiniz, dünyanın her yerinde Müslüman kardeşlerimiz var. Gavur olsa da hakkına girebileceğiniz anlamına gelmiyor, Müslüman olmak diğer dinlere ve insanlara hoşgörülü olmayı gerektirir.

Maalesef ben de Türkiyede ticaret yapmaktan çekiniyorum, -gavurla- ticaret yaparken gözüm kapalı ödeme yapıyorum. Sebebi de ortada, adamlar göndermiş, elinden çıkarmış olduğu ürün ulaşmadı diye para iadesi yapıyor, biz ürün ulaştığı halde ödemesini yapmıyoruz

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı Hyperian adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Karşıdaki insanın dinini bilemezsiniz, dünyanın her yerinde Müslüman kardeşlerimiz var. Gavur olsa da hakkına girebileceğiniz anlamına gelmiyor, Müslüman olmak diğer dinlere ve insanlara hoşgörülü olmayı gerektirir.

Maalesef ben de Türkiyede ticaret yapmaktan çekiniyorum, -gavurla- ticaret yaparken gözüm kapalı ödeme yapıyorum. Sebebi de ortada, adamlar göndermiş, elinden çıkarmış olduğu ürün ulaşmadı diye para iadesi yapıyor, biz ürün ulaştığı halde ödemesini yapmıyoruz
    Olayın özeti budur.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    [QUOTE=Hyperian;3605677]
    Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satýcý para iadesi yapacaðýný ürün geldiðinde de yeniden ödemeyi yapmami rica etmiþti. Ve Türkiye ile ticaret yapmaktan da açýkçasý çekindiðini söylemiþti. ... Þimdiki kur a göre ödeme yapamam zaten. Eski haline donsun de yaparýz. Gavur un da olsa hakký üzerimizde olmasýn.[COLOR="Silver"]

Karþýdaki insanýn dinini bilemezsiniz, dünyanýn her yerinde Müslüman kardeþlerimiz var. Gavur olsa da hakkýna girebileceðiniz anlamýna gelmiyor, Müslüman olmak diðer dinlere ve insanlara hoþgörülü olmayý gerektirir.

Maalesef ben de Türkiyede ticaret yapmaktan çekiniyorum, -gavurla- ticaret yaparken gözüm kapalý ödeme yapýyorum. Sebebi de ortada, adamlar göndermiþ, elinden çýkarmýþ olduðu ürün ulaþmadý diye para iadesi yapýyor, biz ürün ulaþtýðý halde ödemesini yapmýyoruz
    Kardeş yorumumu alıntılayarak neyi tartışmaya açmaya çalıştığını anlamadim. Zaten gavur bile olsa üzerimde hakkı bulunmasini istemedigimi belirttim. Satın aldığım vakit dolar 2.61 gibi bir şeydi şimdi ise 2.70i geçmiş. Adamın parasını yemişim gibi yorumumu cümlelerimi tetkik etmeden lanse ettiğin için kınıyorum seni kardeş. Lütfen diyerek adam akıllı cümlelerimi okumani rica ediyorum. Türk satıcılar hakkında sana katiliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:15 ----------

Alıntı Hyperian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ticaret ahlaký olarak ürün kaç dolarsa o kadar dolarý adama göndermeniz gerekir, siz alýþveriþi dolar olarak yapýyorsunuz Türk parasýnýn deðer kaybetmesi uluslararasý ticareti etkilemez 10 dolar 10 dolardýr. Bunu da ürün elinize geçer geçmez ilk fýrsatta yapmanýz gerekirdi.
    Ürün iki gündür elime geçmiş. Banka benden tl olarak alıyor efendiler. Harbiden mevzuyu bilmiyorsunuz ya. Tabi adamla bütün anlaşmami dile getirmedigim için istediğiniz yone çekebiliyorsunuz mevzuyu ama düzeltmeyi düşünmüyorum yeni mesajlar yazarak daha fazla uzatmayayım konuyu. Ne anlıyorsaniz onu anlayın arkadaş. Hüsni zan ederseniz size sui zan ederseniz yine size.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:25 ----------

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gavurun da olsa ne demektir ya. Sonra meydanlarda islamofobi diye aglasiyor millet.
    Seni nasıl görmek istiyorlarsa öyle goruyorlar, araştırmak istese senin hakikatini bulur, hristiyanlarin yahudilerin tarihini okursan pek bir şeyin değişmediğini göreceksin. Bizim birbirimize sıkı sikiya bağlı olmamızi istemediler istemiyorlar. Neden mi çünkü birimize haksız olarak yapılan yanlış hepimize yapılmış sayıyorduk ve karsiliksiz bırakmıyorduk.
    Müslüman olmayan gayri müslim dır veya gavurdur aynı şeydir.öğrenmiş ol.! Sozluk karıştır biraz. Ayrıca sen müslüman isen sözüm sana hıristiyan yada yahudilerin seni kafir olarak gördüklerini unutma. Zaten başımıza ne geldiyse geçmişi unutmaktan sahib çıkmamaktan geldi. Diyalog a çok kapılıp yumuşamişsnz. Sert ciddi olmanız diktatör Hak tanımaz kafa kesen yapmaz sizi. Almanya da türkler muslumanlar öldürülürken sen çıkıp protesto edenlerin biz burdayız ayağınızı denk alın vb sert çıkışları senin için islamofobi yi çağrıştırıyorsa ve içinden keşke bu kadar sert haykırmasalar, biraz yumuşak olsalar filan geçiyorsa yanlış taraftasın demektir. Avrupa sizi uyutmaya devam ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:45 ----------

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman hocam ödeme yapmayý sakýn atlama. bazýlarý ürün gelmesine raðmen gelmedi deyip paralarýný geri alýyormuþ. Bu sebeple Türkiye'nin adý çýkmýþ durumda, çoðu satýcý ürün göndermiyor artýk Türkiye'ye..
    Hocam yorumun için teşekkür ediyorum. En yapici yorum bu gördüğüm kadarıyla. Önceki yorumlara bir bak millet coşmuş herkes alim olmuş. Akıllar sui zanlarla dolu. Adamlar açık seçik olan mesajımdan adamın parasını yiyecegim sonucunu çıkarmışlar. Tabi her bir insan ayrı bir dünya. Yorum yazmak isteyen cümleyi anlamayan zaten kendisi de ne dediğini bilmiyor. Cümleyi anlayan da yok efendim neden kuru bekliyorsun hemen gönder parasını falan filan diye ılle de yorum yazmalıyım moduna girmiş. Adamlar satıcıyla kurduğum iletişimi sanki gozleriyle görüp kulaklarıyla duymuş gibi ithamlara başlıyorlar. Adamla anlaşmam olduğu için söyledikleri pek umrumda değil ama bu kadar da alenen aptallık yapıp cümleleri elastik yapmanın bir anlamı da yok yani her şeyi dine çekip duruyorlar. Neden gavur demişmişim, gavur deyince islamofobi azacakmiş filan. Müslüman değilse gavurdur gayri müslimdir. Yahudileri ıspanya zulmünden kurtar besle koru aynı şekilde ermenileri aynı şekilde hali hazırda kaynayan milletleri. Ama ne oluyor besle kargayi oysun gözünü. Osmanlının sonundan da ders cikaramiyorsanız artik ne diyim Gayri müslimden kardeş olmaz olsa olsa iyi bir komşu olur senin kardeş edinecegn müslümandır ama müslümani bile çekemiyorsun ya nasıl olacaksa artık.

Kusura bakma senin yorumun altına oldu hepsi ama ilk iki cümle senin yorum için diğerleri bilgisiz camiayaya yumuşaklara.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O satıcıya bağlı, 12$'lık ürün için takip kodu aldım. Yakında 4$'lık bir ürün alacağım ve yine takip kodu verecekler.
    satıcıya bağlı değil, kargo şirketine bağlı, eğer usps ile gönderirse 50$ altında takip kodu vermiyolar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)