Öncelikle aranıza katılmaktan ve Bilgilerin ,karşılıksızca paylaşıldığı böyle bir foruma üye olduğum için mutluluk duyuyorum.Daha önce 50-60 bin
km.'lik bir motor tecrübem oldu.6 Sene önce de işim dolayısı ile bıraktım.O zaman gemilerde çalıştığım ve senenin uzun süren bir kısmında denizde olduğum için
ara vedim.Geçmişte Yamaha DTR 125-Kawasaki GPZ 500 VE KLE 500-Suzuki RF600 ve kısada olsa 1966 Model çift silindir Boxer BMW sahibi oldum ve yaz kış demeden motordan hiç inmeden yoluma devam ettim.Şimdi ki planım tekrar geri dönmek .Amacım ise Suzuki DR 800 sahibi olmak.Neden bu model derseniz “TAKINTI “ diyebilirim kısaca.Ne yazık ki bu modelden başka herhangi bir enduroyu kesinlikle düşünmüyorum.Tek silindirli,ağır,fazla yakar,parçası bulunmaz,satamasın v.b. gibi kaygılarım asla yok.Kaldı ki şu an sahibinden. Comda dahi 5 adet var sadece. Bu modeldeki ısrarımda düşük fiyat aralığı olmadı hiçbir zaman...Tek silindirli -karbüratörlü-GS lere ve diğer modellere nispetle daha basit oluşu-sensör elektronik kısmının olmayışı-ağırlığı ve cüssesi ile ihtiyacım olan uzun yolculuklarda dayanıklılığı bu modeli tercih sebebimdir.Birde DİZAYN ....Aslında buraya üye olmaktaki amacım hem DR 800 Hakkında araştırıp bilgi paylaşımı yapmak,hem de geçmişte veya halen DR 800 Kullanan ve tecrübelerini benimle paylaşacak birilerini bulmak,hatta tanışmak.Bununla beraber tanıdığınız birisinde satılık bir DR 800 varsa bana bildirmeniz.Bununla beraber alacağım Motoruda her ne olursa olsun kapsamlı bir bakıma sokma düşüncem var kuşkusuz.Aldığım gibi marşa basıp uzun yol yapma düşüncem yok.Sadece uzun süre ve uzun yolda kullanabileceğim ve satmayı da düşünmeyeceğim bir yol arkadaşı.Umarım bu konuda bilgi alışverişi yapabileceğimiz üyelerimiz vardır.Herkese teşekkür ederim.